2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
tabi böyle düzenli uyuyor yiyor ama bizim sıkıntımızda cok hareketli ve memnunsuz bebek oluşumuz. Onu yazmadım.
Şöyle uyanık olduğu süre içinde eğer bişeyler yemiyorsa sürekli kucakta veya tey tey pozusyonunda ayakları üzerinde zıplayıp durmak istiyor. Asla yatarak durmaz. uyanık kaldığı sürece sürekli bir bağırış kedi yavrusu gibi... ağlama değil. çok çabuk sıkılıyor herşeyden. en sevdiği cam kenarında pervaza ayaklarını koyup dışarıyı seyretmek haliyle bu bizi yoruyor.
bunlar dışında Allaha şükür iyi bir uyku ve yemek düzeni var.
Benim oğlum da öyle devamlı gezmek istiyor ama uyku düzeni de Yok nasıl oluşturacağım bilmiyorum

Benim oğlum da öyle devamlı gezmek istiyor ama uyku düzeni de Yok nasıl oluşturacağım bilmiyorum

canım her cocuğun huyu suyu farklı ama bizim doğduğundan beri kolik bir bebekti ve huzursuz hareketli idi. Uyku düzeni zaman zaman şaşıyordu. biz değil o bizi yönetiyordu. Bizde saldık ona bıraktık zorla uyutmadık istediği sürece oyalıyorduk. sonra sonra o kendiğiliğinden uyumaya başladı veya uykusu gelince yüzü kaşı burnu kızarır ağlamaya başlardı. o hale gelince beşiğine koymaya başladık hemen uyurdu. sonra kolik problemi 3,5 ay gibi bitti uykusu gelmeden asla beşiğine koymadık veya sallamadık. öyle öyle düzene girdi ama biz mi başardık o mu emin değilim bu düzeni.

Kızlar benim gibi hala adet olmayan varmı? 12 ocakta doğum yaptım. Ne gelen var ne giden. Karnım davul gibi oldu...
Bende olmadım catlicam artık 23 ocakta doğum yaptım ondan önce de bı düşük yaşadım adet görmeden hamile kalmistim 2016 kasımdan beri adet yüzü gormedim

Kızlar bebek oturmaya çalışıyorsa oturtun diyorlar. Siz destekli oturmasina izin veriyor musunuz?
Benim oğlum 4 ay 1 haftalık. Yastığına yatirinca oturmaya çalışıyor kalkıyor da. Destekle gün de bir iki kere 1-2 dk oturmasına izin vereyim mi. Cok da korkuyorum canı acir diye
Bizim doktor 4. Aydan itibaren günde 3 defa 15 dakikalık periyotlarla oturtmamızı istedi. Ayrıca her hafta 5 dakika arttırmamızı da söyledi. Oturma alıştırması için de çamaşır sepetini önerdi:) bebeğimi sepete oturtuyorum düşmemesi için önüne yastık Bi de oyuncak koyuyorum çok güZdl oluyo:)

Bizim doktor 4. Aydan itibaren günde 3 defa 15 dakikalık periyotlarla oturtmamızı istedi. Ayrıca her hafta 5 dakika arttırmamızı da söyledi. Oturma alıştırması için de çamaşır sepetini önerdi:) bebeğimi sepete oturtuyorum düşmemesi için önüne yastık Bi de oyuncak koyuyorum çok güZdl oluyo:)

Bende sepetle bi deneyim bakayım :KK48: sağol canım

canım her cocuğun huyu suyu farklı ama bizim doğduğundan beri kolik bir bebekti ve huzursuz hareketli idi. Uyku düzeni zaman zaman şaşıyordu. biz değil o bizi yönetiyordu. Bizde saldık ona bıraktık zorla uyutmadık istediği sürece oyalıyorduk. sonra sonra o kendiğiliğinden uyumaya başladı veya uykusu gelince yüzü kaşı burnu kızarır ağlamaya başlardı. o hale gelince beşiğine koymaya başladık hemen uyurdu. sonra kolik problemi 3,5 ay gibi bitti uykusu gelmeden asla beşiğine koymadık veya sallamadık. öyle öyle düzene girdi ama biz mi başardık o mu emin değilim bu düzeni.
Bizim oğlanın sıkıntısı şu sallamayla falan uyumuyor memesiz o da benim hatam zayıf dpgdu Diyw memede çok tuttum . Bakalım ne zamana kadar devam edecek

Bebelac gold kaşık mama nasıl acaba ya bi bilgin varmi
Canim ben hipp organik pirincli kaşık mamadan kullanıyorum muhallebi kivamında oluyo bu kasık mamayı hazırlarken istersen anne sutuyle istersen devam sutuyle istersen suyla hazirlayabilirsin ben devam sutuyle hazirliyorum memnunum severek yiyor fiyatida uygun

X