nişanlıyım, her şey çok kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aslında ben, nişanlımın fesat ve farklı kafalar içinde olduğunu düşünmüyorum. nişanlımın babasıda bilindik “zengin” bir adam. nişanlımın ailesi beni tanımadan, nişanlımın parası için onla olduğumu söylemişlerdi. nişanlımın tüm kartları iptal edildi, paraları elinden alındı vs. (4 sene öncesi çalışmıyordu maddi olarak babaya bağımlıydı) ben kirasını ödedim, dolabını doldurdum. bu zamana kadar hiç yüzüne vurmadım vurmam da çünkü sevdiğim için yaptım bunu ona zaten. benim ailemin büyük bir şirketi var, bu zamana kadar defalarca teklif edilmiş olmasına rağmen nişanlım bir kere şirkete geçmeyi kabul etmedi. ev döşendi, nişanlım bunuda kabul etmedi. kendi ailesinin yapması gerektiğini savunuyor. bu yüzden onun niyetinde bir kötülük ben görmüyorum ama ailesini doğru bulmuyorum.

Ülkede üniversite bitirmek kolaylastigindan veri bunlar başımıza geliyor. Hem de 24 yaşında .
üniversite bitirmek sizin için ne anlam ifade ediyor bilmiyorum ama 17 yaşından beri üniversite okuyorum. anlattıklarımın benim eğitim düzeyim ile veya lisans diplomamla alakası yok. daha önce okuduğum yazılarda insanlar kendilerini tanıtırken eğitim düzeylerini belirttikleri ve eğitim ile alakalı ufak bir problem yaşadığım için bunu yazmıştım. teşekkürler yine de.

Tamam ben sizi anlıyorum ancak yani niçin onları bekliyorsunuz ki ? Aynı durumu yaşayan biri olarak yazıyorum benim flört dönemim uzun sürdü + nişanlılık 1 seneyi geçince nişanlımla birlikte gidip salonu tuttuk ,nikah günü aldık ve ona göre davetiyeleri bastırıp ailelere verdik çünkü adamların umrunda değildi gün belirlemek . Sizde bunu yapın nisanlinizla,insanları beklemeyin

öyle mi dersiniz, rabbim yardım etsin inşallah. umarım dediğiniz gibi olmaz, problemleri çözebilirim. teşekkür ederim

değil mi? ben de tam olarak böyle düşünüyorum, nedense evlenince kapımı kapatınca bu şekilde problemler yaşamayacağımı düşünüyorum. kendisiyle bunu bu şekilde konuşacağım. beklemekle olmuyor, konuşmak istiyorsun konuşturtmuyorlar zaten. yapalım geçsin. teşekkür ederim

Peki müstakbel eşiniz icinde bulunduğu durumu nas degerlendiriyor. Yani illa bi cevap veriyordur, bi yorumu bi degerlendirmesi vardir, aksi insani deli eder.
Bu yil yapariz düğünü mü diyor?
Babamlar "bu yil olmaz" diyorlar mi diyor?
Hani icraat yoksa da prestij sahibi* biri bi sey söyler, bi plani vardir

Valla iki kaynana iki kaynata arada şamar oğlanına çevirirler sizi. Kocan da oturur izler ses çıkaramaz korkudan. Yahu adam daha kan bağı olmayan ona hiç bir faydası olmayan babasının karısına ses edemiyor farkındasınız değil mi? Gerçekten bu kadar kör nasıl olabiliyorsunuz. Yan yana iken güzel anlaşmak evlendikten sonra bu şartlarda en fazla 1 ay ben size söyleyeyim. Başladı mı çatışmalar dolduruşa gelmeler siz ezildikçe ses çıkarmamalar o adam değil dünyanın en iy kalpli adamı isterse Brad Pitt olsun yüzüne bakasınız kalmayacak 3-5 ay sonra. Hazır kınalık gelinlik ne demek ya hu? Oldu olacak nişanlınızın babasına da yüklü bir miktar başlık parası verin de işler hızlansı.

