2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557

yok canim kizmadim kizarmiyim hem hic sana ask olsunn tmm canim nasil istersen sende haklisin orucluyken hic kiyilmyorr hevesini 2. sakla artik caksada cakmasada yapcak birsey yok :) Saat baya gecmis baya canim cok oyalanmisim söz bak yarin bakcam unutursam sen hatirlat yine oke simdi kizim uyanir fln cikim artik bende :)) esrada cikti galiba
ahh ahh artik merveyle 9. ayda görusebilirz hem esraninda dedigi artik zaman bulamiyoruz bu saate kadar bende uykusuz uykusuz kaliyorum kendimi zrolyiorum resmen valla kizimi emzirimde yatim diyee
neyse tatlim iyi geceler sana allah rahatlik versin grs kib aeol byee

çok canım sıkkın. sıkıntıdan uyuyamadım bile.

sütüm yetmiyor mama veriyorum. dr mama verme demişti ama çocuk doymuyor.

kiloda az almış. en çok ona canım sıkılıyor. 25 günlük 350 gr anca almış. 4160 gr şu an

günaydın canım bendede aynı sorun var sarılık olduğundan beri (3 günlükken) mama veriyorum.ona rağmen kilo alışı o kadar yavaşki içim parçalanıyor ama üzülmek hiç bir şeyi çözmüyor.ısrarla hep emziriyorum akabinde 40ml dayıyorum mamayı e yicek uyucak büyücek dimi.napayım mama verdiğim için ve sütüm az olduğu için üzülüyorum ama işte... humana çay aldım,incir kaynattım, işte süt yapacak şeyleri deneyip duruyorum.geçen sağdım emzireli 2 saat olmuştu.iki memeden toplam 25 ml çıktı
ben üstüme düşeni yapıp gerisini Allaha havale ediyorum.yoksa düşün düşün kafayı sıyırıcam...

ne zamandır yazıcam yazıcam bi türlü sıra gelmiyor...sağlık ocağındaki hemşire göğüs ucu yarası için bana krem önermişti mucize gibiymiş ben kullanmadım gerek kalmadı lansinoh vardı onu sürmüştüm geçti hemen ama bunuda koydum bi kenara lazım olur diye.
Madecassol, fiyatı 7 tl di.

onu denemedim canım bide onu deniyim bari ama benmki artık baya antibiyotiklik oldu sanırım..

benimde kokulu akıntım vardı dr iltihap dedi fitil verdi geçti ama kanamam devam son gaz
off ya fitil falan istemiyom yaa zaten doktorda ulaşmak mümkün değil benm anca 3 haftaya randevusu var düşün artıkk

aman ana oğul takılıyolarr maşallah sizee allahım bağışlasın canım oğlunuu

canım kafa olayını inan takma düzelir dizinde falan sallarken diğre tarafa çevir sen o biraz ağlar susar sonra benm kızda öle basıyo yaygarayı ama napalım talıaanın dediği doğru bak bende gün içinde pusetine yatırıyorum özellikle mutfakta yemek yaparken ozaman kafası düz ve dik duruyo sende dene blki işe yarar....
göğüs ucu kullanıyodum ama bırakmıştım şimdi tekrar başlıcam çünkü göğsüm mahvoldu artıkk dayanamıyom acısına bugün doktora gidicez bakalım nedicekk

evet canım pamucuk biliyorum ama bugün doktor ne dicek bakalım hayırlısı artık geçsin istiyorum iyice psikolojim bozuldu valla yaa
evet uçakta sıvı yasak oğlumdayken yani bebekken mama alıyodum yanıma toz halinde ne olur ne olmaz diyee binmeden önce emziriyodum zaten hemen uyurdu ama bu kız cadı napıcaz bilmiyorum hem daha erken bi dönem olduğu iin uyucağını tahmin ediyorumm canım zaten 3 saatte geliceksin kreme falan gerek yok merak etme bişi olmaz okadarcık saatte çok huysuzlanırsa battaniyeyi atarsın üstüne emzirirsin yada git tuvalete napıcann....benm oğlum bayılırdı küççükken her uçağa bindiğimizde bir kakasını yapardııçok komik olurdu tuvalett çok kötü kokardıızaten afdersin şey kadar tuvalettlerr rezil olurdukkarkamızdan hostess pıssshemen oda parfümüüayy ne günlerdii döndük yine ogünlereee

canmya allah yardımcımız olsunn en azından dayanabiliyosun ben bazen iflas bayrağını çekiyorum valla bu arada benm kzımın tutacak kadar saçı yok kızzzmaşallah bak hele sen onları uzat bacım yakışıklı bi oğlan olsunn bakalım çok beğenirsem alırım kızımaaazaman bu zaman artık kızlara koca alıyoz

canm olabilir bukadr üzüülüp sıkılmana gerek yok sütün kaçar bukadar sıkınıtı yaparsann ayrıca kilosu çok iyii benm kız 1 ayda okiloya ulaştıı sık sık emzir bebeğini günde bir kez mama verebilirsin hem bebeğin illa kilolu olucak diyede bişi yokk belki senin bebeğinin yapısı minyonn kafana takma sen süt üretmeye devammmm

aman canım yaa benm doktorum bunu verdi bana hiç bir işe yaramıyoo off valla çıldırıcam artıkk

benim kanamam hala devam ediyor dr rahmin tertemiz dikişlerde düşmüş dedi

canım 40 kontrolüne mi gittin
gitmek gerekiyor mu ya
gidince nerden nasıl kontrol ediyolar?

