Verdiği bir kuruşu bile helal etmiyormuş!

Hukukçu değilsiniz değil mi? Şayet öyleyseniz fecaat. Yasal faizler yüzde 9 du daha dün yüzde 24 oldu enflasyonun yüzde 80 olduğu ülkede. 2 sene önce hükmedilen nafaka ne kadar oluyormuş bir hesaplayın bakalım. Nafaka arttırın davası için gözle görüşür bir artış da gerekmez. Çocuğun üstün yararı söz konusudur Yargıtay der ki gerekirse ikinci bir işe gireceksin
babaya diyor değil mi ikinci bir işe gireceksin diye?

Tamam,bunlar nafakayı bağlarken mahkeme tarafından da biliniyordur illa ki ?
Sonradan 4 araba ve bir deniz manzarali ev almadiysa ; eşiniz maddi anlamda bir atılım gerceklestirmemis.
Ayrıca durumunun kotulestigini beyan ederse ve bunu kanıtlarsa ödediği miktarı da dusurebilir.
Yerinizde olsam enflasyon derim,bağlandığınız zaman ile şimdiki zaman arasindaki fark üzerinden yuruyebilirsiniz ancak fazla umitlenmeyin.
Ayrıca eski esiniz sırf huzurunuzu bozmak için çocuğunuz üzerinden kendisine saldırdığınızi da beyan edebilir.
Çocuğu kullanmak suretiyle bana zarar vermeye çalışıyor diyebilir misal.
Nafakasin düzenli oduyorsa,bunlar dikkate alınır.
Yaa buradaki kadınlar kadının çocuğu için artırım nafaka davası açmasına bile Yaa neden açtın çalışmıyormusun diyebiliyor ya pees valla sanki kadın tek başına yaptığı çocuğu tabiki de isteycek durumuda çok iyi diyor eşimin ee napsin kadın çocuğun her şeyini kendi mi karşılasın

Yaa buradaki kadınlar kadının çocuğu için artırım nafaka davası açmasına bile Yaa neden açtın çalışmıyormusun diyebiliyor ya pees valla sanki kadın tek başına yaptığı çocuğu tabiki de isteycek durumuda çok iyi diyor eşimin ee napsin kadın çocuğun her şeyini kendi mi karşılasın
daha iyisine layık değilmişiz gibi :) çok daha iyisini hak ediyor benim çocuğum.ve ne gerekiyorsa yapıcam.

Erkek olduklarını düşünüyorum bazılarının

Hukukçu değilsiniz değil mi? Şayet öyleyseniz fecaat. Yasal faizler yüzde 9 du daha dün yüzde 24 oldu enflasyonun yüzde 80 olduğu ülkede. 2 sene önce hükmedilen nafaka ne kadar oluyormuş bir hesaplayın bakalım. Nafaka arttırın davası için gözle görüşür bir artış da gerekmez. Çocuğun üstün yararı söz konusudur Yargıtay der ki gerekirse ikinci bir işe gireceksin
Aynısı yazdım,enflasyon üzerinden gidebilirsiniz dedim.
Mesajları okumuyorsunuz ki..
İkince bir işi Yargıtay tahsis ediyor mu sizce ?
Yarın bu kişi açmış olduğu davanın sonucu illa ki burdan paylaşır.
O zaman kararı hep birlikte görürüz.
Nafaka ödeyen kişinin durumu artış içinde azalış içinde göz önünde bulundurulur.
Siz kendi fikrinizi söylemişsiniz,ben de kendimi fikrimi beyan ettim,bekliyelim bakalım.

dükkan işletiyorum evet ama işler pek güzel değil ama o genel bir sorun şuan. benle alakalı değil. valla nasıl geçiniyorum bilmiyorum Allah yardım ediyor bir şekilde ama son zamanlarda aşırı zorlanmaya başladım zaten o yüzden açtım davayı
Ben de son zamanlarda geçim zorluğu yaşamaya başladım.
Kime dava açsam acaba

Yazılanları takip etmiyorsunuz,biz karşılıkli konuşup olayı öğrenmeye çalışıyoruz.
Zaten sizin yazmış olduklarınizi ben de konu sahibine yazmışım.
Bizim istememizle olacak olsa eski koca herseyini karsilasin.
Ancak o iş o şekilde olmuyor 🤷
Adam zaten "30 bin verdim çocuğu bir çift ayakkabı almadın" diyerek karısını suçluyor.
Ozetle konusu sahibi nasıl hazırlanıyorsa eski eş de aynı şekilde nafaka arttirimini engellemek icin cabalayacak.

