Sevgili için evlenip Avusturalyaya gitmek? Yalan söylese bile??

erkek arkadaşınızın kafası = ben
avustralya, çocuksuz bir hayat, karadenizde emeklilik..
ama bana güven vermedi bu kadar rahat yalan söylüyor olması, bi açıdan da sizi tepkilerinizde sorgulanmalı bu konuda.

aslinda o kadar merhametli, o kadar iyi kalpli biri ki...
Resmen sizin duygularınızla oynamış. Sandığınız kadar merhametli ve iyi kalpli biri olsaydı sizi kandırmazdı. Baya iyi rol yapmış ve maalesef siz de inanmışsınız. Siz İstanbul’da yaşamak isterken o ülke değiştirmek istiyor. Siz çocuk isterken o istemiyor. En önemli konularda ciddi anlaşmazlığa düştüğünüz bu insanla evlilik düşünmek hiç akıl kârı değil. Hayatınızı mahvetmeyin

Doğuştan gelen annelik hakkını bile belki olura çeviren bir adam kim bilir hayatına daha hangi ambargolar koymaya yeltenicek..bir düzenin olmasa dene belki zamanla değişir derim ama işi gücü eğitimi olan bir kadın başka biri için bunları feda etmesin ya lütfen..siz zaten kendinize yetersiniz size lazım olan şey bir hayat arkadaşı bir hükümdar değil..

Yalanin her turlusu kotu ama bu adam buyuk yalanlar soyluyor. Daha da kotusu sonradan size bunlari rahat rahat soyleyebilmesi. Maalesef bu adamla gecinebilmenin yolu onun her dedigine he demekten geciyor. Hayattan beklentileriniz de taban tabana zıt. Cevreniz de yanlı konusmuyor bu arada gün gibi ortada olanlari soylemisler. Bu yalanlar bana soylense cinnet geciririm. Tabi ki benim tavsiyem arkaniza bile bakmayin kacin. Bu adamla her yeni gün yeni bir yalana gebe. Buna ne kadar katlanabilirsiniz ki?

Durmadan yalan söylüyor. Sürekli bir bahanesi var, en ufak bi yalan söyleyenden hayır gelmez. Pişman olursun gitme. Çok seviyorsa kendi gelsin. Türkiye içinde bir şehir olsa anlıcam ama bu kdar fedakarlık sürekli yalan söyleyen birine değmez

Kendi hayatı ile ilgili sana eksik bilgiler vermesi beni şüphelendirdi açıkçası. Sanki oraya giderken ayrılma niyetiyle gitmiş, hayatıyla ilgili bu kadar önemli bir şeyi nasıl seninle paylaşmaz anlayamadım. 5 yıllığına gidiyor ama sana 1 yıllığına gidiyorum diyor. Bu bence çok büyük bir yalan. Dönüş filan hikaye bence, adam senden ayrılmak için yol yapıyor. Çocuk muhabbetini ben hep saçma bulmuşumdur ama bu da olayı yokuşa sürmek için bir bahane. Oradan dönmeyebilir de, döndüğün de İstanbul'da yaşamak isteyebilir de, hepsi belirsiz gözüküyor, eğer gerçekten sevse bence git derdim, Türkiye'nin durumu malum, ama bence bu adamdan bir yol olmaz. Adam sen onu isteme diye yokuşa sürüyor işi. Sen ondan ayrılmasan da sanki o senden çoktan ayrılmış gibi duruyor. Üzücü ama bence biraz gerçekçi düşünmekte fayda var.

Avustralyada yaşamak gayet iyi bir seçenek tabii ama bu şekilde değil. Bakın ben eşim için işi gücü bırakıp onun peşine savrulmuş birisiyim. Bana güven vermeseydi bunu yapamazdım. Bu kadar yalan, hele çocuk konusunda, çok güven sarsıcı. Sizinle orta yolu bulacakmış gibi konuşup anlaşmış, şimdi hepsinde yan çiziyor. Uzun vadeli planlarını -karadenize yerleşmek- size sorma gereği bile duymuyor. Ben güvenilip iş güç bırakılacak bir adam görmüyorum bu ilişkide. Aileniz, arkadaşlarınız haklılar maalesef.

dün akşam çok yakınım olan biri 2, evliliğini eşini bırakıp kendi evine gelmişti ,

adam ilk tnaıştıklarında şiirler şarkılar söylüyor saatlerce sohbetler edediyor

evlendikten sonra da seni tavlamak için söyledim böyle sert kayaya çarpacagını bilmiyordun demi demiş

hayvana bak , adam bildiğin kandırmış kadını , şuan sonuç ne olacak bilmiyorum ama bunların çogu sahtekar ,

sana şimdiden bu kadar yalan söyleyen adam orada ne yalanlar söyleyecek kim bilir

Erkek arkadaşınız ile ya ciddi iletişim sorununuz var ya da adam gerçekten güvenilmez, sinsi bir manyak..
Bence detaylar çok önemli.. çocuk konusunda haklı olabilir, yani zaman içinde insanın fikri değişebilir. Şuan istemiyorum deyip yarın üç çocuk babası olabilir mesela.. daha gençsiniz anlaşılan orta yol bulursunuz bence eğer devam ederseniz..
Beş yıllık sözleşme ile gidip gerçekten size bir yıl dediyse, bu böyle ise ben olsam bir daha tek kelime konuşmazdım. Ama bir yıllığına gittiyse, şimdi fırsat yakaladıysa, iyi kazanıyorsa, oradaki hayatı iyiyse, size sen de gel birlikte burda yeni hayata başlayalım derken samimi ise neden olmasın? Siz de değerlendirirsiniz, gider veya gitmezsiniz.. bunda kızacak bir şey göremiyorum, karar vermek lazım..
Karadeniz hayaline katılıyorum. Mesleklere göre Karadeniz, Ege, Akdeniz olabilir. İstanbuldan kaçabilmiş biri olarak söylüyorum, orada hayat ceza gibi bir şey.. çok zor, kalabalık, çok stres, çok pahalı, çok yorucu.. trafik hayatın içine ediyor!

