Verdiği bir kuruşu bile helal etmiyormuş!

Neden arttırmasın?
Çocuğu tek başına mı yaptı Jameya Jameya ?
Bakımını zaten üstlenmiş arkadaşımız, baba olarak o da üstüne düşeni yapmak zorunda.
sorma bir çocuğu senede 3 gün görmek ve 4500 tl vermek yeterli geliyor sanırsam. baba olmak bu değil her türlü çocuğunun arkasında durması gerekiyor pis herif. ama ben onun hayatını alt üst edicem az kaldı.

Sen niye durduk yere böyle yükseldin Claire?
Kadın kendi işini yapıp asgari ücret alıyor zaten. Falanca yere kasiyer olarak girse ne değişecek yine aynı ücret.. Seni daha mı tatmin edecek kasiyer olması, yer temizlemesi nedir yani bu örnekler?
Drama queen demişsin de, bunu derken bile kendi hayatından dramlar yazmışsın. Anneanneneden tut kendine kadar.
Eski konularına dön bir bak.
İkinci kocandan çekişmeli boşanırken böyle kolay olmayacak beni kenara atması demek sana haktı da, çocuklu kadının nafaka beklentisi mi rahatsız etti?
Neden her şeyi silip maddi beklentiye girmeden önüne bakıyormuş? Yok yaa. Çocuklu boşanmadın tabi havadan atıp tutuyorsun.
ahahhaah çok güldüm şahanesiniz ya :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200:

Sen ne zaman muhattap olmayacaksin o zaman bu adama dank edecek belkide.
Biraz kes bence iletişimi, maile cevap bile yazma mesela bir daha atarsa. Yüz göz olma.
Sen birşeyler istedikçe adamin mabadı kalkıyor bana muhtaç diye.
Nafaka vb konularda gereğini yap tabi ama diğer durumlarda muhattap olma.
çok haklısın bende öyle düşünüyorum ama tahrik ediyor bende her seferinde oyuna geliyorum dediğin gibi. artık olmicam muhattap avukatım halletsin herşeyi. çocuğuyla ilgili dank etsin herşey benle alakalı Aman aman uzak dursun.

çok haklısın bende öyle düşünüyorum ama tahrik ediyor bende her seferinde oyuna geliyorum dediğin gibi. artık olmicam muhattap avukatım halletsin herşeyi. çocuğuyla ilgili dank etsin herşey benle alakalı Aman aman uzak dursun.
Umarım dediğini yapabilirsin. Fevri davranma,düşünerek adım at bundan sonra. Şu adamın ekmeğine yağ sürme.

Benim anneannem 5 çocukla hayatta bi başına kaldı. Türkiye'de hiç akrabası yoktu. Türkçeyi bile doğru düzgün konuşamıyormuş dedem vefat ettiğinde. Annemin akrabalarını kurşuna dizdiler komunist rejimde, bazılarının cesedine dahi ulaşılamadı.

Anneannem 5 çocuğun 5ini de okuttu. Tuğla fabrikasında işe girmiş 42 yaşında. Hafta sonları evlere temizliğe gitmiş ! Sen ne anlatıyon bacı ?!

Adamlık herkeste olmak zorunda değil sen adam ol o zaman.

Şartlar değişmiyorsa sen değişeceksin.

Bu adamın kötü olduğunh biliyordun. Kendin yazdın defarca. Niçin çocuk yaptın öyleyse ? Elinde mesleğin diploman yok çalışmaya toto yok ?

Adamı ölmüş bil. Önüne bak.

Annen baban nerede ? Onlar demiyorlar mı kızımız zor günler geçiriyor diye ?

Benim annem ve babam 2001 krizinde işsiz kaldığında annem ayakkabılarını odun sobasında yaktı da ısındık.

Güçlü değilsin mızmızsın. Zahmetsiz rahmet olmaz.
Anneniz de,anneanneniz de eli öpülesi,saygı duyulası,çok güçlü kadınlarmışta bu yazdıklarınızın konu sahibinin anlattıklarıyla alakası nedir? Yani onlar böyle zorluklar yaşadı diye konu sahibide mi yaşasın?

Çocuk yapmaması gerekirdi belkide evet ama yapmış bir kere,zamanı geri alamaz. E bu çocuğu da tek başına yapmadığına göre adam da babası olarak sorumluluklarını yerine getirecek,getirmek zorunda. Kimse kimseye madalya takmıyor çünkü sen ne zorluklardan geçtin,saçını süpürge ettin diye. Ayrıca ortada bir baba var ölmüş falan farzetmesine gerek yok. Bu çocuğun bir babası var ve yaşıyor çünkü. O yüzden üstüne yapan her şeyi yerine getirmek zorunda.

