2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla beni anlatın ayni ben .
Ben birşey almaya korkuyorum canım çokta iyi geçmediği için hamileliğim baya ağir problemli bir hamilelik inşallah bu donemde geçer
Deniz tuzu spreyi kullanılabiliyor. Ben kullanıyorum bazen. Bi de odaya kaynar su koyup içine vicks falan sürmek işe yarayabilir diye düsünüyorum. Benim evim cok kuru kış gğnü çamaşırım 2 saate kurur düşünün. Burnum nası kurumasın🤣

İkili test sonucum çıkmış. Doktorum aradı. Değerler sınırda. Gelin konuşalım dedi.
çok çok üzgünüm
Merhaba geçmiş olsun bu testlerin kesin güvenirliği yok o sebepten canınızı sıkmayın. Sanırım hastanelerin anlaşmalı olduğu kurumlar var, ben ikili yaptirmadan önce bana da fetal dna yaptir o daha kesin demislerdi. Önce sonucumun çıkmasını bekledim gayet temiz geldi. Özel bir hastanede yaptiysaniz testi doktorlar artık bu fetal dnayı da seçenek olarak sunuyor.

şahsen bana soracak olsanjz ben amniyosentez yerine fetal dna isterdim. Çünkü doktorun dediği gibi düşük riski olabiliyormuş. Önemli olan sizin kararıNız tabi, bence ortada kötü bi sonuç yok sadece ilei bir tetkik yaptirmanız gerekli. Çok zor biliyorum ama yüreğinizi ferah tutmaya calisin🤲🏻 inşallah yüzünüz gülecek diğer sonuçlardan sonra ben öyle hissettim🥰

Teşekkürler 🙏 Ense kalınlığı 0,8 mm çıkmıştı. Burnuna bi şey demedi. Doktorumla görüştüm fetal DNA önerdi. Amniyosentez riskli tavsiye etmem dedi. Sonuçta yüksek riskli çıktığı için öyle söylüyorum. Kesin bi şey söyleyemem dedi.
burada okuduklarıma göre bu durumda amniyosentez öneriyor doktor. Bizimki burada fetal DNA yapalım deyince samimiyetinden şüphelendim de açıkçası. Başka bir doktorla daha görüşmeyi düşünüyorum
Riskiniz yuksek cikmis yasiniz kac? Daha once de dedigim gibi bu sonuc olasilik belirtiyor. Ben bu yuzden 2li testi cok gereksiz buluyorum insanlari bos yere strese sokan bir test. Emin olmak isteyen ebeveynler bence fetal dna yaptirmali. Haa ben her turlu dogururum diyen de icin de ultrason olcum sonuclari gerekli veriyi az cok sagliyor ztn.

Teşekkürler 🙏 Ense kalınlığı 0,8 mm çıkmıştı. Burnuna bi şey demedi. Doktorumla görüştüm fetal DNA önerdi. Amniyosentez riskli tavsiye etmem dedi. Sonuçta yüksek riskli çıktığı için öyle söylüyorum. Kesin bi şey söyleyemem dedi.
burada okuduklarıma göre bu durumda amniyosentez öneriyor doktor. Bizimki burada fetal DNA yapalım deyince samimiyetinden şüphelendim de açıkçası. Başka bir doktorla daha görüşmeyi düşünüyorum
Fetal dna yüksek bir olasilik vermesine rağmen yine de bir tarama testi. Amniyosentez gibi tani testi degil. Amniyosentezin riski var deniyor ama bilmiyorum istatistiksel olarak nedir kayıp oranı. İkinci bir hekim görüşü almanız en mantıklısı içiniz rahat etmiyorsa. Söylemesi kolay biliyorum ama caninizi sıkmayın, en güzel haberlerle gelin inşallah 💐

Deniz tuzu spreyi kullanılabiliyor. Ben kullanıyorum bazen. Bi de odaya kaynar su koyup içine vicks falan sürmek işe yarayabilir diye düsünüyorum. Benim evim cok kuru kış gğnü çamaşırım 2 saate kurur düşünün. Burnum nası kurumasın🤣
😂😂 bende kalproferin ustune bi kap su koyuyorum sma yinede baska birsey kulanmaya korkuyorum birde kendimi tek zanediyordum ama baya boyle durumda olan varmis

