Sağlıklı Beslenme & Spor Günlüğüm :) #takılbana

Benimle sağlıklı yaşam & diyet & spora var mısın ?

• Hayır, üzgünüm..

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Geldim geldim kusura bakmayın kızlar misafirlerim vardı sabah 11.30 start saat 22.00 stop siz düşünün artık ben resmen pert oldum :ruh:amaaa yediklerime dikkat ettim kv bir aydır beni görmüyordu görünce ay ne kadar zayiflamissin dedi tabi ben havalara uçtum:KK71: ama belli etmedim tabi :KK39:
Ay ne güzel darısı başıma inşallah :)

Gelsin menum
Sabah
1dilim ekmek
2dilim peynir
1 bardak çay tek şekerli
2 çatal akşamdan kalma et
Öğlen
Sütlü kahve
Akşam
Yarım tabak pilav
2 dilim fırında tavuk
2 bardak ayran

Inşaallah canım insaallah bunları düşününce bir yandan sevinip bir yandan üzülüyorum daha yolum uzun diye :işsiz:
Ahh o yolun uzunluğunu düşünmek inan beni yıpratıyo hele ki sabırsız tez canlı biri için çok zor ama işte kilolar da 1 hafta da gelmedi sonuçta mecbur bu uzun süreci eğlenceli hale getirmek lazım
Ama bi yandan da bakıyorum insanlar 6 ayda istedikleri kiloları veriyo ben hadi 1 yıl da vereyim ona da razıyım artık

Ya kızlar spor sonrası pişik oldu malesef buna bi çözümü olan var mı yürüyemiyorum resmen bundan artık kurtulmak istiyorum kızımın pişik kremini sürdüm inşalalh sabaha kadar iyi olurum çünkü yarında parkta arkadaşla buluşcaz çocuklarla

Bugünkü menüm ben akşam üstü araniza katıldım menüm karışık olabilir :KK45:
Kahvaltı
4 Krep
İçine peynir
Bal

Öğle
1 dondurma:dondurma:
Ara
1 küçük salatalık

Akşam 7 de
1büyük kase kıymalı karnıbahar yemeği
İçine 3 kaşık pirinç pilavı

Belki sonra ara öğün niyetine yoğurt yerim

Su şimdilik 1 buçuk litre 1 litre içinde limon damlattım
Spor yaparken korse taktim felaket terledim sonuç çok mutluyum :)):KK200:

Spor her zaman yüz güldürür. Hayatınızın merkezine koyduğunuzda zamanla yapmadığınız günlerde pişmanlık duyacaksınız :) hele bir de etkisini görünce allahhhh :)

Geldim geldim kusura bakmayın kızlar misafirlerim vardı sabah 11.30 start saat 22.00 stop siz düşünün artık ben resmen pert oldum :ruh:amaaa yediklerime dikkat ettim kv bir aydır beni görmüyordu görünce ay ne kadar zayiflamissin dedi tabi ben havalara uçtum:KK71: ama belli etmedim tabi :KK39:

Bir kadını en çok mutlu eden şey :) zayıfladın mı sen :)

Gelsin menum
Sabah
1dilim ekmek
2dilim peynir
1 bardak çay tek şekerli
2 çatal akşamdan kalma et
Öğlen
Sütlü kahve
Akşam
Yarım tabak pilav
2 dilim fırında tavuk
2 bardak ayran

Tatlım menüye bir el atmamız lazım. Çok az ve sağlıksız olmuş. Düzelmesi gereken şeyler var. Bugün sana örnek bir liste çıkaracağım :)

Ya kızlar spor sonrası pişik oldu malesef buna bi çözümü olan var mı yürüyemiyorum resmen bundan artık kurtulmak istiyorum kızımın pişik kremini sürdüm inşalalh sabaha kadar iyi olurum çünkü yarında parkta arkadaşla buluşcaz çocuklarla

Terden olmuştur muhtemelen. Yoğurt, pudra ve zeytinyağı rahatlatır. A

Spor her zaman yüz güldürür. Hayatınızın merkezine koyduğunuzda zamanla yapmadığınız günlerde pişmanlık duyacaksınız :) hele bir de etkisini görünce allahhhh :)

Tatlım menüye bir el atmamız lazım. Çok az ve sağlıksız olmuş. Düzelmesi gereken şeyler var. Bugün sana örnek bir liste çıkaracağım :)

