yeri geliyor annene bile yabancılaşıyorsun kimi zaman..

Kök aileyle dikkatli sekilde görüsülüyor. Bizde görüstük maskeli ve temas olmadan. Sonucta bu illet uzun yillar bizle olcak dikkatli mesafeli bir sosyal hayat olcak olmak zorunda.

Bizim toplumumuzda her sey kesin cizgilerle ayrildigi icin böyle sorunlar oluyor. Söyleki; evlenip imzalar atilana kadar kocaman insanlar genelde aileleriyle yasiyorlar kararlar birlikte veriliyor planlar beraber yapiliyor. Sonra evlenilip imza atilir atilmaz bir günde bir güne yine kesin cizgilerle onlar artik baska bir aile oldu cocugundan beklentiye girme onlarin artik baska bir hayati var denilip ailelerin hemen buna alisip hic bir seye kirilmamalari bekleniyor. Bana cok garip geliyor. Cevremde cocugu evlenmis olan aileler genelde bir sekilde dertli. Cocuk artik onun cocugu degilmis baska biriymis gibi, onlar bir aile kurdu beklentiye girmeyin deniliyor.

evet ya kesinlikle çok haklısınız, geçen gun ben de bayramda babanneme gittim mesela o da işte sen de yarın öbur gun ele karışacaksın dedi. ben de anlamadım, sorunca tekrar evleneceksin yani baska bir ailen olacak falan dedi. benim burada gördüğüm de hep şu insanlar işlerine gelince cocukları baska bir aile oluyor kendileri halletmek zorunda kalıyorlar cogu seyi kimse yardım etmiyor ama islerine gelince konu birinin isine karısmak olunca bal gibi de karısıyorlar, kendi istediklerini yaptırmaya calısıyorlar. cok ikiyuzlu bir toplum. o yuzden kimsenin samimiyetine inanmıyorum. kendi anne babamın evliliginde bile gördüm bunu.

Aynen öyle benim de yakinda kardesim evlencek akrabalarla konusurken mutluyuz falan diyoruz. Yarin evlendikten sonra görürüm sizi diyorlar. Hani onlar artik baska bir aile olcakmis gelin ya da damat istemezse sizi görüstürmez sadece kendi ailesiyle görüstürür diyorlar(onlarda öyle oldu). Simdiden bunun stresini yasiyorum acaba kardesimle bir daha bayram seyranda bile bir araya gelemeyecegiz mi diye. Konu sahinin konusunu okuyuncada üstüne tuz biber oldu.

evet bizde de mesela bayramda hep babannemde daha cok kalınır babanneme once gidilir babannemde daha cok zaman gecirilir vs vs babamın ailesine hep daha cok onem verilir, eskiden hatırlıyorum butun gun babannemde kalır sonra ananeme caya ugrardık falan. annem ananemlere gitmek istedigi zaman bile rahat rahat gidemezdi babam anneme git diye trip atardı. bir suru bir suru sey bunun gibi. annem de babama derdi hep senin de kızın var ileride söylenme sonra neden gelmiyor neden az geliyor neden görusemiyoruz diye. biraz da galiba kız evlatların kaderi bu, erkeğin ailesine katılmış sayılıyoruz artık yabancı gibi oluyoruz belki de.

konu sahibi kesinlikle haklısınız, siz yanlış bir şey yapmamışsınız, anneniz çok anlayışsız davranmış, buna benzer bi tane de bende var, 40 yıl çırpındım yaranamadım, bir kere bile halimden anladığını, kızım sen de zor durumda kalıyorsun dediğini bilmem, hep duygu sömürüsü ve triple , analık hakkım diye diye maddi manevi tüketti beni, en sonunda miras hakkımi istedim diye sildi..hiç üzülme toksik bir annen var sadece, takma kafana, hata yapan sen değilsin, ne kadar uzak o kadar iyi

Çok doğru demissiniz yeri geliyor kızlar annesine babasına bile yabancilasiyormus kimi zaman. Siz de öyle olmuş yani. Ben gidicem 4 gün kayinvalidemde kalacağım ailemi de 45 dakika ziyaret edeceğim he. Bir de yemeğe kalmayacağım falan. Baya haksızsınız bir de üste çıkmışsınız iyi valla.

Bence yabancılaşan sizsiniz kusura bakmayın. Annenizi kardeşinizi babanızı ozlemiyor musunuz?4 günün 4üde kv evinde geçiyor

korona var korona ne gezmesı
herkesı goruntulu aradık bız , gezmeyın arkadaslar ordan oraya rısk tasıyorsunuz

korona var korona ne gezmesı
herkesı goruntulu aradık bız , gezmeyın arkadaslar ordan oraya rısk tasıyorsunuz
Evet doğru söylüyosunuz siz de
En başında korona var çok kalınmayacak zaten dendi ancak sonra yemeğe kalınmadı diye tripler yenildi
Biz görüntülü arasaydık yiyeceğim tribi tahmin bile edemiyorum

Ben sizde kabahat göremedim, aileniz alınganlık yapmış, sizi eş taraflı olduğunuzu düşünerek kıskanıyorlar sanırım. Yani onları değil de kendi ailenizi önceliğe koyun istiyorlar... Konuşarak halletmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok muhtemelen...

Annenler evlenince onlardan uzaklastigini dusunuyor, olay bu. Ben olsam konusurdum. Onlar benim annem ve babam derdim. Konusup gonullerini almaya calisirdim gonul koymak yerine. 3 gunluk dunyada kalp kirikligina yer birakmayin. Siz kucuksunuz. Gidin ve sorunu cozmeye calisin. Ben de olsam evladim babaannesinde komsu ziyareti gibi az kalsa ama diger tarafla daha cok vakit gecirse uzulurdum.

Bayramdan önce 1 ayda kalmış olsanız farketmez anneniz babanız için. Çünkü Bayram. Onların jenerasyonunda bayram bambaşka birşey ifade ediyor galiba onlara. O yüzden keşke bir günde onlarda kalmış olsaydınız. Ona üzülmüşler ve söyleme gereği duymamışlar zaten kızımız gelir kalır diye düşünmüşler sanırım. Olsun olan olmuş benim annemde sizin annenizinkine benzer cümleler kurmuştu halbuki yaptığım birşey de yoktu. Sonra baktım ki annem ondan vazgeçtiğimi falan düşünür olmuş çırpınıyor artık her telefonu onu sevdiğimi söylemeden kapatmaz oldum. Sevgimi ve ilgimi belli ediyorum. Ve suan bir sorun yok Allaha şükür. İçten içe üzüldüğünüzü düşünüyorum, düşünememiş olabilirsiniz çok normal hepimiz insanız. Ama bir gidin konuşun gönülleri alın bakın siz de iyi hissedeceksiniz

Çok iticisiniz .
Asla iletişim nasıl kurulur bilmiyorsunuz . Anne baba hatalı sizin gibi negatif enerji saçan birini napicaklar yanlarında tutup anlamadım
Kocaya sıkı tutun aman kaçar falan maazallah

Bu mesaja kalp bırakıyorummm
Ben okurken bile hissettim eşit davranmayı denemelisiniz...
Trip için haklılar diyemem ama eş tarafına çok daha bağlı izlenimi vermişsiniz.

Çok iticisiniz .
Asla iletişim nasıl kurulur bilmiyorsunuz . Anne baba hatalı sizin gibi negatif enerji saçan birini napicaklar yanlarında tutup anlamadım
Kocaya sıkı tutun aman kaçar falan maazallah
Bilmukabele o sizin iticiliğiniz
Tam bir mahalle üslubu sizdeki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…