sevgiliyle beraber yaşarken ekonomik düzen nasıl olmalıdır?

Erkek arkadaşınız tabi gelir size yerleşir, ev işi sizde, tüm masraflar sizde. Oh ne güzel dünya onun için.

Sizde benim tercihim diyerek kendinizi kandırip durun.
Masraflara ve ev işlerine ortak ol, işlerini bir süre sonra ailesinin evine kaçıp gidecek cok iyi anlasip sizi sevdiğinizi sandığınız sevgiliniz.

Son düzenleme:
Mutluysan sıkıntı yok. Ama burdan bakinca sevgili parası yiyen evine coreklenen fırsatçı bı pislikle berabersin. Sırf sevgilim olsun diye mi katlanıyorsun buna. Aklim almıyor gerçekten. Ve sizi ailesinden bile gizlio. Çok şey yazabilirim. Ban yemek istemiyorum

Bence sevgiliniz de size destek olmalı o evde ortak yaşıyorsunuz ve tüm maddi masraf sizin üzerinize kalmış bence bu konuyu kırmadan güzel bi dille konuşun biliyorum arada benden iste diyorsun ama ben istemeyi sevmiyorum ortak bi çözüm bulalım tarzı birde ailesinden gizleme sebebi sizi korumak amaçlıdır belki hakkınızda kötü düşünmesinler aynı evde yaşıyorsunuz diye fakat yarın öbür gün ciddi düşünmek istediğinizde ailesi sizi kabul edecek mi yada sevgiliniz arkanızda bu konuda dik durabilecek mi

Yada ailemin durumu sıkısik bundan sonra aileme maddi destek olucam. Ev kira yemek temzilik masraflarına ortak olmalısın diyebilir. Bence o an adam kaçıp gidicek.

Bu adamdan ailesi para istese - e baba bılmıyo musun arkadaşla kalıyoruz kiramız ortak mutfak masrafı ortak bana para kalmıyo- diye yalan söylemesini bilir. Ama sizin üstümüzden geçinirken mi düşünemiyor oluyor. Arkadaşlarıyla konuşurken Allah bılır bundan bıle övünüyordur. Her işimi bedava hallediyorum diye. Geçinmeye gönlü olan adamın davranışı değil bunlar. İş sadece size para konusunda nasıl yardımcı olurluktan çıkmış bence.

Baya baya sırtınızdan geçiniyor yahu. Ne demek niye istemiyorsun? İstemeniz mi lazım? Birlikte yaşıyorsanız giderlere de ortak olacak elbette. Bunu dile getirmek bile ayıp. Ohh ne güzel düzen kurmuş vallahi, ekmek elden su gölden. Ev işlerine de elini sürmüyor. Mis.

Benim eski sevgilimle sevgili olmuş olma ihtimaliniz yüzde kaç?
Aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum, siz yapmayı kestiğinizde "NE YAPTIN Kİ ZATEN" moduna girecek. Sizden ayrılacak. Hazırlıklı olun. Ayrıca da ben olsam ailesine benim için yalan söyleyen birine çok güvenmem hani ailesine söyleyebilen adam herkese yalan söyleyebilir maalesef insan gerçekten aile evinde yaşarken bile bir şeylere destek olur. Sakın kendinizi suçlamayın, haklı olarak rahatsız olmuşsunuz ki konu açmışsınız sonuna kadar haklısınız.
Söyleyin bakalım. Onun anlamasını beklemeyin, söyleyin. Ne diyecek? Çalışıyor mu bu adam bir de, yani gerçekten haklı olduğunuzu söyleyip düzeltecek mi yoksa ay sen abartıyorsun moduna mi girecek?

Ne güzel yaaa ohh sizle bir hayat paylassin ama elini nerdeyse hic cebine atmasinSizde ondan borç aldim diye düşünüp bir de verdigini ona geri ödeyin.Hemen bu duruma çeki düzen verin.Evladiniz değil o.Evlat olarak ailenizden böyle maddi imkan görmüyor olmalısınız ki calisip cabaliyorsunuz.(Normali bu zaten)O adam kim ki siz ona bakiyorsunuz.Valla roller değişmiş sanki o kadın durumunda.

Bence de sizi kullaniyor. Ev isi ve masraflari size kitlemis. Yalniz yasasaniz daha rahat olurdununuz.

Bence kibarca "artik beraber yasamayalim ben hem ev isi anlaminda hem de ikinci bir kisinin masraflarini ustlendigim icin zorlaniyorum benimle yasayacak kisi bana yardimci olmali yoksa tek yasamak benim icin daha kolay" diyebilirsiniz...

Ben kocamın her işini yapmıyorum ortak yapıyoruz hele böyle amip sevgilinin hiç bir işini yapmazdım.
Evliyken bile giderler ortak ödenir.
Sevgilin sırtını sana dayamış ekmek elden, su gölden oh kebap.
Arada bir yemek siparişi dediğin ayda olsun olsun 500 tl onunla da senin gözünü boyamış.

Sen gidere ortak ol bak ben yapamıyorum deyip gidecek.

Ya reklam gibi olmasın ama g..r kullanıyorlarsa değil 500, 200 bile tutmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…