Son düzenleme:
bu kadar endişe duyduğuna göre adamın elinde gerçekten kozlar var :halay:
Bazen gerçekten yorum yapmak için yorum yapılıyor bu sitede. Kardeşim devlet bu hakkı bu kadına vermiş mi? Vermiş. O zaman açar davasını. Kime ne? Aynı şekilde çocuğa bakan taraf baba olsaydı onun da böyle bir hakkı olacaktı.

Siz hakim misiniz anlamadım ki herkeste bir yargılama,bir hüküm verme merakı. Hakim gerekli görmezse zaten kabul etmez,kabul ederse de kimsenin ağzını açmaya hakkı yok. Mahkemeler bu durumlar için var ya hani. O yüzden bu işi bırakında devletin hakimi,mahkemeleri halletsin.

Başlarda size hak veriyordum. Buradaki üyeleri anlayamıyordum yorumlarında size kırıcı davrandıkları için. Bu yorumunuzdan sonra işler değişti !

Devlet okulunda okumakta ne varmış ? Devlet okuluna gidenler meslek sahibi olamıyor mu ?

Ne demek yaz kış yürüyerek götürüyorum !

Hanımefendi ben 34 yaşındayım ve iki üniv. bitirdim. Mali müşavirim. Hayatım boyunca okula ve işe yürüyerek gittim. Otobüs duraklarında beklerdik kardeşimle ve diğer okul arkadaşlarımla saatlerce.

Mühendisler, öğretmenler, memurlar otobüse biniyor. Otobüs, metro, servis duraklarına gitmek için en az 20 dk yol yürüyor kar kış demeden.

Sizi diğer insanlardan ayıran fark nedir ? İlkokul mezunusunuz. Israrla kendi işinizi yapmaya çalışıyorsunuz. Girin bi fabrikaya eğin başınızı çalışın ama zor geliyor değil mi siz seçkinsiz yakışmaz..

Bu gözler T**m**k domates fabrikasında sezonluk çalışan atanamamış fizik öğretmenini, B*M markette kasiyerlik yapan matematikçiyi, otomotiv yan sanayi fabrikalarında presçilik yapan bankacılık mezununu, Bursa Belediyesi'ne temizlik işi için başvuran torpil bulmaya çalışan nice nitekli güzel insanlar gördü.

Biz rumeli göçmenleri çalışkan, sabırlı ve çözüm odaklıyızdır, hayret ediyorum siz de romanya üzerinden geldiğinizi söyleyip duruyordunuz..ben sizi çözemedim bi türlü.

Kız çocuğunuz olduğu halde eve tuhaf acayip adamlar getirmeler yok neymiş süpürgenizi almışmış..ne cesaret ya kız çocuğu olan biri dost hayatı yaşayabilir

Siz eski eşinizi de takıntı haline getirdiniz. Adamı bi salın ya vallahi.. Adamın kumaşı belli karaktersiz eyvallah ama lanet olsun nafakana da sana da deyip engelleyin adamı her yerden..daire kapısına evladınızı bırakın. Adamla muhatap olmayın görüşmeyin önemsemeyin.

Sizin davanız başka ama..eski kocanızdan çocuğu kullanıp para koparmak..

Hayat oldukça zor, kabul nafaka rakamları komedi .. siz sürekli drama queenlik yapıyorsunuz arabesk yaşamayı seviyorsunuz

Madem ki eski kocadan hayır yok ki olsaydı eski olmazdı, öyleyse kendi kendimizin kahramanı olacağız. Düzenli bir işe gireceksiniz. Gerekirse ek iş yapacaksınız evlere temizliğe gideceksiniz. Kızınızı bırakın annenize..yok öyle çalışmadan lüks harcamalarda bulunmak.

Hayır yani tam olarak ne bekliyordunuz ki boşanınca. Madem ki eski eşiniz kıymetliydi boşanmasaydınız.

Sizin derdiniz evlilik felan değil. Hayat kaliteniz düştü ondan bu serzeniş

Boşanmış çocuklu çaycı, muhasebeci, sekreter, çevre müh. kadınlar tanıyorum. Hiçbiri sizin gibi sitem etmiyor. Nafaka tutarına gülüp geçiyorlar.Kendi başlarının çaresine bakıyorlar.

