2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Mukuslu kaka dışında huzursuzluğu ve kusmaları var kızımın. Değişkenlik gösteriyor alerji belirtileri. Mesela yeğenimde bunların hiçbiri yoktu ama yüzünde kırmızılıklar oluyordu. Testi var hem kaka hem kan hem cilt üzerinden bakılıyor fakat testte her zaman çıkmayabiliyor bizim testler negatif çıktı.

ne testleri yapılıyor alerji üzerine mi? Biraz aydınlatırsan sevinirim. Benim bebektede zaman zaman mukus ishal veya koyu yeşil kaka oluyor. ozamanlar cok huzursuzlaşıyorda.
iki kere test yaptık ama temiz çıktı. yapılan testler Kültür-mikroskopi-adenovirüs-rotavirus-noravirüs-amip antijeni. bu alerji ile ilgili testler farklıdır heralde.

Merhaba.. bende 2 ocakta doğum yaptım sizi sürekli takip ediyorum ancak yazmaya fırsatım oldu.. kızlar oğlum hem mama yiyor hem de emiyor. Ancak son 3 gündür mama yerken de emerkende sürekli ikiniyor sadece yerken yapıyor bunu kıpkırmızı oluyor kabızlık ta yok önceden günde 1 kere yaparken 2 gündür 2 kere yapmaya başladı acaba diş çıkartacak ondan mi ?

Kızlar merhaba bebeğimin boynunda kızarıklık vardı travazol ile gecti ama tekrarlıyor alerjik değilmiş böyle bir sey yasayıp da çözüm bulan var mı? Ben bulamadım :KK43:

5 gun once dorduncu ay asilarimizi olduk.birde saglik ocaginda kandamlasi verdiler.o gunden bugune bebegimin huyu degisti resmen.uykusunda aglayarak uyaniyor.uyudugu zaman surekli kipirdanip mikirdiyor.uyuturken cok zorve aglayarak uyuyor.gun icinde birden aglamaya basliyor.sanki cok cani acimis gibi.kakasini hep ayni saatlerde yapardi gunde 2 3kez simdi 1 defa zor yapiyor.cok huysuz ve mutsuz bi bebek oldu cikdi.asidanmi yoksa damladanmi anlayamiyorum.sizdede boyle degisiklik oldumu.ben damlayi birhafya kadar birakip deniycem.duzelirsede birdaha vermem buyuk ihtimal.yeni dogan doneminde yada gaz krizlerinde bile boyle olmamistik.resmen bebegim gitti baska bebek geldi.
Huysuzlugu hakkinda bi fikrim yok ama bizede kan damlasini verirken kabızlik yaoabilir demişti ebe

5 gun once dorduncu ay asilarimizi olduk.birde saglik ocaginda kandamlasi verdiler.o gunden bugune bebegimin huyu degisti resmen.uykusunda aglayarak uyaniyor.uyudugu zaman surekli kipirdanip mikirdiyor.uyuturken cok zorve aglayarak uyuyor.gun icinde birden aglamaya basliyor.sanki cok cani acimis gibi.kakasini hep ayni saatlerde yapardi gunde 2 3kez simdi 1 defa zor yapiyor.cok huysuz ve mutsuz bi bebek oldu cikdi.asidanmi yoksa damladanmi anlayamiyorum.sizdede boyle degisiklik oldumu.ben damlayi birhafya kadar birakip deniycem.duzelirsede birdaha vermem buyuk ihtimal.yeni dogan doneminde yada gaz krizlerinde bile boyle olmamistik.resmen bebegim gitti baska bebek geldi.
Ben de aynı durumu yaşadım ve damlayı vermeyi bıraktım. Ardından çocuk doktoruna gidince yaşadığımız durumdan bahsettim emzirdikten yarım saat sonra önce bir çay kaşığı zeytinyağı ardından damlayı verdiğim takdirde bu sorunların sona ereceğini söyledi ve öyle oldu. Damlayı veriyorum ve bebeğim şu an çok rahat

