ŞEKERSİZ BESLENME için birbirimize destek olalım

sagol canım benım
aynen kızlar seker yumagının ıcınde yasayan bırıyım 2 senedır seker ekmek ve turevlerı kızartılmıs urunler asla tuketmıyorum
ketejonık beslenme karatay arası bır yerdeyım
104 kılodan 60 kıloya 6 ayda kendı kendıme dustum

hergun 1 kg dondurma kolı kolı cıkolata 1 tepsı baklavayı tek oturusta yıyebılen bırıydım yersem yıne aynı sekılde yerım ıstahlı bırıyım ama 2 senedır oyle glutenden ve sekerden uzak yasıyorum kı vucuduma tek 1 pırınc tanesı gırse dokunuyor artık bana :) yemezsem bayılırdım elım ayagım tıtrerdı sımdı tam aksıne yersem bayılırım okadar agır gelıyor artık

canınız tatlı ıstedıgınde tatlı yemek zorunda degılsınız ya susuz kalmıssınızdır ya cınkosuz vıtamınsız ondan canınız tatlı ıstıyor
badem yıyın
yok krız gecırıcem yemezsem savas bıle cıkarırım durumuundaysanız eger 2 kuru hurma 3 cevız toz kakao rondodan cekın yuvarlayıp yıyın bıldıgınız cıkolata...
yada kecıboynuuzu pekmezı kakao hındıstan cevızı fındık bunları rondodan gecırın yuvarlayın elınızde

sekersız unsuz tarıflerım var ısteyene hersey kolay bahaneler uydurmamak gerek ıstıyorsanız gercekten uzak duruyorsunuz

Maasallah canım nazar değmesin.
Cok guzel vermişşin sıra bende.
(Pkos, haşimoto, insulin direnci bide daha yeni nur topu gibi bir hastalığım var adını bile bilmediğim. Acantinos nutrıcos cildimde morarmalar var.
Doktor kesinlikle zayıflamalısın dedi)

yapıldı hafif derece var şuan coraspin kullanıyorum en basit tedaviyi de oluyorum.
drler kan sulandırıcı kullansan da bir garantisi yok diyorlar

amin canım

Doktorlara bakmayın veren nasğp eden Mevlam.
Benim başıma gelmeyen kalmadı.
1 yıl sadece 79 olan haşimoto degerlerımi düzeltmek için ugrastım +dogum kontrol hapı kullandım.
6 ay hapla normal yollardan denedik.
Aşılama tüp bebek ohss geçirdim cigerlerimden 4 litre su aldılar ölüyordum.
İlk kızım oldu elhamdülillah.
77 ile hamile kaldım 90 ile doguma girdim emzircem diye 84 den 94 e cıktım sonra 69 düştüm.

İkiz gebe kaldım karnımda öldüler.

Sonra yine tüp bebek yatarak hamilelik gecirdim bi kız bi oglum oldu.
71 ile hamile kaldım 110 ile doguma girdim.

Simdi 90 kiloyum bitürlü eski kiloma dönemedim.

1 yıl sadece 79 olan haşimoto degerlerımi düzeltmek için ugrastım +dogum kontrol hapı kullandım.
77 ile hamile kaldım 90 ile doguma girdim emzircem diye 84 den 94 e cıktım sonra 69 düştüm.

Allah bağışlasın canım..
Bende 3 tüp denedim transfer aşamasına hiç gelemedik. Aşılama ile hamile kaldım düştü sonra doğal oldu kürtaj oldum 1seneden fazladır da olmuyor işte.
Vardır bunda da birhayır diyorum

Galiba 6 yılı gecti şekeri bırakalı zayıflamak için başlamıstım ve emin olun farkında bile olmuyosunuz herşey daha lezzetli ve gerçek tadlarla yanınızda . Çay kahve bitkisel çaylar inşallah bırakırsınız

Galiba 6 yılı gecti şekeri bırakalı zayıflamak için başlamıstım ve emin olun farkında bile olmuyosunuz herşey daha lezzetli ve gerçek tadlarla yanınızda . Çay kahve bitkisel çaylar inşallah bırakırsınız
Şekeri bıraktım derken çayda şekerde falan bırakmaktan mı bahsediyorsunuz acaba?

