ŞEKERSİZ BESLENME için birbirimize destek olalım

Yag oranim göbek cevresinde düsük zaten, 34, 36 bedene girer belim
Kaslarim ayrik oldugu icin de öne dogru hep bir cikiklik vardi
Ama demek ki düzeliyor, birseyler degisiyor, buna sevindim bir an gercekten böyleyse
Az yedim birkac gündür ondan sistim saniyorum, evet celiskili ama baska bir degisim yapmadim
Ay hala nasil bir sislik var bu halde nasil mekik cekecegim onu düsünüyorum, gaz da olabilir ama cok rahatsiz edici
Bu saatte yemem normalde, yedim ne varsa sinirden ac bile degildim
Neyse yarin zaten dengelerim, fazla kilom yok
Yürüyüsümü yaparim hep
Ama bu sislik canimi cok sikti ya
Demek dedigin gibi, bir ay mi sürdü siskinligin senin?
Ay evet canım ya hatta kendimi hamile bile sandım da başka belirti olmayınca umudu kestim..Şu an şişkinlik yok 1 ay şişti ama gaz var gibi.. Hatta adetten sonra indi o ayın sonunda.. Bu arada limonlu maydonozlu ve tarçınlı şu yapıp gece dolapta bekletip ertesi gün bütün gün susadıkça onu içersen ödem de atarsın arada bir yapmanı tavsiye ederim

Ay evet canım ya hatta kendimi hamile bile sandım da başka belirti olmayınca umudu kestim..Şu an şişkinlik yok 1 ay şişti ama gaz var gibi.. Hatta adetten sonra indi o ayın sonunda.. Bu arada limonlu maydonozlu ve tarçınlı şu yapıp gece dolapta bekletip ertesi gün bütün gün susadıkça onu içersen ödem de atarsın arada bir yapmanı tavsiye ederim

Ya sanirim ben de yakinda adet olacagim. Aka iki gündür mekik cekmiyorum karnim indi resmen
Iki gün kaslarima dinlenme arasi verdim bugün yeniden baslayacagim
Bacak kaslarimda da agri var üst baldirlarimi zorlamisim
Spora tam gaz devem edecegim
Tatli krizlerinde meyve yedim bu arada, adet dönemim icin gofret aldim, öylece duruyor kösesinde, hala acmadim, bu diduste acmayacagim galiba
Esim diyette bana asla cikolata aldirmadi
Benim icin üc ay dayan dedi, gorfeti zor bela aldim,bu sefer o daha kararli
Kahvalti menümü yazayim bari, 1 ya da 2 haslanmis yumurta, yarim avakado, yarim tam tahil ekmek
Sayisiz zeytin, trabzon hurmasi
Sonrasinda da cay ya da kahve alirim
Lominlu ilik suyumu ictim, disler fircalanlar yüz yikandi keremlendi güne bomba gibi basladim yine, cok süperim yeeaaa :rolleyes:

Konuyu severek takip ediyorum.Diyet listesi de gerçekten insanı zorlamayacak şekilde hemde seçmeli hakkımız var.Umarım bende şu kadar kilo verdim diye yazarım tekrar :KK200:

Bugün sabah erkenden 29 Ekim kutlamalarına gittim kahvaltı biraz geç oldu.

Soganlı 3 yum, 3 ceviz, biraz peynir, cay

Ara sade kahve

Akşam 1 kase bal kabağı corbası, 1tabak pırasa, 1 kaşık et ve közlenmiş biber, 2 ceviz
Yogurt

Suyumu ölçmedim.
Spor için bi çözüm bulmam gerek.
İyi geceler

Merhabalar herkese,

Ben ailemden ve tüm çevremden uzakta yaşıyorum, Cumhuriyet bayramı münasebetiyle 4 günümü onların yanında geçirdim ve maalesef diyetim biraz güme gitti.
Bugün itibariyle yeni bi başlangıç yaptım..