Ben felaket tellali gibi konusup insanlari endiselendirmek hic istemem ama bir sanatci var taniyanlar bilir ozgun ugurlu yanlisnhatirlamiyorsam adını. Down sendromlu dogmus cocugu..ultrason verileri iyiymis sadece kalpte parlama gorulmus dr anne adayi genc diye durumu onemli bulmamis 2li test sonuclari da iyi gelince hic endise duymamislar bebek dogunca baya soka ugramislar haliyle. Yani o yuzden 2li testi ben anlamsiz buluyorum ultrason verileri cok daha fazla sey anlatiyor aslında.

Riskiniz yuksek cikmis yasiniz kac? Daha once de dedigim gibi bu sonuc olasilik belirtiyor. Ben bu yuzden 2li testi cok gereksiz buluyorum insanlari bos yere strese sokan bir test. Emin olmak isteyen ebeveynler bence fetal dna yaptirmali. Haa ben her turlu dogururum diyen de icin de ultrason olcum sonuclari gerekli veriyi az cok sagliyor ztn.
Yaşım 32. Devletten bir doktora göründüm şimdi. O da yüksek risk dedi.
fetal DNA önerdi ikisi de. Onu yaptırcam artık. Maddi yönden düşününce en başında yaptırmak istemedim ama en iyisi yaptırmak.

Turkiye'de dogum yapmak zorunda kalacak avlardan sanmislardir. 😊
En cok garibime giden uygulama daha adet tarihi gelmeden kan testi yaptirip, her 2 gunde bir hamileleri delik desik etmeleri. dusuk riski yoksa bunun gereksizligini, bu ugurda devlete yuklenen masrafi hayretler icinde karsiliyorum. 2 Missed miscarriage yasadim ilk saglikli gebeligimden once yalvardim yahu arastiralim, test yapalim, bu bebeklerin niye belli bir hafta sonra kalpleri duruyor... Ama yok, gayet normal bir durum algisi var. Dunyanin her yerinde her kadinin basina gelebilecek bir durum, 3. Kez tekrarlarsa sorun var kabul ediyoruz deyip gonderdiler. Doga Ana 3. De yuzumu guldurdu sukur 👏
Birçok uygulama gereksiz olabilir ama o iki günde bir çifte artışın beklendiği beta hcg çok önemli. Bu konuda sizin gibi düşünmüyorum ben evet kimyasal gebelik kendi kendine sonlanıyor ancak dış gebelik denen şey öyle değil tüp kaybına iç kanamaya ölüme kadar götürüyor belki çevrenizde bunu yaşayan yok bilmiyorsunuz Ama kol delik deşik de olmuyor bizzat eşim bunu takip etmeliyiz dedi eşim de doktor zararı olsaydı kan aldırmanın bana yaptırmazdı diye düşünüyorum sonuçta benden para almıyor 🤪😅😅😅 Ha baktık artış iyi kalp atışını duyana kadar ben de gitmedim hastaneye. Ben açıkçası türkiyede av olmayı tercih ederim yurtdışında kaderine terk edilmiş olmaktansa... en azından istediğim zaman gitme gitmeme lüksüm var zaten 1-1.5 ayda bir gidiyorum ben mesela bu annenin tercihi olmalı bence❤️

Turkiye'de dogum yapmak zorunda kalacak avlardan sanmislardir. 😊
En cok garibime giden uygulama daha adet tarihi gelmeden kan testi yaptirip, her 2 gunde bir hamileleri delik desik etmeleri. dusuk riski yoksa bunun gereksizligini, bu ugurda devlete yuklenen masrafi hayretler icinde karsiliyorum. 2 Missed miscarriage yasadim ilk saglikli gebeligimden once yalvardim yahu arastiralim, test yapalim, bu bebeklerin niye belli bir hafta sonra kalpleri duruyor... Ama yok, gayet normal bir durum algisi var. Dunyanin her yerinde her kadinin basina gelebilecek bir durum, 3. Kez tekrarlarsa sorun var kabul ediyoruz deyip gonderdiler. Doga Ana 3. De yuzumu guldurdu sukur 👏
Adet tarihi gelmeden zaten beta hcgde artış olmuyor ki ya da çok az oluyor önemli olan artış takip etmek kimse kolundan kan alındı diye ölmüyor da dış gebelikten tüp kaybı yaşamak var bir de Allah korusun 🤲🏻

