2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Mrb kızlar bebeklerinize su veriyo musunuz bugün kan damlası verdi saglık ocagı ve damladan sonra su ver dedi siz de öyle mi yapıyorsunuz 4 aylık oldu bu ay 400 gram tek almş kızım sizde nasıl

Bizim doktorumuz su verme dedi.sutten yeteri kadar aldigini soyledi.damlayi verdigim sirada agzi kapkara kaldigi icin bi cay kasigi kaynamis ilimis su ile yudum yudum verip temizliyordum.ama artik damlayida kestim.

Mrb kızlar bebeklerinize su veriyo musunuz bugün kan damlası verdi saglık ocagı ve damladan sonra su ver dedi siz de öyle mi yapıyorsunuz 4 aylık oldu bu ay 400 gram tek almş kızım sizde nasıl
Biz kan damlası başlamadık ama su 2. Ayından beri veriyorum. 4 ayda bizde 350 gr almıştık.

Kızlar merhaba bebeğimin boynunda kızarıklık vardı travazol ile gecti ama tekrarlıyor alerjik değilmiş böyle bir sey yasayıp da çözüm bulan var mı? Ben bulamadım :KK43:
Aynı durum bende de oldu canım pişik sandım önce pişik kremi sürdüm ertesi güne sivilce gibi pütür pütür oldu, hemen doktora foto attık. Bize trosyd die bi krem önerdi hemen aldık sürdük ertesi gün hafif hafif azalmaya başladı, hatta poposunda da olmuş 3gün sonra kontrole gittiğimizde doktor farketti oraya da aynı kremi hametanla karıştırarak sürün dedi şimdi çok şükür bişey kalmadı.

Aynı durum bende de oldu canım pişik sandım önce pişik kremi sürdüm ertesi güne sivilce gibi pütür pütür oldu, hemen doktora foto attık. Bize trosyd die bi krem önerdi hemen aldık sürdük ertesi gün hafif hafif azalmaya başladı, hatta poposunda da olmuş 3gün sonra kontrole gittiğimizde doktor farketti oraya da aynı kremi hametanla karıştırarak sürün dedi şimdi çok şükür bişey kalmadı.
Geçmiş olsun canım söylediğin krem de kortizonlu bizde tekrarladı sanırım sizde tekrarlamadı inşallah tekrarlamaz da

bizim oğlan emziririm veya mamasını içer gece 9-10 gibi uyur. Gece 3-4 gibi uyanır emziririm veya mama veririm tekrar uyur ve sabah 7-8 gibi uyanır. kan ilacını veririm 9 gibi Mamasını yer. üstüne 1 meyvesini yer 10 gibi uyur. öğlen kalkar. haşlayıp süzdüğümüzPrinç-patates-havuç yer, 1,5 saat sonrasında tekrar mamasını içer veya yoğurt yer. akşam 4-5 gibi uyur. 6-7 gibi uyanır bu sefer muhallebisini yer.
bu şekilde beslenme ve uyku düzeni. her zaman kendi kendine uyumaz çok yorgun düştüğünde biz uyutmazsak sakinleşir kucağımızda koltuk altına doğru sinip uyur. ama bu çok nadir olur :) genelde uykusu geldiğini anlarız yatağına koyar dönencesini açar müzik ve beşiğini sallayarak uyuturuz.
Maşallah ne ideal bi bebekmiş o, biz 4 ayı geçtik hiç bir gün öncesiyle aynı olmadı, düzenimiz yok yani

Aslında çok kararsızım. Bebeğim emerek ve ayakta sallayarak uyuyor. Ayaktan indirdigimde max. Yarım saat sonra uyanıyor. Uyanikkende sürekli kucak istediği için hiç bi iş yapamıyorum. Gece de 3-4 defa uyanıyor emiyor uyuyor. Gece çok zorlanmiyorum aslında. Birde 6 aydan sonra bebeklerin gece beslenmesine ihtiyaç duymadiklarini öğrendim. Ne kadar uyurlarsa onlar için o kadar iyiymiş. Denemek istiyorum aslında uyku eğitimini tabiki aglatmadan bakalım 6 ay bitsin o zaman karar vereyim
Ben hiç ayağa alıştırmadım ama kucağımda sallıyorum genelde öyle uyuyor, bazen yarım saat bazen bi buçuk saat hiç aynı olmuyor, ayakta sallamaktan daha iyi diyolar
Kucak için oyun halısı belki çare olabilir baya ilgilerini çekiyo canım

