2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek

Yalniz degilsin. Saat 15:57 Gunluk yapilacak rutin temizlik mutfak silme supurme vs hala hepsi yapilcak :) o isler durdukca gozumde oyle buyuyor ki. Kimseden birsey beklemiyorum ama annecigimin destegine hayir demezdim. Hep bahane yada hep bi sebep :) 40 imiz cikacak nerdeyse annecim iki kere falan geldi sagolsun.bebisi sevdi sonra cayini icti gitti.Napalim ya. Oldugu kadar. Bende yetebilmek istiyorum evime.Yetemeyince de boyle ..ayyy.ayy. :)
Soylenmenin , enerjimizi dusurmenin, kotuyu dusunmenin bize hic faydasi yok arkadasim.yavas yavas . Bugun mutfagi halletmeye calisalim . Yarin sadece salonu temizleyelim. Sonra yatak odasi. Pencere silincek tul perde mi yikancak. 2-3 gunde yapalim. Evlat herseyden kiymetli. Evdeki isimizin basinda degil bebegimizin yaninda olalim. Gozumuzu kapatip bol bol sarilip kokusunu icimize icimize cekelim . Bak terapi gibi .Nasil iyi gelecek.yuzun gulecek.Ozleyecegiz bebek hallerini :)

Bu gunleri unutmayalim. İki gun sonra baska bir hamile yada lohusa olursa hayatimizda su yasadiklarimizi dusunelim...

Rabbim hepimize guucc , kuvvett , bool enerjii versin :)

Şuan çoğumuz aynı durumdayız canım emin ol, çamaşırları birikti, toplanip katlanılacaklar var, bulaşık makinem yıkandı boşaltılacak.. Ve ben emziriyorum 😕 10 dkk bile uyusa o 10 dkkda birşey halletmeye çalışıyorum halledemediklerimde eşimde napim robot değiliz olduğu kadar. Büyüdükçe uykuları uzayacaktır hep böyle kalmaz sıkma canını, uykuyu ihmal etme vücudun bitkin düşer bebişin için dinç olmalısın 💞
40ından sonra degisiyor diyorlar senin bebiş degisti mi aynı mı 🤔😅

Hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz canım. Benimki gece çok ağlamıyordu ama 2 3 gecedir ağlıyor barsakları gaz oluşturuyor heralde artık damla kullanıyorum ama çok işe yaramıyor. Senin şu yazdıklarının aynılarını yaşadım bazen 11 12 ye kadar kahvaltı yapamadığım oluyor. 6 da uyan emzir altını değiş gazını çıkar. Uykusuz kaldığım için o uyuduğunda biraz uyıyim diyorum 8 de ağlama sesine uyanıyorum yine, acıktığı için. Bazen susmuyor gazı varsa işlerimi de yapamıyorum kahvaltı da ya da tam yaparken ağlıyor kalıyor işler. Boşver varsın kalsın. Olduğu kadar yapacaz işte. Cidden zor uykusuzluk, sürekli bi varlığın sana bağlı olması, sorumluluğu... Allah yardımcımız olsun 🤲
Bu gaz olayı bitse belki daha çok uyuyorlar gözler kapalı ıkınma ağlama insan üzülüyor 🥺

Beyiss Beyiss bebekte bebeğe farkediyor huylar onun düzenine göre sende bir planlama yapabilirsin cnm. benim oğlan sabahları genelde ben uyandığımda uyuyor oluyor. hemen kalkıyorum çamaşırım varsa onları atıyorum, duşa gireceksem duşa giriyorum. kahvaltılıkları çıkarıyorum sonra 1numaram uyanıyor onun yatağını topla üstünü değiş vs vs derken miniğin sesi duyuluyor🤣altını değişip karnını doyuruyorum mutfağa alıyorum anakucağında etrafı izliyor biz kahvaltıyı bitirene kadar. sonra emzirme uyku derken aralarda yapacağım ne varsa yapmaya çalışıyorum. ama şöyle bir durum var ev temizliğine 3 haftada 1 abla var o geliyor. onun gelmeyeceği haftalarda eşim süpürüyor evi. bazen zaman bulursam bende süpürüyorum haftaiçleri. ütüye el sürmüyorum o da eşimde.
bu ara şu robot süpürgeyi alsam fena olöaz ama eşimden hamle bekliyprum ses yok😁
Kız senin bebiş maşallah iyi duruyormuş biz gece bikaç saat uyuyoruz beraber aralarda yarım uykularla iş görmeye çalışıyorum uykusuz nasıl dayanıyor bu çocuk bilmiyorum 🤷‍♀️ 🤣 oh eşin ütü yapıyor bide 🤭 bizim evde iki tanede kedimiz var her gün ev süpürmeye çalışıyorum kablosuz mu alsam robot mu alsam dedim hamileyken karar veremedim amaan robot napcak dedim gittim kablosuz aldım keşke robot alsaydım diyorum şimdi 🤣🤣

