Sevmeyen birisini karşılıksız sevmek

Periannem

Guru
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
450
888
Herkese merhaba, hiçbir arkadaşıma anlatamadığım durumu size açmak, sizden fikir almak istedim. İlk önce kendimi anlatayım arkadaşlarım arasında çok da güzel olmayan biriyim, fiziksel olarak kendimi ben de pek beğenmiyorum. 7 ay önce birisi ile flört etmeye başladım. Başlangıçta çok iyiydi. İyi hissediyordum ama ucu açık ilişki istedi. Yani sevgili değiliz kesinlikle sadece flört ediyoruz. Birlikte vakit geçiriyoruz, bir iki öpüşme, dokunma da oldu başlangıçta daha sonra ilerledi durum. Mutluydum da. Beni güzel hissettiriyordu. Sevgi yoktu diye düşünüyordum ama sonra benim için durum değişti tabi. Ben sevmeye başladım, onu düşünür durur oldum hep. Sevdim, kıskandım. En sonunda geçen haftalarda açıldım. Ben seni seviyorum dedim. Keşke sevmeseydin dedi ama ilişkiye devam etti. Bu ilişki başlangıçta beni daha iyi noktaya getirdi, özgüven verdi, kendimi sevmemi sağladı. Ama şu an tam tersi hissettiriyor. Beni sevmeyen birine karşılıksız ilgi duyuyorum. Mesaj attım mesajıma cevap dahi vermedi. Asla da cevap vermez. Ama o ne zaman buluşmak istese ben hemen atlıyorum, tamam buluşalım diye. Sevdiğimi anladığımdan beri psikoloğa gidiyorum. Beni sevmeyen, değer vermeyen birine neden ilgi duyuyorum diye. Kendisi bir çok kişi ile görüşüyor hatta yanımda arkadaşıma bile yazdı. Sessiz kaldım.
Psikologumun dediği sen onu sevmiyorsun onun yaşattığı duyguları seviyorsun. Büyük ihtimalle bu doğru. İlişkimizi anlattığımda hep yaşadığım güzel hisleri düşünüyorum onu değil. Her şey tamam ama keşke bana mesaj atsa diyorum, beni asla takmıyor. Bunu bile bile hala ona yazmam beni çok üzüyor. Beni asla sevmeyecek, değer vermeyen ve vermeyecek kişiyi düşünüyorum.
Beni kendime getirmeniz lazım, bu acı ne zaman biter, ne zaman kendime gelirim, içinizde karşılıksız seven birileri var mı? Nasıl atlatmam lazım? Bazen her şeyi bu şekilde anlatayım ve biterse bitsin zaten ortada bir ilişki yok diye düşünüyorum ama onu görememe düşüncesi bile beni ağlatıyor.
Bu da benim derdim Allah başka büyük dert vermesin tabi ama lütfen konumu taşımayın. Çok yalnız hissediyorum ve hiçbir arkadaşıma açık ilişki yaşadığımı anlatmadım, anlatamadım.

kacan kovalanir demisler. bazi insanlar ilgi gormedikce elde edemedikce daha takintili oluyor. nasil gecer bilmiyorum ama en cok degeri kendinize verin,kendi iyiliginizi onde tutun. bencillik yapin demiyorum tabi ama kendinizi bu duruma da dusurmeyin :/

Şu koyu ile işaretlediğim yeri on kez üst üste oku lütfen...
Psikolojik destek okey ama bazı şeyler doktorların elinde değil...
İnsanın gururu, kendine saygısı olmalı, dik durmalı
Ucu açık ilişki, arkadaşına yazmalar, mesaja cevap vermemeler, sevmeseydin keşkeler falan, s.... etmek için neyi bekliyorsunuz anlamadım.

