2020 Şubat Anneleri

kaç aylık cnm? Ne sıklıkla emiyor? Sağınca kaç cc çıkıyor?

ben günde 3 kez 60 ml veriyordum şimdi yani toplamda 180 cc. Şimdi 240 cc ye çıkardık. Büyüdüğü için ihtiyacı artıyor tabi.Ben 3 günde bir ölçüm yapıyorum. Geçen ölçümde kilo almamıştı. Şimdi de normal almış ama arttırmamız lazım diğer yaşıtlarına yetişmesi için. Bizim ki erken doğunca küçük kilosu

Sürekli memedeyiz sıklığı pek yok ortalama 2 saatte bir diyelim yoksa genelde her ağladığında meme veriyorum hem çoğalsın diye hem mama çok verdiğim için memeyi bırakmasın diye 80 günlük siz be kadar oldunuz. Hiç sağmadım şimdiye kadar sağma taraftarı değilim çok çünkü bebeğin emziğiyle sağdığın süt aynı olmaz ama sağmayı düşünüyorum çünkü mamayı azaltmayı istiyorum yavaş yavaş sütümün çoğaldığını hissediyorum 🙏

Annem izin aldı kızlar bugün gidiyor . Artık daha zor günler başlıyor benim için. Alışmıştık ona da özellikle Deniz beraber oynuyorlardı. Üzülmemeye çalışıyorum ama şimdiden gözlerim dolmaya başladı.
Allah kavuştursun canım. çok zorlanıyor insan ilk gittiğinde. 45 gün kaldı annem, gittiği gün içim çok kötü olmuştu. bunalıma girebilirdim ama çocuklardan vakit kalmadı 😂

bir kaç gün sonra alışıyorsun ama gerçekten düzenimi daha iyi oturttum, alıştım. elbet bir gün yalnız kalacaktın ama işte şu salgın insanın canını sıkıyor. şu durumlar olmasa çok daha kolay olacak herşey.

Annem izin aldı kızlar bugün gidiyor . Artık daha zor günler başlıyor benim için. Alışmıştık ona da özellikle Deniz beraber oynuyorlardı. Üzülmemeye çalışıyorum ama şimdiden gözlerim dolmaya başladı.
Allah kavuştursun canım 😓 yaparsın sen alışırsınız bir süre sonra virüs biter sen gidersin yanına 😍

Kızlar merhaba bebeğim 2 ay 24 günlük bu rota aşısını tam 3 ay dolunca mı yapıyoruz yoksa şimdilerde yapılabilir mi?

Kızlar merhaba bebeğim 2 ay 24 günlük bu rota aşısını tam 3 ay dolunca mı yapıyoruz yoksa şimdilerde yapılabilir mi?
3 ay benim mesela 2. Ay aşıları martın 18 olmuştu hemşire ayın 20. Yap garanti olsun dedi neden bilmiyorum tabi ama erken yapma bence baya gün var

Allah kavuştursun canım. çok zorlanıyor insan ilk gittiğinde. 45 gün kaldı annem, gittiği gün içim çok kötü olmuştu. bunalıma girebilirdim ama çocuklardan vakit kalmadı 😂

bir kaç gün sonra alışıyorsun ama gerçekten düzenimi daha iyi oturttum, alıştım. elbet bir gün yalnız kalacaktın ama işte şu salgın insanın canını sıkıyor. şu durumlar olmasa çok daha kolay olacak herşey.
Allah kavuştursun canım 😓 yaparsın sen alışırsınız bir süre sonra virüs biter sen gidersin yanına 😍
Sağolun kızlar. Şimdi gitti annem varlığına o kadar alışmıştım ki çok üzüldüm . Kız uyuyordu annem giderken Deniz bay bay mene (Emine ) diye bağırdı arkasından o zaman çok duygulandım. Yine gel dedim son baharda 🤣 kız şimdi ağlamaya başladı bende başladım ağlamaya. Artık herşeyi seri yapmam gerekecek.

Taktım kanguru mu içine de kızı. yemek koydum ocağa 🤣 oturmamı istemiyor yalnız sırt ağrısı yapar böyle ama napalım. Deniz bisiklet sürüyor üzerine yere koyamıyoruz. 😩 yüzü karşıya bakacak şekilde durmak istiyor normalde 1.5 yaşından önce tavsiye edilmiyor evde böyle dışarda bana dönük olur.

Alerji olunca kaka da kan oluyormuş canım galiba yumurta 5 gün yemedim dün yedim bugün hep kakalı kan
Yaa kıyamamm 😞 Normal miymiş canım bi araştır süt ürünleri yememeye çalış, doktorunu arayabilirsen bi sormalısın aşıyıda sorarsın hem hastaneye gitmek istemezsen kendin yaparsın

Sürekli memedeyiz sıklığı pek yok ortalama 2 saatte bir diyelim yoksa genelde her ağladığında meme veriyorum hem çoğalsın diye hem mama çok verdiğim için memeyi bırakmasın diye 80 günlük siz be kadar oldunuz. Hiç sağmadım şimdiye kadar sağma taraftarı değilim çok çünkü bebeğin emziğiyle sağdığın süt aynı olmaz ama sağmayı düşünüyorum çünkü mamayı azaltmayı istiyorum yavaş yavaş sütümün çoğaldığını hissediyorum 🙏

cnm zaten emzirme sonra meme boşaltmak için sağarsan sütün artar. Çünkü tam boşaltmadığı olur bebeğin. Bizimde aynı 80 gün sanırım. 1 şubat doğumlu işte🙈 Ben mesela biberon hiç vermedim. Mamayı EDS ile veriyorum. Hem emmiş oluyor hem meme reddi olmasın diye biberon kullanmıyorum. Ama sağ cnm biriktir az az da olsa her damlası önemli. Hem sütün artar hem kilo alır fazladan anne sütü alır :KK36:

Bizim doktorumuz 3 dozluk olanı önerdi. Bugün 61 günlüğüz. 2 ay aşıları ile birlikte rotanın ilk dozu da yapıldı.
Bizimkide bugün 62 günlük 30 nisanda çağırdılar 2 aylık aşıları için biraz geç sanki ama sıkıntı olmaz sanırım. Rota aşısı içinde asm deki hemşire yanınızda getirin yapalım dediler ama 2. Ayda 3 aşı varya bide rota olursa ağır olurmu diye düşünüyorum sizin bebiş nasıl nasıl geçti gününüz inşallah iyidir

Alerji olunca kaka da kan oluyormuş canım galiba yumurta 5 gün yemedim dün yedim bugün hep kakalı kan
Çok geçmiş olsun cnm
Sağolun kızlar. Şimdi gitti annem varlığına o kadar alışmıştım ki çok üzüldüm . Kız uyuyordu annem giderken Deniz bay bay mene (Emine ) diye bağırdı arkasından o zaman çok duygulandım. Yine gel dedim son baharda 🤣 kız şimdi ağlamaya başladı bende başladım ağlamaya. Artık herşeyi seri yapmam gerekecek.
Ah anneler😞 benimki gideli 1 ay olacak, ilk 3 gün falan ağladım sonra yokluğuna alıştım 🙈 hayatım boyunca bu kadar uzun evde kaldığımı da hatırlamıyorum mesela, ama insanoğlu alışıyor herşeye😇 Allah yardımcın olsun inşallah 💕

X