2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
aslinda bunu sana sormusumda kendin tatbik ediyomusun dersen bir ay evveline kdr hicccisim olmazdi tv ile ,aksama kdr actimi bilmem ,ama nolduysa bana bir aydir tv hic kapali diil bakiyomusun dersen aslindq can skintisi evde ses olsun diye,reklamlari purr dikkat izliyo bszen cok hayret oturup hbr izliyor koca adam gibi,hayvanlar cikarsa katila katila guluyor,bazen oluyo saban oynuyo,dalip onu izliyor sonrada komik yerlerinde guluyor :)) tabi bende buyumus gibi geliyo cok hosuma gidiyor gelde sindi zararli diye tv yi kapa bakalim
kapayinca neden kapadin demio aglamiyorda,hmn baska birswyle avunabiliyor
gecenlerde halit kivancin roportajini dinleyince biraz olsun rahatladim
malum cok gevexe bir bey,4 yasinq kdr tek kelime konusmamis,ne hocalar ne muskalar yok bulbulun icme suyundan su bile icirmisler yinede konusmamis taa 4 yasina kdr,simdide dio susmuyorum :)) heralde bizimkilerde oyle olacak

Yok canim o kadar izlemeyle bir sey olmaz beni de zaten bu tarz ornekler rahatlatiyor kimi 3 yasinda kimi 5 yasinda konusan cocuk varmis

Öyle hanımlar canınızı sıkmayın, yeğenimde öyleydi ki abisi benimkiler gibi çok konuşurdu ablamda üzülürdü, bir konuştu pir konuştu şimdi 3.5 yaşında şarkılar söylüyor sure okuyor maşallah birden çözüldü.

arkadaslar sizlere birsey danismak istiyorum
benim bu ogluma ne yaptiysam hicbir sekilde meyva yediremiyorum,fiydiriyor tukuruyor ,her yolu denedim,zorlaaa seftaliyi ezince muzu ezince azar azar yiyor,o kdr ezip ugrastigimla kaliyorum ziyan olmasin diye kalanini ben yiyorum
bugune kdr sekerden hazir gidalardan kollasamda hippin organik kavanoz meyvs mamalarinda avm de tatilde birine gittigimde hep yanimda tasidim seve sevede yedi
onlari severek yiyor,meyvadan geri kalsin istemiyorum,o kavanozlari ozel gunler disinda hergun vermek ne kdr dogru ? azda olsa normal meyva mi ezeyim yoksa bir kavanozu (200 ml) i severek yiyorsa kavanoz yedireyim mi?
canım meyve dışında başka şey yiyorsa zorlama, büyüyünce illa ki sevdiği meyveyi yer, srn şimdi zorlasanda zorlamasanda büyüdüğü zaman yiyen yiyor yemeyen yemiyor, meyve süt bazı insanlar çok sever yer içer bazıları da ağzına sürmez. Meyve suyu olarak içiyorsa öyle ver. Benim paşa da süt icmiyor hepsini denedim yok istemiyor ama ayran içiyor ayran veriyorum bende.

Gec oldu biraz ama kizlar bayramimiz mubarek olsun kuzucuklar nasil gecirdiler bayrami?
seninde canım, idare eder çok şükür diyelim :) büyük paşamla çok sevgili babannesi aldığımız kurbanın kesileceğini söylemiş onunla uğraştım biraz şükür tramva yaşamadı. Senin nasıl geçti?

Seninde gecmis bayramin mubarek olsun canim....bayramimiz hic bayram gibi degildi arefe aksami esimin dayisi vefat etti ilk gun cok kötüydü kurbanı ikinci gun kestik,ama abdullaha gayet bayramdi paşanın keyfi yerindeydi...3. Ve 4. Gun Biraz hayat normale döndü bayram gibi gecti...
başınız sağolsun canım

Yeni egitim ogretim yili hepimize cocuklarimiza hayirli olsun insaallah rabbim zihin açıklığı Versin
Ben haftaya başlıyorum kurs aciliyor,abdullah iyice düşkun olmaya basladi bana hadfinden fazla,5dk wc ye gidiyrum anne anne diye dolaniyor...kursa gidince ilk zamanlar cok zor. Zamanlar beni bekliyr....Allah im calisan annelrin yardimcisi olsun.
Allah kolaylık versin canım amin. Büyük paşam anaokuluna başladı çok çok şükür sevdi.