Bakalım bugün rahat yürüyebilecek. Miyim
Gerçekten öyle spor hertürlü insana iyi geliyo ama işte tembellik tjtuyo uzun süre ara verince inşalalh bu sefer aralıksız devam edebilirim

süppeer :) Bende dün akşam yemeği sonrası saat 22.00 a kadar uyuyakalmışım, uyanınca yüzümü yıkadım ip atlamaya çıktım 10 dk ip atladı, hızlı tempolu 400 metre 2 tur koşu yaptım :) Spora gidemeyince kendimi çok suçlu hissediyorum, böyle telafi etmeye çalıştım
Maşallah sana ben anca 1 dk 2 dk atlayabiliyorum :)
Süper olmuş spor telafi etmişsin gecenin 10 nunda :)

Kızlar benim bir sorum var
Spor ayakkabım tam 38 numara ama uzun süre giyince parmaklarım tahriş oluyo sizde de aynı durum var mı şimdi yeni ayakkabı aldım netten henüz gelmedi ama onun da sadece 38 i kalmış keşke 38.5 olsaydı da alsaydım. Bir bilginiz var mı yoksa 38 de kalsın mı ayakkabı çünkü kilo alınca ayaklarda şişiyor nasılsa 2 ekime kadar 10-15 kilo vermek istiyorum belki o zamana daha rahat olurum. Ne dersiniz

Bakalım bugün rahat yürüyebilecek. Miyim
Gerçekten öyle spor hertürlü insana iyi geliyo ama işte tembellik tjtuyo uzun süre ara verince inşalalh bu sefer aralıksız devam edebilirim

Tatlım inan dün o kadar yorgundum ki kolum kalkmıyordu o derece, hatta yemekten sonra uyuyakaldım saat 22.00da uyandım ve artık salona gitmek için geç bir vakitti. Yatıp uyumaya devam edebilirdim fakat içim içimi yedi adeta uyumuş olmanın verdiği suçluluk duygusunu anlatamam. Tüm o yorgunluğa rağmen kendime Hayır dedim kalk 2 tur 3 tur da olsa yürü koş pilates yap ama günü bu şekilde birşey yapmadan bitirme bişey yap küçük de olsa boşa gitmesin o 1 günlük beslenme onu destekle diye. Kendinizi yorgun hissettiğinizde, üşendiğinizde aklınıza her zaman neden bu düzene başladığınızı hatırlatın ve ne kadar çok yüklenirsen o kadar çabuk karşılığını alacağınızı da unutmayın inanın başlayınca gerisi geliyor. O üşengeçliği yenip sadece 1 adım atın sonra yorgunluk üşengeçlik kalmıyor :) Daha dinç ve mutlu uyuyorsunuz, siz uyurken yağlar yanıyor :)

Maşallah sana ben anca 1 dk 2 dk atlayabiliyorum :)
Süper olmuş spor telafi etmişsin gecenin 10 nunda :)

Tatlım bende 1 dk atla - ara ver- 1dk atla şeklinde yaptım ama çok hızlı ve tempoluydu. Zorlandığında ara vererek devam etmeye toplamda 10 dk yapmaya çalış :)

Kızlar benim bir sorum var
Spor ayakkabım tam 38 numara ama uzun süre giyince parmaklarım tahriş oluyo sizde de aynı durum var mı şimdi yeni ayakkabı aldım netten henüz gelmedi ama onun da sadece 38 i kalmış keşke 38.5 olsaydı da alsaydım. Bir bilginiz var mı yoksa 38 de kalsın mı ayakkabı çünkü kilo alınca ayaklarda şişiyor nasılsa 2 ekime kadar 10-15 kilo vermek istiyorum belki o zamana daha rahat olurum. Ne dersiniz

Ayaklarım tahriş oluyor derken nasıl yani? Parmakların falan su mu topluyor ? Sıkıyor mu ?