Evinin elektriği ve suyu kesilen 3 çocuklu anneler var..böyle adi adamlar var !

Ya bi silkelenin öfff
Herkes sürünse mutlu olacaksınız ha kadın düşmanına bak hele. Bir de 2 üniversite bitirdim!!! Demezler mi. Gören biri Odtü biri Boğaziçi sanacakmdmxkxj

Herkes sürünse mutlu olacaksınız ha kadın düşmanına bak hele. Bir de 2 üniversite bitirdim!!! Demezler mi. Gören biri Odtü biri Boğaziçi sanacakmdmxkxj
hayır birde bilmeden abuk subuk konuşuyor ya deli oluyorum. ben çalışmıyorum mu dedim? :KK70: ben çalışıyorum kendi işimi kurdum çocuğumun geleceği için çabalıyorum deli gibi. çalışmadan beklentim varmış gibi anlatmaları yok mu çıldırıyorum. herkes psikolojik hasta besbelli.

drama queen gibi yaşıyormuşum, yoo buraya bir derdim varsa yazıyorum ne yazmalıyım ay bugün böyle güzel şeyler oldu diye yazsam zaten konum kapanır ne yazayım anlamadım ki ne istediklerini :)

Herkese merhaba. O kadar canım sıkkın ki buraya yazıp dertleşip biraz üzerimdeki kötü havayı atmak istiyorum.

Eski eşime nafaka arttırma davası açtım,haziran 14 ünde davamız var. Bugün eve geldim kızımın tabletini açtım ona vermek için,eski eşim kızımın hattına upuzun bir msj yazmış. Bana verdiği nafakanın bir tek kuruşunu bile helal etmediğini yazmış. Bana nafaka arttırma davası açtın bende tüm kozlarımı kullanıcam sana karşı,kadınlık yapamadığın gibi annelik de yapamıyorsun, işte icraya verdin 30 bin tl aldın ama çocuğa bir ayakkabı almadın. Halbuki çocuğa ben 3 çeşit ayakkabı aldım. Hiçbirşeyden haberi yok çocuk ne yiyor ne içiyor,ayda 1 kez arar,senede 3 gün anca görür ama dil papuç kadar.
Nafaka arttırma davasında ne gibi kozlar kullanalir bu adam bana karşı? Eski msjlarınfilan ekleyip sinirle yazdığım msjları kullanabilir mı? Deliricem artık ne yapacağımı şaşırdım ben bütün hayatım iş ve çocuk. Onun dışında hiçbir özel hayatım yok zaten evlenmek istediğim kişiyle asla vakit geçiremediğim için ilişkim bitti. Ben bu kadar fedakarlık yaparken verdiği nafakayı helal etmiyorum demesi nedir? Ben gerçekten deliricem artık. Oturup ağlayasım var çocuğum görmesin diye onu da içime içime ağlıyorum etkilenmesin üzülmesin diye. Ben bu kadar zorlanırken verdiği 3 kuruşluk nafakayı bana laf ediyor olmasını hazmedemiyorum. Çocukla alakası yok hayatını yaşıyor,şükür diyip nafakasını adam akılkı göndereceğine beni süründürmek için elinden geleni yapıyor. Tek dileğim nafaka arttırma davasını kazanmak. Gerçekten ben nereye yetişeceğimi bilmiyorum artık:KK43:

Jameya donup dolasip ayni olaylarin etrafinda donmekten yorulmadin mi? Biz okuyup geciyoruz ama senin psikolojini dusunemiyorum kendine yazik ediyorsun. Bir sal su adami artik.

ben gayet sakin bir ebeveyinim. bunu nerden çıkardınız?
Birkac yorumdaki ifadeden. Bunu herkese soylemem. Senin kafani begendim o yuzden söylüyorum. Kotu bir sey degil bu. Haksızlığa ugrayan insanlarin zihinlerindeki yorgunluk hali. Ben de cok sakinim ancak zaman zaman ben de giderim. Bu ülkede zihni saglam tutmak zor. Zaten gelen yorumlara bakınca da bunu görebiliriz. Baskasinin acisini gelinini kiskanan kaynana edasında "ama ben-benim annem-eltim cok daha fazlasını cektiiii. Sikayet edebilmen icin en az onlar kadar cekmelisiiin" mantiginda karsilayan insanlarin oldugu bir yerde zaten bilinci sağlam tutmak icin destek gerekmesi cok normal. Kaldi ki senin bir de ondan sonra mutlu olman ihtimalini kendine hirs edinmis biriyle mucadele etmen gerekiyor.

X