Verdiği bir kuruşu bile helal etmiyormuş!

Evet karşılamıyor ve kendisinin geliri yüksek kendi firması var. 10 senelik bir firması var durumu çok iyi 4 tane arabası var,deniz manzaralı evde oturuyor. Çocuğa verdiği para ise 4500₺
Kafana takma. Onun helal etmemesi önemli degil. 4500 para mi simdi? Bos yapmis. Ayrica helal haram kavrami dinde var. Helal etmemeyi bilen dinen cocugun maddi sorumlulugunun babada olduğunu bilecek once.

Kafana takma. Onun helal etmemesi önemli degil. 4500 para mi simdi? Bos yapmis. Ayrica helal haram kavrami dinde var. Helal etmemeyi bilen dinen cocugun maddi sorumlulugunun babada olduğunu bilecek once.
üzülüyorum ya ister istemez tüm yaptıklarıma karşılık gösterdiği muamele çok iğrenç

Bunu ben de merak ediyorum dükkanı öyle kötü bir muhitte de değildi diye hatırlıyorum en az 30.000 istiyordur ev kirası 20.000 olsa faturalar giderler 10.000 olsa kar mal alma harici en az 60.000 getirmesi lazım dükkanın bir de ablası da ortaktı sanırım
Valla bu kadar getiriyorsa hiç düşünmem açarım dükkan
Açıkçası ben de asgari ücret alıyorum deyince dükkanı kapattı birinin yanında asgari ücretle çalışıyor sandım.Kendime kalan asgari ücret gibi bir şey demek istedi sanırım

neyin hırsı ki? hayatıma bakıyorum ben onunla muhattap olmuyorum.ne yaptığı ile ilgilenmiyorum.
Neyin hırsı diye bir neden aramayın bence. Adam iğrenç bir baba ve kızına ufak bir mevla ödemeye bile değer görmüyor. Çünkü değer gördügü başka insanlar var belliki. O yüzden kızınız için alabileceğiniz en yüksek nafaka miktarı için çabalayın ve bu süreçte sürekli didişip sinirlerinizi bozmasına izin vermeyin. Adam yıldırmaya çalışıyor. Kızı için tek kuruş harcamamak için. Oyununa gelmeyin, hırs değil düpedüz kurnazlık onunkisi

sizinki yapması gerekeni yapıyormuş. benim okul ödemesini yapsın diye ter döktüm onu da bana k.hpe k..ltak neler demedi. bana psikolojik baskı yapmadan asla birşey yapmıyor. bir kıyafet linki gönderiyorum 5 parçalık 3500 tutuyor bana ruh hastası diyor. asla doğru düzgün yollarla birşey almıyor çocuğuna. artması lazım gerçekten yoksa son çarem çocuğu başına yollayıp kendi sorumluluğunu alıp baksın diye.
Aslında demek.istedigim benimki çok para yolluyor değildi. Hatta ilk 10 sene sagolsun bir kuruş görmedim. Kendim baktim. Sonra aklı başına geldi bunları yapmaya başladı. Ben ilk on sene çocuk için ev sattım onunla okuttum özelde vs. Demek istediğim aynı maddi şartlara sahip adam bu olanakları saglayabiliyor. Sizinki de o parayı bir akşam yemeğinde yiyodur eminim. Cimri adamlar.

Bunu ben de merak ediyorum dükkanı öyle kötü bir muhitte de değildi diye hatırlıyorum en az 30.000 istiyordur ev kirası 20.000 olsa faturalar giderler 10.000 olsa kar mal alma harici en az 60.000 getirmesi lazım dükkanın bir de ablası da ortaktı sanırım
Valla bu kadar getiriyorsa hiç düşünmem açarım dükkan
Dükkan işi öyle olmuyor. Benim çocukların babası açmıştı. Süt süt ürünleriydi. Şimdiki paraya çeviriyorum 350000 gelir vardı. Gider de 300000 di. Neyse bir de sütler bozuldu mu yoğurtlar ekşidi mi üzerine de bazen dolap bozulup etler de çöp oluyordu. Hiç unutmuyorum koca bir ineğin etini atmıştı çöpe. Gelirden çok gider oluyor. Esnaf borç harç ancak çeviriyor. O dönem ekonomi bu kadar da kötü değildi üstelik

