2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canim alerjik bebeklerin kakasi sulumu oluyor ben bilmiyordum bizimkinin hep sulu bende sadece anne sutu veriyorum birde bdnimkkdecedkiden az az sık kaka yapardi 3 gundur degisti biriktirip birden yapiyor hemen degisiyorum altini yikiyorum cunku her tarafi kaka oluyor🙈
Canım aslında anne sütüyle beslenen bebekler genelde daha sulu kaka yaparmış bizim alerji de olunca hep öyle ishal gibi çok kaka biriktirmiyor cırt cırt yapıyor

Galiba üşüttüm kızlar dün bir kaç posta balkona çamaşır serdim balkonu yıka akşam o soğukta çamaşırları topla falan üşüttüm galiba.
Kasiklarim çok ağrıyor sanki dikişlerime yakıyorlar afedersiniz benim hiç akintim olmazdı yoğun akintim var .Bebeği zor taşıyorum göbek kaşık ağrısı yüzünden ne iyi gelir.

Biz bugün 2. ay kontrolümüzü olduk 5100 olmuş kilosu 37 günde toplam 1400 kilo almış boyumuzda 58 cm doktor gayet güzel iyi büyümüş dedi içim rahatladı benim de. 1 haftadır arada ağzının suyu akmıştı onu sorduk 2.ay başlar daha da artar dedi dişler çıkana kadar. Ellerinide emer dedi.Geceleri 5 saate kadar uyuyorsa uyusun emzirmek için uyandırma dedi

Canım benmkide cevryor kafasını hep acıyor hep burnunu
O zaman yüz üstü de kafasını yan çevirip yaptırabilirsin, yine de senin kontrolünde olsun, benim ortanca yüz üstü yatarsa iyi uyuyor sırt üstü yatsın 20 dk ya uyanır. 2 yaşına geldi şimdi.
Selam kizlar ya ne guzel patikli alt yada tulum giydiririuorsunuz ben patikli alt tulum giydireceksem tam uzerine gore olmalı tulum biraz buyukse bi bakiyorum ayaklar yok tulum sallaniyor🙈😂bende biraz buyuk almistim tam ayinda ancak giydirebiliyorum
Ahahah gözümde canlandı, ne komik oluyorlar yaa, çorapta patikli altın içinde kalmış bi de 🙈🙈
benim de gelmis ben olcam wendycim mikrobiyoloji profesorune sordum aynı grip asısı gibi ol mutlaka dedi. baskabi emziren arkadasım da enfeksiyonculara sormus ona da ol demisler. o vuruldu bile ben haftaya cumaya randevu aldım.
Ay bak yine kafam karıştı, kime sorayım napim bilmiyorum, pazartesi işe başlıcam o zaman sorarım olmazsa. Bizim başhekim enfeksiyoncu ve bilim kurulu üyesi olmuş bile adam Ankara’da. Bana da ol der kesin.
Bende olmıcam sorumluluğu tamamen bize bırakıyor extra onar belgesi imzalatıyor inakrif aşı Canlı değil ama 3. Fazı olmamış aşıyı olmıcam
Off çok karışık kafam, olmazsam sonra pişman olur muyum düşüncesi var hoş en fazla 1 ay sonra yeniden sıra gelecek sanırım onda da.

Yaa bende kabiz degilim ama bu sezeryandan sonra bende bi degisiklik seyler oluyor bu abdestim gelince hemen girmem gerekiyor gazimi bazen tutanamaya basladim banada doktor yolu gorunuyor neyin nesi hayatimda boyle olmadım hic 🙁
Benimde sanırım makat çatlağı yada basur gibi bişey oldu sezeryandan 1 ay sonra oldu tam iyileşmiyor her tuvalette tekrar tahriş oluyor 😔

Kızlar benim oğlan uyuyorken güzel ama uyandığında sürekli kucakta gezmek istiyor ağlıyor huysuzluk yapıyor yatayım oynayım yok hiç bugun 64 günlüğüz neden böyle sizinde böylemi 🙄

