Maske Tarifleri SİRKE ile gelen güzellik

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

tualina

batuhan'ım can oğlum...
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2007
5.855
3
Güzellik için sirkenin sırrı
Sirkenin cilde hayli yararı var:

-Cildi sulandıran, küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip.
-Antiseptik özelliği de var. O yüzden enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.

-Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.

-Pullanma veya soyulma sorunlarına da onu kullanabilirsiniz.

-Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir çay kaşığı sirkeyi yüzünüzü yıkamak için dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve öyle kullanın. Banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı döküp içinde 10 veya 15 dakika kalırsanız, bedeniniz canlanır.

birde bunu denemeliyim demekki sen o güzelliğini bu karışımlara borçlusun hi hi .Ayrıca sirkenin sinüzite'de iyi geldiğini biliyorum.

Güzellik için sirkenin sırrı
Sirkenin cilde hayli yararı var:

-Cildi sulandıran, küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip.
-Antiseptik özelliği de var. O yüzden enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.

-Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.

-Pullanma veya soyulma sorunlarına da onu kullanabilirsiniz.

-Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir çay kaşığı sirkeyi yüzünüzü yıkamak için dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve öyle kullanın. Banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı döküp içinde 10 veya 15 dakika kalırsanız, bedeniniz canlanır.

Pamuğu sirkeye batırıp yüzümüzü silsek bir zararı olurmu acaba?:uhm: :uhm:

Ben sirkeyi sulandırmadan pamuğa döküp sabah akşam siliyorum yüzümü. Cidden işe yarıyor ama önemle vurguluyorum ; ELMA SİRKESİ !

çok şey öğrendim bu siteden bunu da deneyecem en kısa zamanda teşekkürler

kızlar ama bu sirkelere konan e223 koruyucusu var ben araştırdım bu madde allerji yapabiliyormuş ciltte.bu yuzden hassas ciltli arkadaslar dikkat etsin cünkü aslında yararlı olan elma sirkesi içeriğindeki bu maddeyle allerji yapıcı olabilir aman dikkat...

Elma sirkesi gerçekten çok yararlı.Ama madem bizim aldıklarımızın içinde koruyucu madde var,o halde kendi sirkemizi kendimiz yapalım.Şimdiii tek sorun şu:Bu elma sirkesi nasıl yapılır?Bilen varsa yazsın lütfeeen!!!

evde elma sirkesi yapımını buldum biraz zahmetli görünüyor ama ilgilenenler için ekliyorum
Elma sirkesi nasıl hazırlanır, nerede kullanılır?
Sirke yapımı için en uygun elma türü şeker oranı yüksek kış elmalarıdır. Değişik çeşitlerin bir araya getirilerek kullanılması da sirkeye ayrı bir lezzet katar. Sirke yapımında kaçınılması gereken elma türleriyse ham ve ekşi olanlardır. Sirke yapımında dikkat edilecek en önemli konuysa hijyendir.

Elmalar yıkandıktan sonra, kullanılacak malzeme ve kavanozlar sıcak suyla iyice yıkanmalıdır. Elmalar küçük parçalara ayrıldıktan sonra preslenerek veya katı meyve sıkacağından geçirilerek suları çıkarılır. Meyve suyundaki şeker fermantasyona uğrayarak önce alkole, sonra ise asetik bakterilerinin yaptığı fermantasyonla asetik asite, yani sirkeye dönüşür.

Sirke yapımında iki faktör çok önemlidir; bakterilerin verimli çalışmasını sağlayacak sıcaklık ve oksijen (havalanma). Havayla teması arttırmak için mümkün olduğunca geniş ağızlı ve sığ bir kavanoz seçilir. Meyve suyu, üstte boşluk kalacak şekilde kavanoza doldurulduktan sonra, meyve sineğinin geçemeyeceği, fakat havalanmanın sağlanabileceği temiz bir bez/tülbentle kavanozun ağzı kapatılır. Günde bir kez karıştırarak havalanmayı sağlamak sirkeleşmeyi hızlandırır. Sirkeleşme için ılık ( 15-25 C ) bir ortam tercih edilir ve kavanozlar güneş ışığından uzak, loş bir yerde saklanır. Kullanılacak kaplar cam veya ahşap olmalıdır, metal kap tavsiye edilmez. Yapım sırasında sirkeleşmeyi hızlandırmak için daha önce yapılan doğal elma sirkesi katılabilir.