Güçlü bir anneyim de gücümü git gide yitiriyorum. Evet doğrusu bu çocuk üzülmesin diye ellerinden geleni yapmalı her iki taraf. Ben nasıl bu kadar fedakarlık yapıyorsam aynı şekilde o da çocuğu için yapmalı. Ben doğalgazım kesilecek dediğimde bile beni ilgilendirmez bana bunları anlatma demişti. He hallettim mı hallettim çok şükür bu zamana kadar kesilmedi ama çok zor zamanlardan geçtiğimde söylediğimde oralı bile olmadı. Adamlık herkeste yok malesef.
Jameya bu adamla muhattap olunmaz.
Gönüllü olarak,bu da kızımın hakkı diyerek birşey vermez bu adam,vermiyor da zaten biliyorsun. Ayakkabı konusunda da benzer şeyler yaşadin.
Yapacağın tek şey,resmi olarak yürütmen işlemleri. Nafaka mi arttırılacak,avukatla hallet geç. O helal etmesin,konuşsun dursun kendi kendine. Çamur,balçık misali bir adam bu yani. Adam yerine koyup deme bile doğalgazım kesilecek şu bu. Vermeyecek,zorunda deģilse vermeyecek, bu kadın benim kızımın annesi,eşşeğin yoksa sahibinin hatri var demeyecek.
Tırnağın varsa kaşın.
Bu adama asla kata zinhar el açma. İyice kuduruyor zira sen muhtaç oldukca.

Neyin hırsı diye bir neden aramayın bence. Adam iğrenç bir baba ve kızına ufak bir mevla ödemeye bile değer görmüyor. Çünkü değer gördügü başka insanlar var belliki. O yüzden kızınız için alabileceğiniz en yüksek nafaka miktarı için çabalayın ve bu süreçte sürekli didişip sinirlerinizi bozmasına izin vermeyin. Adam yıldırmaya çalışıyor. Kızı için tek kuruş harcamamak için. Oyununa gelmeyin, hırs değil düpedüz kurnazlık onunkisi
o da doğru iğrenç bir insan apaçık kesin ve net. elimden geleni yapıp en iyi şartlarda nafaka ödemesi için uğraşıcam kesinlikle. onun içi gide gide göndereceği bir miktar olursa çok mutlu olurum.

Jameya bu adamla muhattap olunmaz.
Gönüllü olarak,bu da kızımın hakkı diyerek birşey vermez bu adam,vermiyor da zaten biliyorsun. Ayakkabı konusunda da benzer şeyler yaşadin.
Yapacağın tek şey,resmi olarak yürütmen işlemleri. Nafaka mi arttırılacak,avukatla hallet geç. O helal etmesin,konuşsun dursun kendi kendine. Çamur,balçık misali bir adam bu yani. Adam yerine koyup deme bile doğalgazım kesilecek şu bu. Vermeyecek,zorunda deģilse vermeyecek, bu kadın benim kızımın annesi,eşşeğin yoksa sahibinin hatri var demeyecek.
Tırnağın varsa kaşın.
Bu adama asla kata zinhar el açma. İyice kuduruyor zira sen muhtaç oldukca.
Allah onu sürüm sürüm süründürsün pis herif daha konuşmaya bile aciz iki kelimeyi bir araya getiremiyor.
muhattap da değilim numaramı bile bilmiyor normalde kızımın tabletinden yazdı.
bende sinirlendim yazdım. evet öyle dik duruyorum normalde ben ama bazen üzerinden zaman geçince belki insanlığını hatırlar da çocuğun gerekli ihtiyaçlarını karşılar diye iletişim kuruyorum ama yok olmuyor dediğin gibi hiçbir şekilde muhattap olmaya gerek yok

Açıkçası ben de asgari ücret alıyorum deyince dükkanı kapattı birinin yanında asgari ücretle çalışıyor sandım.Kendime kalan asgari ücret gibi bir şey demek istedi sanırım
resmi kayıtlarda ben asgari ücret alıyorum ama bazen öyle bir zaman geliyor ki giderlerden kendime bile maaş yatıramayacak durumda olabiliyorum. kasadan alıp yemek masraflarımı vs öyle gideriyorum ama asgari ücretin üzerinde harcamam da olmuyor belki daha az bile.

