2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar nasıl olsa hepsi bir bir olcak kimi bir ay önce kimi bir ay sonra yapcak benim kızım oturuyor emekliyor dis de cıktı iki tane hatta ne bilim bunlr olmasada veya bunları yapmasa da sıkıntı olmazdı bende inanın her bebeğin gelisimi farklı kimi önce oturur kimi emekler kimi önce diş cıkarır unutmayın genetiğin de cok ömemli bi yeri var cocuk gelisimimde sağlıkla büyüsünler hiç dert eden varsa etmesin zamanı gelince olucak bir bir hepsi zamanı vardır

Canım seninle aynı şeyleri yaşıyorum. Biz de 7 ay 15 günlüğüz hala ek gıdaya geçemedik. Tarhana çırbası sebze çorbası yaptım içmedi. Patates haşladım ağzına götürmedi. Anca eline ekmek verince kemiriyor. Bi de bardağa yoğurt koyuyırum içiyor. Bizim elimizden bir şey yemiyor. Agzını kitliyor. Artık tv karşında yesin diye ugraşıyorum ona da dalmıyor. Alıştırma bardağına anne sütü koyunca içmiyor sadece emmecek onu da öyle ahım şahım emmiyor. Ağlıyorum sinirden. Gece uykumuz çok iydi ama kurulmuş saat gibi hep aynı saatte uyanıp ağlıyor. Yazdıklarını okuyunca kendimi buldum. Dokltra gitmesik sen gşdersen ve bir çözüm bulursan benimle de paylaşır moson. Ben kendi kafama göre zinco şurup aldım iştah açıcı ama iyi mi yaptım bilmiyoruö
Canım iş yerime pedagog geliyor herhafta bir gün onunla konuşuyorum çünkü çocuk doktorumuza göre sanki herşey kâğıtta yazdığı gibi olacak zannediyor. Onun söyledikleri bebeğim ayrılık kaygısı yaşıyor.disardan gelen herşeyi reddediyor.mesela kaşık .mutlaka alistirmalisin bı şekilde bu tarz reddetmelerin ileri halı iletişim reddidir.bana önerisi biraz rahatla ve sıfırdan başlıyormuş gibi davran her defasında dedi.ek gıda ve uyku sorunu zaten olması gereken şeyler anormal bı durum yok diyor onunla konuşunca Azda olsa rahatladim ona özel bişey yapmıyorm bizimle sofraya oturtuyorum ve elini uzatırsa veriyorum artık.ilgilenmezse üzerine gitmiyorum.yeni yöntemler keşfettikce yazarim

Arkadaşlar ben fırında veya buharda sebzeleri ıyice pişirip damakla ezilebilecek haldeyken mama sandalyesinin tepsisine koyuyorum. Icine küçük kiyma parçaları da koyuyorum zeytinyağı döküyorum. 10 parça varsa nette 3 4 tanesi yenmiş oluyor. Eğer kaşık reddi yaşıyorsanız muhakkak deneyin derim. Evet Çok pis bir tablo çıkıyor ortaya. Saçına mı sürmüyor mama sandalyesini mı bulamıyor yerler ki kirlenmiyor haddi hesabı yok ama sonuçta bir süre merak edip ağzına götürüyor. Ben çiğneme refleksi gelişsin diye veriyorum. Malesef dişlerimiz çıkmadı bizim henüz o yüzden hala dişsiz nine şeklinde geziyoruz. :)

Canım iş yerime pedagog geliyor herhafta bir gün onunla konuşuyorum çünkü çocuk doktorumuza göre sanki herşey kâğıtta yazdığı gibi olacak zannediyor. Onun söyledikleri bebeğim ayrılık kaygısı yaşıyor.disardan gelen herşeyi reddediyor.mesela kaşık .mutlaka alistirmalisin bı şekilde bu tarz reddetmelerin ileri halı iletişim reddidir.bana önerisi biraz rahatla ve sıfırdan başlıyormuş gibi davran her defasında dedi.ek gıda ve uyku sorunu zaten olması gereken şeyler anormal bı durum yok diyor onunla konuşunca Azda olsa rahatladim ona özel bişey yapmıyorm bizimle sofraya oturtuyorum ve elini uzatırsa veriyorum artık.ilgilenmezse üzerine gitmiyorum.yeni yöntemler keşfettikce yazarim
Ben de ğerine gitmiyorum artık canım. Çümkü zorladıkça daha kötü oldu. Meeşa bı gece saat başı ağladı. Eredeyse halden düşütö:KK43: ben geceleri memede uyuyor die sağıp kaşıkla beriyorum sütü hem sütü sever kaşığı kabul eder die ama anne sütü bile kalıkla yemiyor. Çizgi film açıp içriyorum. Bakalım iiyi olsunlar inşallah