Sirke, seçilen elma türü ve koşullara göre üç- altı hafta içinde oluşur. Sirke kokusu alınmaya başlandığından itibaren, her gün tadarak istenilen tat ve asit derecesi (yüzde 4-8 asit oranı) elde edilene kadar işleme devam edilir. Elde edilen sirke fermantasyonun devamını engellemek için birkaç kat tülbentten, kahve filtresi vb. filtrelerden veya süzme yoğurt kesesinden geçirilerek iyice süzülür. Böylece meyve kalıntılarından arındırılır. Hava almasına olanak vermeyen ince uzun şişelere, tam dolacak şekilde aktarıldıktan sonra serin, loş, güneş ışığı almayan bir yerde saklanır.

Ne kadar süzersek süzelim, ev koşullarında doğal elma sirkelerinde fermantasyon tam olarak durdurulamaz; şişede, şifai özelliklerinin göstergesi olan ve “anne” ismi verilen yumuşak kaygan yapısıyla deniz anasını andıran düz bir tabaka oluşur. Bu tabaka bakterilerin atıklarından oluşur ve sirke kullanılacağı zaman atılır. Doğal sirkeler rafine olanlara göre daha bulanıktır. Fakat pastörize veya damıtılarak üretilen rafine elma sirkeleri, yüksek sıcaklıklardan ötürü, ona şifai özellikleri kazandıran enzimler, mineral maddeler, iz elementler, vitaminler, pektin, malik ve tartarik asitler açısından fakirleşir, bir kısmını tamamen yitirir.

Kullanıldığı yerler

Hazırladığımız sirkeleri salatalarda, çorbalarda vs. aroma vermek amacıyla kullanabiliriz.

Şifai amaçla kullanmak için; bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce (fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır) kullanılır.

Elma sirkesi koruyucu sağlık amacıyla, sürekli olarak günde bir kez sabahları açken ve alınmalıdır.

İyileştirici özellikleri

* Besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.
* Uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.
* Sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur.
* Kolesterolü düşürür. İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar.
* Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar.
* İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler.
* Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.
* İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.

elma sirkesinin yüzüme iyi geldiği belli ama ben birkaç saniye gözlerimi açamıyorum elma sirkesini sürerken
sizede oluyormu böyle birşey??????

arkadşlar elma sirkesini yaklaşık 7 aydır kullanıyorum bazı nedenlerden dolayı şimdi sizlere yaşadığım deneyimlerimi paylaşayım.
her sabah aç karnına 1 bardak oda sıcaklığındaki suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi,1tatlı kaşığı çiçek balı karıştırıp içiyorum .he nemi oldu yaklaşık 3 aysonra egzersiz programımla kilo olayını çözdüm,bağırsak sistemim düzene girdi,idrar söktürücü olduğu için vücut yağını ve toksinleri atmaya başladı + bunun yanında ben bide banyoda bulunduruyorum her duştan sonra vücut ıslakken heryerime sürüyorum göze kaçırmayın yakıyo çünkü fakat omuzlarımdaki güneş lekelerine iyi gelmedi onlar orda olduğu gibi duruyo 1 yıl olduğunda bırakıcam sormak istediğiniz bişi olursa cevaplaya bilirim öpüldünüzzzzzzzzzz

