2020 Şubat Anneleri

En çokça kaç oldu da 11 e düştü peki ? Kaç günde bir takibe gidiyorsunuz . Çocuğum delik deşik oldu iğnelerden . Kaç saatte bir besliyorsunuz mama veriyor musunuz yoksa anne sütü yeterli geliyor mu ? Çok sordum kusura bakma 😣
Benim Kızımında yüksekti ilk başta 15ti galiba uyandıramadık fototerapi aldık 13 e düştü çıktık.
Sonra aksine hiç uyumadı kontrol olup duruyordu hergün veya gün aşırı bi baktık 18 olmuş. Gene yattık hastanede 11 e düştü. Bu sefer 1 haftasında kontrole çağırdı rengi normal diye kan aldırmadı.
Geceleri 2 saate alarm kurup emziriyodum.
2. Kere hastanede yattığımızda serum suyu verdik şekerli su yani annem eczaneden almış çay kaşığıyla az az arada verdik
Birde mama verdik
Hızlı toparladı.

Bende yapamam öyle birşeye cesaret edemem . Pekmez dediler Bana da yapmam . 😐
Canım benim annemin 5. torunu ve çok şükür bunu da sarılık yapmadık 😊 Annem kuru üzümü kaynatıp onun suyu ile sade suyu birleştirip verir mutlaka ki benim sütüm gelmedi hemen o şekilde bebeğin şekerini dengede tuttuk birde mama takviyesi yaptık çok huzursuzlandığında o da 4 günde 3 kez, bugün ölçüldü sarılığımız 2 çıktı çok şükür 🙏
Kızlar bebeğimin karın ultrasyonu çekildi böbreklerde küçük bir genişleme var önemli değil ama 2 ay sonra bir daha bakalım dedi. Çok endişeleniyorum daha önce yaşayan var mı ya da duyan?
Canım bizimde detaylı ultrasonda sağ böbreğimizde büyüklük vardı bugün çocuk doktoru tekrar ultrason istedi normal çıktı inşllh sizinde döner normale 🙏

Canım benim annemin 5. torunu ve çok şükür bunu da sarılık yapmadık 😊 Annem kuru üzümü kaynatıp onun suyu ile sade suyu birleştirip verir mutlaka ki benim sütüm gelmedi hemen o şekilde bebeğin şekerini dengede tuttuk birde mama takviyesi yaptık çok huzursuzlandığında o da 4 günde 3 kez, bugün ölçüldü sarılığımız 2 çıktı çok şükür 🙏

Canım bizimde detaylı ultrasonda sağ böbreğimizde büyüklük vardı bugün çocuk doktoru tekrar ultrason istedi normal çıktı inşllh sizinde döner normale 🙏
Ah çok geçmiş olsun size de.. Umarım bizimki de düzelir

Bizim de ufak varmış asm deki hemşire söyledi dedi peltek olur ilerde çoçuk cerrahı hemen çıt diye kesiyor kan bile akmaz dedi 2.ay kontrolünde göster dedi 🤷‍♂️
Yani onun illa kesilmesi mi gerekiyormuş canım bize bugün birşey demedi çocuk doktoru emmesinde sorun yoksa önemli değil dedi

Anestezi falan uygulanmıyor değil mi yenidoğanlarda? Şuan durumu nasıl peki zorlandı mı çok?
Lokal anestezi yaptılar sadece o bölge uyustu 15 dk bekledik o ara ben emzirdim ama bizimkinin uyumaadi babası bacaklarından tuttu ben ellerini tuttum yavrumun ağladı tabi işlem yapılırken eve gelirken yolda çok ağladı bide ama şu an iyi uyuyor bı kere anesteziden sonra bı kerede eve gelince biz fitil koyduk hemşire tekrar gerekmezse koyma dedi koymadık bakalım gece nasıl olucak

Kızlar birde gaz sorununu sorduk kolik değil dedi. Emzirme aralıkları 3saat olsun dedi. Sık emzirmek de gaz yapıyor dedi.
Eveett bizde acilden geldik ☹️ oglum saatlerce susmadi agladi en sonunda acile gidelim dedim dr asiri gazi var dedi ve lavman yapildi 🤦🏻‍♀️ orada biraz rahatladi dr bebekler emerken gaz yutar 3 saatte bir emzir dedi ne mumkun dedim yarim saatte bir emmek istiyo olmaz o zaman boyle gaz olur en kotu ihtimal 2 saat olsun dedi yeb4 yeb4 canim biz onlara kotuluk yapiyoruz surekli emzirerek ama emzirmedende nasil olacak hicbir fikrim yok bizimki hayatta durmaz o kadar memesiz biliyorum ooffffff :KK43:

