2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bende bugün kontrole gittim 38 haftalık olduk şükür daha doğum kanalina girmemiş ağrı sızı birseyde yok bebis iyiymiş şükür suyu falan kilosuda 3300 olmuş doğmaya hiç niyeti yok afacanin 🤭🤭🤭
Biz senle aynıydık. Benim bebek de 3150 gr olmuş ve 2 cm açıklık yumşama var. Sanci da gelip gidiyor . Dr 1 haftaya doğar gibi diyor . Bir Dr arkadasa da sordum 2 güne doğar diyor bakalım Ne olacak . Geçmiyor şu son günler

Elifakca Elifakca o kulakla bakilan yada vucuttan bakilan aletler daha yuksek soyluyomus yani kanda daha dusmustur. Bizimde yuksekti surekli olctururken ogrendim. Hatta en son bende kan aldirmadim 9 lara dusmustu doktor tamam artik kan almayalim kanda daha dusuk demek ki dedi.

Bu arada @refikaaydin a katiliyorum gaz icin en cok banyo yaptirmak ise yariyor. Sicak suyun icine birakicam yakinda cocugu. Bide dun fiskirarak kustu aklim cikti. Ama mama fazla geldi herhalde. Bide benim kizin parmaginda dogum lekesi varmis ya 😂🤣
Fışkırarak kusması ne ifade ediyor? Doktor da bir kere öyle dedi fışkırarak kusmadıpı sürece sorun yok diye ama benim ki dün öyle kustu yarın doktora götürcem

Sanırım kimse tam olarak cevabını bilmiyor 😂 bende de aynısı oluyor süt verdikten sonra gelmeye devam ediyor ama daha az sanki ben de diğerini veriyorum. Ya da bazen bir memeyi almamakta direniyor diğerini veriyorum. Anlamıyorum tam bir tanıdığım emzirirken bebek ağzını çekiyordu memeden süt fışkırarak gelmeye devam ediyordu ama bebek yenidoğan değildi bizimkiler gibi acaba dedim bu süt öyle mi geliyorda herkeste dolu oluyor. Ben bazen sıkınca öyle fışkırarak geliyor. Birkaç kere kendiliğinden aktığına şahit oldum o kadar. Bu arada bende de bazen o batmalar oluyor canımı ciddi sıkıyor memeyi bıraktırma istiyorum o an ister istemez bölünüyor.
ben arada çekip bakıyorum hala ağzına süt geliyorsa devam ediyorum zaten uzun uzun emmiyor doyarak bırakmıyor..benımde bazen öyle fışkırıyor ancak uzun bır sure o göğüsümü emzirmediysem artık cok sert olmuşsa anca o zaman bebek çekerken devreye giriyor bir kaç delikten aynı anda geliyor oğlum tıkandı bugün çekince gördüm bende 😞ama her zaman değil

Selamlar benim doğum oldu şükür kızım 2.800 doğdu boy 48 biraz ufak tefek ama şükür iyiz rabbim bekleyenleri bi avazda kurtarsın 😊
olsun olsun güzel günlerde büyüt sağlıkla hayırla büyüsün gözün aydın minik bebekler güzel bak benımkı 46 cm 2500 gr anca oldu eşimle diyoruzki olsun biz daha cok minik bebek sevcez😍

Bizim
Merhaba bayadir yazamiyordum. Sarilik vardi kizimda 15e çıkmışti dusurmeye calisiyorum. Bu arada mecbur oldugumu dusunup mama basladim. Emmeler azaldi dolayli olarak sut azaldi. Baktim isler sarpa sariyor, bir emzirme danismanindan online destek almaya basladim.
Mama zehir degil ama bir nevi ilac. Ve bir ilacin gerekli olup olmadigina ya da gerekli ise ne dozda kullanilmasi gerektigina bir uzmanin karar vermesi gerekiyor. Psikolojik destek de cok onemli. Ozellikle hem çevrede hem internette bu kadar bilgi kirliligi varken ve bu durum lohusa psikolojisi ile birlesmisken... henuz birkac gun oldu ama verimli oldugunu/olacagini dusunuyorum. İmkani olan ve ihtiyac duyan annelerim mutlaka bir danismandan destek alsin. Bebisler anne sutu alsin. Benim oglum alamadi hala icimde yara.. 😔
Bizim 19,5du fototerapi aldık 14,5la taburcu olduk 5gün evde sıkı besleme derken 12ye düştü, ben de mama verdim beslnemesinin 1/3 oranında süt azalmasın diye Sağdım verdim, emzirdim hala da öyle devam ediyorum midesi büyüdü bezleri doldurmaya başladı çok şükür, bence sen de sağ en azından birini ver birini sağki azalmasın, çok geçmiş olsun size 🙏

bizimki yaptı ama ne yapmakk. püühhh😅😅 ama korkmaya basladım çünkü mukus gibi bıraz öncekılere görede sıvı hemde 4 5saat arayla bezı batırdı tasacak gıbı acaba enfeksıyon mu var şimdi onu düşünüyorum 2 3 gundur bogazı yırtılırmış gıbı öksürme benzeri bıraeyde var uff inşallah hasta olmamıştır malum salgın çok..ateşi normal yemesınde de sıkıntı yok baska neye dıkkat etmeliyim acaba doktora götürmek için salgın süphesıyle boşa hastanelerde sürünüp yoksada hasta etmek istemem😞

