2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Bugün karma aşımızı olduk, o küçücük bacağa kocaman iğne nasıl sokulur ya 🥺
Haftaya da sünnet yapılacak oğlum, çok zor dayanacağım ama doktor iyileşmesi çok kısa sürüyor dedi bu aylarda 🙄

Hic uzulme arkadasim. Dr un dedigi gibi bu aylarda iyilesmesi daha kolay. Bence her erkek bebek bebeklik doneminde sunnetini olmali. Anneyede kolaylik, bebege de. ♥️

Hic uzulme arkadasim. Dr un dedigi gibi bu aylarda iyilesmesi daha kolay. Bence her erkek bebek bebeklik doneminde sunnetini olmali. Anneyede kolaylik, bebege de. ♥️
Içim gidiyor ya canımdan can gidiyor çok zor bebek olmak. Yok aşıydı yok kontroldu sünnet idi derken canları yanıyor yavruların.🙄 Ah canım bebeğim keşke elimde olsa da hiç acılar uğramasa ona 😓
Evet doktor da dedi ağrı kesici 2. güne gerek bile kalmıyor bu ayda dedi. Sadece ilk birkac çişini yaparken cani yanıyormuş daha doğrusu yanma oluyormuş o kadar.🙄

Canım Philips avent in yeni çıkan süt sağma makinasını aldım. Çok memnunum, diğer modeli sebebiyle mastit olmuştum, bu göğüste ki bütün sütü çıkarıyor ve teknolojik açıdan çocuğun ağız şeklinde yaptıkları için sağma yerini, sürekli meme uyarılıyor sanki bebek emiyormuş gibi sütün artıyor. 🍀
canım linkini ya da resmini atarmısin rica etsem şimdi baktım tek model gördüm o mu bilemedim

canım linkini ya da resmini atarmısin rica etsem şimdi baktım tek model gördüm o mu bilemedim
Bu canım 💕

Eklentiler

• 31354DE5-49C1-488E-8BFA-200D61B9E3A1.png
    31354DE5-49C1-488E-8BFA-200D61B9E3A1.png
    158,7 KB · Görüntüleme: 13
Bugün karma aşımızı olduk, o küçücük bacağa kocaman iğne nasıl sokulur ya 🥺
Haftaya da sünnet yapılacak oğlum, çok zor dayanacağım ama doktor iyileşmesi çok kısa sürüyor dedi bu aylarda 🙄
Neden sünnet yaptırıyorsun canım sorunmu var bende 2.3ayda yaptırmayı düşünüyorum en azından kolay atlatır cocık dr konusup yaptırcam hemen

Tertemiz delirdim valla sonunda🙊🙊 bu arada senmi sormuştun minorisin leke çıkarıcısıni alıntılamayı unuttum kim diye karıştırdim şimdi..leke.çıkarıyomu ondan da pek bişi anlamadım aslında..beyaz sabunda görür onun görevini tertemiz çıkarıyo sabun leke falan olunca
Yok ben değildim geçen kaka lekesini çıkarmamıştı organiklerin öyle bir sıkıntısı oluyor gerçi ben de sudan geçirmeden atmışım sudan geçirince cıktı asıl ek gıda Zamanı anlarız bir de ben akıllı ilk aylar neye lazım olacak Ki ek gıda zamanı alırım diye almamıştım 😬 kaka olayını düşünmemişim hiç 😂 saolsun güzel fışkırtıyor arada🤭
Bende iki :) ucuncu de gelir diyen yakinlarim oluyor. Kaza kursunu fln olmazsa hic niyetim yok.
Çocuk sevmedigimden degil. Yetebilecegimi peslerinden kosabilecegimi psikolojimin kaldirabilecegini dusunsem 3 veya 4 kulagima guzel geliyor . Lakin evhamli bir anne olarak 🤦🏻‍♀️... Kendine guvenen yapsin 3u de 4u de. Kalabalik aile, birkac kardes cok degerli ve guzel seyler. :)
Birde ideal cocuk sayisi diye birsey yok bence. Yetebilecegin kadar cocuk sayisi diye birsey var :)

Benim de Allah bağışlasın 3 oldular bana hala bir kız da yaparsın diyenler var sanki kız olacağını biliyorlar gibi🤯 kız olacağını bilsem de çocuk devrini kapadım ben dediğin gibi çok çocuk isteyen gidip yatsın bıçak altına ben anca 3 taneye yetebilirim..
Tek çocuk hiç çocuk diyorlar ya ben de hiç çocukta kalayım ne güzel diyorum geçen kocayı aldım karşıma ciddi ciddi uzun uzun konuştum dakikalarca bir daha çocuk deme sakın bana diye 😌 sonuç ben tek çocuğum tamam 3 olmayabilir ama 2 kesin olacak şimdi düşünme bunları daha erken yeni doğum yaptın vs bir sürü şey söyleyip lafı ağzıma tıktı 🤪 herşey de de o kadar çok yardım ediyor ki saolsun beraber yaparız ederiz yine yanında olurum deyince birşey de diyemedim 🧐 daha bunlar iyi günler farkında değil zorlukları görsün bakalım biraz daha 🤗

