2020 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    228
Kızlar benim kız 4 gecedir ne gece ne gündüz uyumuyor başında salliyorum bırakınca ağlayıp uyanıyor dişleri çok kasiniyor uykuda ağlıyor dişlerine baktım hiç kabarti yok
Biz de aynı durumdayız, bi hafta şahane uyuyor bir hafta sürekli uyanıyor, tam tamam geçti diyorum hoooop yine başlıyo 🥳

Sanırım hepımız bu ay bu durumu yaşıyoruz uyku gerilemesi dedıkleri şey heralde , bizde de gunduz uykuları yok nerdeyse, bu gece de 2 den 6 ya kadar uyanıktık..
Benim kızçem tam uyanmıyo, mıkırdanıp kafasını sağa sola döndürüyo, alıyorum emiyo hemen uyuyo zaten, yatırıyorum bir süre sonra geri hareketleniyo, acaba pozisyondan mı diye sırt üstü yatırdım bu sefer cin gibi uyandı, 2 kez denedim ikisinde de sırt üstü yatırınca baya baya uyandı 🥶

Polemik oluşturmak istemem ama kıyamıyorum demek biraz garip oldu sanki 😅
Evet oluşturmayınız lütfen 🙏🏻 garipse üstünüze alınmayınız çok zor olmasa gerek :) polemik oluşturmak istemezken böyle bir mesaj atmak da bir başka garip sanki :))
burada S Saricivcivim1 arkadaşımız var mesela aynı ülkede aynı şehirde yaşıyoruz arkadaşımızda dil yok, oturum ve vatandaşlık kaynaklı sorunları var, geleli 1 sene olmuş hangi doktora ne danışacağını bile henüz öğrenemeden bebeğini aldı kucağına. Bunu ancak başka bir ülkede sıfırdan başlayan anlar 😉 zaten en çok kendisi içinn yazdığımı belirttim, doktoru bir liste bile vermemiş elbette kıyamadım. Kucağımda bebeğimle yarım sayfa yazı yazma peşinde değilim bana ne diyip oturmasını da bilirdim. O an bu konu konuşulmasa yasaklı bir sebze yedirecekti bilmeden bebeğine. Biz bebeklerimize burda 4. Ayda ek gıda tadımlarına başlatıyoruz henüz çok hassas mideleri bağırsakları. Ekstra dikkatli olmamız lazım. Bir süre sonra zaten herşeyden yiycekler.
Özelden atacağıma diğer arkadaşlarım da görsün, çocuğumu istanbulda da pariste de alanında en iyi doktorlara götürmeye çalışıyorum, okuyorum araştırıyorum arkadaşlar da yararlansın istedim. Herkesin imkanları bir değil. Ama hata bende zaten bir daha tövbe :)) herkes açık arama peşinde kelime seçiyor. Valla helal olsun bu kadar küçük bebeği olmasına karşın bizim annelerin boş vakti çok maşallah :))

Benim kızçem tam uyanmıyo, mıkırdanıp kafasını sağa sola döndürüyo, alıyorum emiyo hemen uyuyo zaten, yatırıyorum bir süre sonra geri hareketleniyo, acaba pozisyondan mı diye sırt üstü yatırdım bu sefer cin gibi uyandı, 2 kez denedim ikisinde de sırt üstü yatırınca baya baya uyandı 🥶
Evet evet bizde de bu durum cok , eski deliksız sessız uykuları yok, bi mıkırdanma sıksık dönmeler var