kızlar birşey sorucam. kurban kestiniz mi bebeklerinize?biz kızımda kesmiştik şimdi oğlana da keselim diyor eşim. aslında kurban yerine başka birşey yapılır mı fikriniz varmı
Biz hastaneden çıktıktan sonra eşim 2 tane kestirdi..

Yalniz degilsin. Saat 15:57 Gunluk yapilacak rutin temizlik mutfak silme supurme vs hala hepsi yapilcak :) o isler durdukca gozumde oyle buyuyor ki. Kimseden birsey beklemiyorum ama annecigimin destegine hayir demezdim. Hep bahane yada hep bi sebep :) 40 imiz cikacak nerdeyse annecim iki kere falan geldi sagolsun.bebisi sevdi sonra cayini icti gitti.Napalim ya. Oldugu kadar. Bende yetebilmek istiyorum evime.Yetemeyince de boyle ..ayyy.ayy. :)
Soylenmenin , enerjimizi dusurmenin, kotuyu dusunmenin bize hic faydasi yok arkadasim.yavas yavas . Bugun mutfagi halletmeye calisalim . Yarin sadece salonu temizleyelim. Sonra yatak odasi. Pencere silincek tul perde mi yikancak. 2-3 gunde yapalim. Evlat herseyden kiymetli. Evdeki isimizin basinda degil bebegimizin yaninda olalim. Gozumuzu kapatip bol bol sarilip kokusunu icimize icimize cekelim . Bak terapi gibi .Nasil iyi gelecek.yuzun gulecek.Ozleyecegiz bebek hallerini :)

Bu gunleri unutmayalim. İki gun sonra baska bir hamile yada lohusa olursa hayatimizda su yasadiklarimizi dusunelim...

Amiin
Haklısın canım ne güzel dedin insan yapamadığına değilde en yakınlarının yardımcı olmadıklarına daha çok üzülüyor ya da lohusa psikolojisinden oyle düşünüyorum hamileykende aynıydı her işimi kendim yaptım çok şükür yine bi şekilde hallederiz inşallah

Hastanelerden çıkamadık biz 🥶 çok şükür detaylı tahlilde birşey çıkmadı ama sarılıkta düşmedi . Üç çocuklu hayata adapte olmaya çalışıyorum 🙈😅
Senin bebiş bizimkilerden de büyük neden o kadar uzadı sarılığı 🤔 Allah sana sabır verdin asıl canım ben bir çocukla psikolojimi bozuyorsam 🤪

Hastanelerden çıkamadık biz 🥶 çok şükür detaylı tahlilde birşey çıkmadı ama sarılıkta düşmedi . Üç çocuklu hayata adapte olmaya çalışıyorum 🙈😅
Seni düşündükçe beynim yanıyor🤯
Allah yardımcınolsun
Allah hepimizin yardımcısı olsun 🤲🤲🤲
Topluca amiiiiin diyelim..

