2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Düzelmeyince tekrar 3.kez referansı çok iyi olan bi doktora götürdüm antibiyotiğin 6 aydan önce kullanılmasının zararlarını anlattı iyikide kullanmamışım ventolinde taşikardi yapıyormuş 1 haftada 3 farklı doktora götürdüm hepside ilaç kullanımı ile ilgili birbirinden farklı düşünüyor çok şükür bugün bebeğim tam iyileşmesede emebiliyor en azından
Csnım ülkemiz de böyle bir şey var ne yazık ki bir doktorun dediğini diğeri beğenmiyor

Canım oluyor sorunlar bazen uzaklaşmak iyi gelir bende eşimle bebek bakımıyla ilgili sorunlar yaşamaya başlamıştım amnemlere gittim ilişkimizi gözden geçiricem dedim 1 hafta kaldım hem bana iyi geldi hemde eşime gerçi hergün geldi bebeği görmeyi ama ben pas vermedim sonra baktım düzeldi normale döndük yani
Bebek bakımıyla ilgilide cok tartıstık zaten cnm p yrni babaların cogunda var ama benim esaa sorunum kayınvalide sagolsun bizi bozmayı gayet iyi biliyo. Bana lohusalıkta birsürü şey yaptı eşim tamm bidaha gelmesin gidicek bu gun vs deeken bi baktım torununu goremiyo vs diye beni suclamaya basladı kadınla telefonla konustuktsm sonra erkekler bazı şeyleei okadar çabuk unutuyo ya da gozlerinin onunde olan şeyleei hiç ablnlsmıyolar kı şaşırıyorum gercekten. Bazen boyle boyle oldu diyorum sende herseye takıyosun yanlıs anlıyosun oluyo halbuki ortada bisorun var ona annesi iyilik yapmıs gibi geliyo valla anlamadım nedir bu gelin düşmanlığı

Merhaba hanımlar , önceden umursamadığım ama şuan telasesine düştüğüm bi konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bebeğim 3 aylık oldu hamd olsun sağ salim atlattik. Bu 3 ayda dışarıya her cikisimda kucagimda götürdüm. Arabayi yük olarak gördüm. Şimdi yaz geldi geliyor. Havalar güzel dışarı çıkmak istiyorum. Yine bebeğimi alır kucaklar götürürüm ama babaanne ve hala illa araba araba diye tutturunca araba almaya karar verdik.

Arabadan fln anlamam. Ama benim için çift yönlü ve tentenesinin komple inmesi alt sepetinin olması ve tabi kii bebek cantasini da taşıma özelliği bulunan bir araba olmasını istiyorum.

Dün en sonunda bir bakindik. Uygun fiyat olsun diye öyle pahalıya fln bakmadim.
Bana kalsa bakardim da babaanne alcak ve ucuzu da iyidir , dedikleri için es gectim.
Eşim travel sistem bakindi. Suan arabasi yok ama ileriki zamanlarda alma durumu var. Bu yüzden oto koltuğu uyumu istiyor.
Benim bebeğimde yere bırakılınca katiyen durmadi gi için çift yön istiyorum ses fln cikartip beni görur onunla oynarım fln susar....rüzgarlı havalarda tentene olsa dahı yüzüne vurmaması için gerektiğinde yönünü ayarlayabileyim, diye...
Her neyse dün bir tane aliverdik. Babaanne ve hala beğendiği için istedim.

Eve geldikten sonra aklıma geldi ki bize başka gostermislerdi.
Tutma kolunda yanlış hatırlamıyorsam tek tuşla kapama özelliği , ayrıca bardak fln birakabilecegim çıkma özelliği olan bölüm vardı. Ve sanki alt sepet büyük gibiydi öyle hatirliyorum. Ama sonradan bize verilen (a çıktığımız için biran once alıp bebeği içine koyup yemek yemeye gideceğiz diye acele ettik. Araba olsun da ne olursa olsun edası ile kapanış ve açılışını eşim bakmış bebeği bindirip ciktik..) kapatmam için illa aşağı eğilip kilidini çekmem Lazım. O bahsettiğim bardak bölümü ve buyük sepet gözü yok.
Diğer özelliklerine bakmadığım için daha ne gibi bi farkı vardı bilmiyorm.
Bizim almak istediğimiz 12 13 kilo birseydi sanirim. Suan ki de mi 12 13 bilmiyorum......
Fiyat farkı muhakkak vardır. O yüzden bugun arayacağım mağazayı.