Evet oluşturmayınız lütfen 🙏🏻 garipse üstünüze alınmayınız çok zor olmasa gerek :) polemik oluşturmak istemezken böyle bir mesaj atmak da bir başka garip sanki :))
burada S Saricivcivim1 arkadaşımız var mesela aynı ülkede aynı şehirde yaşıyoruz arkadaşımızda dil yok, oturum ve vatandaşlık kaynaklı sorunları var, geleli 1 sene olmuş hangi doktora ne danışacağını bile henüz öğrenemeden bebeğini aldı kucağına. Bunu ancak başka bir ülkede sıfırdan başlayan anlar 😉 zaten en çok kendisi içinn yazdığımı belirttim, doktoru bir liste bile vermemiş elbette kıyamadım. Kucağımda bebeğimle yarım sayfa yazı yazma peşinde değilim bana ne diyip oturmasını da bilirdim. O an bu konu konuşulmasa yasaklı bir sebze yedirecekti bilmeden bebeğine. Biz bebeklerimize burda 4. Ayda ek gıda tadımlarına başlatıyoruz henüz çok hassas mideleri bağırsakları. Ekstra dikkatli olmamız lazım. Bir süre sonra zaten herşeyden yiycekler.
Özelden atacağıma diğer arkadaşlarım da görsün, çocuğumu istanbulda da pariste de alanında en iyi doktorlara götürmeye çalışıyorum, okuyorum araştırıyorum arkadaşlar da yararlansın istedim. Herkesin imkanları bir değil. Ama hata bende zaten bir daha tövbe :)) herkes açık arama peşinde kelime seçiyor. Valla helal olsun bu kadar küçük bebeği olmasına karşın bizim annelerin boş vakti çok maşallah :))
Eklemek isterim ki birçok ülkede ek gıdaya 4-6 aylarda başlanır, bunun bir zararı olmadığı gibi anne sütünü azaltacak ölçüde de verilemez zaten. Ayrıca bildiklerinizi başkalarıyla paylaşmanız da şu dönem için çok kıymetli, ben deneyimli bir anneyim oğlumda çok okudum, çok araştırdım ama sonradan da öğrendiğim çok şey oldu, yeni ürünler, yeni yaklaşımlar, hepsi bilinmesi gereken şeyler, yeni annelerin bilmediği çok şey var, birbirimize destek olmalıyız.
Mesela ben dün yürüteç almaya gittim ki yürüteç chicco tarafından artık üretilmiyormuş, uzmanlar tarafından zararlı olduğu belirtildiği için üretimden çekilmiş, benim gelecek ay için umudum yürüteçti halbuki 😭 oğlumda uzun süreler koymadan kullanmıştım. Diğer markalar da çok güvensiz görünüyor, yürüteç devrilebilen bişi, maalesef şuan ne yapacağımı, nasıl oyalayacağımı şaşırmış durumdayım ☹️

Ahahaha 😂

Kizlar bi sekilde hepimiz birbirimize yardimci olmaya calisiyoruz. Sonucta cogumuzun ilk cocugu tecrubesizlik had safhada. Doktorumuz bir seyler dese bile eve gelince aklimizda on tane daha soru beliriyor. Buraya gelerek arkadaslarimizdan faydalanarak hareket ediyoruz. Herkes istedigi dusuncede istedigi sekilde hareket eder olur biter. Yeter ki destek olalim. Ben de surekli en basit soruya bile yazmaya calisiyorum ,bilgim var olmasa da evet bende sunu yasadim falan diyorum ki annemiz rahatlasin. Cunku ben bana cevap verilince rahatliyorum.Kimse ile duygusal bagimiz yok sadece kendimize ve baskalarina destek icin burdayiz,yardimci olan tum arkadaslara tesekkur ederim burdan😊

Bu arada kizlar bizim gece uykumuz 5 aydir oyle saat basi uyaniyor ve bugun inanin gunduz 2 defa agladim. Uykusuzluk mahvediyor beni. InsaAllah duzelir sizinkiler. Buyuk ihtimalle sizlerin dia veya ataktir. Azicik sabir hepimize😉

Merhaba arkadaşlar biz 4.5 aylık olduk , eller fazlasıyla elde ve su iki gündür de parmk emmeye o şekilde uyumaya başladı, sizde durumlar nasıl, acaba emzik versem parmağı bırakır mı, emzik tavsiyelerinizi bekliyorum 😌

