2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
İstanbul kartal pendik maltepe civarı doktor önerisi olan var mı

Merhaba, maltepe özel ersoy hastanesinde Neşe Hanıma götürüyorum, oldukça memnunum. Çok bilgili deneyimli. Asla aceleye getirmiyor dikkatlice heryerini muayene ediyor bilgilendiriyor.

Tavsiye ederim :)

kusara bakma geç gördüm mesajı aşı kartına işleniyor bir sağlık ocağı birde hastanenin verdiği kart var ama rota virüs için zaman önemliymiş bebeğim tam 3 aylık oldu bugün 25 ocak doğumlu kim ne zaman yaptırdı merak ediyorum gittiğim bir doktor vardı ama artık gitmeyi düşünmüyorum yeni doktor arıyorum o yüzden sıkıntı yaşadım tek bakıyorum ve inanılmaz yoruluyorum sağlık ocağı 3 ay aşısı yok dedi ve rota virüs için özel aşı dedi o yüzden zaman geçirmeden sormak istedim
3 ay 4 gunluktu asi oldugunda 3 bucuk aya kadar yapiliyo die biliorum. Hastaneye gittiginde iki karti da gotur. Hastanede kullanilan karta islesinler asilari yada sen de isleyebilirsin. Saglik ocagina da doktorum tek takip olsun dedi bu karta isleyelim de tek karta islenir o zaman benm saglik ocagi da ayri verdi doktora sordum izlem defterine yaz onlari saglik ocagina da soyle buna yazsinlar gittikce dedi. Rotavirus asisini hastane de de yaptirabilirsin biz hastanede yaptirdik

Kızlar malesef oglumu Üniversiteye götürdüm aynı testı yaptılar gecemedi geldim kac saat agladım heder oldum baya napacm bilmiyorum

Kızlar malesef oglumu Üniversiteye götürdüm aynı testı yaptılar gecemedi geldim kac saat agladım heder oldum baya napacm bilmiyorum
Ağlama canım ya allah büyük vardır bir hikmeti daha önce geçtiğini söylemiştin onlar nasıl geçmişte bu defa geçemedi onu sordun mu dr

Canım anestezi ile mi oldu bebis sünnet ben çok kararsızım biraz daha beklesek mi diye benim bebis emmedigi icin 30 Nisa’n da 4. Ayı bittginde ek gıdaya başlıyoruz bende çok merak ediyorum neler verecek doktorumuz ben ise başladım iki hafta olacsk baya zorlanıyorum

Evet cnm bolgesel igneyle uyusuyor sadece
Hicmi emmiyor seninki
Ben emziriyorum da ne oluyor sanki bu ay iyice canavarlasti doymak biliyor eskisi gbi dolmuyor göğüslerim peyniir ve yogurdun tadina baktik biz

Yanlis mi hatirliorum.senin ilk bebegin de de vardi dimi bu durum. Onda nasil ilerlemisti olaylar. Ben iki testi gecip de bunda gecmemesine anlam veremedim guvenilir gelmedi. Perisan etme kendini. Insallah gonlunce olur

Yanlis mi hatirliorum.senin ilk bebegin de de vardi dimi bu durum. Onda nasil ilerlemisti olaylar. Ben iki testi gecip de bunda gecmemesine anlam veremedim guvenilir gelmedi. Perisan etme kendini. Insallah gonlunce olur
Canım neden böyle bir kanıya bardın aileniz de kulakları duymayan biri varmı birde Yüksek ve ani seslere de mi tepki vermiyor

3 ay 4 gunluktu asi oldugunda 3 bucuk aya kadar yapiliyo die biliorum. Hastaneye gittiginde iki karti da gotur. Hastanede kullanilan karta islesinler asilari yada sen de isleyebilirsin. Saglik ocagina da doktorum tek takip olsun dedi bu karta isleyelim de tek karta islenir o zaman benm saglik ocagi da ayri verdi doktora sordum izlem defterine yaz onlari saglik ocagina da soyle buna yazsinlar gittikce dedi. Rotavirus asisini hastane de de yaptirabilirsin biz hastanede yaptirdik

