2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

uzun bi bayram tatilinden sonra herkese merhabalar
bayram boyunca okudum ama yazmaya fırsatım olmadı.. burda anne baba büyük olmayınca bizde dört gün boyunca arkadaşlarla kendimizi dışarı attık ama baya yorulmuşum onu farkettim, ayaklarım tombiş tombiş oldu
çalışan arkadaşlara kolay gelsin inşallah en kısa zamanda sizde izne ayrılıp sıkıntılarınızdan kurtulursunuz..

benimde yarın kontrolüm var bakalım minik kızımın gelişimi nası olmuş kaç gram almış :)

aynı senin anlattığın gibiydi canım sancılar ama ogünden buyana da bişey yok.. sinyaller geldi ama kesildi neyse dursun bakalım biraz daha.. hiç korkum yoktu ama ağrıya dayanamayacakmışım gibi bi his oluştu onu ne yaparız bilmiyorum, neyse ki epidural var inşallah hepimiz kolaylıkla doğururuz, zaten herkes bebişleri görünce ne ağrı ne sızı kaldı diyor

canım ben söz vermiştim doğum hikayesi dinlemeyip izlemeyeceğime ama sözümü tutamadım iyi de oldu en azından neler yaşanıyor ve neyle karşılaşacağız onu öğrenmiş oluyorum.ama kimseden dinlemiyorum o ayrı, bazı psiko insanlar anlatırken başkasını korkutmaktan zevk alabiliyor. hoş burda doğum hikayesini anlatacak kimse de pek yokta ben izliyorum artık bağımlılık yaptı ilk doğum olacağı için hiçbişey bimemiş gibi olmuyorsun..

songülcüm kilodan bebeğine zarar vermezsin diye düşünüyorum, benim kuzenim çok kiloluydu belki 130 vardır ama 2 tane çocuğu var maşallah hiç bi sıkıntı yaşamadı. inşallah sende yaşamazsın, sıkma canını...

benimde oğlum hareketli şuan ama bende de niyeyse öyle bi his var canım hatta bizimki pek utangaç gibi geliyor. bi yerini dayadığında elimi koyuyorum hemencik kaçıveriyor balık gibi yada hareketi bırakıyor. bende diyorum babasına nazlı ve utangaç bi oğluş olacak galiba

bende sağa yattığımda bizimki öyle bi tekmeliyorki nerdeyse ayağı dışarı fırlayacak bende korkuyorum herhalde eziliyor yavrum içerde diye hemen yön değiştiriyorum acaba öyle mi gerçekten bazen saçma geliyor ama :44:
canım lekelenmen olmuş önemli bişey değildir inşallah şimdi nasılsın..
arkadaşım geçmiş olsun öncelikle. tedavisi varmış ama bak merak etme iyi olur inşallah.. şükür ki gelişimi tammış küveze gerek olmayacakmış.. allah herkese şifa versin...

benimde yarın kontrolüm var bakalım minik kızımın gelişimi nası olmuş kaç gram almış :)
benim de yarın kontrolüm var, doktorumuz oğlumun dönüp dönmediğine bakacak... ben sanki dönmedi gibi hissediyorum ama sanki oğlum yere paralel şekilde yatıyor gibi.çok meraktayım bakalım göreceğiz yarın.. bebekleri dönen anneler nasıl hissediyor acaba :44:

benim kızım 1 ay önce döndü. kafası aşağıda ama öyle tekmeler atıyor ki kafası yukarıda gibi hissediyorum hep doktorumda hayır kafası aşağıda doğum pozisyonunu almış diyor :))))))))))))

hem sağdan hem soldan aynı anda 2-3 tekme hissediyorum napıyor bu kız anlamıyorumki . bacakları ayırıp sağlı sollu tekmeliyormu beni napıyor :)))))))))))))
karnım hop hp titriyor resmen. bende 9 kilo almıştım son 2 haftadır kilo almıyor bebeğim kilo aldımı diye merak ediyorum.
yarın kısmetse öğreneceğim inşallah.

Arkadaşlar yarın doktor kontrolüm var. Sanırım çatı muayenesinin zamanı geldi. Beni fazlasıyla geren bir durum. Hamile kalmadan önce smear testiyle beraber bir defa jinekolojik muayene olmuştum ondan bir farkı var mı? Ya da uzun süren bir muayene mi?

ben sadece oğlumun hıçkırıklarını sağ alta doğru hissediyorum onun dışında tekmeleri aynı, sağ sol yukarsı nereye gelirse bu bebişleri anlamak zormuş.. tamam kemikleri şuan lastik gibi çok esnekler ama bukadar da olabilir mi ki
inşallah kilosu iyidir canım yarın güzel haberlerini yazarsın buraya

çatı muayenesi bir iki dakikalık bir işlem. gerilmeye hiç gerek yok. jinekolojik muayeneye benziyor. kimi insanlar çok abartarak anlatıyorlar ama hiç gerilmeye gerek yok. için rahat olsun.