aylık kazancım 60 70 bandında kışın. ev kiram 7 bin dükkan kiram 30 bin. diğer masrafları hiç yazmıyorum siz hesaplayın nasıl geçindiğimi. bunun içerisinde mal alma dükkan interneti dükkan temizlik kahve giderleri hepsini düşünerek hesaplayın. eve alışveriş bile yapmıyorum kahvaltılık dışında. kendi başıma birşeyler yapmak için çabalıyorum günü gününe tutmuyor gelirim.bir gün siftahsız kapatıyorum bir gün 5 k kazanıyorum birgün 1300 oluyor yani henüz oturmuş bir yer değil evet düzenli müşterilerim var ve konumu da güzel bir yerde ama kolay birşey yapmıyorum.

Dükkan işi öyle olmuyor. Benim çocukların babası açmıştı. Süt süt ürünleriydi. Şimdiki paraya çeviriyorum 350000 gelir vardı. Gider de 300000 di. Neyse bir de sütler bozuldu mu yoğurtlar ekşidi mi üzerine de bazen dolap bozulup etler de çöp oluyordu. Hiç unutmuyorum koca bir ineğin etini atmıştı çöpe. Gelirden çok gider oluyor. Esnaf borç harç ancak çeviriyor. O dönem ekonomi bu kadar da kötü değildi üstelik

Yok biliyorum ben en temel gideri saydım kiralar (ev ve dükkan) ve faturalar bunları ne olursa olsun vermek zorunda diye.
Yiyecek tarzı ürünlerin sıkıntısı çok ya düzgün koşullarda bile saklasan soğuk zincir bir yerde kırıldı mı ürün çöp Jameyanın dükkanı takı ama 1 senede dursa bir şey olmaz akmaz kokmaz.

aylık kazancım 60 70 bandında kışın. ev kiram 7 bin dükkan kiram 30 bin. diğer masrafları hiç yazmıyorum siz hesaplayın nasıl geçindiğimi. bunun içerisinde mal alma dükkan interneti dükkan temizlik kahve giderleri hepsini düşünerek hesaplayın. eve alışveriş bile yapmıyorum kahvaltılık dışında. kendi başıma birşeyler yapmak için çabalıyorum günü gününe tutmuyor gelirim.bir gün siftahsız kapatıyorum bir gün 5 k kazanıyorum birgün 1300 oluyor yani henüz oturmuş bir yer değil evet düzenli müşterilerim var ve konumu da güzel bir yerde ama kolay birşey yapmıyorum.

Ev kiran 7000 mi :KK57:
İstanbul'da kaldı mı öyle kiralar ya nerede oturuyorsun ki

Allah onu sürüm sürüm süründürsün pis herif daha konuşmaya bile aciz iki kelimeyi bir araya getiremiyor.
muhattap da değilim numaramı bile bilmiyor normalde kızımın tabletinden yazdı.
bende sinirlendim yazdım. evet öyle dik duruyorum normalde ben ama bazen üzerinden zaman geçince belki insanlığını hatırlar da çocuğun gerekli ihtiyaçlarını karşılar diye iletişim kuruyorum ama yok olmuyor dediğin gibi hiçbir şekilde muhattap olmaya gerek yok
Sen ne zaman muhattap olmayacaksin o zaman bu adama dank edecek belkide.
Biraz kes bence iletişimi, maile cevap bile yazma mesela bir daha atarsa. Yüz göz olma.
Sen birşeyler istedikçe adamin mabadı kalkıyor bana muhtaç diye.
Nafaka vb konularda gereğini yap tabi ama diğer durumlarda muhattap olma.

Başlarda size hak veriyordum. Buradaki üyeleri anlayamıyordum yorumlarında size kırıcı davrandıkları için. Bu yorumunuzdan sonra işler değişti !

Devlet okulunda okumakta ne varmış ? Devlet okuluna gidenler meslek sahibi olamıyor mu ?