Arkadasalr merhaba benim bugun 2 li test sonucum cikmis doktorum aradi sagolsun hersey bormal dedi...degerleri bilmiyirum tabi yani gormedim sonucu ama doktorum perinatolog zaten ve bi aksilik olsaydi soylerdi doye dusunuyorum....ultrason verilerim de iyiydi ama 2li testimden cok korkuyordum ...doktorum baska teste gerek yok dedi 16.haftada baska bir test var yapariz dedi ama o test ne bilmiyirum

Birçok uygulama gereksiz olabilir ama o iki günde bir çifte artışın beklendiği beta hcg çok önemli. Bu konuda sizin gibi düşünmüyorum ben evet kimyasal gebelik kendi kendine sonlanıyor ancak dış gebelik denen şey öyle değil tüp kaybına iç kanamaya ölüme kadar götürüyor belki çevrenizde bunu yaşayan yok bilmiyorsunuz Ama kol delik deşik de olmuyor bizzat eşim bunu takip etmeliyiz dedi eşim de doktor zararı olsaydı kan aldırmanın bana yaptırmazdı diye düşünüyorum sonuçta benden para almıyor 🤪😅😅😅 Ha baktık artış iyi kalp atışını duyana kadar ben de gitmedim hastaneye. Ben açıkçası türkiyede av olmayı tercih ederim yurtdışında kaderine terk edilmiş olmaktansa... en azından istediğim zaman gitme gitmeme lüksüm var zaten 1-1.5 ayda bir gidiyorum ben mesela bu annenin tercihi olmalı bence❤️
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Katılıyorum sana canım❤️

Arkadasalr merhaba benim bugun 2 li test sonucum cikmis doktorum aradi sagolsun hersey bormal dedi...degerleri bilmiyirum tabi yani gormedim sonucu ama doktorum perinatolog zaten ve bi aksilik olsaydi soylerdi doye dusunuyorum....ultrason verilerim de iyiydi ama 2li testimden cok korkuyordum ...doktorum baska teste gerek yok dedi 16.haftada baska bir test var yapariz dedi ama o test ne bilmiyirum
3 lü test ya da 4 lü test yapıyorlar diye biliyorum ben 3 lü test için kan verdim sonuçlarını bekliyorum sonrasında da inşallah ayrıntılı ultrasona giricez randevuyu aldım bile 🤗

407626A2-1966-428E-9654-7CB9DC88B779.jpeg
Cinsiyet tahmini yapabilir misiniz arkadaşlar 🙈 Sırt üstü dönmüştü pek anlayamadık

Cok haklisiniz ben de 3 dusuk yasadim kalpleri hic atmamisti ve kuretajla sonuclandi...ilkinde dis gebelik demisti doktorum da sukur kuretaj meteryalinde olmadigi cikti...bu gebeligimde 3 kere gun asiri kan verdim yani doktorum istedi ve adamin cebine 5 kurus girmedi cunku baska bir laboratuvarda yaptiriyirdum...yani burdan yurt disinda yasayanlarin gebelik takiplerini goruyorum ve diyorum iyi ki bu surecte orda yasamiyirum kafayi yerdim...3 dusuk yasamis biri olarak daha da evhamli biriyim suan cogu seyi doktoruma yaziyorum gerekli gorurse gel ultraosnda bakalim diyor ve bu beni rahatlatiyor...o yuzden bu tarz islemlerin gereksiz olduguna inanmiyorum.o an beni rahatlatiyorsa rahat uyku cekmemi sagliyorsa asla kendimi bir magdur gibi gormuyorum...ki dediginiz gibi dis gebelik sonucu insanlar öluyor malesef .. cahil bir toplum oldugumuz icin cogu insanlar bakmiyir bile taaa ki 10.haftaya doktora gidene kadar...ben niye hayatimi riske atayim ki veya o an bebegime kan akisi gitmiyirdur ve mudahale edilebilecekse neden doktora sormayim ki bu cok sacma