Günaydın günaydın günaydın :KK200:
Yağ yakımı ile bilgiler Diyetisyen Nilay Keçeci'den aşağıdadır;

Gün Yağ yakıcı diyetlerin günü;
Hadi bir kaç bilgi paylaşalım.💫
✨Yağ yakmak için diyet reçetenizin besin çeşitliliği açısından iyi olması gerekir.
✨Tüm besin gruplarından tüketmeliyiz ki, bir grup fazla alınıp, ihtiyaç var diye yağa dönüşmesin.
✨Mesela meyve, içinde hiç yağ yok ama, çok tüketildiğinde yağ olarak depolanabilir bile.
✨Ara öğün almadan yağ yakmanız çok zordur.
✨Özellikle takılan ve kırılmayan kilolarda yağ yakmak için, hızlı diyet, detoks diyeti, bir kaç günlük farklı tarzda diyetlerden faydalanabilirsiniz.
✨Göbek bölgesinden yağ yakımı için özellikle tavsiye edilen; badem, ananas, somon ve yoğurttur.
✨Yağ yakıcı diyetleri uygularken egzersiz yapmak hem sıkılaşma hem de yağ yakımını hızlandırmak için oldukça etkilidir.
✨Su olmazsa olmaz. Eğer yağ yakımı istiyorsak günde 7-8 bardak su mutlaka içilmelidir.
✨Yağ yakımını bir iki haftada görmemiz mümkün değil o nedenle 1 ay gibi bir sürede tam analizi ve vücut şeklini daha iyi anlayabiliriz.

Kizlar ya ben bir haftadir dikkatli besleniyorum, söyle ki gece atistirmaliklarimi bitirmistim
Normalde sürekli atistiririm ve aslinda hersey yolundaydi
Aksamlari cok hafif yedim, öglenleri yemegin yanina salata falan yaptim
Ama göbegim hic olmadigi kadar sisti
Ki düzenli mekik cekiyorum, tatliyi kestim, sadece tam tahil ehmek yiyorum neredeyse tüm dilim cekirdek gibi düsünün un yok resmen, o da sabahlari
Gaz gibi ama degil de, böyle tas gibi sisti karnim
Sabah erkenden rezene ictim
Tüm gün sis olmazdim böyle, düzenli tuvalete de cikiyorum cok acayip bir sislik olustu atistirmaliklari birakinca
Sinir oldum:sinirli: simdi önüme ne geldiyse ac olmama ragmen yedim ve simdi cay yanina gofret yapacagim siskinlik gecsin diye
Bu ne ya, herkes aksam yemez süzülür, ben aksam yemem siserim.
Bu ne ya, var mi fikri olan

Merhaba kızlar..Bende kiloluyum ve hamile kalmaya çalışıyorum.. Aylar önce ilaçsız adet göremezken 3 aydır diet ve sporla kendiligimden regl oluyorum..Bu da bir umuttur ..Kk da kilolu olup zayıflayarak hamile kalan insanları gördüm ve bende bu şekilde kalabilirim dedim..Ama şöyle bir sorun var zaten kahve yi çayı senelerdir şekersiz içiyordum ama kola bağımlısiydim.. Kolayı da bıraktım 1 aydır ama 1 kilo veriyorum sonra tekrar alıyorum diyet konusunda istikrarsizim malesef.. Sabahtan akşama kadar yapsamda akşam mutlaka uykumdan uyanıp birşeyler yiyorum.. Spor sayesinde inceldim ama canım abur cubur çekiyor bugün diyette olmama rağmen bir sürü tatlı şeyler yedim..Kendi kendime karar verdim p.tesi ye kadar çok kasmiycam ama p.tesi bende şekeri hayatımdan çıkartıyorum ve yediklerime de çok dikkat edicem.. Bu topik tamda üstüne denk geldi çok iyi oldu ❤