Bu durumu ben de psikoğum da anlamış değil. Bu durum arkadaşımın başına gelse neler neler derdim ama insanın kendi başına gelince öyle olmuyormuş. İnanılmaz cidden.
Bunları yazarken de mantıksız geliyor ama 3 gündür ona attığım mesajı okuyorum cevap verdi mi diye

O kaçtığı için ben kovalıyorum kesinlikle ama ben kaçsam o aynı şeyi yapmaz.
İlişki beni daha mutlu biri haline getirdi, birlikte olduğumuzda geçirdiğim zaman beni mutlu ediyor. Ama sevmediğini de biliyorum

Kapılma bu psikoloji masallarına, kendine güven, psikolog anlamadı diye adama paspas mı olacaksın
s..ç sıva koy kapıya
gencecik insansın bundan başka adam mı yok dünyada, canı isteyince kullanıyor seni resmen
özgüvenini geliştirmen ve kendini sevmen gerek, kimsenin sana böyle muamele etmesine izin verme, kim olursa olsun.

Değer görmediğin yerde bir dk bile kalmayacaksın, kendine saygın olacak bir kere .
Gururun olacak ,
Yazdıklarınız bana cok kötü hissettirdi . Neden ,sizi sevmeyen türlü saygısızlık (arkadaşınıza yazmasi ,keşke sevmeseydin demesi,cevap yazmaması, sadece buluşmak için aramasi) yapan o kişiye karşı hala bağ hissetmeniz çok kötü .
Ben olsam tiksinir nefret duyardım .
Kendinizi sevin,ona layık olmadığınizi bilin ya bunu kabullenin, kendinize haksızlık yapıyorsunuz

Durumunuzun tek bir kökeni var: KENDİNİ SEVMEMEK. Lütfen bunun üzerinde çalışın olur mu? Ucu açık ilişki isteyen erkek safkan sırtlanoğlu sırtlandır, bunu duydugunuz an ordan uzamalıydınız. Ve sizin gibi kendini sevmeyen hanımefendiler de bir numaralı avlarıdır bin km öteden kokusunu alırlar. Etinden, duygularından, hayranlık enerjisinden herşeyinden faydalanırlar. Lütfen kendinizi yem etmeyin. Hiçbir kadın ucu açık ilişkiyi zannetmiyorum ki istesin en takılmalık ilişkisi dahi olsa istemez bence.

Bu adamlara bu haddi ve hakkı siz veriyorsunuz. Sizinki sevgi değil Dr un dediği gibi yaşamak istediğiniz hislerin açlığına aşıksınız. Bunu size sadece afedersiniz işi düştüğünde gelen hislerinizin karşılığını bulamadığınız biri sunmaz. Kırın kabuğunuzu. Yapmayın ya ölüp bitseniz de arkadaşınıza yazana da hala bu şekilde olmazsınız... Duruşunuz olsun. Aşkınızdan ölüp bitin ama onurunuzu çiğnetmeyin. Acı elbet geçer. İnsanlar evlatlarını toprağa koyuyor geçmese de geçiyor.

Eger o duyguyu seviyorsan baskalariyla tanismaya calis etrafinda baska erkek yok mu? Baskalariyla flort et konus en sonunda unutursun. Belki konustuklarin icinde iliskin olabilecek biri cikar karsina.

Eee o kişiyi sevmekle o kişinin sana yaşattığı duyguyu sevmek aynı şey.duyguyu yaşatan o kişi sonuçta.saçma bir açıklama olmuş.
Aslında tam değil. Psikoloğa ilişkiyi anlattığımda onu değil hep nasıl hissettiğimi anlatıyorum. İlişki dediğimde aklıma direkt o belirmiyor. O esnada yaşadığım mutluluk, güzel hissetme geliyor.

Adam bildigin man-whore iste. Sana bastan niyetinin ciddi olmadigini söylemis. Orda tekmeyi basacaktan. Böyle basitlerle zamaninizi harcamayin. Sizi gercekten seven ve deger veren biriyle beraber olmanin nasil birsey oldugunu bilseniz, bununkinin ask kirintilari bile olmadigini görürdünüz.