Teşekkür ederim cnm önümüzdeki hafta götüreceğim

Bence üzme kendini testte yanlışlık olabiliyor böyle örnekler çok biraz bekle tekrar yaparsın göreceksin ki hiçbir sorun yok

Ağlama canım ya allah büyük vardır bir hikmeti daha önce geçtiğini söylemiştin onlar nasıl geçmişte bu defa geçemedi onu sordun mu dr
İşte benım de anlamadığım konu o aynı test baska hastane 3kere gectı e iltihap var sıvı var onlar olunca gecmez dedıler

İlk kızım da hastane test yapmamıs 14 aylıkken ogrendık

Kızlar herkes bebeğinin ne kadarlik olduğu nu, neler yaptığını, sizin gelişimi için neler yaptığınızı boyunu kilosunu yazabilir mi çok merak ediyorum:KK68:

Benim oğlum pazartesi günü 3 aylık olacak. 23 ocakta doğdu. Suan 6 buçuk kilo 63 cm. Hem mama hem anne sütü içiyor. Ama ağırlıklı mama. Anne sütü bir öğün bile yetmiyor malesef.

Gülücük atmalari kendi kendine ses çıkarmalari çoğaldı son günlerde. Twde dikkatini çekiyor artik. Gaz sorunumuz baya azaldi. Artik mama onlugunu takinca mama icecegini anliyor ve diliyle hareketler yapiyor
Gelişimi için sürekli konuşuyorum bebekce değil büyük bir insanla konuşur gibi. Eline birseyler verip veya oyuncaklarını gösterip hareket etmesini sağlıyorum. Renkli seyler ilgisini cekiyor. Ellerini tutunca kendini kaldrmya calisiyor. Yan yatarsa donebiliyor yastikta yatarsa nerdeyse oturacak kadar kalkabiliyor. Dil cikartirsam oda cikariyor.
:anne:

çok güzel konuya deyinmişsin benim bebeğimde bir ay erken doğdu. şuan 4,5 aylık 4. ay kilosu 6100 gr boyu 63 cm
maalesef benimde sütüm cok azaldı mama ve süt şeklinde devam ediyoruz. Smilac 1 bebek sütü kullanıyoruz.
benimki bir aydır yan dönüp emekleme pozisyonu kendi kendine alıyor eğer ayağı ile destek alırsa öne sağa sola atılımlar yapabiliyor. tv cok dikktini çekiyor özellikle sebahları ona çizgi film açıyoruz mamasını yerken tv takip ediyor. renkler hareketli objelere ilgili. camdan bakıyoruz ağaçları arabaları kuş vs geçerse takip ediyor. bilinçli olduğunu düşünmüyorum ama bana bakarak anne diyor. baba nerede dediğimde babayı odada arıyor yoksa, varsa direk babaya bakıyor. en sevimli hallerine doğru yol alıyoruz.
tüm aşılarını yaptırdım. Rota virüsü aşısını da yaptırdım. Henüz hiç bir aşı sonrası herhangi bir yan etki ateş vs. olmadı.bu ay bir kaç sefer meyve püresi denedim çok iştahli yiyor bir iki kaşık verdim sadece ama o ağlarak devamını istiyor. günde bir kakasını yapıyor. Demir ilacı sebebiyle koyu renk yeşil siyah hatta. hergün öğleden sonra parka gezdirmeye çıkıyoruz. Kalabalık hareketli parkları seviyor. Sakin sokak arasındaki partta bir süre sonra sıkılıyor.

Günaydın.Kesintisiz uyuyor oğlum.Ben onu uyandırmadan( hiç bir şekilde ışık açmıyorum,tel fonun ekran ışığıyla hareket ediyorum,onunla iletişime geçmeden) saat 11 de ve saat 5 te besliyorum.Bugün sekizde uyandık mesela.

