Sevgilimle olan problemim, bakar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

therewillbeaday

Alabora olmuş bir şeyin içinde bocalayıp duruyorum
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
3.437
9.211
Herkese merhaba.
Sevgilimle uzun süreli bir ilişkim var. Farklı şehirlerdeyiz ve uzun süredir virüsten dolayı yüzyüze görüşemedik. Kendisi yakın zamanda evlilik istiyor ama ben henüz evliliğe kendimi hazır hissetmediğim için beklemek istediğimi söylüyorum. Konuyu açma sebebim ise şu: bir süredir her konuşmanın sonu cinselliğe geliyor. Cinselliği tabu olarak görmüyorum, evlilik öncesinde yaşanmasına ve konuşulmasına da kişinin kendi tercihi olarak bakıyorum, ben tercih etmek istemem. İlk ilişkim olduğu için ben mi bu sevgililik olaylarını bilmeyip yanlış değerlendiriyorum yoksa haklı mıyım öğrenmek isterim.
Her gün mutlaka biraz sohbet ettikten sonra konu sarılmak istiyorum, öpmek istiyorum cümlelerinden sonra cinsel içerikli şeylere geliyor. Rahatsız olduğumu söyleyince de yaşımız genç, bunu istemek çok normal, sen de hemen kızıyorsun, sıkıldım artık diyor. Daha ilişkinin ilk zamanlarında bile bu tarz konuları ima ederdi şaka yoluyla. Ben kendi görüşümü söyler, konuşmak istemediğimi söylerdim o da özür dilerim der konuyu değiştirirdi. Şimdi ben rahatsız olunca o da sinirlenip sonradan özür dilerim diyor ama bir şey değişmiyor. Şimdi ise her akşam aynı konu, tartışıyoruz iki saat sonra konuştuğumuzda yine aynı imalar. Onu çok seviyorum ama ben de değerliyim. Bu şekilde bana anlayış göstermeyince kendimi değersiz hissediyorum.
Bunu ona söylerken onu kırdığımı düşünerek benim de arzuladığımı, istediğimi ama sürekli konunun buraya gelmesinden rahatsız olduğumu bunları konusmak istemediğimi, onu çok sevdiğimi ama bu şekilde söylediğime saygı duymayıp aynı konunun açılmasından dolayı kendimi çok değersiz hissettiğimi dile getirdim. Bu kez de ben seni çok seviyorum, bunu nasıl görmüyorsun, seninle evlenmek istiyorum, asıl sen beni kırıyorsun diyor.
Hatalı olan ben miyim? Her sevgililikte sürekli bunlar konuşulur mu? Her sevgili bunları konuşur, biz senle çok konuşuyoruz o yüzden konu illaki buraya da geliyor diyor. Ya siz sevgilinizle günde birkaç saat konuşunca her gün konu bu noktaya geliyor mu? Onu çok seviyorum, eğer hatalı değilsem ona kendimi nasıl doğru şekilde ifade edebilirim?

tabiki de insan sevdiği kişiyi arzular ama siz istemediğiniz halde konuyu sürekli oraya getirmesi aklının sürekli orada olduğunu gösteriyor bu da çok itici . evlenmek istediğini söylüyor ama bu lafta mı yani ailesine sizden bahsetti mi mesela bu da önemli evliliği sadece cinsellik yaşamak için istiyormuş gibi geldi bana bu anlatılanlara göre

Her sevgili bunları konuşmaz. Özellikle de karşı taraf açık bir şekilde ben istemiyorum dedikten sonra her seferinde diretip normalleştirmesi ve sizi anormal göstermesi saygısızca. Kaldı ki milletin ne konuştuğunu nerden biliyor? İlişkinizi elalemin ilişkisiyle kıyaslayarak mı yürüteceksiniz?

Arzular zaten arzulamasa sıkıntı var, ben de arzularım sevdiğim için. Ama bunun konuşulması, sürekli dile getirilmesi çok rahatsız ediyor beni. Evliliği istiyor, bu yaz desem direkt evlenmek ister, çok ısrarcı bu konuda. Evliliği zaten benden önce de isteyen birisiydi. Ama erteliyormuş. Evet evlenmeyi istemesinde cinselliğin de etkisi var. Olabilir de ama artık sadece bu yüzden mi diye düşünecek duruma geldim.

Sevdiğin insanı arzulamaktan daha doğal bir şey yok ama siz bunu istemediğiniz halde sürekli konuyu buraya getirmesi size saygı duymadığını gösteriyor. Yeterince net bir tepki verememiş olabilirsiniz kırmaktan çekindiğiniz için, ciddi bir konuşma yapıp istemediğinizi net olarak ifade edin. Kırılıyorsa da yapacak bir şey yok

Arzular zaten arzulamasa sıkıntı var, ben de arzularım sevdiğim için. Ama bunun konuşulması, sürekli dile getirilmesi çok rahatsız ediyor beni. Evliliği istiyor gerçekten
siz istemediğiniz halde bunu dile getiriyorsa size saygı duymuyor bence. sürekli cinsellik konuşmak isteyen birinin evlilik isteğine ben olsam çok güvenmezdim ama siz daha iyi tanıyorsunuz tabii. o zaman şartlar uygunsa evlilik hazırlığı yapın madem ne diyeyim ki

Sevgililik arkadasliktan farkli ve sevgililikte bu konulara girilmesi normal ama bunun her aksam rutin bir sekilde soz konusu olmasi normal degil.