Tatlım inan dün o kadar yorgundum ki kolum kalkmıyordu o derece, hatta yemekten sonra uyuyakaldım saat 22.00da uyandım ve artık salona gitmek için geç bir vakitti. Yatıp uyumaya devam edebilirdim fakat içim içimi yedi adeta uyumuş olmanın verdiği suçluluk duygusunu anlatamam. Tüm o yorgunluğa rağmen kendime Hayır dedim kalk 2 tur 3 tur da olsa yürü koş pilates yap ama günü bu şekilde birşey yapmadan bitirme bişey yap küçük de olsa boşa gitmesin o 1 günlük beslenme onu destekle diye. Kendinizi yorgun hissettiğinizde, üşendiğinizde aklınıza her zaman neden bu düzene başladığınızı hatırlatın ve ne kadar çok yüklenirsen o kadar çabuk karşılığını alacağınızı da unutmayın inanın başlayınca gerisi geliyor. O üşengeçliği yenip sadece 1 adım atın sonra yorgunluk üşengeçlik kalmıyor :) Daha dinç ve mutlu uyuyorsunuz, siz uyurken yağlar yanıyor :)
Aynen canım en başta insan zorlanıyo üşeniyo ama bitirince oh be iyi ki yapmışım diyo
Ayaklarım tahriş oluyor derken nasıl yani? Parmakların falan su mu topluyor ? Sıkıyor mu ?
Ayak parmakları birbirine sürtünmekten ağrıyo ama çok feci bir ağrı ayakkabıyu 1 saat ten fazla tempolu yürüyüşlerde giyince oluyo aynı ayakkabı ile gezmede bir sorun olmuyor
Bu arada tartıldım kilom tam 93 başlangıç kilosu

Geceden suyumuzun içine biraz da limon atarsak muhteşem olur. Sabah uyandığınızda oda sıcaklığında dinlemiş 1 bardak su için arkadaşlar, her sabah mutlaka güne bu şekilde başlayın bu su limonlu olursa daha güzel olur :)

Ekran Alıntısı.JPG

Aynen canım en başta insan zorlanıyo üşeniyo ama bitirince oh be iyi ki yapmışım diyo

Ayak parmakları birbirine sürtünmekten ağrıyo ama çok feci bir ağrı ayakkabıyu 1 saat ten fazla tempolu yürüyüşlerde giyince oluyo aynı ayakkabı ile gezmede bir sorun olmuyor
Bu arada tartıldım kilom tam 93 başlangıç kilosu

Kilon fazla olduğu için beslenme alışkanlığını değiştirip sporla desteklediğinde çok hızlı kilo vereceğini düşünüyorum :)

Ayakkabı için bir şey diyemeyeceğim, tabi ki zayıfladığınızda numara küçülebilir veya artık rahatsız etmeyebilir. Şuan şişlik var elbette. Ödem de olabilir. Şuan için rahatsız etmeyecek bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Fakat diyet ve spor yaparken çok alışveriş yapmayınız :) Şayet düzenli devam ederseniz şuan aldıklarınız çöp olacak :)

Tamam canım örnek liste olsun ama lütfen ara ogun olmasın olur mu ben ara ogün yeyince frenleyemiyorum:kk77:

Ara öğünlerde bile ana öğün doygunluğu veren en doyurucu 10 besini Dyt. Sena Tuvanç sizin icin sıraladı; güne iyi bir kahvaltı ile başlamak tüm gün tok kalmanız konusunda size en büyük yardımcıdır. Bunun için kahvaltıda protein kaynağı olan yumurtaya, lif oranı oldukça zengin yulaf ezmesine yer verebilirsiniz. Gün içerisinde ara öğünlerinize muz, badem, chia tohumu koymanız hem kan şekerinizi düzenleyecek hem de tok kalmanızı sağlayacaktır. Ek olarak akşam yemeklerinde bulgur ve mercimeği hem protein oranının yüksekliğinden hem de tok tutma özelliğinden dolayı tercih edebilirsiniz.

1-Yumurta
2-Muz
3-Chia Tohumu
4-Yulaf
5-Bulgur
6-Mercimek
7-Badem
8-Turp
9-Karabuğday
10-Hurma

upload_2017-7-19_11-30-25.png

Eklentiler

• upload_2017-7-19_11-30-31.png
    upload_2017-7-19_11-30-31.png
    837,8 KB · Görüntüleme: 30
Tamam canım örnek liste olsun ama lütfen ara ogun olmasın olur mu ben ara ogün yeyince frenleyemiyorum:kk77:

Tatlım ara öğün kaçamak yapmamanı sağlayacak ve tok tutacak seni, vücut yemek bolluğu olduğunu düşünecek bu sayede acıkmayacaksın krizler olmayacak..

X