2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bende ek gıda alsın diye sık emzirmeme kararı aldım sırf memeye güveniyor yemiyor bakalım ne olacak ...herkes nerde bu arada :cool:

Böyle yapam birinin bebeği depresyona girmiş gündüz meme yok gece var yapmış.. Kocakarı gibiyim ben de :) ama gerçek bu:) ben memeyi hep sunuyorum ona aç olur ağrısı olur sıkkın olur:)) sadece doyurmak için değil gerçekle dengeyi bulmak için de emiyor bebekler..

Slm kizlar yazamadim bi turlu 2 gundur epey zor günler geçiriyoruz.Kizimi gece acile goturduk 40 derece ates ile ne kullandiysak fayda etmedi ates dusurucu olarak.Gunduz cocuk doktorumuza gitmistik ztn viral dedi, salgin varmis.Probiyotik verdi, bulantı icin(olursa diye) ilac verdi..Yalniz gece kotulesti kizim hic atesi dusmedi gun boyunca. Acilde kan, gaita tahlili yapildi.Antibiyotik verdi öğlen verdim bi kez henuz, ates düştü simdilik yine cikabilir tabiki. Kanda bi sey cikmadi ama kakada eritosit ve lokosit goruldu..
3 ay once de ishal olmustu 20 gun surmustu bu nasıl olacak bakalim..
C Cucu cok cok sevindim cnm iyi haberlerle dönmüşsunuz. .oglusuna da masallah epey hareketli..
I imspecial hosgeldin cnm evine..bu arada okullar daha gec aciliyor, iyi oldu boyle ama seminerler hakkinda bi bilgim yok..
canm nasıl oldu nil
yazmadn merak ettim

Böyle yapam birinin bebeği depresyona girmiş gündüz meme yok gece var yapmış.. Kocakarı gibiyim ben de :) ama gerçek bu:) ben memeyi hep sunuyorum ona aç olur ağrısı olur sıkkın olur:)) sadece doyurmak için değil gerçekle dengeyi bulmak için de emiyor bebekler..
doğrudur sonuçta onlar tiryaki :KK14: bende yemek yiyemeyince giriyorum verim bari memesini:KK70:

Bende ek gıda alsın diye sık emzirmeme kararı aldım sırf memeye güveniyor yemiyor bakalım ne olacak ...herkes nerde bu arada :cool:
Hu huuu En Büyük TÜRKİYE
Cokkk asiri sicakk cokk valla oglumda bende ciplak atiyoruz kendimizi yerlere,klima bir yandan acik,bildirim gel ese girecegim yokk valla
Bu arada dietin hayirli olsun darisi bizim basimiza,yaklasik 3-4 haftadir az yiyorum hemn 4 kg vermisim bile,72 oldum ama beni tatmin etmiyor bu halim
14 gun kaldi tatile acik bufeye kdr 3 daha versem sonra yine o 3 kg yu alsam o hafta :KK53:
Sonra ver elini isvecmi olur,afrika dietimi bakicam artik:KK14: bu arada linki acamadim su dieye bir goz atamadiM

Kontrole gittik bugün kızlar. Devam sütü konuşulmuş ben anne sütü artı mama takviye olarak veriyorum ama 10 gündür filan neredeyse hiç ek gıda almıyor ve emzirme mama olayını uyurken yapıyoruz hala. Ek gıdayı istemiyor deyince dr yetiyor mama ısrar etme dedi ama uykuda verdiğimi öğrenince mamayı kes sadece anne sutu ve Ek gıda şeklinde devam et dedi. Bi de bunu deneyeceğim ben daha önce günlük miktar sorduğumda da(mama için ) miktar yok bebek ne kadar isterse o kadar demişti
Bizimdw bugun 7.ci ay dr kontrolumuz vardi,gecen ay kadinin dediklerini hep totomla dinlemisim sanirim,kg muz masallah cok iyi,2 ogun veriyosun dimi dediklerimi yapiosun deyince yooo dedim bszen 3 bszen 4 oluyorr dedim askolsun dedi,senin suan sutun var,ek gida sadece gidalari alismasi icin tadlari cignemeyi ogrensin alt yapi hszirliyoruz suan dedu,ben 4. Cu aydada ek gidaya baslatiyrnm 5 ogun bile ver diorum ama sutu olmayanlara dedi,ben kesinlikle 9.cu aya kdr 2 ogunu gecmiycekmisim,anne sutunun yararlarini konustuk,ek gidadan cok daha fazla yararli oldugunu,suan tam anlamiyla ek gidaya gecilmedigi icin kg alimini anne sutu dahw cok yapar o yuzden kilonuz iyi gidiyor dedi,artik 2 oguble devam edicem,2 hafta sonra et suyuna ve kiymaya gecicez corbalara dedi,emeklediginj kendi gozuyle gordu soka girdi,dr umuzu cok seviyorum,eski kafa kocakari laflarini hemn hmn hicbi dr kullsnmazken dr umuz bu konuda cok hoss ya,sakin kimswnin yaninda 7 aylik oldugunuzu emekledigini soyleme nazar olur dio,9 aylik dicekmisim sorarlarsa:KK48:
Halbyki hmn hmn hepimizin kuzulari emekliyor aslinda,neden bu kdr sasirdi anlamadim belkide dislerimizi gorunce sasirdi:)))
Bu arada cok fena isilik olduk,desitin iyi geldi gibi ama yine hergun cikmaya devam ediyolar,sanirim cit citli atletin biyeleri tahris ediyor,kisa kol atletlerimiz ufaldi,ciplak takiliyoruz suan biz