Ben size gerçeği söyleyeyim, adamın sizinle evlenme niyeti falan yok, gerçek niyeti ayrılmak, ama onu açıkça söyleyemediği için sorumluluğu size yıkmaya, suçu üstünden atmaya çalışıyor sadece, erkek arkadaşınız, orada nasıl bir ortamla karşılaşacağını, sizden daha iyi seçenekler bulup bulamayacağını bilemediği için, giderken baştan size yalanlar söyleyerek, sizi kendine bağlayıp öyle gitmiş, şimdi anladığım kadarı ile orada ortamını yapmış, sizin beklentilerinizin tam tersinde ısrar edip emrivaki yapıyor ki ayrılın, eminim şartlarını kabul etseniz, bu seferde pandemiyi öne sürecek, uzak mesafe ilişkisi zor diyecek yine ayrılacak. Zira erkek arkadaşınız sizi çoktan gözden çıkarmış, erkekleri anlamak için ne söylediklerine değil, neyi ne zaman nasıl söylediklerine bakmak lazım.

Bu adamın çocuk isteyen versiyonu gizli gizli prezervatife delik açan, doğum kontrol haplarını şekerle değiştiren biri falan olur herhalde. Çünkü bu adamın size hiç saygısı yok. Resmen beklemiş beklemiş plan kurmus, vazgecemiyceginizi düşündüğü anda da gerçek yüzünü göstermiş hem de piskince. Bakın insanlar fikir değiştirebilir, ama en azından bir kişi daha önce kurduğu bir planı değiştirecekse karşısındakine mahcup olur, "biliyorum söz verdim ama şu şu sebeple fikrim değişti, yine istersen senin dediğin olsun ama bir de bunu düşünelim" falan der, eğer sözüne sadık ve saygili biriyse. Ama yok sizinki yurtdışına çıkmış böylece yüz yüze kavgadan ve yuzlesmeden de kaçınmis olmuş, sanki kendisi tek başına bir birey, tek kişilik planlar yapıyor ve siz de onun uzantısı olarak buna uyacaksiniz. "Benim önceliğim temiz hava" ne demek, peki ya sizin önceliğiniz? Bu adamla evlenirseniz hayatınızı hep hayalkırıklığı içinde geçireceksiniz ve bundan şikayet bile edemeyeksiniz. Çünkü zaten bunu bilerek evlenmiş olacaksınız. Bu adamı, yalanciligini yüzüne haykırarak, ailesine onu rezil ederek terkedin.

Ay o ne ruh hastası adam bunu söyler söylemez mi terketmiş, söyleyin nolur geri donmesin ya bu nasıl bir saygısızlık

bana çok ilginç geldi

yani ileride İstanbul da yaşamak isteyen bir kadın var yani büyük şehir metropol hayatı istiyor eğitimli, yüksek lisanslı vs

ben de 5 yıl için Avustralya projesi buldum

ilk gün koşarak bu müjdeyi ona veririm, yani İstanbul ne ki köy, gel dünyaya açılalım

tüm hayatımız değişir derim

ister gelir ister gelmez o ayrı da yani 5 yıl olan Avustralya projesini neden bir yıl demiş

Afrika değil, Ortadoğu değil, Hindistan değil buradan şartları daha iyi görünen (belki değildir ama bize daha iyi olduğu söyleniyor en azından) bir yere gitme imkanı neden saklanır

hadi gitti, bu aşmaya geldik bana da itiraf etti

5 yıl sonra neden döneceğiz, plan neden böyle

yani sonuçta onun 5 yıl garanti işi var ise o beş yılda orada yaşam düzeni kurmaya çalışırım, ben de iş bulurum tüm hayatı orada yaşarım

bence aranızda müthiş bir iletişim kopukluğu var yani neden bunları gizlemiş ya da neden gizleme ihtiyacı duymuş

geçen bir konu vardı 80 km ötede bir yere taşınacağız diye ailelerimiz ağlıyor modunda

sizin de yurt dışını kabul etmeyeceğinizi mi düşünüyor, aile hassasiyetiniz vs mi var

çocuk işine gelince o zamanla oturur adam yeni bir hayat kurmuş şimdi çocuk ona ayak bağı hissi yaratıyor zira genç ve düzensiz yaşıyor

bazı şeyleri evlenmeden konuşmak gerekir ama çocuk vs çok da sağlıklı olmuyor o konuşmalar zira cidden kimse yaşamadan önce çocuklu hayatı bilmiyor

evlenip 3-5 yıl geçirince yaşam oturunca düşünceler daha olgunlaşıyor, keza ilk çocuk dünyaya gelince de ikinciye dair istek de netleşir (olsun yahut olmasın şeklinde)

Yalan söylemiş üstüne de sadece kendi istekleri üzerine yasamak istiyor. Karadeniz'e taşınmak çocuk yapmamak hep onun istediği şeyler size saygı duymuyor , merhamet falan hikaye merhameti olan insan sevgilisinin isteklerine saygı duyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…