2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Kızlar 58 günlük bebeğim çok az kilo almış ya. Sağlık ocağında tarttiırdım 22 günde 400 gram almış. 3.600dü 4 kilo olmuş sadece anne sütü alıyor. Cok az değil mi 😔 4 kilo 2 aylık bebek için zayıf baya dimi çok üzülüyorum bu arada boyu da 54 cm den 58e yükselmiş. Doktora daha götürmedim ama mama ile desteklesem mi acaba.

Kızlar 58 günlük bebeğim çok az kilo almış ya. Sağlık ocağında tarttiırdım 22 günde 400 gram almış. 3.600dü 4 kilo olmuş sadece anne sütü alıyor. Cok az değil mi 😔 4 kilo 2 aylık bebek için zayıf baya dimi çok üzülüyorum bu arada boyu da 54 cm den 58e yükselmiş. Doktora daha götürmedim ama mama ile desteklesem mi acaba.
Günlük 20-30gr almaları gerekiyormuş

Kizlar 212 avmdeki
Sobee mağazsı kapaniyormuş
%70 indirim varmiş
Bilen giden varmı
Güzel seyler varmi acaba

Boşuna te beylikduzunden gitmek istemiyorum

Ah kızlar çok mutsuzum sütümü sağarak veriyordum ya bebeğim memeyi reddetmeye başladı. Eds falan ne denediysem hikaye bir kaç dk emiyor süt yavaş gelmeye başlayınca çığlık ata ata kasıla kasıla ağlıyor. Neyse tam bu durumu kabullendim sağıp vermeye devam derken mastit oldum. 39,5 ateş düşmedi bi türlü antibiyotik de başladık semptomlar azalmayınca bi ultrason çektiler ki mastit abse olmuş. Cerrah şırıngayla boşalttı içini ama yeniden oluşursa ameliyat dedi😔 gerçekten bezdim artık bu emzirememe işinden.
Çok üzüldüm canım ya inşallah tekrarlamaz, bebeğin sabırsız belli ki acaba memeyi vermeden önce biraz sağım yapıp süt memeye inince versen daha kolay kabul edebilir biberonun hızlı akışına alışmış gibi..

Benimki bu 2 gündür dahada arttı kusması fışkırır tarzla. Doktor normal diyor kilo alımı olduğu için. Benimkide 5630du 3 ay 6günlüj
Kustukları için gelişemiyorlar tam minikler saglıklı olsunlarda .ben aptamile basladım biraz toparladı gibi ek olarak verirsen eger faydasını gördüm

Ah kızlar çok mutsuzum sütümü sağarak veriyordum ya bebeğim memeyi reddetmeye başladı. Eds falan ne denediysem hikaye bir kaç dk emiyor süt yavaş gelmeye başlayınca çığlık ata ata kasıla kasıla ağlıyor. Neyse tam bu durumu kabullendim sağıp vermeye devam derken mastit oldum. 39,5 ateş düşmedi bi türlü antibiyotik de başladık semptomlar azalmayınca bi ultrason çektiler ki mastit abse olmuş. Cerrah şırıngayla boşalttı içini ama yeniden oluşursa ameliyat dedi😔 gerçekten bezdim artık bu emzirememe işinden.
Rabbim şifa versin canım bende çekiyorum inan. Çatlaklar, yarıklar ve yaklaşık bir buçuk aydır süre gelen mantar belası.Sağıyorum arada. Mastitte oldum.. Hemen hemen aynı dertlere muzdaribiz anlayacağın. İnan bazen memeden kesesim geliyor, bu acı ve yaralardan kurtulmak için. Rabbim muhafaza etsin, şifa versin ikimize ve ihtiyacı olanlara..

Selam kızlar birşey sorabilir miyim ? Ben 15. Adet oldum ama hem birgün sürdü hem normal adet kani gibi değilde sanki doğum sonrası kanama gibi koyu renkli idi . Yani bu normal mi yoksa bi dr â gitmeli miyim

Kızlar bu idrar yolu enfeksiyonuyla ilgili üromisin kullanan var mı? Doktor monurol yazmıştı ama birkaç yere baktık piyasada bulunmuyor diye üromisin verdiler muadiliymiş birebir aynı içerik diyince aldık ama özellikle hamileler kullanabiliyor mu diye sormadım şimdi aklıma takıldı.

Canim bebeğin dogdu mu ben de uromisin kullandim da insallah bi zarar vermemiştir

Kızlar doğum sonrası korunma yöntemi olarak bi girişimde bulumdumuz mu spiral filan taktıran var mı
Doktor herhangi bir korunma yöntemi belirle ve kullan dedi istersen spiral takabiliriz dedi ama ben istemedim kondom şimdilik henüz adette olmadım ki halimden memnumum canıma minnet o ağrıları çekmem hiç değilse diyorum ama bakalım , yine de güvenmiyorum bu duruma tabiki 😅😉

Ne yapiyorsunuz kızlar durumlar ne 😊 benim kızım 3aylık olacak az kaldı uyku eğitimine başladım, ama bi 10gün sonra ise başlamam gerekiyor. Süt saymaya çalışacağım 😛 inşallah bensiz durur ondan ayrılmak beni strese sokuyor , yine de buna şükür diyorum. Siyah beyaz zeka kartları aldım ve üç boyutlu hikaye kitapları baya ilgili bakıyor maşallah. Hepinize benden😚💓

Ne yapiyorsunuz kızlar durumlar ne 😊 benim kızım 3aylık olacak az kaldı uyku eğitimine başladım, ama bi 10gün sonra ise başlamam gerekiyor. Süt saymaya çalışacağım 😛 inşallah bensiz durur ondan ayrılmak beni strese sokuyor , yine de buna şükür diyorum. Siyah beyaz zeka kartları aldım ve üç boyutlu hikaye kitapları baya ilgili bakıyor maşallah. Hepinize benden😚💓
Ne çabuk işe başlıyorsunuz 😞 uyku eğitimi almanız ne iyi .. bende kasımda başlıcam şimdiden nasıl bırakıcam diye düşünüyorum ve sadece anne sütü sağma yaparak sütüm azalcakmı ? Bebeği biberon verince beni reddedermi ?? Kafamda okadar çok soru varkiii :110: şimdiden Allah kolaylık versin ilk gün zorlancaksınız sanırım:KK43:

Selam kızlar birşey sorabilir miyim ? Ben 15. Adet oldum ama hem birgün sürdü hem normal adet kani gibi değilde sanki doğum sonrası kanama gibi koyu renkli idi . Yani bu normal mi yoksa bi dr â gitmeli miyim
Aynı şey benimde başıma geldi bir gün daha bekledim devamı gelmedi koyu kahverengi gibii şuan hiçbisey yok ama ..

Allah kolaylık versin canım. Annen mi bakacak bebeğe?

Kızlar benim kızım kılo almıyo delirecegim artık ya :KK43: saglıgı yerinde sükür ama kılosu az.
2800dogdu hastaneden 2.700ilr ayrıldık ilk ay 1.300 gram aldı 2.ay 1 kilo aldı haftaya 3.ayımıza girecegiz ama sadece 300gr almıs ve hiç ilerlemıyo boyu uzuyo sadece .boyunun uzaması da yeterlımıkı boyunun uzadıgı zaman kılo almaması normal mi ki
Aynı durum bizdede oldu. 3900 doğdu. 3600e düştü. İlk ay 1400gr 2.ay 850gr ve buay sadece 350 gr almış. Ama boy 10 cm uzamış doğduğundan beri bana dr birşey önermedi petcentile de olduğu için artık yavaşlsyacak kilo alımı sanırım

X