Bizimdw bugun 7.ci ay dr kontrolumuz vardi,gecen ay kadinin dediklerini hep totomla dinlemisim sanirim,kg muz masallah cok iyi,2 ogun veriyosun dimi dediklerimi yapiosun deyince yooo dedim bszen 3 bszen 4 oluyorr dedim askolsun dedi,senin suan sutun var,ek gida sadece gidalari alismasi icin tadlari cignemeyi ogrensin alt yapi hszirliyoruz suan dedu,ben 4. Cu aydada ek gidaya baslatiyrnm 5 ogun bile ver diorum ama sutu olmayanlara dedi,ben kesinlikle 9.cu aya kdr 2 ogunu gecmiycekmisim,anne sutunun yararlarini konustuk,ek gidadan cok daha fazla yararli oldugunu,suan tam anlamiyla ek gidaya gecilmedigi icin kg alimini anne sutu dahw cok yapar o yuzden kilonuz iyi gidiyor dedi,artik 2 oguble devam edicem,2 hafta sonra et suyuna ve kiymaya gecicez corbalara dedi,emeklediginj kendi gozuyle gordu soka girdi,dr umuzu cok seviyorum,eski kafa kocakari laflarini hemn hmn hicbi dr kullsnmazken dr umuz bu konuda cok hoss ya,sakin kimswnin yaninda 7 aylik oldugunuzu emekledigini soyleme nazar olur dio,9 aylik dicekmisim sorarlarsa:KK48:
Halbyki hmn hmn hepimizin kuzulari emekliyor aslinda,neden bu kdr sasirdi anlamadim belkide dislerimizi gorunce sasirdi:)))
Bu arada cok fena isilik olduk,desitin iyi geldi gibi ama yine hergun cikmaya devam ediyolar,sanirim cit citli atletin biyeleri tahris ediyor,kisa kol atletlerimiz ufaldi,ciplak takiliyoruz suan biz
Desitin bizimkini gecirmedi. İçindekiler de paraben var dikkatini çekti mi? Ben her yolu denedim daha önce yazmıştım. Geçmiyor. Dünden beri karbonatlı su deniyorum. Hayırlısı :KK43:

Desitin bizimkini gecirmedi. İçindekiler de paraben var dikkatini çekti mi? Ben her yolu denedim daha önce yazmıştım. Geçmiyor. Dünden beri karbonatlı su deniyorum. Hayırlısı :KK43:
Evet gorDum cnm bizde cok iyi geldi geciriyor ama baska yerlerdr yenileri cikiyor karbo atli su ins ise yarar ,sonucu yazarsan sevinirim olmadi daha zararsiz bende ondan kullanirim

Bence depresyon söylentisi gelini bebegini sütten kesmesin diye kaynanasının uydurdugu bişe :KK70:
1.5-2yasına velmiş aklı kesen bebelerin depresyondan intihar etmesi lazımdı ayol
Anneler var bebegını 1.5-2yasında sütten kesmek için günler hatta haftalar aylar boyu ugraşan :))
Ama tabi yinede anne sütü çok önemli azda olsa emzirilmeli
2damla süt içeçek oğlum diye sagdıgım sütün damlası yere düşüp heba olsa kahrolurdum :KK43:

image.jpg
image.jpg

Şu mis gibi sebze püresi yenmezmi arkadaş
Ne hallerle pişirildi ezildi
Şu sıcakta dötümden ter aktı
Yok canım bu zamane cocukları hep şımarık

