2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İşte cuma gıdınce soracaktım cınsıyet netlessın dıye haftaya erteledım az kaldıydı onlarıda ıcım daha ıcmıyım o zaman:))
İçme içme 12den sonra ne sana ne bebeğe bi faydası yok. Tüm doktorlar bıraktırıyor. Kalanları içsen de bi zararı yok çünkü idrarla atılıyor

Evet bebek o. Ben görmedim görsem yazardım. Aynı öyle oluyor başta. Bende ilk 14-15 hafta gibi pıt pıtları duymuştum ama ilk gebelik diye emin olamamıştım bebek mi diye. Bariz hissetmem 18 haftada oldu. Ama seninki bence bebek. Zayıf olmanın da etkisi vardır
Aaa bu Mısır patlaması gibi olan şey bana ilk haftalardan beri oluyor. Fakat sık sık olmuyor, bir keresinde uyurken oldu ve uykudan uyandırdı yani o derece hissedilir seviyedeydi😀 sanki karnımda Mısır patlıyormuş gibi, tekmeymiş gibi 🧐 kaslardan dolayı da olabilir mi acaba?😬

Aaa bu Mısır patlaması gibi olan şey bana ilk haftalardan beri oluyor. Fakat sık sık olmuyor, bir keresinde uyurken oldu ve uykudan uyandırdı yani o derece hissedilir seviyedeydi😀 sanki karnımda Mısır patlıyormuş gibi, tekmeymiş gibi 🧐 kaslardan dolayı da olabilir mi acaba?😬
İlk haftalarda olan gaz olabilir. 10ncu haftadan önce mümkün değilmiş. Ama tabi karnın yoksa yani zayıfsan ilk gebelik değilse daha erken olabilir ama tabi ilk haftalar değil yine 🙈ama dediğin gibi aynı mısır patlamasına benziyor

İlk haftalarda olan gaz olabilir. 10ncu haftadan önce mümkün değilmiş. Ama tabi karnın yoksa yani zayıfsan ilk gebelik değilse daha erken olabilir ama tabi ilk haftalar değil yine 🙈ama dediğin gibi aynı mısır patlamasına benziyor
Hımm🧐 ama gaz olunca da hiç öyle olmazdım, o yüzden çok değişik gelmişti🙈 Belki de gazdır dediğiniz gibi ☺️ Zayıfım ve ilk gebelik.. çok heyecanlı 😀

Hııı sende durumlar karışık. Bilemedim bende hangisi olur 😀
Aynen bacım 😅 ya bebek alışverişlerine ne zaman başlanmalı. Ya aslında 15-17. Haftamda İstanbul 'da ailemin yanında olucam o zaman biraz bişeyler almayı düşünüyorum ama erken mi olur acaba. Ben urfada yaşıyorum hazır gitmişken istanbuldan almak niyetim ama bilemedim

Amin inşallah bebişlerimize sağlıkla kavuşalım :dua:
Etik sebeplerden bize gelen raporda cinsiyet yazmıyor, doktora gidende yazıyor. Akşam beni laboratuvardan arayıp haber verdiler. Bugün doktorumun aramasını bekliyorum cinsiyet için :KK45:
Ksç gün sonra çıktı sonucunuz acaba? Genoks a gönderdi benim doktorum 11.gün hala ses yok.

Bende 10. Haftadayım inşallah 2 hafta sonra bana da bıraktırır. Aynen günde 2 doz 3 gün gidiyo yani resmen zor gerçekten. Şırınga bile dayanmıyor. Kan sulandırıcı da vırduruyor onu kullandın mı sen de tüp bebek mi5
Evet benim de tüp bebek , kan sulandiriciyi bıraktık 7. Haftada kanamam olduğu için, bir daha da başlamadık bebekler iyi olduğu için. Zor maddi manevi yoruyor ama napalim bebeklerimiz iyi olsun da inşallah 🤗🤗

Ksç gün sonra çıktı sonucunuz acaba? Genoks a gönderdi benim doktorum 11.gün hala ses yok.
Biogen'de yaptırmıştık yurtdışına gönderdiler, 2 martta kan vermiştim, 10 martta çıktı.
10-12 gün demişlerdi, cuma ya da haftaya pazartesi diye düşünüyordum o açıdan sürpriz oldu :)
muhtemelen sizin bugün yarın haber gelecektir. iyi haberler olsun.

Biogen'de yaptırmıştık yurtdışına gönderdiler, 2 martta kan vermiştim, 10 martta çıktı.
10-12 gün demişlerdi, cuma ya da haftaya pazartesi diye düşünüyordum o açıdan sürpriz oldu :)
Çok heyecanlı beklemek☺️inşallah güzel gelsin sonuçlar hepimizin. Teşekkür ederim.

Ne yazıyor sonuçta?

Kızlar kanamam oldu hastaneye gittik bebekte bir sorun yok ama kanama alanları varmış, kendi doktorum da hastanedeki doktor da düşük tehlikesi, dinlen dedi. İnşallah sağlıkla devam eder. Çok canım sıkkın.
Canım canını sıkma rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip edecek inşallah..8 ay düşük tehlikesi ile bebeği olan bir sürü tanıdığım var burada da çok.. Ağrıların var mı peki kanama ile süren?

Sen dinlenip moralini yüksek tuttukça bebişin sıkı sıkı tutunur. Kendine çoook dikkat et.

Kızlar günaydın folikasite devam eden varmı hala neye basladınız ben randevuyu ertelettım haftaya o yuzden sorum dedım devıt ıcın dorde gırınce demıstı gırmıste bulunmaktayım ama napsam bilemedim folik asiti zaten hıc sevmedım yuzumu sivilcelerle doldurdı 🥺
Benim kan ilacı folik asitli sanırım.. Bana bunlarla devam ettiriyor doktor. 12.haftadan itibaren başladım canım . Zaten folik asiti tam kullanmamıştım değerim üst seviyeye yakındı.

Eklentiler

• 16154590395642466026382685392082.jpg
    16154590395642466026382685392082.jpg
    158,4 KB · Görüntüleme: 43
Ben de fetal DNA yaptırmayı düşünüyorum içim rahat etmeyecek. Peki ona kesin güvenebilir miyiz?
Anne kanında bebeğe ait fetal DNA bulunuyormuş. Test bu fetal fraksiyon ile yapılıyor. %99 doğru sonuç verdiğini söylüyorlar.
Eğer fırsatınız varsa aklınızda soru işareti kalmasındansa yaptırabilirsiniz.

İnşallah tertemiz gelir sonuçlarınız sanırım sizin ikili test riski biraz yüksek çıkmıştı değil mi?

Burada banu çiftçi de açıklamış testi:

Hamiş anneler iki gecedir yattıktan sonra ara sıra karnımda hareket hissediyorum böyle tekme fln değil sanki balon patlamış gibi yada küçük bi şey değmiş gibi böyle saniyelik çok zayıfım o kadar çok karnımda yok gaz olduğu zaman anlıyorum başta öyle sandım ama gaz değil diye düşünüyorum bide benim 12. Hafta ultrasonunda kalp sesini bile duyamicak kadar yerinde durmayan çok hareketli bı bebegim var bu haftalarda artık hissetme gibi bı durum söz konusu olurmu?🙄🤔
Sanmıyorum hissedesin, daha çok minik :) o hissettiğin şey kendi nabzın da olabilir.

X