Zuhreunlu'nun Diyet Günlüğü

zuhreunlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
242
0
merhaba arkadaşlar sonunda bende bi günlük açabildim :KK1: şuan 65.50 kg hedefim 55 nasıl olucak bilmiyorum ama hedefe bi an önce ulaşmak istiyorum :KK5: Allah hepimize bu zorlu yolda bol bol sabır versin nefsimizi tutmamıza yardım etsin. inanmak başarmanın yarısıdır bizler yarısını hallettik bile :KK34: bana katılmak isteyen herkesi bekliyorum günlüğüme tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum. nolur beni yalnız bırakmayın:KK5: hemen bugünkü menümü yazayım sizlere...

sabah
kaşarlı domatesli tost 2 bardak şekersiz çay (adliyedeydim yicek başka bişey yoktu) :KK5:

öğlen
2 y. kaşığı mantarlı tavuk sote
2 y. kaşığı pilav
cacık

biraz önce mavi yeşil light kraker yedim

akşam menüsü henüz bilmiyorum akşam yiyince yazarım...

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

hadi hayırlı olsun, kolay gelsin. inşallah başarılı olursun. spor yapmayı düşünüyo musun?

hadi hayırlı olsun, kolay gelsin. inşallah başarılı olursun. spor yapmayı düşünüyo musun?

evet düşünüyorum aslında ama bi türlü hayata geçiremiyorum bunu akşam eve gittiğimde çok yorgun oluyorum bişey yapacak halim olmuyo hiç... gün içerisinde çoğu zaman yürüyorum dışarda oluyo genelde işlerim vasıta kullanmıyorum çok çok uzak olmadığı sürece...

evet düşünüyorum aslında ama bi türlü hayata geçiremiyorum bunu akşam eve gittiğimde çok yorgun oluyorum bişey yapacak halim olmuyo hiç... gün içerisinde çoğu zaman yürüyorum dışarda oluyo genelde işlerim vasıta kullanmıyorum çok çok uzak olmadığı sürece...

hımm, o da bişeydir. hareket önemli çünkü. ben bebekten dolayı çalışmıyorum evde iyice hareketsiz kaldım. biraz sadece diyetle kilo verdikten sonra spora da başlıcam inşallah bakalım..

çok haklısın spor mutlaka şart sadece boğazdan kısmakla olcak iş değil bu en kısa zamanda spora başlamak dileğiyle o zaman :82:

günlüğün hayırlı olsun istediğin kiloya sağlıkla inmeni diliyorum. bende spor yapılmasından yanayım. spor salonuna başlayacağım 15 gn süre verdim kendime diyete alışmak için halsizlik vs atlatana kadar sonra hooop spor salonu. işten direk salona geçicem akşam yemeğimide işyerimde halledicem çıkmadan planlarımı yaptım bile :)

bende bu akşam kendi çapımda başlıcam canım spora :KK1: spora başlayana kadar kaç kilo verceksin bakalım meraklandım bende :KK1:

ofisten çıkmadan saat 18:00 sularında az kahveli çok sütlü ve şekersiz nescafe içtim

akşam menüm

çok çok azıcık sucuklu yumurta annem yemek yapmaya üşenmiş kahvaltılık bişeyler hazırlamış
2 dilim domates
2 dilim salatalık
5 tane zeytin
1 kk peynir
1 bardak şekersiz çay

spora başladım bu akşam :KK9: 45 dakika bacak kalça ve göbek eritme hareketleri yaptım toplamda 15 hareket herbirini 10 ar adetten 2 şer set yaptım bide dıptıs dıptıs müzik açtım pek güzel şimdi çok daha iyi hissediyorum kendimi :KK9::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar:

başarılar dilerim Zuhreunlu, günlüğünü aboneliklerime ekledim, senin gibi ben de bugün başladım diyete ama öğleden sonra yarım paket çikolata ve iki dilim kek yemekten kendimi alamadım. en büyük zaafım abur cuburlar :KK43: ardına ağlayacaktım neredeyse, kendime söz vermeme rağmen yine çikolata keke abandım..

bir daha olmayacak :KK50:

bende çok düşkündüm canım abur cubura o yüzden çok kilo aldım zaten özellikle lise zamanında hergün 3 kutu kola cipsler çikolatalar aklına gelebilcek bütün abur cuburları yiyodum ama yaklaşık 1 senedir falan ağzıma bile sokmuyorum canım istemiyo çünkü... ilk 1 ay falan çok zorlandım ama sonradan alıştım eminim sende alışcaksın teklif etseler bile geri çevirceksin emin olabilirsin en kısa zamanda abur cuburdan vazgeçmen dileğiyle canım ...

