2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar uzun zamandır yoktum merhaba 3 aylık oldu bebegım bu arada daha once cok konustuk duymuyo diye korkum vardı 3 kere testı gectı ama hala korkum var size sorum aranızda bebegı sese gurultuye uyanmayan var mı benım oglan hıc uyanmıyo uyanıyosa bıle ondan dgldır dıye dusunuyorum artık delı olacam

canım benim bebeğimde gürültüye uyanmıyor ama uyanıkken tepki veriyor. birde uyurken çok tiz seslere uyanır. Mesala lambayı şap diye açarsak, bir poşet vs. düşerse, mutfakta tencere takırtıları felan. yoksa biz konuşalım teledon çalsın vs. onlara tepkisiz uyur.

Kızlar birşey sorucam bebekler mesela böyle bir şeyi sesli olarak ona gösterdiğinizde kaç ayında kafasını sesin geldiği yöne doğru çevirebilir kuzey yüksek seslere tepki veren bir bebek ama mesela bugün çay kaşığı ile bardağı karıştırdım tepki vermedi sese dönmedi yani ilk Dogdunda yapılan işitme testlerini geçmişti ama gene kafama takoldı size sormak istedim

kaygını anlıyorum ama çok stres yapma testleri geçti ise bu duymadığı için değil ilgilenmediği içindir. Bizim oğlan 2 ayını doldurunca etraftaki hareketlere seslere ilgi duymaya başladı kafasını sese doğru çevirmeye başladı. 2. ay dolunca tv ani ses değişikliği veya biri seslenince veya birden konuşunca oraya doğru bakmaya başladı. Ama bazen ilgisini çeken objeye bakarken ne yaparsak yapalım bakmıyor. Mesala salondaki saate bakıyorsa diğer tarafta kıyamet kopsun gözünü ayırıp bakmıyor. bence bu tarz şeylere dikkat et bakalım. sese bakmıyorda o an ne yapıyor, nereye bakıyor?

Canım anestezi ile mi oldu bebis sünnet ben çok kararsızım biraz daha beklesek mi diye benim bebis emmedigi icin 30 Nisa’n da 4. Ayı bittginde ek gıdaya başlıyoruz bende çok merak ediyorum neler verecek doktorumuz ben ise başladım iki hafta olacsk baya zorlanıyorum

4 ayı dolmadan lokal uyuşturarak yapıyorlar. ve gerçekten anestezi almaması iyi çünkü bazı bebeklerin bünyesine ağır gelebiliyor. ilk 4 ayı içinde lokal olarak sünneti tavsiye ederim. Hiç korkmayın hiç pişman olmayacaksınız. Bebek sonuçta öyle böyle ağlıyor benimde kolik bir bebekti. Akşamları ızdırap oluyordu 5 den 11 kadar. Sünnetten sonra hepsi geçti en azından eskisi gibi sebepsiz ağlamıyor bilyorsun sünnetli ona ağlıyor. gerçi çokda ağlamadı çişi yaralarına bulaşınca yakıyordu ona ağlıyordu. Onuda altını açık bırakarak çözdük 3. gün artık ağlamaz oldu rahatladı. bir hafta içinde de dikiş vs. yaralar geçti.

sanırım uyku eğitiminin faydası var ama maalesef cocuk huyu da önemli. Benim bebeğim doğduğundan beri akşam 9-11 arası uyur gece 2-3 de uyanır uyku sersemi emzirir tekrar uyur saat 5-6 gibi tekrar uyanır yine emzirir sonra sabah 9-10 kadar uyurdu. En gazlı kolik zamanlarında bile akşam 5 den 11 kadar huzursuz geçirirdi.ama uyku düzeni buna yakındı. halada böyle sevam ediyor ama son bir kaç haftadır gece 2-3 gibi uyanmıyor bu sefer 5-6 gibi uyanıp emziriyorum geri uykuya dalıyor. gece bir öğünümüz eksildi yani.
her cocuğun bir huyu var ne yaparsan yap değişmiyor ben bunu anladım. onun yönlendirmesine göre hereket edince biz rahat ediyoruz yoksa kurallar vs. koyunca eziyete başlıyor. Bizimde 2-3 tane şarkımız var onları duyunca hemen ellerini kenetliyor uyku pozisyonuna geçiyor:)
benim oğlum yarım saatte bir bir saate bir uyanıyor maalesef sersem tavuk gibiyim

benim oğlum yarım saatte bir bir saate bir uyanıyor maalesef sersem tavuk gibiyim
canım açıkcası gündüz benimki seninki gibi. Yarım saat bilemedin 1 saat uyuyup uyanıyor. Ama gece uyuyor. Bu sebeple ben iş başı yaptım Annem çok sıkıntı çekiyor birde artık hareketlendi uyanıkken hep gezdirilmek tey tey yapılmak istiyor. Oyun halısı aldım biraz olsun oyalanıyor onun içinde. Birde havalar düzeldi Öğleden sonra parka götürüyoruz gündüzü böyle atlatıyoruz. Ama akşam saatleri biz işten geldikten sonra 11 Kadar uğraşıyoruz .Her cocuğun bir huyu varya.

Kızım emerken çok ısırmaya başladı, emzirmeyi çok istiyorum ama çok canım yanıyor, tecrübeli anneler öneriniz var mı?