Basiniz sagolsun canim bizde bugun yeni bakiciyla basladik bakalim 1 hafta kv dem yanimizda kalip bakiciya alistiracak sabah o kadar zorlandim ki birakip ise giderken geldigimden beri opup kokluyorum cok zor gercekten calisan anne olmak
canım inşallah bakıcı içine siner de rahat edersin.

Selamlarr :) uzun zamandır siteye giriş yapamiyordum dün çözüldü şükür . Ilk baktığım yer burası oldu . Nasılsıniz bakalım umarım herkes iyidir gördüğüm kadar fazla yazan yok galiba
çok şükür siz nasılsınız

huhuuu nerde bu hatunlar
subat annelerine takilcam ama :KK70:
18000 sayfa olmuslar:bicak:
:))) büyüttük bebeleri çekildik köşemize :))

Öyle hanımlar canınızı sıkmayın, yeğenimde öyleydi ki abisi benimkiler gibi çok konuşurdu ablamda üzülürdü, bir konuştu pir konuştu şimdi 3.5 yaşında şarkılar söylüyor sure okuyor maşallah birden çözüldü.

canım meyve dışında başka şey yiyorsa zorlama, büyüyünce illa ki sevdiği meyveyi yer, srn şimdi zorlasanda zorlamasanda büyüdüğü zaman yiyen yiyor yemeyen yemiyor, meyve süt bazı insanlar çok sever yer içer bazıları da ağzına sürmez. Meyve suyu olarak içiyorsa öyle ver. Benim paşa da süt icmiyor hepsini denedim yok istemiyor ama ayran içiyor ayran veriyorum bende.

seninde canım, idare eder çok şükür diyelim :) büyük paşamla çok sevgili babannesi aldığımız kurbanın kesileceğini söylemiş onunla uğraştım biraz şükür tramva yaşamadı. Senin nasıl geçti?

başınız sağolsun canım

Allah kolaylık versin canım amin. Büyük paşam anaokuluna başladı çok çok şükür sevdi.

çok şükür siz nasılsınız

kesinlikle haklisin cnm :)

başınız sağolsun canım

çok şükür siz nasılsınız

Ne büyümesi benimki daha yeni bebek oldu memeden kopmuyor eşek kadar oldu hala aynı sütten kesmeyi düşünüyorum ama bi yandanda korkuyorum nasıl bırakır brni perişan eder diye:KK43:

Sonbaharla beraber önce ben şimdide oğlum kaptık şifayı ben iyiyim şükür üç gün komalıktım en sonunda hastaneye gittim serum taktım biraz kendime geldim ama gece yine aynı kötü oldum doktor iğne yazmıştı onunda yarısını kullandım baktım biraz iyiyim onlarıda bıraktım zaten uyuz oluyorum ilaca kalkmış bana iğne vermiş o iğneyi çocukla yapmakta ayrı bi dert:ukala:

Dün gecede oğlum biraz ateşlendi bugün hastaneye götürdüm üst solunum yolu enfeksiyonu dedi doktor amca çocuğu öpmeyin dedi tamam dedim ama içimdende gel sen onunla 24 saat geçir ve öpme onu banane öpücem dedim:KK70:

Benim bıdık çok yaramaz olmuş kızlar şuanki yaramazlıkları benim stiletto ayakkabılarımı çıkarıp giyiyor ama bi görsrniz benden güzel yürüyor:) babasının ondan büyük botlarını çıkarıp giyiyor ayakkabı hastalığı var herhalde:))

Siz napıyorsunuz bebişler nasıl.??

Merhabalar hanimlar sizi cok ozledim.
Bildiginiz gibi sinav hazirlik surecindeyim sinavima 18 gun kaldi.

Bu surecte kk dan uzak kaldim bilerek, oyalanmak istemedim. Kizim.gun ivinde 7 saat kreste o surecte ders calisiyorum, diger kalan zamanda da yemek bulasik camasir, cocuk ancak yetisiyor. Girmeye cok zaman da bulamiyorum. İnsallah 20 gun sonra yeniden sizinleyim.

