2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek

hiç moralini bozup enerjini düşürme ilk bebekte herkes benzer şeyleri yaşıyor🍀 . Zaman geçtikçe düzen biraz daha oturuyor . Mesela çamaşırı akşam makinaya atıyorum , gece emzirmeye kalktığımda kurutmaya atıyorum . Azda olsa çamaşırı asla bekletmiyorum . Aynı şekilde bulaşık makinasınıda bekletmiyorum hem azken boşaltması daha kolay oluyor 🙈😅 kendi kahvaltınız için yatmadan hazırlık yapabilirsin ( tost ekmeğinin arasına kaşarı koyup hazırlama şeklinde veya Melemen yapıp sabah sadece ısıtıp , yumurta kırabilirsin ) 🌷
İkinci çocuğun olduğunda tek çocuklu ne kadar boş vaktim varmış diyeceksin 😊❤️

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek

Canim o aya gore degil kiloya gore hesaplaniyor diye biliyorum internette ben videosunu izlemistim kiloya gore gunluk almasi gereken kalori hesaplaniyor kaloriye gore de ogun basina kac cc almasi gerektigini cikariyorlar

Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek

Şuan çoğumuz aynı durumdayız canım emin ol, çamaşırları birikti, toplanip katlanılacaklar var, bulaşık makinem yıkandı boşaltılacak.. Ve ben emziriyorum 😕 10 dkk bile uyusa o 10 dkkda birşey halletmeye çalışıyorum halledemediklerimde eşimde napim robot değiliz olduğu kadar. Büyüdükçe uykuları uzayacaktır hep böyle kalmaz sıkma canını, uykuyu ihmal etme vücudun bitkin düşer bebişin için dinç olmalısın 💞

Sagınca sütüm az cıktıgı İcin yetmio gbi geliyo o yüzden hesaba düştüm

Canim sagma makinasi bence tam sagamiyor ya ben bebegi gogsume aldikca sut geliyor hem yutkunmasini duyuyorum hem de sutlu oluyor memeyi cekince yuzu

Kizlar sizinbebenizde omuzunuzdayken kafa atıyor mu korkuyorum fındık burnunu kıracak diye bir gün..

Ohoo benimki de atiyor acken yapiyor benimki memeye saldiriyor gibi punkci kizim diyorum ben bazo hareketleri cok komik bunlarin ya 🤣

Kizlar sizinbebenizde omuzunuzdayken kafa atıyor mu korkuyorum fındık burnunu kıracak diye bir gün..
Atıyor 😄 kafasını daha dik tutamıyor kafasını sağa sola savururken artık nereye denk gelirse vuruyor. Ama ben bayılıyorum o hâline çok tatlı oluyor. Ben omzuma yaslayıp gazını çıkarmaya çalışırken o bana bakıp gülücük atıyor dudağını da büzüyor yiyesim geliyor ya 😍🤩

Hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz canım. Benimki gece çok ağlamıyordu ama 2 3 gecedir ağlıyor barsakları gaz oluşturuyor heralde artık damla kullanıyorum ama çok işe yaramıyor. Senin şu yazdıklarının aynılarını yaşadım bazen 11 12 ye kadar kahvaltı yapamadığım oluyor. 6 da uyan emzir altını değiş gazını çıkar. Uykusuz kaldığım için o uyuduğunda biraz uyıyim diyorum 8 de ağlama sesine uyanıyorum yine, acıktığı için. Bazen susmuyor gazı varsa işlerimi de yapamıyorum kahvaltı da ya da tam yaparken ağlıyor kalıyor işler. Boşver varsın kalsın. Olduğu kadar yapacaz işte. Cidden zor uykusuzluk, sürekli bi varlığın sana bağlı olması, sorumluluğu... Allah yardımcımız olsun 🤲

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek

Bebegin kilosuyla orantiliyorlar gunluk kac cc almasi gerektiginin nette anlatimi vardi.
Vardi ama bosver bunlari kuzum.