Yaşım 32. Devletten bir doktora göründüm şimdi. O da yüksek risk dedi.
fetal DNA önerdi ikisi de. Onu yaptırcam artık. Maddi yönden düşününce en başında yaptırmak istemedim ama en iyisi yaptırmak.
Ekonomik imkanınız da müsaitse fetal dna yaptırabilirsiniz. Amniyosentez tanı içindir ve sadece kromozom anomalilerini değil yanında bebeğin kalbinde bobreklerinde ve diğer organlarında oluşan yada oluşma ihtimali olan kist ve benzeri durumları da ayrıntılı sekil de inceliyorlar. Bu konuda çok yanlış bilgiler var, cvs icin de riskli deniliyor amniyosentez icin de. Riskli olan şu eğer siz 16. Haftasını doldurmadan amniyosentez işlemi yaparsanız evet risk faktörü var ancak akli selim ve bu işi bilen dr lar 16.haftadan önce zaten amniyosentez yapmıyorlar. Ikili tarama konusuna gelince herkesin maddi imkanı fetal dna ya müsait olmayabilir o açıdan çevrenin etkisiyle boş işler gibi gereksiz sadece istatik vs diyerek ikili üçlü yaptırmayın gibi yanlış yönlendirmelerde hatalı. Bakin bir hasta 20 li yaşlarda ne ikili ne üçlü hiçbirini yaptırmamış ve ayrıntılı ultrasonda ve 4 lu taramada bebeğin down sendromu majör bulgular tespit edildiği anlaşılmış ve zaten 24. Haftayı da geçmiş eğer ikili yada üçlü yaptırsaydı belki istemeyecekti bir karar verme şansı olacaktı, sadece ultrason verilerine dayanarak yol almakta hicbir tarama testini yaptirmamakta hatalı bizim oldugumuz haftalarda. Bizim heran riskimiz var her açıdan düşük mü olacak inanın oturduğunuz yerden dahi düşer düşecekse sadece amniyosentezde değil. Sonucunuzun iyi gelecegine süphem yok duzeltilmis mom degerlerini göremedim ama icinizi ferah tutun kombineniz iyi çıkmış. Bebeginiz cok kiymetli en saglikli ve stressiz sekilde hamileliginize devam edebilmeniz icin size ne uygun geliyorsa o şekilde yapın karar en son annenindir dilerseniz yaptirmayada bilirsiniz. Riskli çıktınız diye kesin birşey olacak diye asla birşey yok öncelikle içinizi ferah tutun.Bu dönemde sebebi belli değil ama riskli çıkan anne sayısı çok, benim testi yaptırdığım ozel hastane laboratuar ve dr ismine kadar aldılar bununla ilgili de bir çalışma yapıyorlar anladığım kadariyla.Biraz uzun oldu ama pes pese ikil sonucu riskli gelenler den dolayi bu sekilde yazdim
Guzel haberleniz olsun, kalbinizi ferah tutun 🌸☺️

Valla beni anlatın ayni ben .
Ben birşey almaya korkuyorum canım çokta iyi geçmediği için hamileliğim baya ağir problemli bir hamilelik inşallah bu donemde geçer

Eğer yemek içmek problemi ise geçen bu haftalarda. Su bile içemezdim, su bile kokuyordu. Birden bire pat diye kesildi. 16 haftalığım.
Arkadaşımda çıkmıştı ilaç kullandı kızı 3 yaşında sağlıklı şuan korkmayın bebişiniz sağlıkla gelsin🌸
Çok teşekkür ederim. Onunki de zehirli guatır mıydı? Bir çok kişide gebelik sırasında çıkıyor. Ama zehirli olana pek rastlanmıyor.

X