Sevgiler:KK68:

Ne büyümesi benimki daha yeni bebek oldu memeden kopmuyor eşek kadar oldu hala aynı sütten kesmeyi düşünüyorum ama bi yandanda korkuyorum nasıl bırakır brni perişan eder diye:KK43:
canım meme bizde de aynı ama her istediğinde vermiyorum artık epey azalttım ki saat başı yarım saatte bir memedeydi, meme Ee yapıyor süt bitmiş gelecek diyorum, dinlenmesi lazım yorulmuş diyorum; ) önce ağlıyordu şimdi nazlaniyor kararlı durmak lazım, anneee meme diye bağrına yaslanınca gevşememek lazım :)

Sonbaharla beraber önce ben şimdide oğlum kaptık şifayı ben iyiyim şükür üç gün komalıktım en sonunda hastaneye gittim serum taktım biraz kendime geldim ama gece yine aynı kötü oldum doktor iğne yazmıştı onunda yarısını kullandım baktım biraz iyiyim onlarıda bıraktım zaten uyuz oluyorum ilaca kalkmış bana iğne vermiş o iğneyi çocukla yapmakta ayrı bi dert:ukala:

Dün gecede oğlum biraz ateşlendi bugün hastaneye götürdüm üst solunum yolu enfeksiyonu dedi doktor amca çocuğu öpmeyin dedi tamam dedim ama içimdende gel sen onunla 24 saat geçir ve öpme onu banane öpücem dedim:KK70:

Benim bıdık çok yaramaz olmuş kızlar şuanki yaramazlıkları benim stiletto ayakkabılarımı çıkarıp giyiyor ama bi görsrniz benden güzel yürüyor:) babasının ondan büyük botlarını çıkarıp giyiyor ayakkabı hastalığı var herhalde:))

Benimde paşalar hasta bende bugün olur gibiyim, geçmiş olsun canım sizede.
Ayakkabı konusunda aynı benimkide :)))
Merhabalar hanimlar sizi cok ozledim.
Bildiginiz gibi sinav hazirlik surecindeyim sinavima 18 gun kaldi.

Bu surecte kk dan uzak kaldim bilerek, oyalanmak istemedim. Kizim.gun ivinde 7 saat kreste o surecte ders calisiyorum, diger kalan zamanda da yemek bulasik camasir, cocuk ancak yetisiyor. Girmeye cok zaman da bulamiyorum. İnsallah 20 gun sonra yeniden sizinleyim.

Sevgiler:KK68:
sevindim iyi olmanıza canım, inşallah emeklerinin karşılığını alırsın.

Geçen sen aklıma geldin canım minioneyle buluşucaz dedik ama fırsat olmadı diyorum kendi kendime:)
evettt yaaa :KK43:(
gezmeler tatiller bu yaz coktu cnm ,normalde kv nin yazligina gidicez dediginde esim cinnet gecirirdim hic icimden gitmek gelmezdi inanirmisin bu yaz tam 6 defa ve her gidisimizde 5 gece kaldim, ve hepsindede ben gitmek istedim cunku arda orda cok
mutuydu ozgurdu,ev bahce icinde sitede,sabhtan aksama kdr kapinin onundeydi ,onun disinda bizde tatile gittik,tam eve geliyoruz bavul bosalt kirli yika ne is bitiyor ne guc,tabi bunlar hicbirseye mani degil ama gercekten firsat olusturamiyorsun ya
gecen sene oyle sevindimki cnm unv den kiz arkadasim b duzunr tasimiyo diye ,ben ona gittim o bana geldi guya ayda 2 defa bulusalim
derken tam 5 aydir gorusmedigimizi farkettim
simdide kis geldi artik ,bundan sonra ins avm gezilerimiz baslar ,tabi yine kis geldi diye bize tatil bitmiyor :KK70: arsiz takimi olarak annemlerin peslerine takiliriz yine ,oyle boyle valla zaman gercekten geciyor cnm ya,insallah bir gun denk geliriz bulusuruz ,pinking trea de bize eslik eder iki prensesiyle ;D ne guzel olur

gecmis olsun canim
vayy be ben stiletto ile guzel yuruyemexken demek oglun bizi gecmis podyumda :KK66:
bizde farksiz degiliz cnm yaramazlik mizmizlik inat sinir asabiyet ne dessn var
altini actirmiyor giyinmek istemiyor bir tripler bi havalar sorma valla
o kdr sokaklara gezmeklere alismiski evde durmak hic istemiyor nolucak halimiz bilmiyorum