Gunaydın analar😍Gece 3.30da bebeği anca uyuyup 6da tekrar uyanan ve daha yarım saattir ancar uyuyan ben bitik durumdayım. Gece gec yatısları huy edindi biliyorum ama ben yorgunluktan fena oluyorum. Uyusun diye gozunun ıcıne bakıyorum. Uyumuyor uyumuyor ve uyuyamıyorum😕
Canim benimki de öyleydi.. sonra 3.30 oldu 4 . 4 oldu 5 derken geceyi gunduzu sasirdi.. 5_6 gibi uyuyup sabah 11.30 a emip tekrar uyuyup 15.00 e kadar uyuyordu.. uyku danismani arkadaşımdan yardim qldim.. sabahi düzeltmekten başladık. 8 de en geç 9.00 da uyandiriyorum 2 saatte bir gunduz uykusu yaptir. Gunduz uyumadıkca yorgunlukları artıyor ve gece uykusuna geçemiyor.. mesela benimki yoruluyormus ben hiç anlamıyordum. Gayet enerjik ve mutlu görünüyordu. Boyle iki saatte bir uyuturum qksam uykusuna en geç 9.10 gibi geçireceğiz. 4 aylik olduklarında aksam uykusu 18 ile 20.00 arasına çekilecek. Ama uyanıklık sureleri cok onemli gunduz.. nette araştırma yapabilirsin bizim bebekler yani 2.3 aylik bebeklerin maks uyanık kalma süresi 75_90 dk diyor ben ona emzirmeyi de katıyorum iki saat yapiyorum..

Kızlar benim oğlan uyuyorken güzel ama uyandığında sürekli kucakta gezmek istiyor ağlıyor huysuzluk yapıyor yatayım oynayım yok hiç bugun 64 günlüğüz neden böyle sizinde böylemi 🙄
Aynen öyleyiz, tv izlemesin tele bakmasın falan derken ne yapacağımı şaşırdım.

Herkese günaydın. Bebeğimin dudağında böyle bir bağ var memeyi zor kavratıyorum kendi tutamıyor acaba bundan olabilir mi? Hepinizin bebeğinde var mı acaba çok merak ettim
Kuzum benim Maşallah dudak bağı olabilir canım dil bağı dudak bağı müdahele edilmesi çözümü kolay şeyler benim oğlum da da hafif dil bağı var çocuk cerrahina göster istersen

2 gün once rota virüs asisi ve diger 2 aylik aşilarimizi olduk.ilk gün oglumun agrisi var gibiydi mizik mizik calpol verdik rahatladi.ertesi gün gece cok huysuzdu saat 5e kadar uyumadı fiskirarak kustu.atesi yokkende ağrısı olabilirmi acaba bu durumdada calpol verebilirmiyiz.bugunde yesil sulu kaka yapti aşınin yan etkisimi.aşı sonrasi bunlar normalmi.birde eşim bebegim kucagimdayken bana cok kötü bagirdi korktu yavrum cok üzgünüm sabaha kadar kucagimdaydi belim cok agridi.tam bebegimle güzel bir düzen kuruyoruz derken.Canım çok sıkkın.

Galiba üşüttüm kızlar dün bir kaç posta balkona çamaşır serdim balkonu yıka akşam o soğukta çamaşırları topla falan üşüttüm galiba.
Kasiklarim çok ağrıyor sanki dikişlerime yakıyorlar afedersiniz benim hiç akintim olmazdı yoğun akintim var .Bebeği zor taşıyorum göbek kaşık ağrısı yüzünden ne iyi gelir.
Sıcak su torbası yapsan ayakkarina koysan, bacaklarının arasına koyup üst bacağını isitsan iyi gelebilir. Ben usutince yapıyorum sıcaklık iyi geliyor.

