Sağlıklı Beslenme & Spor Günlüğüm :) #takılbana

Benimle sağlıklı yaşam & diyet & spora var mısın ?

• Hayır, üzgünüm..

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Türk Kahvesi; (sade) 7 kcal
Sütlü Kahve; 71 kcal
Şekersiz Filtre Kahve; 2 kcal
Sütlü Şekerli Kahve; 88 kcal
Americano; 6 kcal

afsgsdhf.JPG

Kızlar benim bir sorum var
Spor ayakkabım tam 38 numara ama uzun süre giyince parmaklarım tahriş oluyo sizde de aynı durum var mı şimdi yeni ayakkabı aldım netten henüz gelmedi ama onun da sadece 38 i kalmış keşke 38.5 olsaydı da alsaydım. Bir bilginiz var mı yoksa 38 de kalsın mı ayakkabı çünkü kilo alınca ayaklarda şişiyor nasılsa 2 ekime kadar 10-15 kilo vermek istiyorum belki o zamana daha rahat olurum. Ne dersiniz
Ben hep 1 numara büyük alıyorum spor ayakkabıyı yoksa yürüyüşte ayağımı sıkıyor şişince
Tatlım bende 1 dk atla - ara ver- 1dk atla şeklinde yaptım ama çok hızlı ve tempoluydu. Zorlandığında ara vererek devam etmeye toplamda 10 dk yapmaya çalış :)
İp atlamak çok zorluyor beni

Ben hep 1 numara büyük alıyorum spor ayakkabıyı yoksa yürüyüşte ayağımı sıkıyor şişince

Ne yalan söyleyeyim ben de çok zorlandım ama alıştım. Çok yükseğe zıplamıyorum ayağımı max 10 - 15 cm kaldırıyorum ve seri hareket ederek atlamaya çalışıyorum kendimi hırpalamadan :KK70: Dün zorlandım ama 10 dakikada umarım yakmışımdır bişiler :) 2 tur aralıksız 800 m koştum

Kızlar her zaman söylediğim gibi ölçümüz tartı olmasın, ayna olsun.
Önceliğimiz kas kütlesini artırarak yağ oranını düşürmek olsun.
Şuan 59.4 kiloyum ve soldaki ben olabilirim yani o kadar görünmüyorum ama bölgesel yumoş yumoş etim.
Ben çok geç anladım hatamı, sizler yapmayın :KK39:

AFSGDHFG.JPG

Sıradaki mesajım kendini aç bırakanlara, ara öğün yapmayanlara gelsin :confused:

hjhkl.JPG

Haydi kızlar bugünkü menülerinizi görelimmmm :kk77:

Sabah kahvaltım 08.00
2 haşlanmış yumurta beyazı
1 dilim sütaş süzme peynir (bol çörekotlu)
1 adet domates
2 ceviz içi

1. Ara Öğün
Yeşil çay
Kaju 8 tane

Öğle Yemeği 13.00
Hardallı sebzeli balık
Mevsim salata
Etimek

2. Ara Öğün
Kuru meyveli yoğurt
Türk kahvesi double

3. Ara Öğün
Activia orman meyveli
Light süt- tarçınlı

Akşam yemeği 20.00
-- Bu akşam bir arkadaşımla buluşacağım, henüz belli değil ama Ege Günlüğü diye bir restaurant var muhtemelen oradan zeytinyağlı ege yemekleri yiyeceğim.

Sizlerinkini de göreyim bakalım.

Kızlar bir de teklifim olacak;

Ben diyorum ki cumartesi - pazar için evde olursanız, bi menü oluşturalım hep birlikte cumartesi pazar günleri hepimiz aynı menüyü uygulayalım, öğünler spor vs herşey bir olsun? Ne dersiniz ? :oops:

Kızçelerim bugün spor salonuna gidemeyeceğim, eve geç gideceğim. Dünkü gibi koşu ve ip atlamayı düşünüyorum.