evettt yaaa :KK43:(
gezmeler tatiller bu yaz coktu cnm ,normalde kv nin yazligina gidicez dediginde esim cinnet gecirirdim hic icimden gitmek gelmezdi inanirmisin bu yaz tam 6 defa ve her gidisimizde 5 gece kaldim, ve hepsindede ben gitmek istedim cunku arda orda cok
mutuydu ozgurdu,ev bahce icinde sitede,sabhtan aksama kdr kapinin onundeydi ,onun disinda bizde tatile gittik,tam eve geliyoruz bavul bosalt kirli yika ne is bitiyor ne guc,tabi bunlar hicbirseye mani degil ama gercekten firsat olusturamiyorsun ya
gecen sene oyle sevindimki cnm unv den kiz arkadasim b duzunr tasimiyo diye ,ben ona gittim o bana geldi guya ayda 2 defa bulusalim
derken tam 5 aydir gorusmedigimizi farkettim
simdide kis geldi artik ,bundan sonra ins avm gezilerimiz baslar ,tabi yine kis geldi diye bize tatil bitmiyor :KK70: arsiz takimi olarak annemlerin peslerine takiliriz yine ,oyle boyle valla zaman gercekten geciyor cnm ya,insallah bir gun denk geliriz bulusuruz ,pinking trea de bize eslik eder iki prensesiyle ;D ne guzel olur
iyi yapıyorsunuz hayat gezince güzel:))

Valla canım bu sene bizde oturmadık totomuzun üstüne:)
Gezmeden duramıyoruz hergün biyerdeyiz yoksa abdullah evde hiç durmuyor bugün bile çıktık önümüzde düğün var onu atlatalım yine ablamlara gidicem kış bastormadan biraz daha gezeyim hehe:confused:

gecmis olsun canim
vayy be ben stiletto ile guzel yuruyemexken demek oglun bizi gecmis podyumda :KK66:
bizde farksiz degiliz cnm yaramazlik mizmizlik inat sinir asabiyet ne dessn var
altini actirmiyor giyinmek istemiyor bir tripler bi havalar sorma valla
o kdr sokaklara gezmeklere alismiski evde durmak hic istemiyor nolucak halimiz bilmiyorum
bizde aynıyız canım bigün dışarı çıkmasak etimi yiyiyo resmen sıkılıyor evde..
Bizimkide soyunma meraklısı hele bide ben veya babası birimiz banyoya yüzümüzü bile yıkamaya girsek hemen tişörtünü kaldırır bende gelecem diye:))
Geçenler de bir baktım Abdullah yok ortalıkta meğer banyoya gitmiş başına şampuanı boşaltmış suyu açmaya çalışıyor oğlum kıyafetleri çıkarmadan banyo yapılırmı diyorum bisürü saydı ama hiç bişey anlamadım:))

Nego Nego napıyorsun canım nasıl gidiyor çocuklar nasıl??

hihami hihami hamilelik nasıl geçiyor canım kaç ay kaldı doğuma?
Çınar nasıl neler yapıyor??

Duha22 Duha22 sizde durumlar ne adaşımız nasıl canım?

Pinking Tree Pinking Tree senin kuzular nasıl küçük kızın kaç aylık oldu bu arada ismini ne koydunuz?.

@momofboys sen napıyorsun canım arhan nasıl? Gamze ile görüşüyormusunuz onlar nasıl canım

Safransari Safransari sınava girdinmi canım nasıl gidiyor kreş yaradımı kızına o nasıl?

Dafiduck Dafiduck nerdesiiin yoksun çoktandır..

Unuttuklarım var kusuruma bakmasınlar kızlar hepiinize sorusordumki buraya yine yazalım öpüldünüz:)))

Pinking Tree Pinking Tree senin kuzular nasıl küçük kızın kaç aylık oldu bu arada ismini ne koydunuz?.

@momofboys sen napıyorsun canım arhan nasıl? Gamze ile görüşüyormusunuz onlar nasıl canım

Safransari Safransari sınava girdinmi canım nasıl gidiyor kreş yaradımı kızına o nasıl?

Unuttuklarım var kusuruma bakmasınlar kızlar hepiinize sorusordumki buraya yine yazalım öpüldünüz:)))
Merhaba canim...iyiyiz cok şükür kursa basladim..babasiyla ogleye kadar her sabah ayakta uyaniyor bana bay bay yapıyor..
Hareketlilik son hiz devam ediyor artarak...
Konuşmaya calisiyor dillenince de ne tatli oluyorlarmis.
Istahimiz her zamanki gibi yone b probleml i..tam yiyor guzelce diyorum ertesi gun yine ayni...yemiyor...uc gundur de grip su bile girmiyor agzina...genel itibariyle iyiyiz bebekken daha zordu..simdi dedikletimi anliyor haliyle daha iyi anlasiyoruz..yapma bekle git gel vs deyince anliyor...
Sen nasilsin abdullah nasil?