Bence depresyon söylentisi gelini bebegini sütten kesmesin diye kaynanasının uydurdugu bişe :KK70:
1.5-2yasına velmiş aklı kesen bebelerin depresyondan intihar etmesi lazımdı ayol
Anneler var bebegını 1.5-2yasında sütten kesmek için günler hatta haftalar aylar boyu ugraşan :))
Ama tabi yinede anne sütü çok önemli azda olsa emzirilmeli
2damla süt içeçek oğlum diye sagdıgım sütün damlası yere düşüp heba olsa kahrolurdum :KK43:

Yok canım bu olay Amerika'daki forumdaki bir annenim başına geldi:) bizdeki gibi kaynanası olacağını sanmıyorum :)))
Büyüdükçe başka Şeyler yerini alıyor ama başta acıksa üzülse canı yansa ortam gergin olsa iki tek Arkadaşı var bebeklerin :) onlar da memişkolar:)

Rabbim tüm bebeklere sağlık sıhhat afiyet versin inş:) hepsi büyüyor kuzucukların

Yok canım bu olay Amerika'daki forumdaki bir annenim başına geldi:) bizdeki gibi kaynanası olacağını sanmıyorum :)))
Büyüdükçe başka Şeyler yerini alıyor ama başta acıksa üzülse canı yansa ortam gergin olsa iki tek Arkadaşı var bebeklerin :) onlar da memişkolar:)

Rabbim tüm bebeklere sağlık sıhhat afiyet versin inş:) hepsi büyüyor kuzucukların
Benimki iki arkadaşınıda reddetti :)
Gözü kara canım :)
Şimdiden meydan okuyor :)

Kızlar merhaba
Dr dan geldim malesef duymadık kalbini miniğim beni bıraktı belli ki Çarşamba yeniden göreyim dedi Dr ama artık hiç umut yok uzatmaları oynuyoruz işte bilemiyorum ki nasip sadece nasipte yokmuş :KK43:uzatmaları oynuyoruz yaşamadığından emin olmaya çalışıyoruz 1 hafta daha bekleriz ama boş zaten olmayınca olmuyor demek ki :KK43: ağrım yok dışarıda kanama yok ama içeride varmış bitti artık inşallah kendi düşer kürtaja gerek kalmaz tek istediğim bu gerçekten artık bu fikirden uzaklaşıyorum yeniden denemeye de istemeye de gücüm yok zaten... Allah sizlere sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... Hepinize sevgiler... Artık buralara pek uğramam sanırım :KK43: kendinize ve bebişler dikkat edin...

Kızlar merhaba
Dr dan geldim malesef duymadık kalbini miniğim beni bıraktı belli ki Çarşamba yeniden göreyim dedi Dr ama artık hiç umut yok uzatmaları oynuyoruz işte bilemiyorum ki nasip sadece nasipte yokmuş :KK43:uzatmaları oynuyoruz yaşamadığından emin olmaya çalışıyoruz 1 hafta daha bekleriz ama boş zaten olmayınca olmuyor demek ki :KK43: ağrım yok dışarıda kanama yok ama içeride varmış bitti artık inşallah kendi düşer kürtaja gerek kalmaz tek istediğim bu gerçekten artık bu fikirden uzaklaşıyorum yeniden denemeye de istemeye de gücüm yok zaten... Allah sizlere sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... Hepinize sevgiler... Artık buralara pek uğramam sanırım :KK43: kendinize ve bebişler dikkat edin...
Gecmiş olsun umudunu kaybetme yinede
Moralini yüksek tutmaya calış
Arkadasıma gebeliğinin 22.haftasında acılma var bebek erken dogar umut yok dedi doktor
Ama suan miadında dogum yaptı arkadasım ve bebegi 5aylık
Umudunu kaybetme allah ın izniyle olmıyacak yok
Cok gecmiş olsun
Birde
Sanırum yanlış topiğe yazdın
Tekrardan gecmiş olsun
Allah sana bagışlasın

Arkadasıma gebeliğinin 22.haftasında acılma var bebek erken dogar umut yok dedi doktor
Cok gecmiş olsun
Birde
Tekrardan gecmiş olsun
Allah sana bagışlasın
Allah sağlıkla nasip etsin

Cok gecmiş olsun
Birde
Tekrardan gecmiş olsun
Allah sana bagışlasın
Sağol canım yanlış topik değilde birkaç gün önce bazı sorular sormuştum o Yüzden haber vermek istedim 8. Hafta dayım normalde ama bebiş 6 haftada kaldı :KK43:

X