Tarçınlı light süt içildi, activia orman meyveli yendi. Birazdan ofisten çıkacağım 19.30 - 20.00 gibi akşam yemeği yiyeceğim arkadaşımla :) Ne yediğimi tekrar paylaşacağım. Kızlar kaçamak yapmayınn.. Tatlı isteği gelince tarçınlı meyveler, süt kullanabilirsiniz :) Akşam yemeğinden sonra çiğnenecek bir şey tüketmemeye çalışın, özellikle meyveleri sadece 17.00 a kadar yiyin. Akşam yediğiniz bütün meyveler size vitamin olarak değil şeker olarak dönüyor, bir faydası olmuyor vücudunuza. Akşam yemeği sonrası bitki çayları, sade türk kahvesi ve bol su tüketebilirsiniz ama mümkünse çiğnencek hiçbir şey yemeyin. Çok açlık bastırırsa yoğurt tüketebilirsiniz.. :)

Sabah
2 dilim ekmek
2 dilim peynir
1 zeytin
1çatal omlet
1 bardak çay tek şekerli
Öğlen
Nescafe 2si birarada
1 salatalık
Akşam
1 tabak makarna
Spor
2000 adım
Su
2lt

Bugün arkadaşımsa 1 beden büyük aldığını söyledi allah kahretmesin daha büyüğü de yoktu olmadı geri yollarım tabi önce bi gelsin de bakalım :)
Haydi kızlar bugünkü menülerinizi görelimmmm :kk77:

Sabah kahvaltım 08.00
1 adet domates
2 ceviz içi

1. Ara Öğün
Yeşil çay
Kaju 8 tane

Öğle Yemeği 13.00
Hardallı sebzeli balık
Mevsim salata
Etimek

2. Ara Öğün
Kuru meyveli yoğurt
Türk kahvesi double

3. Ara Öğün
Activia orman meyveli
Light süt- tarçınlı

Akşam yemeği 20.00
-- Bu akşam bir arkadaşımla buluşacağım, henüz belli değil ama Ege Günlüğü diye bir restaurant var muhtemelen oradan zeytinyağlı ege yemekleri yiyeceğim.

Sizlerinkini de göreyim bakalım.

Kızlar bir de teklifim olacak;

Ben diyorum ki cumartesi - pazar için evde olursanız, bi menü oluşturalım hep birlikte cumartesi pazar günleri hepimiz aynı menüyü uygulayalım, öğünler spor vs herşey bir olsun? Ne dersiniz ? :oops:
Valla ben haftasonlari hep dışardayım anca misafir gelecekse evde oluyorum
O nedenle uyamayabilirim

Selam kızlar sonunda geldim
Kahvaltı
1 dilim ekmek
Biraz peynir
Bol domates biber
1 nektari

Öğle- akşamüstü
1 poğaça
2 sigara böreği
Biraz karpuz
1 çilekli proteinli içecek

Su. 2 litre
Spor 40 dk tempolu yürüyüş
Bugün çocukları park yerine havuza götürdük süper eğlendiler o öğle akşam üstü yediklerim de orada yedim
Saat 5 te en son yedim

Sabah kahvaltım 08.00
1 adet domates
2 ceviz içi

1. Ara Öğün
Yeşil çay

Öğle Yemeği 13.00
Nohutlu spesiyal salata + yoğurt sos
Grissini

2. Ara Öğün
Tiramisu (diyetisyenlerin gönderdiği, şuan tadını çok merak ediyorum. Daha önce pişmeyen browni göndermişlerdi, içinde şeker, un, yağ fln olmuyor bilginize.. :KK200:)
Tarçınlı çay

3. Ara Öğün
Activia orman meyveli
Türk kahvesi double

Akşam yemeği 20.00
Light yoğurt - chia +keten tohumlu
Izgara Köfte 4 adet
Patlıcan salatası 2 kaşık

Selam kızlar nasılsınız dün gelemedim evde baya işlerim vardı onları hallettim
Dünün menüsü
Kahvaltı
1 haşlama yumurta