Biz anne sütü ve mama birlikte gidiyoruz.İlk 2 ay yaşadığım kabus gibi günlerden,stresten,uykusuzluktan sütüm oldukça azaldı.Sadece sabır gerekiyor.Ben çok araştırdım,çok okudum.Bazı bebekler doğuştan Melek,bazılarının da eğitilmesi gerekiyor sadece.Mesala bebeğimi gece saat 3 te besliyordum.Doktorum 3 aylıkken gece beslenmesini kesmemi söyledi.Böylece gündüzleri daha iyi besleneceğini ve gece belirli saatlerde salınan büyüme hormonunu onu beslemeye çalışarak engellemeyeceğiz dedi.

Tabiki ilk gece oğlum uyandı.Saat 3 te beslenmeye alışıktı.15 dakika ağladı.sonra uyumaya devam etti.O ağlarken kesinlikle yatağından çıkarmadım iletişime geçmedim.Işık açmadım.Uyurken dinlediği pışpışlı elektrik süpürge sesi var YouTube’dan onu açık bıraktım.3 gece böyle devam etti ve sonrasında rutin oturdu.Artık saat 3 te asla uyanmıyor.Yenidoğanı bir rutine alıştırmak için en az 3 tekrar gerekiyormuş.”Bebekler fısıldayan mucize dadı”kitabında okudum bunu.Kitabı şiddetle tavsiye ediyorum.Ne derse birebir oluyor ve bebeğinizi daha iyi tanıma fırsatı sunuyor.Ben birde instagramda ve you tube da Kundak uyku ve Tevhide dadıyı takip ediyorum.Canlı yayınları ve videoları inanılmaz faydalı.Kudakuyku’nun yaratıcısı Pınar hanımın üstüne basa basa söylediği bir şey vardı.Bebeğiniz zamansız uyandığında,tekrar uykuya dönmesi için ona 15 dakika verin.hemen müdahale etmeyin,ona görünmeyin.Benim bebeğimde her defa işe yaradı.

sanırım uyku eğitiminin faydası var ama maalesef cocuk huyu da önemli. Benim bebeğim doğduğundan beri akşam 9-11 arası uyur gece 2-3 de uyanır uyku sersemi emzirir tekrar uyur saat 5-6 gibi tekrar uyanır yine emzirir sonra sabah 9-10 kadar uyurdu. En gazlı kolik zamanlarında bile akşam 5 den 11 kadar huzursuz geçirirdi.ama uyku düzeni buna yakındı. halada böyle sevam ediyor ama son bir kaç haftadır gece 2-3 gibi uyanmıyor bu sefer 5-6 gibi uyanıp emziriyorum geri uykuya dalıyor. gece bir öğünümüz eksildi yani.
her cocuğun bir huyu var ne yaparsan yap değişmiyor ben bunu anladım. onun yönlendirmesine göre hereket edince biz rahat ediyoruz yoksa kurallar vs. koyunca eziyete başlıyor. Bizimde 2-3 tane şarkımız var onları duyunca hemen ellerini kenetliyor uyku pozisyonuna geçiyor:)

Cevaplarınız için teşekkürler :) Oğlum 77 günlükken oldu. Bugün de sünnetten sonra 4. günümüz bitti. Sadece ilk gün mızmızlayacak gibi oldu 5-6 kere o kadar. Şimdi sadece bakımını yapıp iyileşmesini bekliyorum :) Bir haftaysa az kalmış gerçekten ^-^ Sünnet ettirene kadar vicdan azabı çektim çok canı yanacak diye ama hiç tahmin ettiğim gibi olmadı. Hala sünnet edilmeyen bebekler varsa ben de tavsiye ediyorum ^-^

bende bebeğimi 4 ayı dolmadan 30 martta yaptırdım sünnetini. aneztezisiz uyanık yapıldı. ilk gün mışıl mışıl uyudu. ama ikinci gün ve 3 gün çişini yapınca yanma olduğundan cok ağlıyordu. onu da altını açık bırakarak çözdük. altı açık olunca çiş yaralarına temas etmediği için ağrıları olmadı. bir hafta içinde dikiş vs. izlerde yok oldu. geyet rahat bir dönem geçirdi. Şiddet ile tavsiye ediyorum sünneti ilk 4 ayında anestizisiz yapılmasını.

X