Ayrıca 2 kat asagidayim asansör yok. Bu bölge hep yokuslu. Yani babaanneye gittiğimde epey yokuş cikacagim ta evlerine gidene degin yokuş var hem çıkmalı hem inmeli. Eve dönüşte de yokuş cikip ineceğim...

Arabada ağırlık benim için en onemlisiydi ama yardım ederler şöyle olur böyle olur, dedikleri için geri cekildim istemeye istemeye.
Yoksa hafif ama kullanışlı bakardım.
Zira benim bebek öyle kucaktan inme gelmiyor. Ki vermekte istemiyorum herkese. Otobüs fln sık kullanacağım.

Sizin aldiklariniz da ne gibi özellikler var ?
Şu olsa daha iyi olur dediğiniz özellik var mı?

Merhaba hanımlar , önceden umursamadığım ama şuan telasesine düştüğüm bi konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bebeğim 3 aylık oldu hamd olsun sağ salim atlattik. Bu 3 ayda dışarıya her cikisimda kucagimda götürdüm. Arabayi yük olarak gördüm. Şimdi yaz geldi geliyor. Havalar güzel dışarı çıkmak istiyorum. Yine bebeğimi alır kucaklar götürürüm ama babaanne ve hala illa araba araba diye tutturunca araba almaya karar verdik.

Arabadan fln anlamam. Ama benim için çift yönlü ve tentenesinin komple inmesi alt sepetinin olması ve tabi kii bebek cantasini da taşıma özelliği bulunan bir araba olmasını istiyorum.

Bana kalsa bakardim da babaanne alcak ve ucuzu da iyidir , dedikleri için es gectim.
Eşim travel sistem bakindi. Suan arabasi yok ama ileriki zamanlarda alma durumu var. Bu yüzden oto koltuğu uyumu istiyor.
Benim bebeğimde yere bırakılınca katiyen durmadi gi için çift yön istiyorum ses fln cikartip beni görur onunla oynarım fln susar....rüzgarlı havalarda tentene olsa dahı yüzüne vurmaması için gerektiğinde yönünü ayarlayabileyim, diye...

Tutma kolunda yanlış hatırlamıyorsam tek tuşla kapama özelliği , ayrıca bardak fln birakabilecegim çıkma özelliği olan bölüm vardı. Ve sanki alt sepet büyük gibiydi öyle hatirliyorum. Ama sonradan bize verilen (a çıktığımız için biran once alıp bebeği içine koyup yemek yemeye gideceğiz diye acele ettik. Araba olsun da ne olursa olsun edası ile kapanış ve açılışını eşim bakmış bebeği bindirip ciktik..) kapatmam için illa aşağı eğilip kilidini çekmem Lazım. O bahsettiğim bardak bölümü ve buyük sepet gözü yok.
Bizim almak istediğimiz 12 13 kilo birseydi sanirim. Suan ki de mi 12 13 bilmiyorum......

Ayrıca 2 kat asagidayim asansör yok. Bu bölge hep yokuslu. Yani babaanneye gittiğimde epey yokuş cikacagim ta evlerine gidene degin yokuş var hem çıkmalı hem inmeli. Eve dönüşte de yokuş cikip ineceğim...

Arabada ağırlık benim için en onemlisiydi ama yardım ederler şöyle olur böyle olur, dedikleri için geri cekildim istemeye istemeye.
Zira benim bebek öyle kucaktan inme gelmiyor. Ki vermekte istemiyorum herkese. Otobüs fln sık kullanacağım.

7 8 kiloyu aşmayan bir bebek arabası almanı tavsiye ederim. Yolda da kimden yardm isteyeceksin ki. Bebek arabasıyla üstüme araç süren kaç kişi oldu bir bilsen. Birilerine muhtaç kalma da kendi başına indirip çıkaracağın bir şey olsun muhakkak. Ve evet bebek arabası alman iyi olmuş canim kucakta zor olur.