Son düzenleme:
Kiralar zaten asgari ücrete yakın,nafakanın da üzerine ekliyorsaniz nasıl geçiniyorsunuz ?
Sizi dükkan işletiyor diye biliyordum ?

dükkan işletiyorum evet ama işler pek güzel değil ama o genel bir sorun şuan. benle alakalı değil. valla nasıl geçiniyorum bilmiyorum Allah yardım ediyor bir şekilde ama son zamanlarda aşırı zorlanmaya başladım zaten o yüzden açtım davayı

Bunu ben de merak ediyorum dükkanı öyle kötü bir muhitte de değildi diye hatırlıyorum en az 30.000 istiyordur ev kirası 20.000 olsa faturalar giderler 10.000 olsa kar mal alma harici en az 60.000 getirmesi lazım dükkanın bir de ablası da ortaktı sanırım
Valla bu kadar getiriyorsa hiç düşünmem açarım dükkan

Bunu ben de merak ediyorum dükkanı öyle kötü bir muhitte de değildi diye hatırlıyorum en az 30.000 istiyordur ev kirası 20.000 olsa faturalar giderler 10.000 olsa kar mal alma harici en az 60.000 getirmesi lazım dükkanın bir de ablası da ortaktı sanırım
Valla bu kadar getiriyorsa hiç düşünmem açarım dükkan
Asgari ücrete çalışmış olmuyor ki o halde konu sahibi,ben mi yanlış anliyorum.
Dükkanın personeli mi,ortagi mi yahut sahibi mi..

dükkanın sahibi ablası da ortaktı diye hatırlıyorum.
Çocuğa verilen nafaka yetmiyor yetişemiyorum hiçbirşeye o sebeple arttırma davası açtım asgari ücretle geçiniyorum
Ama o zaman asgari ücretli gecinmis olunmuyor ki..
Atıyorum,100.000 kazanıyorsa elinde 17000 kaliyordur masraflar düşüldükten sonra.
Ben sanki asgari ücretli bir iş gibi düşünmüştüm.
Bildiğiniz işletme sahibi o halde.

kaç para alıyorsunuz ve kaç para talep ettiniz? hiçbir zaman talep edilen miltar verilmiyor bu bir gerçek

Aynısı yazdım,enflasyon üzerinden gidebilirsiniz dedim.
Mesajları okumuyorsunuz ki..
İkince bir işi Yargıtay tahsis ediyor mu sizce ?
Yarın bu kişi açmış olduğu davanın sonucu illa ki burdan paylaşır.
O zaman kararı hep birlikte görürüz.
Nafaka ödeyen kişinin durumu artış içinde azalış içinde göz önünde bulundurulur.
Siz kendi fikrinizi söylemişsiniz,ben de kendimi fikrimi beyan ettim,bekliyelim bakalım.
Hayır iştirak nafakası yoksulluk nafakasından ayrılır. İştirak nafakasında kıstas nafaka borçlusunun yani velayeti kendisine bırakılmayan kişinin mali durumu değil çocuğun üstün yararıdır.

babaya diyor değil mi ikinci bir işe gireceksin diye?
evet. Nafaka borçlusuna diyor. Yazmaya üşendim. Şu şekilde bizzat benim baro eğitimlerinde kullandığım ve örnek dilekçe olarak yazdığım notlardan biri

Eklentiler

• IMG_0230.jpeg
    IMG_0230.jpeg
    234,2 KB · Görüntüleme: 31
X