2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlarrr selam bizde ek gıdaya başlıyoruz ama siz sebzelerinizi nerden alıyorsunuz? Organik olarak aldığınız bi yer var mı?

Kızlarrr selam bizde ek gıdaya başlıyoruz ama siz sebzelerinizi nerden alıyorsunuz? Organik olarak aldığınız bi yer var mı?
Keske hepsini organik alabilsek ama mumkun olmuyo. Ben anneannemin bahcesinden kabak yer elmasi ispanak gibi sebzeler kayisi falan aldim ama geri kalani market urunu malesef

Biz meyveyi Makro marketten organik almaya başladık ama devam edilecek gibi değil, çok pahalı, sebze biraz kayınvalidem bahçesinden gönderdi. İstanbuldaysan Cumartesi Feriköyde organik pazar var, ben oraya gidip fiyatlara göre haftalık alışveriş yapmayı düşünüyorum ya da ilaçsız tarım yapan bir yer bulup kargo usulü anlaşmak olabilir.

Biz meyveyi Makro marketten organik almaya başladık ama devam edilecek gibi değil, çok pahalı, sebze biraz kayınvalidem bahçesinden gönderdi. İstanbuldaysan Cumartesi Feriköyde organik pazar var, ben oraya gidip fiyatlara göre haftalık alışveriş yapmayı düşünüyorum ya da ilaçsız tarım yapan bir yer bulup kargo usulü anlaşmak olabilir.
O feriköydeki pazar olabilir ya sonuçta sadece minik için alıcam pahalı da olsa az alıcam zaten

Ben de yeni başlayacağım macro center ve organik pazarlardan alacağım mümkün olduğunca. TV açmıyorum kızım uyanıkken çünkü gördüğü anda hemen dikkatini çekiyor ah zamane çocukları :)

Evimde tv yoktu çünkü sadece çocukların degil büyüklerinde beynini uyusturdugunu düşünüyorum. Ancak özellikle ek gıda isine başladığından beri zorlanmaya başladım tv kurduk eve yemek hazirlamaya giderken açıyorum malesef malesef.. sadece müzik açmayı denedim durmadi ama görüntü olunca duruyor tabi ekranlar ışıl ışıl. Yani açmamak lazım çok gerekmedikçe..

Bide bebişleriniz tv ye bakıyo mu? Nasıl engelliyorsunuz ya da?
Macro'nun organik pazardan da pahalı olduğunu düşünüyorum, şöyle örnek vereyim organik armutun kilosu geçen hafta 30 tlydi. Feriköy ideal olacak gibi, biz de sadece bebişe alıyoruz 2şer 3er tane.

TV'yi neredeyse hiç açmıyorum ama başka bir yerde açık görürse kesinlikle kaçırmıyor, inanılmaz ilgisi oluyor tvye malesef.

Bide bebişleriniz tv ye bakıyo mu? Nasıl engelliyorsunuz ya da?
malesef ben aciyorum.gun boyu evde ikimiz oluyoruz ve ben odadan cikar cikmaz aglamaya basliyor.benimde bir sekilde ihtiyaclarimi karsilamam gerekiyor :KK43:ozellikle bu aralar gunduz uykusuda yok denecek kadar az malesef zaten uyusada hala fon sesinde uyumasina ragmen cok hafif mutfakta ki catal sesine bile gozunu aciyor malesef :KK43:

20180720_234122.jpg
iyi geceler teyzeleri dün 6 aylik oldu kizim

kizlar doğum kilomdan fazla birsey kalmadi ama eski kiloma donmek istiyorum 51 kilo ile hamile kaldim 50 ye düştüm
67 ile doguma gittim
suanda 54.7 yim
20180720_134233.jpg

dün kizim 6. ay asisini oldu cok ağlamış kuzum seside degisti inşallah iyi olur bebeğim..

kizlar doğum kilomdan fazla birsey kalmadi ama eski kiloma donmek istiyorum 51 kilo ile hamile kaldim 50 ye düştüm
67 ile doguma gittim
suanda 54.7 yimEki Görüntüle 2171050

dün kizim 6. ay asisini oldu cok ağlamış kuzum seside degisti inşallah iyi olur bebeğim..
O aşı oğlumu mahfetti allerjisi epey düzelmişti yeniden başa döndük. .......

X