Eveett bizde acilden geldik ☹ oglum saatlerce susmadi agladi en sonunda acile gidelim dedim dr asiri gazi var dedi ve lavman yapildi 🤦🏻‍♀️ orada biraz rahatladi dr bebekler emerken gaz yutar 3 saatte bir emzir dedi ne mumkun dedim yarim saatte bir emmek istiyo olmaz o zaman boyle gaz olur en kotu ihtimal 2 saat olsun dedi yeb4 yeb4 canim biz onlara kotuluk yapiyoruz surekli emzirerek ama emzirmedende nasil olacak hicbir fikrim yok bizimki hayatta durmaz o kadar memesiz biliyorum ooffffff :KK43:
Geçmiş olsun kuzucuğa emzik filan almıyor mu. Bizim kız ağladı bu akşam annem ve eşim saat başı emzir diye baskı yapıyorlar. Anlatamıyorum doktor 3 saat dedi. Yoksa gazdan hep ağlayacak diyorum. Her gelen bu aç mı diyor ebenin körü diyip çatıcam birine. Aldım onlardan çocuğu fön sesi açtım azıcık salladım. Uykuya dalamadığı içinde ağlıyor çocuk. Neyseki uyudu. Sonra tekrar kalktı baktım elini emiyor şapır şupur ses geliyor emzirdim. Doktor ilaç verdi uyku yapıyormuş 12 gün iç dedi bana. içersem anneme tümden güvenemem ki. Alınmayacağını bilsem salonda yat dicem. Kimseyi istemiyorum gece bakarım ben. Gündüzde bakarım ama Denize güvenemiyorum

Yani onun illa kesilmesi mi gerekiyormuş canım bize bugün birşey demedi çocuk doktoru emmesinde sorun yoksa önemli değil dedi
Canım 2. Ay kontrolünde doktora sorcam doğduğunda kimse bana dil bağı var demedi asm deki hemşire dedi 1.ay kontrolünde io yüzden şok oldum 🤷‍♂️

Lokal anestezi yaptılar sadece o bölge uyustu 15 dk bekledik o ara ben emzirdim ama bizimkinin uyumaadi babası bacaklarından tuttu ben ellerini tuttum yavrumun ağladı tabi işlem yapılırken eve gelirken yolda çok ağladı bide ama şu an iyi uyuyor bı kere anesteziden sonra bı kerede eve gelince biz fitil koyduk hemşire tekrar gerekmezse koyma dedi koymadık bakalım gece nasıl olucak
Bende yaptırmayı. Çok istiyorum sünnet Kars a güveniyorum çok geçmiş olsun erken yaptırmak en güzeli yaza Ankara da yaptoracam inşallaj bende 🤗

Tel den açıyorum ama gündüz işe yarıyor gece banamısın demiyo şuan memeyle adeta kavga içerisinde hem emmek istiyo hem emmemek emince de sürekli gaZ sorunu.uykuya geçemiyor ya ölecem uykusuzluktan
Aynisindan bendede var uyutamadm gozlerim kapaniyor artik kafam düşüyor resmen

Umarım kolaylıkla geçirir bu günlerini miniğiniz... Hayırlı olsun :)

Geçmiş olsun kuzucuğa emzik filan almıyor mu. Bizim kız ağladı bu akşam annem ve eşim saat başı emzir diye baskı yapıyorlar. Anlatamıyorum doktor 3 saat dedi. Yoksa gazdan hep ağlayacak diyorum. Her gelen bu aç mı diyor ebenin körü diyip çatıcam birine. Aldım onlardan çocuğu fön sesi açtım azıcık salladım. Uykuya dalamadığı içinde ağlıyor çocuk. Neyseki uyudu. Sonra tekrar kalktı baktım elini emiyor şapır şupur ses geliyor emzirdim. Doktor ilaç verdi uyku yapıyormuş 12 gün iç dedi bana. içersem anneme tümden güvenemem ki. Alınmayacağını bilsem salonda yat dicem. Kimseyi istemiyorum gece bakarım ben. Gündüzde bakarım ama Denize güvenemiyorum
Sagol canim. Emzigi cani isterse aliyo ama onuda emerken gaz yutuyo kavga ediyo cunku dovusurken kafayi yicem en sonunda bugun yine ayni sanki dun hic islem yapilmamis gibi karni gurul gurul nerden buluyo bu kadar gazi yaa 😭😭😭😭😭😭

Sagol canim. Emzigi cani isterse aliyo ama onuda emerken gaz yutuyo kavga ediyo cunku dovusurken kafayi yicem en sonunda bugun yine ayni sanki dun hic islem yapilmamis gibi karni gurul gurul nerden buluyo bu kadar gazi yaa 😭😭😭😭😭😭
Ben emzik verdim başta tuttu. Deniz ne zaman görse aldı ağzından kendi ağzına soktu. Şimdi verince de almıyor. Ama emzik vereceğim inatla uykuya dalamıyor. Aynen ya bu gaz nerden geliyor. 🤪

X