Merhaba arkadaşlar biz 4.5 aylık olduk , eller fazlasıyla elde ve su iki gündür de parmk emmeye o şekilde uyumaya başladı, sizde durumlar nasıl, acaba emzik versem parmağı bırakır mı, emzik tavsiyelerinizi bekliyorum 😌
Bence dene emzık , bu saatten sonra alırmı bılmem de denemeğe deger, parmagını inceltebilir cok emerse :))) bibs emzık biz cokmemnunuz

Eklemek isterim ki birçok ülkede ek gıdaya 4-6 aylarda başlanır, bunun bir zararı olmadığı gibi anne sütünü azaltacak ölçüde de verilemez zaten. Ayrıca bildiklerinizi başkalarıyla paylaşmanız da şu dönem için çok kıymetli, ben deneyimli bir anneyim oğlumda çok okudum, çok araştırdım ama sonradan da öğrendiğim çok şey oldu, yeni ürünler, yeni yaklaşımlar, hepsi bilinmesi gereken şeyler, yeni annelerin bilmediği çok şey var, birbirimize destek olmalıyız.
Mesela ben dün yürüteç almaya gittim ki yürüteç chicco tarafından artık üretilmiyormuş, uzmanlar tarafından zararlı olduğu belirtildiği için üretimden çekilmiş, benim gelecek ay için umudum yürüteçti halbuki 😭 oğlumda uzun süreler koymadan kullanmıştım. Diğer markalar da çok güvensiz görünüyor, yürüteç devrilebilen bişi, maalesef şuan ne yapacağımı, nasıl oyalayacağımı şaşırmış durumdayım ☹️
Ben zaten daha yazarken çok iyi biliyordum “anne sütü”cülerin, “aaaaa 5 aylık bebeğe 10 sebze yedirilir mi?” cilerin, “annem beni helvayla, muhallebiyle büyütmüş esikden bunlar mı vardı”cıların( eskiden ultrason da yoktu bu mantığa göre ama koşa koşa ultrasona giriyordu herkes), çocuğunu 1990 listeleriyle ek gıdaya başlatanların saldıracağını. Yine beklediğimden az tepki geldi :))) kaldı ki isteyen istediğini yapar bana çok ters ek gıda yöntemleri de paylaşıldı burda kimseye dönüp bir şey demedim herkes içine sineni yapsın. burada kibarca fikir belirtmek ya da bazı şeyleri bazı insanlara anlatmak gerçekten insanı çok yoruyor. Her seferinde boşver diyorum günlerce girmiyorum, bir girip bakıyorum, araştırdığım konuda bir şey soran birini görüp dayanamayıp yardımcı olmaya çalışıyorum ama 2020 haziran anneleri istisnasız yanıltmıyor beni :))) Bundan sonra bu tarz durumlarda özel mesajdan yazacağım valla çok uğraştım hamilelikte de, çocuk büyüdü 5 aylık oldu hala aynı tas aynı terane...

Eklentiler

• Screenshot_2020-11-02-22-16-23-738_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2020-11-02-22-16-23-738_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 7
Canım senın ek gıda sürecını merak edıyorum, meyve vermiştin sanki ? Devam ettinmi neler verıyosun ne mıktarda? Emmesi degıstımı
2 defa elma verdim ama sonra ara vermeye ve biraz daha beklemeye karar verdim canim .. benimki zaten emmiyor ben sütümü sağarak veriyorum 😊 tam 5 ay dolunca başlamaya karar verdim ek gidaya

Hayırlı akşamlar arkadaşlar biz bugün tam 5 aylık olduk malum 6 aylık olmamıza az kaldı ve ek gıda için alışveriş yapmam lazım mama sandalyesi ve pişirme robotu almayı düşünüyorum alan daha önce kullanan yada cevresinde kullananların yorumlarını duyan varsa ve söylerse çok sevinirim 😄

X