Bebek bakımıyla ilgilide cok tartıstık zaten cnm p yrni babaların cogunda var ama benim esaa sorunum kayınvalide sagolsun bizi bozmayı gayet iyi biliyo. Bana lohusalıkta birsürü şey yaptı eşim tamm bidaha gelmesin gidicek bu gun vs deeken bi baktım torununu goremiyo vs diye beni suclamaya basladı kadınla telefonla konustuktsm sonra erkekler bazı şeyleei okadar çabuk unutuyo ya da gozlerinin onunde olan şeyleei hiç ablnlsmıyolar kı şaşırıyorum gercekten. Bazen boyle boyle oldu diyorum sende herseye takıyosun yanlıs anlıyosun oluyo halbuki ortada bisorun var ona annesi iyilik yapmıs gibi geliyo valla anlamadım nedir bu gelin düşmanlığı
Erkeklere annelerini kötülemeyeceksin ve şikayet etmeyeceksin. Adı her zaman sen yanlış anladın olur çünkü anneleri onlara öyle davranmıyor ve onlar annelerini öyle tanıyor. O yüzden bugün boyle boyle oldu sence neden ben mı yanlış anladım acaba diye yumuşak girişler yapabilirsin. Bugün boyle oldu ben cok üzüldüm halbuki ben bu niyetle söylemiştim. Ve asla ilk şikayet eden sen olma. Annesini haklı görse bile bu yumuşak başlı halinle olanlara üzülür ve annesine bir süre sonra anne esim üzülüyor sen her nekadar iyi niyetli konuşsanda diye uyarır. Malesef erkekleri boyle yönetmek gerekiyor aksi türlü inatlasmaya gidiyor

Ben chicco lite way plus aldım aşırı memnunum.

Hafif olması en önemli kriterimdi öyle de oldu. Hatta puset çıktığı anda baston tipi olacak kuş gibi hafif olacak yani :)

Yürüsu de inanılmaz rahat avm de yürüyüş yolunda zaten rahat olur nerdeyse tüm arabalar ama ben normal taşlı yolda da sürdum.

Kapatıp açması da kolay olunca iyi ki almışım Diyorum

Selam kızlar nasılsınız, herkezin bebişleri iyidir inşallah.
Benim oğlum 2.5 aylık olmasına rağmen 1 hafta boyunca antibiyotik kullanıyor. Yarın son çok şükür. Kulağı iltihaplandığı için doktor antibiyotik verdi. Gümde 3 kere 2 ml veriyorum. Her duyanda bu daha çok küçük nasıl antibiyotik verirsin diyor. Ben keyfime veriyorum sanki. Buarada kullandığımızdan beri ishal oldu oğlum ve ishal yüzünden de poposu pişik oldu. İnşallah tez zamanda iyileşir. Bebeğimin inlemesine ağlamasına dayanamıyorum. İçimden bişeyler kopartıyolar sanki.
Rabbim herkese şifa versin.

Buarada bebeğimin kafası çok terliyor. Normalmidir acaba. sürekli yastığı ıslak oluyor.

biz de geçirdik ortakulak enfeksiyonu bizim dr da antibiyotik verdi. günde 2 defa 2,5ml. 10 gün kullandık geçti çok şükür. ama kullanmasaydık o acıyla çocuk ne kdar dayanacaktı.. öğüre öğüre ağlamaktan morarıyordu, nasıl bi acıysa kuzum :KK43:

Kızlar ben doğumdan 30 gün sonra adet olmuştum. Şimdi 25 gün geçti yine adet oldum. Zaten 10 gündürtemizlenmiştim.Normalde 30 günde bir olurdum bir de aylarca adet olmazsın diyolardı. Doktora gitsem mi

Merhaba hanımlar. Benimde 2,5 aylık bi kızım var. Eda bende aynı sen gibi oldum. Doktor normal dedi

Kızlar nurse harveys surup kullanıyoruz bü de biogaia damla nurse harveys damla kullanan vardı ne işe yarıyor damlası?

ahh bu kayınvalideler ne isterler gelinlerden sabırlı olup kafana takma canım yoksa çok üzülürsün öyle demiş böyle yapmış bırak ne yaparsa yapsın Benim kayınvalidemde çok zor kadındı ama biz 1 yıllık evliyken rahmetli oldu.erkekler annelerine toz kondurmuyolar gerçeği bilsede kimse annesine laf söyletmez en güzeli takmamak