Benim 2-3 saatte 60 cc kadar sutum oluyor nadiren 90 cc ye cikiyor. Ne kadar sutun ciktiginla ilgilenme. Kilo alimi iyi mi degil mi. Bu sorunun cevabi iyiyse hersey yolundadir. :)

Beyiss Beyiss bebekte bebeğe farkediyor huylar onun düzenine göre sende bir planlama yapabilirsin cnm. benim oğlan sabahları genelde ben uyandığımda uyuyor oluyor. hemen kalkıyorum çamaşırım varsa onları atıyorum, duşa gireceksem duşa giriyorum. kahvaltılıkları çıkarıyorum sonra 1numaram uyanıyor onun yatağını topla üstünü değiş vs vs derken miniğin sesi duyuluyor🤣altını değişip karnını doyuruyorum mutfağa alıyorum anakucağında etrafı izliyor biz kahvaltıyı bitirene kadar. sonra emzirme uyku derken aralarda yapacağım ne varsa yapmaya çalışıyorum. ama şöyle bir durum var ev temizliğine 3 haftada 1 abla var o geliyor. onun gelmeyeceği haftalarda eşim süpürüyor evi. bazen zaman bulursam bende süpürüyorum haftaiçleri. ütüye el sürmüyorum o da eşimde.
bu ara şu robot süpürgeyi alsam fena olöaz ama eşimden hamle bekliyprum ses yok😁

Ben sadece bebek bakıyorum😂 diğer işlere yetişemiyorum sabah yatakları düzeltiyorum akşam yemek yapıyorum oda bebeklere biri bakacak yoksa onları da yapmam imkansız..
Tabi şuan uykumdan kısmıyorum yanlız kalınca işleri gece halladeceğim galiba😭

işitme testi için fakülteyi aradık randevuya gerek yok sabah 8de başlıyor mesai gelip yaptırabilirsiniz sevkinizle beraber dediler. haftaya giderim diye düşünüyorum bakalım
Hadi bakalım inşallah bu sefer geçecek testi..

Geçen gün banada aynısı oldu 3 öğün aynı memeyi verdim diğerinide sağdım aynısı olmasın diye geçti.
Bifincankahve bana son emzirdiğin tarafın bileğine toka tak demişti çok pratik öyle yapıyorum.
Ben de yazıyorum aslında gece uyku sersemi unutmuşum tokayı deneyeyim onu da değiştirmeyi unutmam inşallah😳

Beyiss Beyiss bebekte bebeğe farkediyor huylar onun düzenine göre sende bir planlama yapabilirsin cnm. benim oğlan sabahları genelde ben uyandığımda uyuyor oluyor. hemen kalkıyorum çamaşırım varsa onları atıyorum, duşa gireceksem duşa giriyorum. kahvaltılıkları çıkarıyorum sonra 1numaram uyanıyor onun yatağını topla üstünü değiş vs vs derken miniğin sesi duyuluyor🤣altını değişip karnını doyuruyorum mutfağa alıyorum anakucağında etrafı izliyor biz kahvaltıyı bitirene kadar. sonra emzirme uyku derken aralarda yapacağım ne varsa yapmaya çalışıyorum. ama şöyle bir durum var ev temizliğine 3 haftada 1 abla var o geliyor. onun gelmeyeceği haftalarda eşim süpürüyor evi. bazen zaman bulursam bende süpürüyorum haftaiçleri. ütüye el sürmüyorum o da eşimde.
bu ara şu robot süpürgeyi alsam fena olöaz ama eşimden hamle bekliyprum ses yok😁
Belli vakitten sonra ses beklemeyeceksin, pişkinlik yap ya sen ses ver ya da sipariş 🤣

Benimde çamaşırım bitmiyor günlük 2 makina çamaşır çıkıyor ömrüm bitti bu çamaşırlarla😬

kızlar birşey sorucam. kurban kestiniz mi bebeklerinize?biz kızımda kesmiştik şimdi oğlana da keselim diyor eşim. aslında kurban yerine başka birşey yapılır mı fikriniz varmı

hiç moralini bozup enerjini düşürme ilk bebekte herkes benzer şeyleri yaşıyor🍀 . Zaman geçtikçe düzen biraz daha oturuyor . Mesela çamaşırı akşam makinaya atıyorum , gece emzirmeye kalktığımda kurutmaya atıyorum . Azda olsa çamaşırı asla bekletmiyorum . Aynı şekilde bulaşık makinasınıda bekletmiyorum hem azken boşaltması daha kolay oluyor 🙈😅 kendi kahvaltınız için yatmadan hazırlık yapabilirsin ( tost ekmeğinin arasına kaşarı koyup hazırlama şeklinde veya Melemen yapıp sabah sadece ısıtıp , yumurta kırabilirsin ) 🌷
İkinci çocuğun olduğunda tek çocuklu ne kadar boş vaktim varmış diyeceksin 😊❤️
Mertur hamileykende çok yardımcı oluyordun 🙈 nasılsın nerelerdeydin

X