2 gün once rota virüs asisi ve diger 2 aylik aşilarimizi olduk.ilk gün oglumun agrisi var gibiydi mizik mizik calpol verdik rahatladi.ertesi gün gece cok huysuzdu saat 5e kadar uyumadı fiskirarak kustu.atesi yokkende ağrısı olabilirmi acaba bu durumdada calpol verebilirmiyiz.bugunde yesil sulu kaka yapti aşınin yan etkisimi.aşı sonrasi bunlar normalmi.birde eşim bebegim kucagimdayken bana cok kötü bagirdi korktu yavrum cok üzgünüm sabaha kadar kucagimdaydi belim cok agridi.tam bebegimle güzel bir düzen kuruyoruz derken.Canım çok sıkkın.
Canım Rota aşısı bizde olduk bir yan etkisi olmadı. Yeşil sulu kaka devam ederse doktora sorarsın. Eşini al karşına ve çok net konus bir daha bebeğin yanında asla sesini yukseltmesin ben bile sinirlendim burdan bu hareketine. Çocuk yetistiriyoruz bir zahmet sivri yonlerimizi torpuleyecegiz, çıksın balkona orda bağirsin, deli derler belki utanır. Ya da banyoya gidip başını soğuk suyun altına tutsun tobe yarabbim ya, el kadar bebenin yaninda

Niye rotayla diger asilari ayni anda yaptilar aralarinda en az 3 hafta olmasi lazim

Aynen öyleydi kanguru ve sallanan ana kucağı imdadımıza yetişti resmen. Ya eşim kanguruyla kucağına alıyor, beli agrisa da yine de bel desteği var ya da elektrikli salincagina koyuyoruz tutresimde veriyor hafif alttan öyle sakinlesiyor. Ama zAten azaldı bu sebepsiz ağlamaları. Yine var ama her gün değil. Bir kaç gün çok iyi, diğer gün birden cildiriyor. Niye ben de anlamadım ama genel halı iyi. Son on gündür özellikle düzeldi.

Niye rotayla diger asilari ayni anda yaptilar aralarinda en az 3 hafta olmasi lazim
Doktor öyle dedi nebiliyim.butun düzeni bozuldu yavrumun.iki tane bacagina 1 tane koluna rotayida agizdan verdiler.rotayi aldimi oda mechul.rotayi yaptiktan yaptiktan hemen sonra cok fazla kustu.tekrar yapmiyoruz almistir dediler

Canım Rota aşısı bizde olduk bir yan etkisi olmadı. Yeşil sulu kaka devam ederse doktora sorarsın. Eşini al karşına ve çok net konus bir daha bebeğin yanında asla sesini yukseltmesin ben bile sinirlendim burdan bu hareketine. Çocuk yetistiriyoruz bir zahmet sivri yonlerimizi torpuleyecegiz, çıksın balkona orda bağirsin, deli derler belki utanır. Ya da banyoya gidip başını soğuk suyun altına tutsun tobe yarabbim ya, el kadar bebenin yaninda
Peki rotanin yaninda diger asilarida ayni gunmu oldunuz.10 yasinda birde oglum var güya oynuyorlar bogusurlarken cocugum agladi buram acıdi diye.bende niye böyle oynuyosunuz biryeriniz kirilacak niye dikkat etmiyosun diye babayi fazla uyarmisim.oda bagirdi bana yeter artik tamam dedim diye o sirada bebegimde kucagimdaydi.O gece hic uyumadi yavrum.kendime kizdim esime kizdim.Birdaha cocuklarimin yaninda bagirma dedim.ustume fazla geliyorsun diyor.Marttan beri 1 yıl olacak nerdeyse karı koca olmayi zaten unuttuk.ben hala toparlayamadim dikiş yerim aciyor psikolojik olarak acayip yorgun hissediyorum.bebegime yetemiyormusum gibi geliyor.Eşimi düsunecek halde degilim.Tekim bi esim var.Yardımci yok milletin annesi kayinvalidesi yardim ediyor yine.1 bardak suyu zor iciyorum bazen.Tam bebegim azicik toparladi gulucuk yapmaya basladi derken tekrar huzursuzlandi

X