Erkeklere annelerini kötülemeyeceksin ve şikayet etmeyeceksin. Adı her zaman sen yanlış anladın olur çünkü anneleri onlara öyle davranmıyor ve onlar annelerini öyle tanıyor. O yüzden bugün boyle boyle oldu sence neden ben mı yanlış anladım acaba diye yumuşak girişler yapabilirsin. Bugün boyle oldu ben cok üzüldüm halbuki ben bu niyetle söylemiştim. Ve asla ilk şikayet eden sen olma. Annesini haklı görse bile bu yumuşak başlı halinle olanlara üzülür ve annesine bir süre sonra anne esim üzülüyor sen her nekadar iyi niyetli konuşsanda diye uyarır. Malesef erkekleri boyle yönetmek gerekiyor aksi türlü inatlasmaya gidiyor
Valla onu da yapıyorum cnm aslında annesinin neler ysptıgının gayet farkında aman sen sakın ol vs diyo cogu zaman ve herzamn annesinin soylediklerine sayhıyls cevap verdigim icin beni taktır ediyor. Ama artık cevap vermye vermye kadın hakaret efebilecegini sanıyor eşim onunnla konustugu halde yine devm ediyo ogluyla bizim mutluluğumuzu kıskanıyo. Eşim bunların hepsını ibldigi galde hala annesinin haksız oldugu bazı konulards savunabiliyo ve benim aileme atada oyuzden sizdede boyle oluyo diye laf soyleyebiliyo ona şasırıyorum. Kadın okadar güzel rol yapıyo uzgun aglamaklı takılıyoki eşim hemen etkileniyo sagolsun gozyaslarından bu hafta sonu dısarı cıkacaktık aylardır cıkmıyorum annesine gitmeyi dusundugu icin goiidemedik dısarı kav hafta once soylemiştim oysaki. Bende cok sinirlendim annesine gitmedim. Bazen gecmeyen anne takıntısı yoruuo beni

Ben mamas papas ocarro aldım çok konforlu memnunum sürüşü çok hafif ama ağır tek başıma taşıyamam o yüzden tek çıktığımda yaz için baston arabalardan alıcam

ahh bu kayınvalideler ne isterler gelinlerden sabırlı olup kafana takma canım yoksa çok üzülürsün öyle demiş böyle yapmış bırak ne yaparsa yapsın Benim kayınvalidemde çok zor kadındı ama biz 1 yıllık evliyken rahmetli oldu.erkekler annelerine toz kondurmuyolar gerçeği bilsede kimse annesine laf söyletmez en güzeli takmamak
Aynen cnm biliyor nası biri oldugunu ama hele ilk evlendigimizde hep haksız ben oluyodum enazından şimdi onlaro aştık ama yinede hic kotuleme haya yaptı yok. Hafta sonu pyle olduki ben torununu gostetmıyorım ons gibi oldu Cnm benim kaynana cok degişik bi insan bizi yonetmek ve ona muhtaç olmamızı istiyo oyle olınca benkole gibi her dedigini yapıcam ve yakınına taşınıcax eşimde beni azarlıycak hic savunmıycak vs dolsylı yoldsn bunları ima bile etti oyuzden her dedigine her ysptıgına karsı savunmada olur durumdayım mecburen hicbir acık vermemek icin boyle yaşanmaz ama napalım kadın değişmez malesef sadece kendini düşünüyor diger grlin esir gibi benide oyle istedi yapamadı

Aynen cnm biliyor nası biri oldugunu ama hele ilk evlendigimizde hep haksız ben oluyodum enazından şimdi onlaro aştık ama yinede hic kotuleme haya yaptı yok. Hafta sonu pyle olduki ben torununu gostetmıyorım ons gibi oldu Cnm benim kaynana cok degişik bi insan bizi yonetmek ve ona muhtaç olmamızı istiyo oyle olınca benkole gibi her dedigini yapıcam ve yakınına taşınıcax eşimde beni azarlıycak hic savunmıycak vs dolsylı yoldsn bunları ima bile etti oyuzden her dedigine her ysptıgına karsı savunmada olur durumdayım mecburen hicbir acık vermemek icin boyle yaşanmaz ama napalım kadın değişmez malesef sadece kendini düşünüyor diger grlin esir gibi benide oyle istedi yapamadı
Çok zor Allah yardımcın olsun hasta ruhlu kadın tabiki kendini ezdirme hiç kimse için sadece duygusal olarak üzme kendini politik ol seni gerçekten üzmesine izin verme sen üzüleceğine o yesin kendini

Çok zor Allah yardımcın olsun hasta ruhlu kadın tabiki kendini ezdirme hiç kimse için sadece duygusal olarak üzme kendini politik ol seni gerçekten üzmesine izin verme sen üzüleceğine o yesin kendini
Aynen şı zamana kadar bi cok sorun yasattı eşimle bana ama somunda nekadar hala yine anneciligi devsm da etse gercekleri gordu şükür benim saygımı korumamdan otürü kotu olan hep o oldu. Ama kadın durmsyınca cunku basarana kadar durmıycak insan daysnamıyo yine ufak tefek huzursuzluklar etkilenmeler oluyo eşim tarafından allah yardımcımız olsun valla kaynana sorumuz olmasa eşimi bszı konularda etkilemese mutlu bir hayatımıx var şükür eşimin beni sevdiginide biliyorum ama kadına gün gecrikce katlanmak zorlaşıyor allah yardım etsin valla :KK43:

X