arkadşlar elma sirkesini yaklaşık 7 aydır kullanıyorum bazı nedenlerden dolayı şimdi sizlere yaşadığım deneyimlerimi paylaşayım.
her sabah aç karnına 1 bardak oda sıcaklığındaki suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi,1tatlı kaşığı çiçek balı karıştırıp içiyorum .he nemi oldu yaklaşık 3 aysonra egzersiz programımla kilo olayını çözdüm,bağırsak sistemim düzene girdi,idrar söktürücü olduğu için vücut yağını ve toksinleri atmaya başladı + bunun yanında ben bide banyoda bulunduruyorum her duştan sonra vücut ıslakken heryerime sürüyorum göze kaçırmayın yakıyo çünkü fakat omuzlarımdaki güneş lekelerine iyi gelmedi onlar orda olduğu gibi duruyo 1 yıl olduğunda bırakıcam sormak istediğiniz bişi olursa cevaplaya bilirim öpüldünüzzzzzzzzzz

tatlıseniz güneş lekelerine iyi gelmediğini yazmışsın peki böyle duştan sonra sürmenin yararını gördünmü uzun zamandır kullanıyormuşsun olumlu birşeyler olduysa paylaşalım bizde uygulayalım
birde sadece sabahlarımı içtin sirkeli ballı suyu bende başladım ama yemeklerden sonra içiyorum çünkü öyle yazıyordu cevaplarsan sevinirim a.s.a.s.a.s.a.s.

canım valla ben sabahları aç karnına içiyorum yemeklerden önce içille biliyo ama egzersiz yaptığım için yüklenmek istemedim biraz sabır tabi en önemlisi çiçek balıda koyuyosun içine dimi.istersen tam tarifini yazim,1su bardağı oda sıcaklığında suya 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı çiçek balı özellikle bal alırken çiçek balı olmasına dikkat et zaten üzerinde yazıyo ben balda,balparmak çiçek balı sirkedede içmek için kühne yi tercih ediyorum banyodada bimde satılan efor diye bisirke var ondan alıyorum yaklaşık her banyodan sonra sürüyorum evet lekelerde bi değişim olmadı ama mikrop ve mantar önleyici olduğu için hijyen yönünde devam ediyorum butür şeyler birazda zamana bağlı herkes 2 gün kullanıp mucize bekliyo yanlış ben bişeye başlarken 1 yıl diyorum hatta ajandama başladığım tarihi not alıyorum tabi herkesin bünyesine bağlı gelişimler var en doğrusu kendin yaşa sonuçlarını olumlu olumsuz gör.

canım valla ben sabahları aç karnına içiyorum yemeklerden önce içille biliyo ama egzersiz yaptığım için yüklenmek istemedim biraz sabır tabi en önemlisi çiçek balıda koyuyosun içine dimi.istersen tam tarifini yazim,1su bardağı oda sıcaklığında suya 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı çiçek balı özellikle bal alırken çiçek balı olmasına dikkat et zaten üzerinde yazıyo ben balda,balparmak çiçek balı sirkedede içmek için kühne yi tercih ediyorum banyodada bimde satılan efor diye bisirke var ondan alıyorum yaklaşık her banyodan sonra sürüyorum evet lekelerde bi değişim olmadı ama mikrop ve mantar önleyici olduğu için hijyen yönünde devam ediyorum butür şeyler birazda zamana bağlı herkes 2 gün kullanıp mucize bekliyo yanlış ben bişeye başlarken 1 yıl diyorum hatta ajandama başladığım tarihi not alıyorum tabi herkesin bünyesine bağlı gelişimler var en doğrusu kendin yaşa sonuçlarını olumlu olumsuz gör.

cevabın için teşekkür ederim canım bende sabahları içiyorum ama akşam yemeğinden sonrada içmeye çalışıyorum inş faydasını göreceğim dediğin gibi devamlılık önemli ben zayıflama ile ilgili forumda çok şey görüyorum ama pek öyle uzun süre deneyipte sonuç yazan yok gibi herşeyide denemeye kalksam doğru olmaz senin yazın o yüzden ilgimi çekti bende devamlı içicem bu suyu sonra gelişme olursa yazarım yine iyi günler

canım yaa çiçek balı olması şart mı.balparmağın bide çam balı var ben onu daha çok seviyorum.o olmaz mı?

elma sikesi yüzüme çok iyi geldi.bir bardagın yarısı kadar sirke yarısı kadar su koyup biraz bekletip yüzüme pamukla sürdüm. öyle parlıyorki cildim artık.

X