nişanlıyım, her şey çok kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu bu kizlar na kadar saf yaa bide üç üniversite okumuş gittin bula bula bu çocuğumu buldun aile bölük darmadağınık.anne baba ayrı.cocugun ne babası baba ne annesi .baksana bir düğünü ad.akilli konuşup ortaya çıkamiyorlar.sen bu kadarki ucuz sun yaa.sen ailenin goz bebegisin.nerdeyse oğlanı koynuna Alacan işi bitirilen biraz ağır ol mantıklı düşün yaa.niye bu akadr acele ediyorsun.bu olaylar niye üzüyor sanıyorsun Allah uzatıyor bisleri gör diye.
Ama sen kafayı sarmissin nişanlım iyide iyi yahu bu aileden çıkan adam nasıl iyi olur sorgula bir yaa.gozun kapanmış yavrum biz bu yollardan geçtik iyice düşün taşın aileni dinle vazgec

büyümemiş bi çocuk var evet ancak şunuda düşünüyorum, babasından ayrı büyüyen bir adam olduğu için şimdilerde ise ilk defa babasıyla iletişim halinde olduğundan mütevellit babasının ona olan ilgisini mi kaybetmek istemiyor kafam buralarda karışık aslında. ancak, sizin baktığınız perspektiften bakacağım. teşekkür ederim

işte aslında acele ettiğimi düşünmüyordum, belirli bir vakit geçtiği için. “allah uzatıyor” düşüncesini ben de düşünmüştüm. teşekkür ederim

öyle mi dersiniz, rabbim yardım etsin inşallah. umarım dediğiniz gibi olmaz, problemleri çözebilirim. teşekkür ederim

Kendinize su sorulari sorun:
Yarin esiniz ailesiyle baglarini güclendirmeye baslasa ve sık gelinip gidilse onlara bu size uyar mi? Aileniz de onlarla muhatap olacak. Benim gözlemledigim daha önce "kopuk aile baglari olan" dügünden sonra birden aileci olmasi

Eminim ki kendi ayakları üzerinde durabilecek birisiniz. Bunu zaten aileni bu evliliğe ikna etmenden anlıyorum. Ama yanlış düşündüğün tek şey onun ailesine karşı sen tek başına savaşamazsın. Baş edemezsin. Tükenirsin. Evlendikten 3 ay sonra aile ile aranızda geçimsizlik başlasa evinize hayatınıza müdehale etseler ve eşin ses çıkarmasa sadece sen ses çıkarsan sen kötü olacaksın. E bu adam babası icazet vermeden hiç birşey yapayan bir adam boşa bu kadını seni evlatlıktan red ederim derse ne olacak hiç düşündün mü? İşte bu yüzden bu adam her koşulda seni sarıp sarmalamalı dimdik olmalı. Babasının lafına bakıp beni boşar mı kötü davranır mı onların gazına gelip beni ezer mi korkusu ile kaç ay ya da kaç yıl yaşanır.

“babasını tercih etmiş” cümlesi o kadar ağır geldi ki bana şuanda. doğru. nerden baksan doğru malesef.
Babasını kızdırmaktansa seni üzmek daha makul gelmiş maalesef. Bu mu mükemmel eş adayı?
Bak tatlım, bu coğrafyanın 500 yıllık geleneksel kanser krizidir bu. Yeni bir şey değil. Karısını benimseyemeyen, hala kök ailesini seçen; karısını ezen, ezdiren adamlar dolu. Çık sokağa 10 erkekten 8'i böyle. Bir tanesini de sen bulmuşsun işte. Aşktan göremiyorsun şu anda ama bak ben biraz eşeledim, neler çıktı.
Ayrıca ailenin şu anki durumu pek hoş değil. Yani hakikaten gelin kızımızı alın, ev de veririz gerekirse der gibi olmuş. Senin ailen bunu hak etmiyor. Nişanlın nasıl öyle bir babayı bile ezmiyorsa, sen de güzelim aileni ezdirme derim. Yazık ya baban oturmuş aramalarını bekliyor.

Nişanlı olduğunuzdan nişanlınızın haberi yok sanırım. Aileyi geçtim böyle bir sorumsuzluk ne bileyim vurdumduymazlık. Evi neden aileniz dayayıp döşüyor mesela? O kadar çok ofsayt var ki hangisine değineceğimi şaşırdım. Ama şunu söyleyeyim yaşadıklarınız fragman. Erkekler evlenince daha da aileci oluyor. Hiç şaşmaz. Bir tür rüştünü ispatlama olayıdır evlilik. Hele sizin nişanlınız gibi tipler daha beter oluyor ana- babasının eteğine bir yapışıyor, karısına efeleniyor falan. Bdv'yi açıp bakın tarih sıralamasına göre kaç evlilik koca tarafı yüzünden bitmiş ya da bitmenin eşiğinden dönmüş. Kapıyı kapatırım oh uzak dururlar demeyin. Bir telefon huzur kaçırmaya yeter.

uymaz tabii ki, umarım öyle olmaz

Iste o 3 universiteyi bugunler icin okudunuz. Aklinizi kullanin ask sevgi cok guzel sey ama omrunuz boyunca sizin guzel ailenizin tamamen zitti olan bir aileye gelin gidip, omur boyu olacak olan kaoslari cekmek ister misiniz? Ben evlenince evim ayri kapim ayri demeyin esinizin ailesi herseye dahil olmasaniz bile herseyi duyacaksiniz. Yazik bence evlilik 1 kisiyle olmuyor. Yasadiginiz ve buyudugunuz aileden gorduklerinizden cok farklisini gorecekseniz kanimca

doğru, bir telefon huzur kaçırmaya yeter.

işte aslında acele ettiğimi düşünmüyordum, belirli bir vakit geçtiği için. “allah uzatıyor” düşüncesini ben de düşünmüştüm. teşekkür ederim
Onun icinmi hala nişanlın olan safi savunuyon .ailesi yüzünden oluyor sanıyorsun.bir iş zorlasiyorsa onda biseler düşünmek lazim

doğru, ailem gibi bir aile değil. ve muhtemelende çok farklı şeyler göreceğim. teşekkür ederim

Nisanliniz cok merhametli, çok iyi, çok efendi olabilir ama baba kuzusu... Evlenince daha ciddi sorunlar yaşayabilirsin. Sonucta hala ayrılmak için şansın var. Biraz mantıklı düşün. Yazmışsın ya, ben kimseyle uğraşmak zorunda değilim, UĞRAŞMAYIN!!!

gerçekten babamın düştüğü bu duruma çok üzülüyorum, kendisi de bu zamana kadar çok üzüldü benim onun ailesiyle yaşadığım bu problemlere karşın verdiğim tepkilere şahit olduğu için. ancak benim annem ve babam benim sevgime saygı duydu.

Şu mesur laf varya .kapıyı orterim dış kapının mandalı kalirlar.aile için .onalrda hep mutlu mesut evde yaşarlar kimse olmaz hayatlarında .o filmlerde bile olmuyor aç gözünü.o nişanlın o saflogiyla seni daha çok ezdirir

doğru, uğraşmayacağım kimsenin şımarıklığı ile. net konuşacağım

Hala seviyonmu bu çocuğu bu safligiyla

e seviyorum tabii ki, ona karşı olan sevgimi kalbimden 2 dakika da söküp atamam ki. sadece olanları sorguluyorum

Nisanlanmis hala perspektif ten bakacam diyor yaa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…