Benimkinin doğumdan sonra olmayan migreni tuttu 🤪 sevmek içinde davet ediyor 🙈 saolsun o zaman yemek fln yapıyor ama bebekten dolayı diğerlerine çok müdahale ettikleri için gitmek istemiyorum 🥶 Allah herkesin kendisine güç kuvvet sağlık versin 🍀❤️🌷

Kizlar sizinbebenizde omuzunuzdayken kafa atıyor mu korkuyorum fındık burnunu kıracak diye bir gün..
Geçen gün kucağımda sohbet ediyoruz diyorum ki bak oğlum kız bebek filan yok sadece anne var en çok beni sevcen dedim. Bi kafa attı o an 😳 Tamam dedim istediğim kız bebeği alcam sana dedim.🤦‍♀️😅

Senin bebiş bizimkilerden de büyük neden o kadar uzadı sarılığı 🤔 Allah sana sabır verdin asıl canım ben bir çocukla psikolojimi bozuyorsam 🤪
Erken doğum+ kan uyuşmazlığı + küvezde kalmış olması + üçüncü çocuk olup diğerleriyle de kan uyuşmazlığı olması Yüksek risk grubuna olmasına sebepmiş 🥶

Bebegin kilosuyla orantiliyorlar gunluk kac cc almasi gerektiginin nette anlatimi vardi.
Vardi ama bosver bunlari kuzum.

Benim 2-3 saatte 60 cc kadar sutum oluyor nadiren 90 cc ye cikiyor. Ne kadar sutun ciktiginla ilgilenme. Kilo alimi iyi mi degil mi. Bu sorunun cevabi iyiyse hersey yolundadir. :)
Kac günlük bebişin ek mama da verdiğim İcin henüz sütüm yetio mu anlayamıyorum kiloya bakarak mamayı bırakıcam da onun İcin sadece sütüm yeter mi diye anlamaya calısıyorum

Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek
Haftaiçi ben de öyleyim. Çok bunalıyorum ama eşim evdeyken bayağı o bakıyor bebegimize dinleniyorum ben de.🙄

Bugün karma aşımızı olduk, o küçücük bacağa kocaman iğne nasıl sokulur ya 🥺
Haftaya da sünnet yapılacak oğlum, çok zor dayanacağım ama doktor iyileşmesi çok kısa sürüyor dedi bu aylarda 🙄

Bende iki :) ucuncu de gelir diyen yakinlarim oluyor. Kaza kursunu fln olmazsa hic niyetim yok.
Çocuk sevmedigimden degil. Yetebilecegimi peslerinden kosabilecegimi psikolojimin kaldirabilecegini dusunsem 3 veya 4 kulagima guzel geliyor . Lakin evhamli bir anne olarak 🤦🏻‍♀️... Kendine guvenen yapsin 3u de 4u de. Kalabalik aile, birkac kardes cok degerli ve guzel seyler. :)
Birde ideal cocuk sayisi diye birsey yok bence. Yetebilecegin kadar cocuk sayisi diye birsey var :)

Bende iki :) ucuncu de gelir diyen yakinlarim oluyor. Kaza kursunu fln olmazsa hic niyetim yok.
Çocuk sevmedigimden degil. Yetebilecegimi peslerinden kosabilecegimi psikolojimin kaldirabilecegini dusunsem 3 veya 4 kulagima guzel geliyor . Lakin evhamli bir anne olarak 🤦🏻‍♀️... Kendine guvenen yapsin 3u de 4u de. Kalabalik aile, birkac kardes cok degerli ve guzel seyler. :)
Birde ideal cocuk sayisi diye birsey yok bence. Yetebilecegin kadar cocuk sayisi diye birsey var :)
Benim de Allah bağışlasın 3 oldular bana hala bir kız da yaparsın diyenler var sanki kız olacağını biliyorlar gibi🤯 kız olacağını bilsem de çocuk devrini kapadım ben dediğin gibi çok çocuk isteyen gidip yatsın bıçak altına ben anca 3 taneye yetebilirim..

Kac günlük bebişin ek mama da verdiğim İcin henüz sütüm yetio mu anlayamıyorum kiloya bakarak mamayı bırakıcam da onun İcin sadece sütüm yeter mi diye anlamaya calısıyorum

37 gunluguz. Biranda degilde mamayi yavas yavas azaltabilirsin. Gunde bir- iki... Anne sutu icin arz talep meselesi derler. Her firsatta gogsunde tut emzir yavas yavas bebegine yetecektir. (Yani umarım).. Her emzirme sonrasinda icebildigin kadar su icerek sutune destek olabilirsin :)

X