bende çok düşkündüm canım abur cubura o yüzden çok kilo aldım zaten özellikle lise zamanında hergün 3 kutu kola cipsler çikolatalar aklına gelebilcek bütün abur cuburları yiyodum ama yaklaşık 1 senedir falan ağzıma bile sokmuyorum canım istemiyo çünkü... ilk 1 ay falan çok zorlandım ama sonradan alıştım eminim sende alışcaksın teklif etseler bile geri çevirceksin emin olabilirsin en kısa zamanda abur cuburdan vazgeçmen dileğiyle canım ...

eskiden 63 kiloya çıktığımda yine böyleydim ama diyete girdiğimde senin dediğin gibi bir ay kadar sonra öyle bir alışmıştım ki annem babam zorla yedirmeye çalışıyordu bir tane kopar mutluluk hormonu derlerdi çikolataya kattiyen almazdım :) senin artık alışmana çok sevindim, umarım ben de girerim o sürece.

eskiden 63 kiloya çıktığımda yine böyleydim ama diyete girdiğimde senin dediğin gibi bir ay kadar sonra öyle bir alışmıştım ki annem babam zorla yedirmeye çalışıyordu bir tane kopar mutluluk hormonu derlerdi çikolataya kattiyen almazdım :) senin artık alışmana çok sevindim, umarım ben de girerim o sürece.

alışkanlıklardan özellikle yeme alışkanlığından vazgeçmek çok zor ama bayanların isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur yeter ki çok isteyelim :KK76: en kısa zamanda o sürece girmen dileğiyle tatlım :82:

çikolata kek dedinizde şöyle değinmek istiyorum bu konuya... abur cubur delisi biri olarak söylüyorumki bu tarz şeylerden ömür boyu uzak durmak lazım :KK70: aman bri tadımlık yiyeyim aman bi kereden bişey olmaz, tadacam sadece yapamıyom ben bi tattımmı gerisini koyveriyom beni tutabile aşk olsun alkol ve sigara gibi başladınmı bırakamıyon o yüzden diyet süresince hiç tadımlık bile yememem lazım çok tehlikeli tatmam bile. diyetim tamamlanıp korumaya geçince haftada bir kaçamak yapabilirim sanırım :KK9:

sabah aç karnına 1 bardak su 2 tane kuru kayısı

kahvaltı
yarım gevrek
1 tane pınar üçgen peynir
1 bardak şekersiz çay

şimdi de kayısılı form çayımı içiyorum :KK61:

öğlen
2 y. kaşığı taze fasulye
2 y. kaşığı pilav
cacık yicem :KK52:

sabah aç karnına 1 bardak su 2 tane kuru kayısı

kahvaltı
yarım gevrek
1 tane pınar üçgen peynir
1 bardak şekersiz çay

şimdi de kayısılı form çayımı içiyorum :KK61:

öğlen
2 y. kaşığı taze fasulye
2 y. kaşığı pilav
cacık yicem :KK52:

çok iyi gidiyor menü akşamada aynı performansı bekleriz. sana bir önerim olacak form çayları çok sık tüketme ben çok çektim. bağırsaklarımın dengesi bozuldu o çaylardan sonra tuvalete çıkamaz oldum günlerce ve çay içsemde bidaha hiç fayda etmedi. bağışıklık kazandırıyo ve belli bir zaman sonra hiç bir işe yaramıyor . en azından haftada bir kaç kez tüketmen çünkü sadece ishl yapıyor bağırsakları boşaltıyor ve su kaybettiğin için kilo gitmiş sanıyorsun doktorum aynen böyle söylemişti. kilo kaybı yappmıyor kabızlık drumunda kullanmalısın.

deryacım çok teşekkür ederim önerin için haftada bir defa içerim artık o zaman hiç duymamıştım form çaylarının böyle bişeye yol açtığını uyarın çok teşekkür ederim canım :KK71:

deryacım çok teşekkür ederim önerin için haftada bir defa içerim artık o zaman hiç duymamıştım form çaylarının böyle bişeye yol açtığını uyarın çok teşekkür ederim canım :KK71:

ben çektim başkası çekmesin tatlım pek bi faydaları yok. rica ederim ne demek.. sağlıklı olmayan iç bişeyi bünyeye almıyoruz bundan sonra :KK70: ..

dünkü menünü yazmanı bekliyorum günlüğüne...

X