Ay ben dualari hatim indirdim gaz sancisiydi falandi agladikca okudum o uyurkende okudum benim nazarim deger diyede okudum.
ben de okudum kızlar ya

canım peki emzirip mama verdkten sonra kilo alımı nasıl oldu
şuan ne kadarlık toplamda kaç kilo aldı?
sarılığı düştü mü?
kaç şuan?

Süt için uyku çok önemli. Fırsatın varsa kafanın içindeki herşeyi boşalt ne bebek ne süt ne ev hiç bir şey düşünmeden gözlerini kapat öyle güzel uyursun ki. Benim yöntemim Süt için uyku çok önemli. Ben 3 gün uykusuz kaldım sütüm gitti gögüslerim boş boş gezindim moralim bozuldu çocuk huysuz yarı ölü gibiydim. Son gün mallaşmıştım. Çocuk olanca gücüyle ağlıyor ben suratına bakakaldım. Beynim dondu nerdeyim ne yapıyorum unuttum Eşim koştu çocuğu aldı sakinleştirdi neyin var dedi
Eskiden bizi pirinç lapasıyla beslerlermiş. Canını sıkma sütüm yok deme. İnşllh sütüm çoğalır diye dua et. Herkesten dua iste. Ben dua istedim saolsun kızlar dua etmişler rabbim kabul etmiş biraz olsun rahatladım. Darısı başına

bu ilaç bende de işe yaramadı
ya emzirme öncesi ve sonrası sütümze buluycaz göğsü
sonra göğüsler foraa
açık gezicez, öyle biraz toparladı benm
bide verrken komple siyah kısmmı tabi
hep süt azaldoğında memede bırakıp bırakıp almaya çalıştığı için yara oldu benm

canım peki emzirip mama verdkten sonra kilo alımı nasıl oldu
şuan ne kadarlık toplamda kaç kilo aldı?
sarılığı düştü mü?
kaç şuan?[/QUOTE]

valla 3300gr doğdu 3. gün sarılık dediler o gün 2960 a kadar düştü en son 22 günlükken 3490dı.yarın kontrol var bakalım ne dicekler.yarın 30 günlük olacak.özellikle 3490dan sonra iyi besledim diye düşünüyorum (tabi mama olarak ve memedede Allah ne verdiyse) ahh kiloları konuşamıyoruz bizim kız gram gram alıyor işte ama sanırım fazla almadı yine minyon kalacak benim kızım...
sarılığı 3. günde 17 idi fototerapi aldı aynı gün 11 e düştü.1 hafta sonrasında yine 11 di.dr 30 günlük olunca tekrar sarılık testi yaparız dedi dr...zaten mamaya başladıktan sonra rengi düzeldi kızımın gözlerindeki sarılıkta gitti buda sanırım 10-15 gün önceydi...

Benim oğlumunda saçları uzundu her gece saçlarını çektiği için ağlıyarak uyanıyordu biZde en sonunda saçlarını kestik iykide kesmişiz ensesindeki isilikleride geçmiş oldu:))

kızlar hangi pişik kreminin kullanıyorsunuz ne önerirsiniz oğlumun poposu pişik gibi isilik gibi oldu acil yardım lütfennnn

canım ben dalinin pişik kremini kullanıyorum ama pişil olmadan hep sürdüm ya bebek yağı süüyorum ya krem. hiç bişi sürmeden kapatmadım altını daha. temizlerken de ılık su ve pamuk kullanıp ütülenmiş bir havluyla güzelce kuruluyorum. biraz uzun sürüyor alt alma işi ama olsun oğluşumun popişi kaymak gibi 28 gündür

Bende dalin kullanıyorum ve memnunum. Benimde oğlumun boynunda gıdısı ve koltuk altları soyulmuş ve ben görmemişim Çocuk acıdan viyaklayıp duruyormuş Kv gördüde hemen yıkayıp dalin sürdük çocuk sakinleşti. Altınada sürüyorum ayrıca günde iki kez ılık suyla yıkıyorum kurutup açık bırakıyorum havalansın diye

al baalım ranana teyzesi oglumun profıl fotosuuu:))

amınn cumlemııznkını canım benım dua ıle ınsll

Ayy cok tırsıyorum artık oramın buramın acıyıp agrımasndan doktor yollarına dusmekten :26: suan kabız degılm ama yıne de ufak ta olsa acı oluyor ıns ılerlemeden atlatırım ya
)

aman tatlım sakın ilerletme hemen biyerden şeftali yaprağı bul zeytinide arasına ooh miis gibi dürüm:120::120:
birascık acımsı ama o acısı çekmektense kusmayı bile tercih ederim..