Dikkat edin.

İnsan sevdiğini arzular.
Bahsetmesi normal geldi ancak size saygı duymaması normal değil.

iki taraf da istiyorsa konuşulması elbet normal olur ama, sizin rahatsız olduğunuzu bile bile konuyu sürekli buraya getirme çabası normal değil.

Ben de arzuluyorum, istiyorum seviyorum çünkü. Onu kırmamak sanki istemiyormuş gibi olmamak adına da bunu açıkça söyleyip durumu izah ediyorum ama kendimi mi ifade edemiyorum tam olarak. Hani konu hiç açılmasa uzun bir süre sonra açılsa böyle tepki vermeyeceğim. Ama her gün arada istisna olursa iki günde bir bu konunun açılması normal mi? Çok konuşuyoruz, çok konuştuğumuz için illaki konu buraya geliyor diyor. Her ilişki böyle diyor. Yazdığınız gibi bana saygi duymamış gibi hissediyorum ve bu da değersiz hissettiriyor bana.

normal yani ozellikle uzak mesafe iliskisinde o da bir sekilde yakinlasmak istiyordur ama imkan kisitli. ben istegini cok garipsemedim. sadece sizin sinirlariniza saygi gostermemesi cok yanlis. istemiyorsaniz istemiyorsunuzdur, bunu anlamasi gerek.

Yazdıklarınızın aynısını dedim. Nereden biliyorsun dedim, hadi diyelim öyle ama hiç konuşmayanlarda vardır. İlla örnek alacaksak onları da alabiliriz. Ayrıca bize ne başkasından dedim. Ama çok konuşuyoruz, çok konuşunca illaki konu oraya geliyor diyor. Ya kafamın içine öyle bir düşünce yerleştirdi ki sanki herkes bunu mutlaka konuşuyor. Sürekli konunun buraya gelmesi normalmiş gibi. :/

normal yani ozellikle uzak mesafe iliskisinde o da bir sekilde yakinlasmak istiyordur ama imkan kisitli. ben istegini cok garipsemedim. sadece sizin sinirlariniza saygi gostermemesi cok yanlis. istemiyorsaniz istemiyorsunuzdur, bunu anlamasi gerek.
Her gün konunun açılması normal mi, eğer olur da bir şey olmuşsa istisna olarak iki günde bir olur ama genelde her akşam. Gerçekten bilmediğim için sormak istiyorum normal mi? Artık o kadar bunaldım ki.

Şartlar benim adıma uygun değil evlilik için henüz. Evliliği hep isteyen biri hani benden önce de evlilik isteyen biri. Açıkçası evliliği erken istemesinin en büyük etkeni de cinsellik galiba böyle hissediyorum. Cinsellik önemli benim için de. Ama şu içinde bulunduğum durum benim normalim değil ve bunu ona nasıl anlatacağımı şaşırdım artık.

Sanki cinsellik için yumuşa diye evlilik istiyormuş gibi bir izlenim aldım. Sevdiğini arzulamak normal ama zaten uzaktaymışsınız yani o an klavyeye böyle şeyler yazmaması için kendini tutabilir bir anda ağızdan çıkmıyor sonuçta. Bu cinsellik konusunda taraflardan biri istemiyorsa orda iş biter daha da ısrar etmek psikolojik baskıya giriyor artık. Bir de kendi kendi fikrim ama ben bu tarz şeylerin sanalda konuşulmasını komik ve bayağı buluyorum. İşin ciddiyetini, güzelliğini kaçırıyor gibi sanki. Sanal seksi de sevmem zaten ama tabii burası benim fikrim.

İster kısa ister uzun konuşun, aklında durmadan cinsellik olduğu için konu hep oraya geliyor, getiren de kendisi! Bence ilişkinizi gözden geçirin. Sapık mıdır nedir..

sizi kırmak istemem ama bana da evliliği istemesinin nedeni cinsellik gibi geldi. yani ne kadarlık bir ilişkiniz var herhangi bir şey yaşanmadı galiba aranızda bunları bilmeden net yorum yapamıyorum ama bence açık bir şekilde hatta biraz da sert konuşarak cinsellik konuşmak istemediğinizi söyleyin hala ısrar ediyorsa da cevap vermezdim ben olsam

Evlilikten bahsedip sonrada cinsellik diye tutturmak bana bildiğin yemlemek gibi geliyor acikcasi.
Kendisi istiyor olabilir ama siz istemiyorsaniz bu kadar ustunuze gelmeye hakki yok.
Evliliği zaten hep isteyen biri. Hani insanların bazıları evliliği ister ya öyle. Ben de evlilik olsa da olur olmasa da olur, olacaksa sadece sevdiğim için olacak mantığında biriyim. Evlilik konusunda yem atmıyor ona kalsa yazın evleneceğiz. Ben henüz hazır değilim evliliğe işimi vs daha tam bir düzene koymuş değilim. Seni sevmesem evlenmek ister miyim diyor ama seven insan da saygı duymaz mı? Ya her akşam bu konu konuşulur mu? Cidden soruyorum, artık patlama noktasına geldim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…