Kakayla balgam da atmış olabilir. Atesi de yoksa bir seyi yok bence anlattiklarina gore. Hastaneye gerekmedikce gitmemekte fayda var. Öncesinde dru arayıp telefonla danış. Getir derse götürürsün

Kakayla balgam da atmış olabilir. Atesi de yoksa bir seyi yok bence anlattiklarina gore. Hastaneye gerekmedikce gitmemekte fayda var. Öncesinde dru arayıp telefonla danış. Getir derse götürürsün
bende şuan ateş takıp ediyorum o yuzden normal gidiyor bakalm şimdiye kadar bırdaha olmadı kakası inşallah bir iki sefere mahsustur hastaneler dolu heryer salgından insan kaynıyor kontrole aşıya götürürken bile dıkkat ediyorum o yüzden ufak bırseyde pimpiriklenip gitmek istemiyorm yatırırlarsa daha kötü serviste yatırsalar neyse acilde yatak verıyorlar ana baba günü

Biz senle aynıydık. Benim bebek de 3150 gr olmuş ve 2 cm açıklık yumşama var. Sanci da gelip gidiyor . Dr 1 haftaya doğar gibi diyor . Bir Dr arkadasa da sordum 2 güne doğar diyor bakalım Ne olacak . Geçmiyor şu son günler
Ayy çok iyiymiş inşallah bir hafta içinde sağlıkla kavuşursun bebisinle bizimkinde ne açıklık ne de başka bir belirti yok bu gidişle 40 i gorucez galiba bende bir an önce doğsun istiyorum

Bizim
Bizim 19,5du fototerapi aldık 14,5la taburcu olduk 5gün evde sıkı besleme derken 12ye düştü, ben de mama verdim beslnemesinin 1/3 oranında süt azalmasın diye Sağdım verdim, emzirdim hala da öyle devam ediyorum midesi büyüdü bezleri doldurmaya başladı çok şükür, bence sen de sağ en azından birini ver birini sağki azalmasın, çok geçmiş olsun size 🙏
Aynen oyle yapiyorum ya sagiyorum ya emziriyorum. Gecmis olsun size de. Darisi basimiza 🙏🏻

Ayy çok iyiymiş inşallah bir hafta içinde sağlıkla kavuşursun bebisinle bizimkinde ne açıklık ne de başka bir belirti yok bu gidişle 40 i gorucez galiba bende bir an önce doğsun istiyorum
İlk doğumun mu olacak .benim ilk doğum geç olmuştu 42 haftayı doldurdu. Bunun erken belirti vermesi şaşırttı beni de

Screenshot_2020-01-15-22-24-28-1.png

alın size dürüm😅😂

Günaydın çatı muayenesi oldum fazla acımadı, bir de Bebekk hiç kilo almamış geçen çarşambadan bu yana😁 kanala da inmiş dedi doktor. Doğuma dair hiçbirşey demedi açılma falan Yo k herhalde. Nst de de sancı vs çıkmadı. yoğun akıntım için mantar bu dedi fitil yazdı 2 tane, hatta haftada 3 ilişki dedi .. Şimdi de eve gelirken okuldan kızlar çağırdı bişiler yapmışlar yemeğe çağırıyorlar iyice dombili oldum 😁
Daha gelmiyor demekki ay siz yazdikca ben sabirsizlaniyorum vallahi cumada benim kontrol var nst var hadi hayirlisi diyelim

Ya kizlar ben asiri bir sekilde tatliya ve cikolataya dustum hamileyken boyle yemiyordum. Deliricem oyle boyle degil. Sasirdim ne yapicagimi birakmam lazim. :KK43: kizin yuzu isilik oldu belki de benim yuzumden oldu
haha aynı ben buara hem akşam gece acıkıyorum gündüzde tatlı isteği bitmiyor daha geçenlerde dıyordum ki insanlar lohusayken nasıl kilo alır çocuğa koşturmaktan yemeye acıkmaya fırsat yok benm hıc bırsey yıyesım yok dıyordm al gör dedi mevlam😅😅

X