ohhh kebapp ne güzelsiniz yaaaww canımı çektirdiniz
kuzum benim allahım ailenize sağlık ve uzun ömür versin inşallah...
doğum hikayeni okudum zırlattın resmen beni yaaçok duygulandım bide kendim geldim aklımaa:18::18:
3 dileğinden 2 si kabul oldu darısı hacıya gitmek olsun inşallaaaaaahhh
EW TAAMAMDIR
BEBİŞTE TAMAMDIR
bu arada geçen benim kociş seninkini aramış hayırlı olsun diye diyoki;
-gözün aydın abi doğurmuşsun diyo
dedim niye öyle dedin o mu doğurdu diye
-tabi o doğurdu siz 1 tane doğuruyonuz biz 9doğuruyoz dedi hoşuma gittii:116::116:

Son düzenleme:
cnm aşkolsun merak etmezmiyim sadece ben degil bi çok kişi buraya yazdı seni merak ettigini,
nasılsın naz nasıl, zor dönem demişsin umarım kötü bişi yoktur,

tşk ederimm

arkadaşlar çok teşekkür ederim burayı takip edemediğim için göremedim yazılarınızı sadece birkaç kez özel mesajlarıma bakabildim orada da sadece esra nın mesajı vardı sanırım o yüzden böyle düşündüm biraz hassas davrandım aslında hepimiz aynı durumdayız yoğun günler yaşıyoruz neyse biz iyiyiz teyzeleri biliyorsunuz son zamanlarda biraz sıkıntılarımız vardı hergün hastanedeydik en son 20 mayıs pazartesi girdiğim nst den sonra acil sezeryana alındım kızım 2540 gr 48 cm olarak dünyaya geldi ilk 4 gün iyiydik sütüm gelmediği için sodyum değerleri yükseldi ve 5. gün yoğun bakıma alındı yavrum 3 gün yoğun bakımda kaldık şimdi yavaş yavaş büyümeye çalışıyoruz ..... bu arada kızımın adını LİNA koyduk zeynocum:)) daha birçok ayrıntı var yaşadığım fırsat buldukça yazıcam onları da....

Anne üşütünce bebeğe geçermiş, annenin stresi bebeğe yansırmış, annenin yedikleri bebeğe gidermiş, annenin gazı bebeğe geçermiş tamam anladımda neden ANNENİN UYKUSUDA BEBEĞE GEÇMİYOR

bende konuştuğum herkesten dua istiyorum. dua ya çok ihtiyacım var.

Okumaya basladigimda henuz sabahti ama simdi oglen olmus. Tek tek aklimda kalmadi bebeginin fotosunu koyanlara nazar boncugu

ranana gecmiz olsun

mikailesra ben bebegin sacini kesecegim biraz. ensesindekiler cok terletiyor oglumu\

butunduamvesenam o alet kesinlikle bana da lazim. oglum kaka yapamiyor uc gundur. bugun de yapamazsa fitil verecegim

dilca tomrisin emzirme notlarini oku canim ben cok faydalandim. Ben avent ve chicco kullaniyordum ama chicco step 0 ile sanki meme-biberon gecisi daha kolay oluyor.

Gecmisi okurken gordum ki sorunlar hep ayni. Pisik olmamasi icin arada bir zeytinyagli pamukla popoyu silin kizlar. pisige de iyi geliyor. Isilik icin de ince giydirip her gun yikayin bebisleri

Dun migrostan bezleri kaptik Oglumla ilk kez annemin evi disinda bir yere gittik. AVMde once uyuyordu sonra basti cigligi Kucagima gelince sakinlesip uyudu. Sanirim ortami cok garipsedi. Bugunlerde oglum surekli yakininda olmami, beni gormeyi. hissetmeyi istiyor. Kucagima almazsam emmezse uyuyamiyor. O kadar da dikkat ettim ama alisti kucaga ve emerek uyumaya. Mememi gaz cikarici olarak kulaniyor, boyuna sunduruyor. Dun tum gun huysuzdu surekli agladi, neredeyse hic uyumadi. Kirki cikinca akillanacak diye umut ediyorum.

Iki gun sonra kirkimiz cikiyor. Banyodan baska birsey yapmak lazim mi? Bir suru hurafe gordum nette, suya altin gumus atmalar, kirk kapi gezmeler. Hangisini yapmak lazim sasirdim.

Emir bugunlerde çok huysuz, sürekli kucagımda olmak istiyor
sanırım karnı agrıyor, gazını ve kakasını yaparken ilk zamanlarda ki gibi sancı çekmeye başladı, kakasıda yeşil ve çok sulu
üşüttük mü acaba:26:

birde bugun 2. ayımızı doldurduk 3. aydan gün aldık

bebeği ayağımda sallamaktan tik oluştu bende. Artık oturduğum yerde ayaklarımı sallayıp duruyorum
Bizde 35 günlük olduk Değişen tek şey kilomuz boyumuz hala mız mız hala gazlıyız ana oğul İkimizde çıkaramıyoz o çıkarmasını beceremiyor ben ise kabız oldum Sezeryan oldum ama galiba bende hemoroid oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…