Benim doktorum da haftada bir çağıracak artik şu yeni doğum izni de çok canımı sıkıyor o kadar lafını ettiler yok anneleri bebekleri düşünüyoruz da bilmem ne vere vere 2hafta daha verdiler benim ücretsiz izne ayrılacak maddi durumum yok iznim bitince başlamam lazım ama 3 aylık minigimi nasıl bırakıp gitcem bilmiyorum

canım benim kız bayadır dönmüş durumda kafası sağ kasıkta popo yukarda ayaklar ise sol tarafta.ben özellikle kafa hareketlerini hissediyorum kasığımda kaldırıp indiriyor sanırım birde hıçkırınca çok net hissediyorum aşağı tarafımda.

merhaba güzel anneler ve fındıkları bu gece de doğurmadım kendi kendimi sürekli strese sokuyorum
oğluşumun küçük amcası 15inde askere gidecekti 14üymüş teslimi yarın onu yollayacağız izmire doğru herkesin gözü bende acaba gitmeden doğurur muyum diye ama yok benim oğlum kendini ne zaman hazır hissederse ozaman gelsin demi :)

hazırlıklar da tamam edilmiş ohh maşallah mide bulantıların inşaallah göbüşün inice geçer de sen de son zaman rahat edersin canım bu arada hala vitamin kullananları duyuyorum şaşırıyorum doktorum bana 3. ayda bıraktırdı vitamini sadece kan hapıyla geldim ben bugüne kadar ama ihtiyacı varmıydı bebişin yok muydu bilmiyorum tabi sne yine de doktoruna bir söylesen belki bir alternatif üretirdi canım kabızlık için ama hurmayı tek geçerim ve tavsiye ederim

canım ne yaptın geçmiş olsun görüşebildin mi ebeyle

inşallah canım az kaldı ama dikkat et kendine iyi hissetmezsen de 10 günlük bir rapor versinler yatıp dinlen kendini zorlama inşallah bir daha olmaz lekelenmen

çok geçmiş olsun canım güzel haberler verir inşallah doktorunuz bebişiniz çok çabuk toparlar inşallah Rabbim şifasını versin

ohhh hadi gözün aydın melekcim yavaş yavaş yaparsın biz hala doğuramadık daha

geçmiş olsun canım kilosu iyi maşallah doğum sonrası için endişelenme ne güzel organları da gelişmiş nasıl hayırlı olacaksa öyle olsun doğumun Rabbim şifasını verir inşallah bebeğinin sen onunla bol bol konuş strese girme ki o da girmesin..

benim kontrollerim haftada bire düştü seninle aynıyız sanırım hafta olarak için rahat etmiyorsa git canım artık sona doğru yaklaştık içini rahatlat bir sorun yoktur inşallah

olmasın zaten biraz daha dursunlar bakalım canım hiç öyle dayanamayacağını düşünme benim bu yalancı sancılarım gün geçtikçe daha şiddetli oluyor ilk an dayanamayacakmışım gibi geliyor ama sonra alışıyorum Rabbim yavaş yavaş alıştırıyor bizi bence o an şoka girmeyelim diye inşallah bir avazda neye uğramadığımızı anlamadan kurtuluruz emoşum :) bende son an epidural pazarlığı yaparım gibime geliyor ama doktor önermezse dayanacağım artık

bebekler hıçkırırmı ki? ben hiç hissetmiyorum.

senin az kalmış canım ne zorluklarla geçmiştir kimbilir.. darısı bizim başımıza inşallah.

banada saçma geliyor bazen sıkıştığını düşünmek ama pozisyon değiştiripte tekmeler kesilince insan ister istemez böyle düşünüyor.

plesantamız aşağıda olduğu için doktorumuzda bizde panik olduk ama çok şükür şimdilik bir sıkıntımız yok.. dr baya korktu sen istersen çalışma artık vs dedi ama malum izinler sebebiyle bende devam etmek istiyorum, kendimi deneyeceğim biraz eğer sıkıntım olursa kıymetlimi riske atmayacağım.

arkadaşlar çok bel ağrım var
işyerındeyım oturur vazıyetteyım gecmedı bitürlü ne yapsam bilemedim

biraz yürüsen felan faydası olur belki canım..

canım moralini bozmak istemem ama o bahsettiğin 2 haftalık izin henüz verilmedi, ekim ayı içerisinde verilecek deniyor tıpkı temmuzda netleşecek dedikleri gibi..

ohhh hadi gözün aydın melekcim yavaş yavaş yaparsın biz hala doğuramadık daha

daha zamanı var annesi oğluşun ne zaman gelmek isterse artık yerleri çok rahat nasılsa...işten ayrılacam ama nasıl ayrılacam bilmiyorum 3.500 tl alacağım var bayramda alırım dedim vermdiler paraları yok...zaten bir senedir böyle eşim paranı almadan çıkma diyor patronlara söylüyorum yok diyorlar arada kaldım daha bebeğimin beşiğini dahil almadım kendi eksiklerim çok alınacak şey var...iyice sinir oldum eşimde bir yerden bıulup versinler diyor sonuçta hamile hamile paranı istemeyemi gideceksin diyor...ama bizim patronlarda tık yok onlar benden çok dert yanıyorlar...Allahım yardım etsin...

canım en kısa zamanda inşallah paranı verirler. doğumdada çok lazım olacak ve sonrasında da.
ben çalışmıyorum evdeyim. tek maaşlada inan çok zor oluyor

bizim eylul annelerimiz yoruldu yada bayramdan gelmediler galiba hic kimseden ses yok nasilsiniz kizlar haydi bebisleri kucaklamaya az kaldi haydi canlanalim biraz

bu patronlar adam çalıştırmayı seviyorlar ama para vermeye gelince tık yok.. iş çok ama para yok.. halini görüyorlar, ihtiyacını biliyorlar sonuçta. eşinde haklı iste demekle bu halini görüp vermiyorlarsa sonrasında daha zor alırsın.. doğum masrafların var, bebek masrafları var.. allah yardımcın olsun canım.. ama sen diret biraz daha iste paranı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…