Ayrıca evlendikten sonra ben kapımı kaparım kimse karışamaz diye birşey söz konusu olmayacak onu aklımdan çıkar çünkü nişanlının öyle dik bir duruşu asla olmayacak gidişat onu gösteriyor

doğru söylüyorsunuz, “ayrıca sizin ve ailenizin beklentilerinizi bile bile gidip babasından dedikodu dinleyip dönmüş” o kadar doğru ki. çok üzüldüm şuanda bu çerçeveden bakınca.

hahahahaha özür dilerim, son cümlenize gerçekten çok güldüm. yüzümün gülmesine sebep olduğunuz için teşekkür ederim

Canım evlendikten sonra o aileyle daha büyük problemler çıkacak. Mesafe koyarım kimse bize karışamaz diyeceksin. Buda maalesef eşine düşüyor. Aileye en ufak ilgisi varsa tependenolan bir aileyle yaşayacaksın. Eşini sevdiğin için alttan alıp ezilen sen ve ailen olacak. Aileni hiç bir şekilde ezdirme devamında daha fena oluyor. Karar senin sonuçta bu aileye karşı çok akıllı davranman gerekecek hata arıyor olacaklar ömür boyu maalesef.

size nasıl anlatayım, dışarıya çok özgüvenli biri ama konusu baba olunca “pisi pisi”. “ben artık evlenmek istiyorum, düzenimi kurmak istiyorum” diyen biri, evet bu yıl evleniriz diyen biri. e baban nolacak dediğimde bilmiyorum diyor. evet evleniriz diyor ama babası bi şey demeden hareket edemiyor (!) birisi ne zaman düğün dediğinde babam ne zaman derse diyor. en çok buna deliriyorum, bir keresinde babanla evlenmiyorum demiştim. 1 senedir herkes bize düğün ne zaman diye soruyor ve biz asla cevap veremiyoruz

çok doğru “ömür boyu hata arıyor olacaklar” çok doğru bi cümle, çok teşekkür ederim.

hahahahaha özür dilerim, son cümlenize gerçekten çok güldüm. yüzümün gülmesine sebep olduğunuz için teşekkür ederim
Rica ederim gülmenizi sağlamak gerçekten çok güzel ama çok gençsiniz lütfen biraz mantıklı olun yüzüne gözüne aşkına gönlüne en fazla 1 yılda doyacaksınız. Kalan ömrünüzde lazım olan tek şey onun koca gibi herkese ve herşeye karşı arkanızda yanınızda savunmak için de önünüzde durabilecek karaktere sahip olması

benim arkamda durmasa da olur, ben kendi ayaklarımın üstünde dururum. aslında o kendi arkasında dursa yeter biliyor musunuz. babasının karşısında kendisine güvense, ne istediğini bilen bir duruşa girse bütün problemler çözülür aslında. en azından ben öyle düşünüyorum. teşekkür ederim

doğru söylüyorsunuz, “ayrıca sizin ve ailenizin beklentilerinizi bile bile gidip babasından dedikodu dinleyip dönmüş” o kadar doğru ki. çok üzüldüm şuanda bu çerçeveden bakınca.
Acı ama gerçek. Size yeterince değer verse, durumun ciddiyetinin farkına varsa böyle mi yapardı bir adam? Kendinden ve ne istediğinden emin olarak o babanın yanına giderdi. Öyle pusup da babasının dedikodusunu dinlemezdi. Baktı ki babası yan çiziyor, alternatif bir plan bulurdu sizi üzmemek adına. Gerekirse babayı devreden çıkarır, kendisi öne atılırdı. Ama sizin nişanlınız sizin ne kadar üzüleceğinizi, ailenizin size yapacağı baskıyı o kadar da önemsememiş olacak ki babasının korkusu galip gelmiş. Yani şu durumda babasıyla karşı karşıya gelmektense sizi üzmeyi tercih etmiş. Yine yani size karşı babasını tercih etmiş. Bu da demektir ki her arada kaldığında ailesini seçecek ve sizi ezecek, ezdirecek.

“babasını tercih etmiş” cümlesi o kadar ağır geldi ki bana şuanda. doğru. nerden baksan doğru malesef.

İyi anlaşıyor olmak veya sevgi her şeyi tek başına çözmez öyle olsaydı her iyi anlaştığımızla evlenebilirdik , mesele prestij vs değil kültür seviyesi kaç fabrikası olan adamında prestiji var ama iki cümle kuramıyor misal sevgilin zaten kendini geliştirmiş bir insan olsa oturmuş bir karakteri olsa bu olaylarla uğraşmazdın gelip buraya eğitimimiz denk diyip bunları yazsaydın yine aynı yorumu alacaktın problem ailesi değil alesine karşı bu kadın benim hayat arkadaşım duruşunu veremeyen büyümemiş çocuk var karşında sen problemin ailesi değil nişanlın olduğunu anladığında çok geç olacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…