Ben hiç ayağa alıştırmadım ama kucağımda sallıyorum genelde öyle uyuyor, bazen yarım saat bazen bi buçuk saat hiç aynı olmuyor, ayakta sallamaktan daha iyi diyolar
Kucak için oyun halısı belki çare olabilir baya ilgilerini çekiyo canım
Kesinlikle haklısın kucak daha iyidir. İlk çocuk olduğu için acemiligime geldi şimdiki aklım olsa asla ayağa alistirmazdim. Oyun halısı aklımda cnm araştırıyorum alicam inşallah çünkü yemegimi mecbur ağlarken yapıyorum içim gidiyor :KK61:

ne testleri yapılıyor alerji üzerine mi? Biraz aydınlatırsan sevinirim. Benim bebektede zaman zaman mukus ishal veya koyu yeşil kaka oluyor. ozamanlar cok huzursuzlaşıyorda.
iki kere test yaptık ama temiz çıktı. yapılan testler Kültür-mikroskopi-adenovirüs-rotavirus-noravirüs-amip antijeni. bu alerji ile ilgili testler farklıdır heralde.

Canım gaita, kan ve cilt testleri yapılıyor. Bebeğimde sadece gaita bakıldı negatif çıktı. Diğerlerini henüz yapmadı doktor.

Kızlar bebek oturmaya çalışıyorsa oturtun diyorlar. Siz destekli oturmasina izin veriyor musunuz?
Benim oğlum 4 ay 1 haftalık. Yastığına yatirinca oturmaya çalışıyor kalkıyor da. Destekle gün de bir iki kere 1-2 dk oturmasına izin vereyim mi. Cok da korkuyorum canı acir diye

Kızlar bebek oturmaya çalışıyorsa oturtun diyorlar. Siz destekli oturmasina izin veriyor musunuz?
Benim oğlum 4 ay 1 haftalık. Yastığına yatirinca oturmaya çalışıyor kalkıyor da. Destekle gün de bir iki kere 1-2 dk oturmasına izin vereyim mi. Cok da korkuyorum canı acir diye
Ben 3.5 aydan itibaren oturtuyorum. Eğer çocuk oturmak istiyosa kendini hazır hissediyo demektir doktor çocuk oturmak istiyosa oturt demişti bende öyle yaptım ve bi sıkıntı olmadı

Kuzeyin doktoru cok one egilmeden 4. Ayda oturabilir 5. Ayda da nasil isterse otursun demisti. 10 gun sonra 5 aylik olcak iyice oturuo

Kuzeyin doktoru cok one egilmeden 4. Ayda oturabilir 5. Ayda da nasil isterse otursun demisti. 10 gun sonra 5 aylik olcak iyice oturuo
Benim oğlum da 4.5 aylık ben 3 Aydan itibaren oturtuyorum . Kaşlarının gelişmesi için lazım bu . Zaten acısa bir yeri ağlar . Ben göbeğime oturtup fış fış kayıkçı yapıyorum bir aydır çok seviyor

Ne kadar süre oturtuyorsunuz peki günde?
Belli bi sure tutmuyorum. Ama uzun uzun da oturtmuyorum. Bebeyatmaz aldik 5 er dakkadan 2 3 4 kez falan oturuo gunde. Genelde mama sandalyesinin en yatik pozisyonunda takilmayi seviyobide onda yalniz da birakabiliorum.kemeri oldugu icin. Bebeyatmazda da oturabilir belki ama tek basina birakamiorum

Maşallah ne ideal bi bebekmiş o, biz 4 ayı geçtik hiç bir gün öncesiyle aynı olmadı, düzenimiz yok yani

tabi böyle düzenli uyuyor yiyor ama bizim sıkıntımızda cok hareketli ve memnunsuz bebek oluşumuz. Onu yazmadım.
Şöyle uyanık olduğu süre içinde eğer bişeyler yemiyorsa sürekli kucakta veya tey tey pozusyonunda ayakları üzerinde zıplayıp durmak istiyor. Asla yatarak durmaz. uyanık kaldığı sürece sürekli bir bağırış kedi yavrusu gibi... ağlama değil. çok çabuk sıkılıyor herşeyden. en sevdiği cam kenarında pervaza ayaklarını koyup dışarıyı seyretmek haliyle bu bizi yoruyor.
bunlar dışında Allaha şükür iyi bir uyku ve yemek düzeni var.

X