Merhaba arkadaşlar bebeklerinizin uyku düzenleri Nasıl benimki hala 2/3 saatte Bi uyanıp emiyor

Mrb kızlar bebeklerinize su veriyo musunuz bugün kan damlası verdi saglık ocagı ve damladan sonra su ver dedi siz de öyle mi yapıyorsunuz 4 aylık oldu bu ay 400 gram tek almş kızım sizde nasıl

Kati uyku egitimindense bebegi gozlemleyip ona uymak gerek galiba. Benim oglum kucakta emerek uyudugu zaman 10.dk sonra uyaniyo ama kendi yataginda kendi uyudugunda saatlerce gunduz uykusu uyuyo bu aralar. Smdi yataginda uyuttugum icin bu uyku egitimi mi bilemiorum
Bence çocuklar ihtiyaçlarına göre kendi uyku düzenlerini kuruyorlar zaten. bizim istediğimiz saatte onu uyutmaya çalışmakbyorucu Bi çaba kendimizi boş yere yormuş oluruz

Kati uyku egitimindense bebegi gozlemleyip ona uymak gerek galiba. Benim oglum kucakta emerek uyudugu zaman 10.dk sonra uyaniyo ama kendi yataginda kendi uyudugunda saatlerce gunduz uykusu uyuyo bu aralar. Smdi yataginda uyuttugum icin bu uyku egitimi mi bilemiorum
Bebeğin kendi kendine uyumayi öğrenmiş ne kadar güzel :) uyku eğitiminin de amacı bu zaten bebeğin desteksiz yani emzirmeden sallamadan hoplatmadan kendi kendine yatağına koyup uyumasini sağlamak. Çok sanslisin maşallah diyelim nazar değmesin. İnşallah benimkide öğrenir :dua:

Benim doktorum uyku eğitiminin bir yaşından sonra verilmesi gerektiğini söyledi özgüven sorunu yaşanmasın diye bilginiz olsun :)
Aslında çok kararsızım. Bebeğim emerek ve ayakta sallayarak uyuyor. Ayaktan indirdigimde max. Yarım saat sonra uyanıyor. Uyanikkende sürekli kucak istediği için hiç bi iş yapamıyorum. Gece de 3-4 defa uyanıyor emiyor uyuyor. Gece çok zorlanmiyorum aslında. Birde 6 aydan sonra bebeklerin gece beslenmesine ihtiyaç duymadiklarini öğrendim. Ne kadar uyurlarsa onlar için o kadar iyiymiş. Denemek istiyorum aslında uyku eğitimini tabiki aglatmadan bakalım 6 ay bitsin o zaman karar vereyim

Mrb kızlar bebeklerinize su veriyo musunuz bugün kan damlası verdi saglık ocagı ve damladan sonra su ver dedi siz de öyle mi yapıyorsunuz 4 aylık oldu bu ay 400 gram tek almş kızım sizde nasıl
Ben mamada verdiğim için su veriyorum. Havalar ısındı bence sende vermelisin hem suyun ne zararı olabilirki

bizim oğlan emziririm veya mamasını içer gece 9-10 gibi uyur. Gece 3-4 gibi uyanır emziririm veya mama veririm tekrar uyur ve sabah 7-8 gibi uyanır. kan ilacını veririm 9 gibi Mamasını yer. üstüne 1 meyvesini yer 10 gibi uyur. öğlen kalkar. haşlayıp süzdüğümüzPrinç-patates-havuç yer, 1,5 saat sonrasında tekrar mamasını içer veya yoğurt yer. akşam 4-5 gibi uyur. 6-7 gibi uyanır bu sefer muhallebisini yer.
bu şekilde beslenme ve uyku düzeni. her zaman kendi kendine uyumaz çok yorgun düştüğünde biz uyutmazsak sakinleşir kucağımızda koltuk altına doğru sinip uyur. ama bu çok nadir olur :) genelde uykusu geldiğini anlarız yatağına koyar dönencesini açar müzik ve beşiğini sallayarak uyuturuz.

X