Ne demek yaz kış yürüyerek götürüyorum !

Hanımefendi ben 34 yaşındayım ve iki üniv. bitirdim. Mali müşavirim. Hayatım boyunca okula ve işe yürüyerek gittim. Otobüs duraklarında beklerdik kardeşimle ve diğer okul arkadaşlarımla saatlerce.

Mühendisler, öğretmenler, memurlar otobüse biniyor. Otobüs, metro, servis duraklarına gitmek için en az 20 dk yol yürüyor kar kış demeden.

Sizi diğer insanlardan ayıran fark nedir ? İlkokul mezunusunuz. Israrla kendi işinizi yapmaya çalışıyorsunuz. Girin bi fabrikaya eğin başınızı çalışın ama zor geliyor değil mi siz seçkinsiz yakışmaz..

Bu gözler T**m**k domates fabrikasında sezonluk çalışan atanamamış fizik öğretmenini, B*M markette kasiyerlik yapan matematikçiyi, otomotiv yan sanayi fabrikalarında presçilik yapan bankacılık mezununu, Bursa Belediyesi'ne temizlik işi için başvuran torpil bulmaya çalışan nice nitekli güzel insanlar gördü.

Biz rumeli göçmenleri çalışkan, sabırlı ve çözüm odaklıyızdır, hayret ediyorum siz de romanya üzerinden geldiğinizi söyleyip duruyordunuz..ben sizi çözemedim bi türlü.

Kız çocuğunuz olduğu halde eve tuhaf acayip adamlar getirmeler yok neymiş süpürgenizi almışmış..ne cesaret ya kız çocuğu olan biri dost hayatı yaşayabilir

Siz eski eşinizi de takıntı haline getirdiniz. Adamı bi salın ya vallahi.. Adamın kumaşı belli karaktersiz eyvallah ama lanet olsun nafakana da sana da deyip engelleyin adamı her yerden..daire kapısına evladınızı bırakın. Adamla muhatap olmayın görüşmeyin önemsemeyin.

Sizin davanız başka ama..eski kocanızdan çocuğu kullanıp para koparmak..

Hayat oldukça zor, kabul nafaka rakamları komedi .. siz sürekli drama queenlik yapıyorsunuz arabesk yaşamayı seviyorsunuz

Madem ki eski kocadan hayır yok ki olsaydı eski olmazdı, öyleyse kendi kendimizin kahramanı olacağız. Düzenli bir işe gireceksiniz. Gerekirse ek iş yapacaksınız evlere temizliğe gideceksiniz. Kızınızı bırakın annenize..yok öyle çalışmadan lüks harcamalarda bulunmak.

Hayır yani tam olarak ne bekliyordunuz ki boşanınca. Madem ki eski eşiniz kıymetliydi boşanmasaydınız.

Sizin derdiniz evlilik felan değil. Hayat kaliteniz düştü ondan bu serzeniş

Boşanmış çocuklu çaycı, muhasebeci, sekreter, çevre müh. kadınlar tanıyorum. Hiçbiri sizin gibi sitem etmiyor. Nafaka tutarına gülüp geçiyorlar.Kendi başlarının çaresine bakıyorlar.

Evinin elektriği ve suyu kesilen 3 çocuklu anneler var..böyle adi adamlar var !

Ya bi silkelenin öfff
Sen niye durduk yere böyle yükseldin Claire?
Kadın kendi işini yapıp asgari ücret alıyor zaten. Falanca yere kasiyer olarak girse ne değişecek yine aynı ücret.. Seni daha mı tatmin edecek kasiyer olması, yer temizlemesi nedir yani bu örnekler?
Drama queen demişsin de, bunu derken bile kendi hayatından dramlar yazmışsın. Anneanneneden tut kendine kadar.
Eski konularına dön bir bak.
İkinci kocandan çekişmeli boşanırken böyle kolay olmayacak beni kenara atması demek sana haktı da, çocuklu kadının nafaka beklentisi mi rahatsız etti?
Neden her şeyi silip maddi beklentiye girmeden önüne bakıyormuş? Yok yaa. Çocuklu boşanmadın tabi havadan atıp tutuyorsun.

X