Arkadaşlar ben fırında veya buharda sebzeleri ıyice pişirip damakla ezilebilecek haldeyken mama sandalyesinin tepsisine koyuyorum. Icine küçük kiyma parçaları da koyuyorum zeytinyağı döküyorum. 10 parça varsa nette 3 4 tanesi yenmiş oluyor. Eğer kaşık reddi yaşıyorsanız muhakkak deneyin derim. Evet Çok pis bir tablo çıkıyor ortaya. Saçına mı sürmüyor mama sandalyesini mı bulamıyor yerler ki kirlenmiyor haddi hesabı yok ama sonuçta bir süre merak edip ağzına götürüyor. Ben çiğneme refleksi gelişsin diye veriyorum. Malesef dişlerimiz çıkmadı bizim henüz o yüzden hala dişsiz nine şeklinde geziyoruz. :)
Bu şekilde bende denedim fakat KV de benimle birlikte onun konuşmasini duymamak için ondan da vazgeçtik herşeye bı yorum onunla da ayrı savasiyorum.umarim hersey düzelir

Bu şekilde bende denedim fakat KV de benimle birlikte onun konuşmasini duymamak için ondan da vazgeçtik herşeye bı yorum onunla da ayrı savasiyorum.umarim hersey düzelir
Allah Allah çocuğun beslenmesine niye karışıyor çok garip ya. Boşver kilitle kapıyı yap bildiğin gibi kendi kendine savaşsın kv.den. Temennim biran önce kaşığa alışıp hem bebeğinin hem senin rahat etmen inşallah

Cnm gün boyunca ek gıda almadığı için acıkmıştır. Özellikle yatarken biseyler yerse rahat uyuyolar. Süt tek başına yeterli gelmez artik. Mız mızlaninca benim kız acıkmış oluyor

Dusunki gun boyunca sadece aut ictin tok tutar mi. Onlarin midesi de artk kati gidaya alisti nerdeyse sadece sut tok tutmaz
Ay kızlar nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum
Aslında sabah kahvaltısını yaptirdim
Arada bide çorba sundum onu yemedi herhalde o yüzden aç olmadığını düşündüm
Ama çorbayı sevmeme ihtimali hiç aklıma gelmedi
Sonrasında acayip vicdan azabı çektim
Şimdi ek gıda yı 4 kez vermeye başladım elhamdülillah rahatladı kuzum

Hanımlar Bebeğim 2 aydır toplamda 600 gr kilo almış
Geceleri çok sık ağlayarak uyanıyor
Dün gün boyunca ağladı
Bende temizlik yaptığım için sadece emzirdim
Ek birsey vermemiştim
Sonra baktık durduramıyoruz eşimle elma rendeleyip yedirdim ve ondan sonra sustu ve keyfi yerine geldi sizce sütüm yetmiyor mu artık? Nerden anlarım yetip yetmedigini

2 ayda 600 gr gayet iyi 6 aydan sonra kilo alimi zaten azalir hatta duradabilir sikinti yapmaniza gerek yok :)

Selam kızlar bu balık yapı kaçıncı ayda verşlşyor bebeklere?? Siz kullanıyor musunuz?? Bir de bağışıklık güçlendiren şuruplar hakkında ne düşünüyorsunuz??

Arkadaşlar bebisler sizi yoruyor heralde nerelerdesiniz :) Bebek bezlerinin fiyatı aldı basını gitti napsak tuvalet eğitimi vermeye mı başlasak şimdiden :KK70:

Arkadaşlar bebisler sizi yoruyor heralde nerelerdesiniz :) Bebek bezlerinin fiyatı aldı basını gitti napsak tuvalet eğitimi vermeye mı başlasak şimdiden :KK70:
:)) aradaki fiyat farkini pek bilmiyorum ama bizde primium careden aktif bebege gectik bu pakette.tasarruf candir :)

:)) aradaki fiyat farkini pek bilmiyorum ama bizde primium careden aktif bebege gectik bu pakette.tasarruf candir :)
Bizde premium kullanıyoruz. Iki üç gün önce e bebekte 130 tl idi nasıl almadım niye bekledim bilmiyorum şuan 185 tl:bicak: nasıl memnun musun aktif bebekten canim. Premium gibi ince mi

X