2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok üzüldüm ama her şey Allahtan üzülmeyin çok şükür size anne diyen evlatlarınız var. Allah sağlıkla yeniden nasip etsin diğer çocuklarınıza uzun ömürler versin inşallah 🤲🏻
Çok şükür ❤️amin Allah razı olsun sizlerinde evlatlarını bağışlasın insallah hoşçakalın

Ben açıkçası ense kalinliklarina göre karar veririm diyordum riskli çıksaydı fetal dna yaptıracaktım. Cok şükür ikisininki de iyi cıktı doktor da yine önemli olan detaylı ultrason deyince ikiliye karar verdim.
Benimkiler 11+3 ultrasonda da aynı çıktılar iki bebek arasında 0.4 mm fark var 🤣
yaa mashallah 🧿 aramızda tam bir hafta var bende 10+3 , benimde tup bebek doktorum oyle onerdi ikili yap ona gore ikerlersin dedi. oyle yapayım bende

Canım benim, zaten devlet ödesin diye benimde ısrarım yok ama en azindan paraylada olsa bu testi kendi ulkemizde yaptirabilmeliyiz diye düsünüyorum. Büyük şehirlerde yaşayanlar biraz daha şansli ama kücuk şehirlerde yaşayanlar sehir değistirip bu tahlil merkezlerine ulasiyorlar. Tüp bebekte isteye bagli ve parali mesela. Mesela benden kanimi ankarada bir firma aldi yasadigim yere 4 saat uzaklikta .o aksam istanbula gonderildi ordanda fransaya.
4 saat uzakliktaki firmanin almasi sacma olmus dediginiz gibi kan alma merkezleri arttirilabilir? 3 tüp mu kan aldilar? niptte benden gecen 3 tup almislardi. acibadem uni. lab. de calismis bir arkadasim vardi, o biz bu testi yapiyorduk demisti, gorusunce bir sorayim yurtsiaina gitmeden istanbulda acibademde yapilan versiyonu var mi diye

kizlar sizler usg fotolari paylasabilirken ben daha dun zorla bhcg baktirdim. o bile 1 gunde cikti. aksam uyuyamadim. dun 7+5teyken kan verdim. sonuc boyle. uyumlu degil mi? düşük mü sanki?
20210120_092246.jpg

4 saat uzakliktaki firmanin almasi sacma olmus dediginiz gibi kan alma merkezleri arttirilabilir? 3 tüp mu kan aldilar? niptte benden gecen 3 tup almislardi. acibadem uni. lab. de calismis bir arkadasim vardi, o biz bu testi yapiyorduk demisti, gorusunce bir sorayim yurtsiaina gitmeden istanbulda acibademde yapilan versiyonu var mi diye

1 tüp dolu dolu kan aldılar bir kutuya koydular kilitli. Normalde direkt olarak transfer yapan varmış ama cokta guvenilir olmuyor o yüzden biz acıbadem laboratuarları aracilığı ile fransaya gönderiyoruz dediler. Benimki fetal dna testi

kizlar sizler usg fotolari paylasabilirken ben daha dun zorla bhcg baktirdim. o bile 1 gunde cikti. aksam uyuyamadim. dun 7+5teyken kan verdim. sonuc boyle. uyumlu degil mi? düşük mü sanki? Eki Görüntüle 2765471
Bence normal gibi . Birde hafta hesabını dr lar bebeği görünce yapıyorlar . Benimkini adetine göre değil bebeğe göre hesaplayıp devam edeceğiz demişti dr. Değeri kafanıza takmayın bence

Eşim il dışına çıkmak zorunda yarın, döneceği tarihte yani ben 12+5 / 12+6 gibi ikili test yaptırmak için geç mi olur ? Doktorum baya uzakta tek gidebilecek kadar da iyi olmuyorum.