çok güzel konuya deyinmişsin benim bebeğimde bir ay erken doğdu. şuan 4,5 aylık 4. ay kilosu 6100 gr boyu 63 cm
maalesef benimde sütüm cok azaldı mama ve süt şeklinde devam ediyoruz. Smilac 1 bebek sütü kullanıyoruz.
benimki bir aydır yan dönüp emekleme pozisyonu kendi kendine alıyor eğer ayağı ile destek alırsa öne sağa sola atılımlar yapabiliyor. tv cok dikktini çekiyor özellikle sebahları ona çizgi film açıyoruz mamasını yerken tv takip ediyor. renkler hareketli objelere ilgili. camdan bakıyoruz ağaçları arabaları kuş vs geçerse takip ediyor. bilinçli olduğunu düşünmüyorum ama bana bakarak anne diyor. baba nerede dediğimde babayı odada arıyor yoksa, varsa direk babaya bakıyor. en sevimli hallerine doğru yol alıyoruz.
tüm aşılarını yaptırdım. Rota virüsü aşısını da yaptırdım. Henüz hiç bir aşı sonrası herhangi bir yan etki ateş vs. olmadı.bu ay bir kaç sefer meyve püresi denedim çok iştahli yiyor bir iki kaşık verdim sadece ama o ağlarak devamını istiyor. günde bir kakasını yapıyor. Demir ilacı sebebiyle koyu renk yeşil siyah hatta. hergün öğleden sonra parka gezdirmeye çıkıyoruz. Kalabalık hareketli parkları seviyor. Sakin sokak arasındaki partta bir süre sonra sıkılıyor.

Baba nerde deyince babasına mi bakıyor

Babası yoksa arıyor mu

Valla ben şok

Bugün 3 aylık olduk 4.5 aylık olunca ben de deneyim:)

Baba nerde deyince babasına mi bakıyor

Babası yoksa arıyor mu

Valla ben şok

Bugün 3 aylık olduk 4.5 aylık olunca ben de deneyim:)
canım dene bizim dr. 2 aylıkken cocuk ile konuşun mimikli konuşmalar yapın dedi.
bizde baba saati yaptık. mesala eşim geldiğinde ellini ayağını yıkar hemen cocuğu alır en az 30 dk birlikte zaman geçirirler. eşim konuşur birlikte evi dolanırlar yatakta birlikte uzanırlar. bende o esnada sofrayı felan hazırlarım. babasının saatini bile algılar oldu bi süre sonra. şimdi eşim eve geç gelemiyor :) hem cocuk yadırgıyor hemde o vicdan yapıyor.

canım dene bizim dr. 2 aylıkken cocuk ile konuşun mimikli konuşmalar yapın dedi.
bizde baba saati yaptık. mesala eşim geldiğinde ellini ayağını yıkar hemen cocuğu alır en az 30 dk birlikte zaman geçirirler. eşim konuşur birlikte evi dolanırlar yatakta birlikte uzanırlar. bende o esnada sofrayı felan hazırlarım. babasının saatini bile algılar oldu bi süre sonra. şimdi eşim eve geç gelemiyor :) hem cocuk yadırgıyor hemde o vicdan yapıyor.

O kadarini biz de yapıyoruz da yine de fazla gelmişti demek ki normalmis :)

Aynen oyleymis

3 doz birqz daha fazla koruma sagliyor diyen de var 2 doz yeterli diyen de. Çevremde nerdeyse herkes 2 yaptırdi biz de 2 o yüzden:)

Aynenn damla :)
Bizde bugün yaptırdık iki doz olandan
Hastalanabilir ama kolay atlatır dedi doktor
Yani yüzde yüz koruyuculuk diye bişey yok
Ağır geçirirse zor bi hastalıkmış

kaygını anlıyorum ama çok stres yapma testleri geçti ise bu duymadığı için değil ilgilenmediği içindir. Bizim oğlan 2 ayını doldurunca etraftaki hareketlere seslere ilgi duymaya başladı kafasını sese doğru çevirmeye başladı. 2. ay dolunca tv ani ses değişikliği veya biri seslenince veya birden konuşunca oraya doğru bakmaya başladı. Ama bazen ilgisini çeken objeye bakarken ne yaparsak yapalım bakmıyor. Mesala salondaki saate bakıyorsa diğer tarafta kıyamet kopsun gözünü ayırıp bakmıyor. bence bu tarz şeylere dikkat et bakalım. sese bakmıyorda o an ne yapıyor, nereye bakıyor?
Canım bebekken yapılan testi geçti çok şükür ama bu yeterki mi bilmiyorum bir bayan yazmış ya burda 3 testten geçmişti üniversite hastanesine gittik ondan kaldı diye açıkcası o yüzden çok tedirgin oldum

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bebeğimin kakası mukuslu oluyor yediklerime de dikkat ediyorum ama ne yapsam geçmedi. Böyle Bi durumla karşılaşan var mı acaba

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bebeğimin kakası mukuslu oluyor yediklerime de dikkat ediyorum ama ne yapsam geçmedi. Böyle Bi durumla karşılaşan var mı acaba

Mukuslu kakaya alerji derler genelde süt ve süt ürünleri onları kesip takip ettiniz mi

Bi de muz yediniz mi bu ara

Kızımın durumu. Alerjisi var dedi dr. Birçok besini yemiyordum iki aydır. Şimdi yavaş yavaş dahil edeceğim tekrar besinleri. Süt ürünleri susamlı her şey kuruyemiş yumurta bana yasak olan yiyeceklerdi.

Kızımın durumu. Alerjisi var dedi dr. Birçok besini yemiyordum iki aydır. Şimdi yavaş yavaş dahil edeceğim tekrar besinleri. Süt ürünleri susamlı her şey kuruyemiş yumurta bana yasak olan yiyeceklerdi.
Peki bunları kesince kaka düzeldi mi? Ben sadece süt diyeti yapıyorum 2 aydır hiç düzelmiyor kakası hep mukuslu

X