Kizlar ya ben bir haftadir dikkatli besleniyorum, söyle ki gece atistirmaliklarimi bitirmistim
Normalde sürekli atistiririm ve aslinda hersey yolundaydi
Aksamlari cok hafif yedim, öglenleri yemegin yanina salata falan yaptim
Ama göbegim hic olmadigi kadar sisti
Ki düzenli mekik cekiyorum, tatliyi kestim, sadece tam tahil ehmek yiyorum neredeyse tüm dilim cekirdek gibi düsünün un yok resmen, o da sabahlari
Gaz gibi ama degil de, böyle tas gibi sisti karnim
Sabah erkenden rezene ictim
Tüm gün sis olmazdim böyle, düzenli tuvalete de cikiyorum cok acayip bir sislik olustu atistirmaliklari birakinca
Sinir oldum:sinirli: simdi önüme ne geldiyse ac olmama ragmen yedim ve simdi cay yanina gofret yapacagim siskinlik gecsin diye
Bu ne ya, herkes aksam yemez süzülür, ben aksam yemem siserim.
Bu ne ya, var mi fikri olan
Canım mekik çekiyorum diyorsun ya kasların şişip migdeni öne itmiştir ya da yumurtlama döneminde olabilirsin..Ben spora başladım geçen ay ve bütün ay boyunca karnım şiş gezdim... Moralini bozup diyeti sporu bırakma..Sonradan iniyor o şişlik..Bol su iç karnın kendini toparlıyor o yüzden de şişer ve bende sinirlenip aynı hataya düşmüştüm ne bulduysam yemiştim o zaman bir anlamı kalmıyor ki o kadar çabanın..Biraz sabret inecek o şişlik...ve pes etme aklın yiyemediklerinde değil giyemediklerinde olsun 🤗

Canım mekik çekiyorum diyorsun ya kasların şişip migdeni öne itmiştir ya da yumurtlama döneminde olabilirsin..Ben spora başladım geçen ay ve bütün ay boyunca karnım şiş gezdim... Moralini bozup diyeti sporu bırakma..Sonradan iniyor o şişlik..Bol su iç karnın kendini toparlıyor o yüzden de şişer ve bende sinirlenip aynı hataya düşmüştüm ne bulduysam yemiştim o zaman bir anlamı kalmıyor ki o kadar çabanın..Biraz sabret inecek o şişlik...ve pes etme aklın yiyemediklerinde değil giyemediklerinde olsun 🤗

Ya benim karin kaslarim zaten yirtildi, hamileliklerde cok büyüdü kaslarim ayrik, hemen siser göbegim ama bu daha farkli bir sertlik
Rahatsiz ediyor
Senelerdir sporumu aksatmam, özellikle üc haftadir hergün mekik cekerim
Ne olduysa az yemeye baslamakla oldu
O kadar alismisim ki sürekli yemeye
Bu ne yaa, yedim yiyecegimi önemli degil, zaten cok hereketliyim ama tek fark aksamlari yememek oldu o da sis bir göbek olarak döndü, anlamiyorum ya neden nedeeeen

Karin germe olacagim zaten
Ama agir mekik cekmeye net üc haftadir basladim tarihini tam bilmiyorum
Acaba kaslarim falan sekle mi giriyor da göbek gibi cikti
Tecruben var mi senin
Ya da bu durumu yasayan, bilgisi olan ?