İyi akşamlar herkese. İkili test sonucumuzu aldık, riskimiz yok çok şükür. Ultrason sonuçlarımız da iyi çıktı. Ama cinsiyeti belli değil. Kız gibi ama 2 haftaya burada pipi de görebiliriz bu haftalarda çok erken yorum yapmak için dedi. Bir daha 20. Hafa gel dedi ama istersen aylık da gelebilirsin dedi. Ben dayanamam giderim 2-3 haftaya zaten 😂 bu arada ultrasona girmeden çikolata yiyin kızlar bebek hareketli oluyormuş. Bana da doktor dedi 🥰

İyi akşamlar herkese. İkili test sonucumuzu aldık, riskimiz yok çok şükür. Ultrason sonuçlarımız da iyi çıktı. Ama cinsiyeti belli değil. Kız gibi ama 2 haftaya burada pipi de görebiliriz bu haftalarda çok erken yorum yapmak için dedi. Bir daha 20. Hafa gel dedi ama istersen aylık da gelebilirsin dedi. Ben dayanamam giderim 2-3 haftaya zaten 😂 bu arada ultrasona girmeden çikolata yiyin kızlar bebek hareketli oluyormuş. Bana da doktor dedi 🥰
Hangi hastaneye gidiosunuz hangi il

bu arada ultrasona girmeden çikolata yiyin kızlar bebek hareketli oluyormuş. Bana da doktor dedi 🥰
unutmusum bu trickleri :) haftaya 1 defa ulstrasona girme hakkim var zaten, sağol hatirlattigin icin :) gerci kucuk olacak 8+3te olacak ama yine de guzel goruruz insallah :)

yaa mashallah 🧿 aramızda tam bir hafta var bende 10+3 , benimde tup bebek doktorum oyle onerdi ikili yap ona gore ikerlersin dedi. oyle yapayım bende
Çok zor kararsızlık, testin guvenilir olmaması, piyasada bir sürü farklı seçenek olması insanı daha da zorluyor. Dediğim gibi ben de düşündüm düşündüm en son usg ölçümlerine göre karar vercem dedim. Cok şükür hepsi normal çıkınca adet yerini bulsun diye ikili yaptırayım dedim doktor da önemli olan detaylı ultrason deyince.
Bence sen de ikili teste göre değil de ölçümlere göre bi yol çizebilirsin. Burda ense kalınlığı riskli çıkan arkadaşları direkt cvs amniyosenteze falan yönlendirdiklerini okudum ikili yapmadan. Inşallah öyle bir şey olmaz da en azından ölçümlere bakarak da riski az çok tahmin ediyor insan.
Down sendromunda mesela burun kemiği ya oluşmazmış ya geç oluşurmuş. Bu haftada burun kemiğinin oluşmuş olması ve ense kalınlığı down ihtimalini ortadan kaldırabilir dedi doktorum.

Aa evet bunu unutmuşum, diğer kontrole giderken yapayım bunu 🥰

Aa evet bunu unutmuşum, diğer kontrole giderken yapayım bunu 🥰
Geçen hafta benim miniş uyuyordu doktor doplerle karnıma biraz vurdu da öyle uyandı 😂 bu hafta çikolata yiyip girdim hatta kapıda Nutella ekmek attım ağzıma 😂😂 içeride halay çekiyor dedi doktor 😂😂

Kızlar merhaba bacağım çok ağrıyor diyordum hatırlarsanız kas ağrısı gibi.dun kadın doğuma gittim çok şükür bebek iyi.agriyi sordum özelllikle geceleri sanki bacağımı kesiyor gibi ağrı vardı.beni doppler ultrason yönlendirdi.ultrason sonucunu genel cerraha gösterdim.ve hemen beni kalp ve damar cecerrahinyönlendirdi.ve kızlar bacağında pıhtı varmis bu pıhtı bebeğin kordonunda ve benim akcigerime atabilirmiş.hemen kan sulandırıcı başladılar.ilk 1 ay her gün 2 kere sonra da doğum yapana kadar hergun kullanacakmışım.(gebelik embolisi).aileme yansımıyorum ama çok üzgünüm hayırlısıyla doğum yapsaydım bir.
Bu arada kızlar yazacak başka kimse yoktu ben de sizlerle paylaşmak istedim.hamile topiginde bizi neden tedirgin ediyorsun diye düsünmeyin.korkmayin da benim de ağrım oluyor var mi diye.emin olun öyle böyle bir ağrı değil di.sevgiler.seviyorum sizleri.
Canım yarın bende doopler yaptırmaya önce dahiliyeye sonra kalp damar cerrahisine gideceğim. Bacağımın gün gün çok ağrısı arttı. Artık bıçak saplanır gibi ağrıyor şişlik kızarıklık yok. Varis de yok. Kadın doğumcum ailede kalp krizi olup olmadığını filan da sordu. Ama bebeğe bakamadık. Umarım bebeğim sağdır ve birşeyim yoktur😭😔

X