Kahvaltı
1 haşlanmış yumurta
4 yeşil zeytin
1 kk kadar beyaz peynir
1 salatalık
4 tane çeri domates
1 dilim tt ekmek

slm kizlar, konuyu yeni görüyorum, bende sekeri ve Beyaz unu hayatindan cikaranlardanim… 2019 basinda basladim ve bugüne Kadar devam ediyorum tabikide arada kacamaklarim oluyo ama tüm beslenmeme baktigimda 90% Temiz beslenenlerdenim:) ben Cleaneating olarak beslenmeme devam ediyorum paket ürünler islenmis ürünler tabi basinda seker ve Beyaz un cikarmis bulunuyorum
ve bikac adim ileriye gidip canimin cektigi herseyi saglikli olarakda yapiyrum tüm pastalarimi böreklerimi cikolatami bile saglikli bi sekilde kendim yapiyorum bu sayede tatliyi biraktim demiyorum:)

Takipte kalcam burasini cok ilgimi ceken konular:)

slm kizlar, konuyu yeni görüyorum, bende sekeri ve Beyaz unu hayatindan cikaranlardanim… 2019 basinda basladim ve bugüne Kadar devam ediyorum tabikide arada kacamaklarim oluyo ama tüm beslenmeme baktigimda 90% Temiz beslenenlerdenim:) ben Cleaneating olarak beslenmeme devam ediyorum paket ürünler islenmis ürünler tabi basinda seker ve Beyaz un cikarmis bulunuyorum
ve bikac adim ileriye gidip canimin cektigi herseyi saglikli olarakda yapiyrum tüm pastalarimi böreklerimi cikolatami bile saglikli bi sekilde kendim yapiyorum bu sayede tatliyi biraktim demiyorum:)

Merhaba :KK68:
bu şekilde beslenmeye başladıktan sonra kendinde ne gibi değişiklikler farkettin, biraz anlatabilir misin?

bu şekilde beslenmeye başladıktan sonra kendinde ne gibi değişiklikler farkettin, biraz anlatabilir misin?

tabiki:)

benim icin en önemli olan tabi kilo vermem Hemde hic zorlanmadan fark bile etmeden 6-7 kiloya Kadar gitti (yagdan gitti cogu)
kendimi daha enerjik hissediyorum gün boyu ve ögle yemeklerinden sonra yada aksam yemeklerinden sonra asla o agirlik hissi gelmiyo
normalde is yerinde öglen yemek yedikden sonra mutlaka ardindan bi Tatli canim cekerdi o gitti hic cekmiyo
gün boyu cok nadirdir uyukladigim yada yorgun bitkin hissetigim (tabi gece uyumadiysam o ayri)
cildimde cok fark gördüm, daha canli, göz alti torbalari yada morluklar bile azaldi
o sürekli Tatli yeme istegim azaldi ve canim cektigindede saglikli olarak Tatli istegimi karsiladigim icin az bi tatliyla bi istegim geciyo ve tabi insülin degerimle oynamadigim icin bu sayede o birde gelen yorgunluklar gelmiyo:)

tabiki:)

benim icin en önemli olan tabi kilo vermem Hemde hic zorlanmadan fark bile etmeden 6-7 kiloya Kadar gitti (yagdan gitti cogu)
kendimi daha enerjik hissediyorum gün boyu ve ögle yemeklerinden sonra yada aksam yemeklerinden sonra asla o agirlik hissi gelmiyo
normalde is yerinde öglen yemek yedikden sonra mutlaka ardindan bi Tatli canim cekerdi o gitti hic cekmiyo
gün boyu cok nadirdir uyukladigim yada yorgun bitkin hissetigim (tabi gece uyumadiysam o ayri)
cildimde cok fark gördüm, daha canli, göz alti torbalari yada morluklar bile azaldi
o sürekli Tatli yeme istegim azaldi ve canim cektigindede saglikli olarak Tatli istegimi karsiladigim icin az bi tatliyla bi istegim geciyo ve tabi insülin degerimle oynamadigim icin bu sayede o birde gelen yorgunluklar gelmiyo:)
Mesela tam tahıllı ekmek, bulgur pilavı, tam buğday makarna gibi şeyler tüketiyor musunuz?