Kendinizi bence böyle bir duruma sokmayın. Aramayın sormayin ve cevap vermeyin.. ne demek yanınızda arkadaşınıza yazması ve sessiz kalmanız. Biraz kendi degerinizin farkına varın. Size değer vermeyen ilgi göstermeyen adami bırakın gitsin.. emin olun şu halinizden daha mutlu olacaksınız bı sure sonra.. kendinizi sevin ve böyle adamlara hayatınızda yer vermeyin..

Kızlar tüm mesajları okudum ve o kadar iyi geldi ki. Psikoloğuma anlattığımda o asla bu şekilde cevap vermiyor. :) Hep benim duygu ve düşüncelerim üzerine yoğunlaşıyoruz ve olayda neden o şekilde tepki verdiğimi, altında yatan sebepleri araştırıyoruz. Kesinlikle iyi geliyor bu arada ama beni yönlendirici hiçbir konuşma yapmadığı için gerçek düşünmeleri ne onu bilmiyorum.
Yazdıklarınız bana çok iyi geldi. Eve geçtiğimde hepinize ayrı ayrı cevap vermek istiyorum

Sizinki sevgi degil muhtemelen bosluktan bu adama sarmissiniz. En basinda acik iliski istedigini soyleyen birini sevebilmeniz icin ya kendinizi sevmiyor olmaniz lazim ya da buyuk bir yoklukta olmaniz lazim.

Bence siz de kendinize değer vermiyorsunuz. Ben kişisel olarak, beni sevmeyen birini asla sevemezdim. Oldu ki sevdim bir şekilde, onun da beni sevmediğini anladığım an uzaklaşırdım ve kafamdan atmaya çalışırdım. Beni sevmeyen hiçbir insan benim sevgimi hak etmez diye düşünmüşümdür hep.

Karşılıksız sevgi aptalca bir şey gerçekten. Bence idrak etmen gereken önemli şeyler var. Bu dünyada kimse ama kimse senden daha önemli değil. Kimse senin karşılıksız sevgini hak etmiyor, etmeyecek. (anne-baba, evlat hariç). Kimse o kadar mükemmel değil. Mükemmel bile olsa hak etmemeli.

Bir sevgi açlığın var muhtemelen. Ama en başta kendini sevmen gerekiyor. Kendini sevmeyi başarabilirsen zaten böyle adamların sana layık olmadığını fark edip seni gerçekten sevecek erkekleri tercih etmeye başlayacaksın.

Ayrıca açık ilişki dediğin şey de karşılıklı olur. Birbirinizi seversiniz, ona rağmen açık ilişki yaşarsınız, bu sizin tercihinizdir. Senin ilişkin açık ilişki değil, çünkü sadece adamın isteği bu yönde; sen onu kaybetmemek için kabul etmişsin sadece.

Güzel olmadığınızı düşündüğünüz için, size ilgi gösteren birini kaba tabirle kaçırmak istemiyorsunuz.onun yerinde başkası olsaydı, siz onu da sevecektiniz.belki de kendinize güvenmeniz gerek.yoksa çok üzülürsünüz.siz kendinize değer vermezken başkası size neden değer versin

Keşke ben seni seviyorum demeseydin..aşkından öleceğimi bilsem yine ona söylemezdim senin yerinde olsaydım..
Ben seneler önce kendime söz vermiştim..aşık olmayacaksın aşık ediceksin diye..biraz acımasız gelemebilir bu sana ama gerçekten bu şekilde ilerlersen karşı taraf aşık oluyor ve seni el üstünde tutuyor..
Aşk acısı çekmek zor ama bunu belli etmemen gerek..arama,mesaj atma,gönderme yapma..yani kısaca sen beni takmıyorsan ben seni hiç takmıyorum de..
Arayınca da görüşelim deyince de bugün işim var de şaşırıcak nasıl yani diyecek..kendini ağırdan almayı bil..bunun sonunda kazanan sen olmak istiyorsan basit ama eğlenceli taktikler gerek..üzülebilirsin ama erkekler maalesef böyleler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…