Merhaba canim...iyiyiz cok şükür kursa basladim..babasiyla ogleye kadar her sabah ayakta uyaniyor bana bay bay yapıyor..
Hareketlilik son hiz devam ediyor artarak...
Konuşmaya calisiyor dillenince de ne tatli oluyorlarmis.
Istahimiz her zamanki gibi yone b probleml i..tam yiyor guzelce diyorum ertesi gun yine ayni...yemiyor...uc gundur de grip su bile girmiyor agzina...genel itibariyle iyiyiz bebekken daha zordu..simdi dedikletimi anliyor haliyle daha iyi anlasiyoruz..yapma bekle git gel vs deyince anliyor...
Sen nasilsin abdullah nasil?
Geçmiş olsun canım çık şükür bizde iyiyiz abdullahın emmeleride olmasa:))
Ama bu aralar sütten kesecem onu düşünüyorum kara kara çok zor olacsk gibi geliyor bana...
Artık dediğin gibi büyüyorlar dün dışarı çıkacaktık bizimki tek başına merdiven indi gitme dememe rağmen beni dinlemiyor a101 e gittik ordada küreklü süpürgeler vardı bi baktım gitmiş onu kurcalıyor yerler i temizliicek yaramaz elinden alana kadar kıyametler koptu ben ona kızıyorum oda bana parmağını kaldırıp sallıyor çok fena olmuş çok:)

Canim iyiyiz sukur, 3 aydan az kalmis dun farkettim ben de :) Zaman o kadar hizli geciyo ki bu hamilelik nasil gecti anlamadim bile. Ev yaptiriyoruz hala bitmedi onun kosusturmasi fena zaten, ufaktan esyalari topluyorum aksi gibi oturdugum evde agir tadilat isleri cikti onlarla ugrastik baya, ofise gidip geliyorum haftada 2 gun filan. Cinarla ilgilenmek cok yorucu geliyo havalar serinleyince sokaga cikamiyoruz evde enerjisi fazla geliyo pesinde zor kosturuyorum ,aklim gidiyo koltuklardan dusecek diye onlarin ustunde kosturuyo habire. Istah problemine hic girmiyorum :)
Siz nasilsiniz canim Abdullah neler yapiyor

Canim iyiyiz sukur, 3 aydan az kalmis dun farkettim ben de :) Zaman o kadar hizli geciyo ki bu hamilelik nasil gecti anlamadim bile. Ev yaptiriyoruz hala bitmedi onun kosusturmasi fena zaten, ufaktan esyalari topluyorum aksi gibi oturdugum evde agir tadilat isleri cikti onlarla ugrastik baya, ofise gidip geliyorum haftada 2 gun filan. Cinarla ilgilenmek cok yorucu geliyo havalar serinleyince sokaga cikamiyoruz evde enerjisi fazla geliyo pesinde zor kosturuyorum ,aklim gidiyo koltuklardan dusecek diye onlarin ustunde kosturuyo habire. Istah problemine hic girmiyorum :)
Siz nasilsiniz canim Abdullah neler yapiyor
maşallah pek bişey kalmamış doğumaallah tamamına erdirsin canı:))
Abdullah da aynı hiç durmuyor yerinde dediğin gibi artık dışarıya çıkamıyoruz evde kalınca dahada kötü oluyor..
Bizde iyiyiz şükür canım bizde ev almayı düşünüyoruz bi tane bulduk paryı denkleştirmeye çalışıyor eşim kısmetse 1 2 aya kadar taşınacağız bizimde oturduğumuz evde tamirler çıkıyor musluğuydu kombisiydi bozulan bozulana...

minione minione eeeee yoksa yinemi gezmelerdesin:)))
Ama en iyisini yapıyorsun bende şu düğünü atlatayım yine gezmeye gideceğim bidaha bu zamanları yakalayamayız ikinci çocuk olur okul zamanı gelir ozaman tıkılacaz eve bari şimdi tadını çıkarak:))

Nego Nego kuzum napıyorsun forumda geziniyorsun arada topiğede uğra bebeğim:)

Kafayı bozdum sizinle en sonunda hepinizi tekrar topliicam buraya hatta gamzeyi getirene kadar durmayacam:-)

O gamze buraya gelecek:KK70:

X