Mesela tam tahıllı ekmek, bulgur pilavı, tam buğday makarna gibi şeyler tüketiyor musunuz?
tam tahilli ekmek zaten hayatimda hep vardi Beyaz ekmek yeme aliskanligim yok tam bugday unu kullaniyorum kendi yaptigim seylerde makarnasini pek tüketmiyorum yani cok makarna yemedigim icin. Bulgur pilavi evet yerim, ama daha cok sebze agirlikli beslenmeye calisiyorum ve Beyaz et tüketiyorum

tam tahilli ekmek zaten hayatimda hep vardi Beyaz ekmek yeme aliskanligim yok tam bugday unu kullaniyorum kendi yaptigim seylerde makarnasini pek tüketmiyorum yani cok makarna yemedigim icin. Bulgur pilavi evet yerim, ama daha cok sebze agirlikli beslenmeye calisiyorum ve Beyaz et tüketiyorum
teşekkürler cevaplar için.

Merhaba birşey merak ediyorum benim gibi şeker intöleransı olan varmı yiyince baş ağrısı tansiyon düşüklüğü yaşayan çok küçük yaşta farkettim kendi kendime doktora sorduğumda nadirde olsa olabiliyor sende pasta yeme diyor sadece onla olsa meyve bile etkiliyor çok ince b8rqkınca normale dönmüştüm ama evlendim başka bir ile taşındım oranın adetleri kültürü farklı hep yağlı hamurlu şekerli besleniyorlar sıvı alımları çayla ölçülüyor sadece 5 ay olacak doğum yapalı normalde olduğum kiloya dönmeme iki kilo var ama bu şeker hassasiyetinde nasıl kurtulabilirim yada bırakabilirim yardımcı olsanız çok sevinirim

Selam herkese :kk77:

3 ay önce doğum yaptım ve hamileliğim boyunca tam 28 kilo aldım. Doğumdan önce 62 kg, doğuma giderken 90 kiloydum. Fazla kilolarımı 1 ay gibi kısa sürede emzirerek verdim ve hedefim 60 kg :dua:

3 Kasım'dan beri şeker tüketimimi sıfıra indirdim ve Karatay diyeti yapıyorum. 69,5 kiloydum 1,5 günde 1 kilo verdim ve şu an 68,5 kiloyum. Yalnız şunu fark ettim diyet arkadaşı olunca insan daha iyi motive oluyor. :KK19:

Herkese hızlı ve kalıcı zayıflamalar :KK25:

Merhabalar.

Ben de 5 aydır ilave şekersiz besleniyorum. Unlu, paketli, işlenmiş herhangi bir şey yemiyorum. :KK54:

Son kan tahlilimde neredeyse tüm değerlerimin iyileştiğini ve düzeldiğni gözlemledim.

Kilo verme amacım olmamasına rağmen ve kalori alımını kısıtlamadan ve spor yapmadan 3-4 kilo verdim. Hayatımdaki en zayıf kilodayım, inanasım gelmiyor tartıya. :KK70:

Yeni beslenme düzenimin en güzel yanı ise, her gün akşam yemeğinden sonra bastıran tatlı krizinin hayatımdan tamamen çıkmış olması. Dün kardeşimin doğum günü pastasından bir çatal bile yiyemedim. Tüküresim geldi. 😂🙈

Ayrıca sivilce problemim azaldı. Cildim şimdi daha iyi durumda.

Herkese kolay gelsin diliyorum. :KK52:

Merhabalar.

Ben de 5 aydır ilave şekersiz besleniyorum. Unlu, paketli, işlenmiş herhangi bir şey yemiyorum. :KK54:

Son kan tahlilimde neredeyse tüm değerlerimin iyileştiğini ve düzeldiğni gözlemledim.

Kilo verme amacım olmamasına rağmen ve kalori alımını kısıtlamadan ve spor yapmadan 3-4 kilo verdim. Hayatımdaki en zayıf kilodayım, inanasım gelmiyor tartıya. :KK70:

Yeni beslenme düzenimin en güzel yanı ise, her gün akşam yemeğinden sonra bastıran tatlı krizinin hayatımdan tamamen çıkmış olması. Dün kardeşimin doğum günü pastasından bir çatal bile yiyemedim. Tüküresim geldi. 😂🙈

Ayrıca sivilce problemim azaldı. Cildim şimdi daha iyi durumda.

Herkese kolay gelsin diliyorum. :KK52:
Nasıl beslensin sadece şekerini çıkardın ekmek falan yedin ki nasıl yaptın anlatır mısın benim şekere duyarlılığın arttı baş ağrısı yapıyor kanşekeri ve tansiyonum düşüyor baş ağrısından duramıyorum neleri yememeliyim

X