B
Kızlar oyun halısı alıcam ne tavsiye edesiniz
Ben e bebekten bondigo diye bi marka almıştım gayet kullanışlı 1 ay önce 80tl ye aldım indirimdeydi şimdi bi sitede gördüm 165 tl olmuş
Ne oldu böyle kur yüzündenmi anlamadım pusetimiz bile 1000 tl zamlanmış iyiki doğumdan sonraya bırakmamışım.

Neden sünnet yaptırıyorsun canım sorunmu var bende 2.3ayda yaptırmayı düşünüyorum en azından kolay atlatır cocık dr konusup yaptırcam hemen
Yok sünnet yaptıracağız bir şekilde doktor da ilk 2 ay için tavsiyede bulundu. 🙄
Senin bebek ne kadarlıkki karma aşı 2.ay değilmiydi.
Karıştırdım mi ki ben, karıştırmış olabilirim valla yorgunluktan kafam almiyor bir seyi. 33 gubluk olduk hepatit mi oluyor bu yoksa oy oy kafam bi dünya 🤦‍♀️

B

Ben e bebekten bondigo diye bi marka almıştım gayet kullanışlı 1 ay önce 80tl ye aldım indirimdeydi şimdi bi sitede gördüm 165 tl olmuş
Ne oldu böyle kur yüzündenmi anlamadım pusetimiz bile 1000 tl zamlanmış iyiki doğumdan sonraya bırakmamışım.
Hersey oyle uctu gitti fiyatlar neyse tam zamanında dogurmusuz:)

Utu derdinden bana fenalık geldi en sevmediğim işti kurutma makina sının hijyen programında gerek kalmyomus kullanan varmı fiyatlarda cok ucuk bilemedim

Atıyor 😄 kafasını daha dik tutamıyor kafasını sağa sola savururken artık nereye denk gelirse vuruyor. Ama ben bayılıyorum o hâline çok tatlı oluyor. Ben omzuma yaslayıp gazını çıkarmaya çalışırken o bana bakıp gülücük atıyor dudağını da büzüyor yiyesim geliyor ya 😍🤩

Yaa şapşikk çok tatlılar 😍😍😍 başlarda zorlansamda.. Şimdi bir gülüş herşeyi unutturuyor ne uykusuzluğumm kalıyor ne üzüntüm ❤️

40ından sonra degisiyor diyorlar senin bebiş degisti mi aynı mı 🤔😅

Ya şöyle diyim o mu değişti ben mi bilmiyorum yani ihtiyaçlarını daha iyi anlıyorum sanki aciktiginda farklı ağlıyor gazı olduğunda farklı uykusu geldiğinde farklı.. Ve artık uyanık kalmak istiyor koyuyorum anakucağına işlerimi hallediyorum halledebildiğim kadar bir müddet de öyle idare ediyoruz. 40ından sonra öyle ani bir değişim farkettim desem yalan olur ama büyüdükçe kolaylaşıyor herşey.

Geçen gün kucağımda sohbet ediyoruz diyorum ki bak oğlum kız bebek filan yok sadece anne var en çok beni sevcen dedim. Bi kafa attı o an 😳 Tamam dedim istediğim kız bebeği alcam sana dedim.🤦‍♀️😅

Hahaha güldüm buna 🤣🤣 karnımızdaki tekmeler bitti kafa atmalar başladı 🤪 bize böyle yaparlar yarın bir gün elin kızını baş üstünde tutarlar hıhh 😕🤣

Yok sünnet yaptıracağız bir şekilde doktor da ilk 2 ay için tavsiyede bulundu. 🙄

Karıştırdım mi ki ben, karıştırmış olabilirim valla yorgunluktan kafam almiyor bir seyi. 33 gubluk olduk hepatit mi oluyor bu yoksa oy oy kafam bi dünya 🤦‍♀️
Hepatit 2.doz evet.

Bizim bebişide iki üç kere doktora götürdük. Her seferinde aç kalıyor bu çocuk dedi. Bende emdi sanıyorum bizimkibizi kekliyormuş. Mecbur mama da veriyoruz 30 dan 50 cc ye çıkardık mamayı. Ancak biraz kilo aldı. Ama sarılığı geçmedi, doktorda bir sürü tahlil istedi ve sonuç: idrar yolu enfeksiyonu. 🙁
Hastaneye yoğun bakıma yatışı yapıldı. Bir hafta ayrı kalcaz bebeğimle.
Canim cok gecmis olsun rabbim.sifa versin en kisa zamanda duzelir insallah simdi nasil bebis

X