Karin germe olacagim zaten
Ama agir mekik cekmeye net üc haftadir basladim tarihini tam bilmiyorum
Acaba kaslarim falan sekle mi giriyor da göbek gibi cikti
Tecruben var mi senin
Ya da bu durumu yasayan, bilgisi olan ?
Dediğim gibi canım mekik çektiğin içindir o .. Personal treiber bir arkadaşım söylemişti karın kasları migdeyi öne iter o yüzden göbekli görünebilirsin sertlik de o yüzden işte.. Ben ağlamıştım bile sinirden..Ama indi şimdi 1 ay öyle kaldı o ayrı.. Yağ oranın düştükçe düzelir üzülme..

Dediğim gibi canım mekik çektiğin içindir o .. Personal treiber bir arkadaşım söylemişti karın kasları migdeyi öne iter o yüzden göbekli görünebilirsin sertlik de o yüzden işte.. Ben ağlamıştım bile sinirden..Ama indi şimdi 1 ay öyle kaldı o ayrı.. Yağ oranın düştükçe düzelir üzülme..

Yag oranim göbek cevresinde düsük zaten, 34, 36 bedene girer belim
Kaslarim ayrik oldugu icin de öne dogru hep bir cikiklik vardi
Ama demek ki düzeliyor, birseyler degisiyor, buna sevindim bir an gercekten böyleyse
Az yedim birkac gündür ondan sistim saniyorum, evet celiskili ama baska bir degisim yapmadim
Ay hala nasil bir sislik var bu halde nasil mekik cekecegim onu düsünüyorum, gaz da olabilir ama cok rahatsiz edici
Bu saatte yemem normalde, yedim ne varsa sinirden ac bile degildim
Neyse yarin zaten dengelerim, fazla kilom yok
Yürüyüsümü yaparim hep
Ama bu sislik canimi cok sikti ya
Demek dedigin gibi, bir ay mi sürdü siskinligin senin?

Allah bağışlasın canım..
Bende 3 tüp denedim transfer aşamasına hiç gelemedik. Aşılama ile hamile kaldım düştü sonra doğal oldu kürtaj oldum 1seneden fazladır da olmuyor işte.
Vardır bunda da birhayır diyorum
İnan çok zor doktor kapısında beklerken stresten kusardım.
İnşallah en yakın zamanda kavuşursun evladına.

Ay maşallah sağlıkla büyüsünler. Zor zamanların sonunda ben de kızıma kavuştum. Sonra ilk denemede doğal hamile kaldım ama düşük yaptım. Yaza kadar olmazsa tekrar tüp bebeğe başlamayı düşünüyorum. Bu sefer ikiz olur inşallah :)
Tabii yaza kadar beslenmeye dikkat edeceğim. Evimin yanına spor salonu açılıyor, oraya başlayacağım :)

Ay maşallah sağlıkla büyüsünler. Zor zamanların sonunda ben de kızıma kavuştum. Sonra ilk denemede doğal hamile kaldım ama düşük yaptım. Yaza kadar olmazsa tekrar tüp bebeğe başlamayı düşünüyorum. Bu sefer ikiz olur inşallah :)
Tabii yaza kadar beslenmeye dikkat edeceğim. Evimin yanına spor salonu açılıyor, oraya başlayacağım :)

Canım inşallah dogal yoldan hamile kalırsın.
Bende ikiz olmasını cok istedim elhamdülillah
Yanında yardımcı olacak birileri varmı?
Bakımı cok zor inanki.

Canım inşallah dogal yoldan hamile kalırsın.
Bende ikiz olmasını cok istedim elhamdülillah
Yanında yardımcı olacak birileri varmı?
Bakımı cok zor inanki.
Amiiin :) İnşallah canım. Sağ ol :) İlkinde de iki embriyo transfer edildi, biri tuttu. Bir tane de çok zordu. Bir de ben emzik, biberon asla vermeyen doğal beslenme taraftarı biriyim. Lohusa depresyonunun dibine vurdum :) İkizi tahmin bile edemeyiz eminim. Annem, kayınvalidem yanımda. Yine de ikiz olursa yatılı bakıcı tutarım mutlaka. Allah kolaylık versin size de

X