Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    145
Kızlar aranızda oğlu olup erken sünnet ettiren var mı acaba ne kadar zorlandınız oğlum en enfeksiyon kaptı antibiyotik verdiler doktor sünnet olması lazım demiş çocuk cerrahisine randevu aldık sanırım sünnete gerek yok desede biz sünnet ettirelim diyoruz Ağlicam yani korkuyorum ağlicak hepten korkucak bilinçlendi çünkü artık bizim aklımızda okul öncesi yaptırmak vardı hem o zaman acısa çağre olurum ilaçla vs diye şimdi acısa anlamasam diye kahroluyorum yanlış mı düşüncem kendi kendimi üzüyorum
Ben 5 aylıkken sünnet ettirdim çok acıyor ağlıyor ama 3 gün kadar sürüyor

Bizde doğar doğmaz 7 gün geçtikten sonra yaparız dedik ama oğlum eve geldiğimiz gece sarıldıktan yoğun bakıma alındı ilk 1 haftam hastahanede geçti topuk kanı verdik ertesi gün çağırdılar bu seferde tiroidi 8 16 32 olarak çıktı 3ünde de hop bir daha hastahaneye gittik üzerine işitme Göz kalça testine gittik üzerine 2. Ay enfeksiyon kaptı hop ilaçlar derken 1.5 yaşına kadar böyle devam ettik bu süre içinde 1 kere hastahaneye bile yattı bağdemciği varmış meğersem 3 ayda bir antibiyotik kullandık hatta çevrem verme bünye kendini toparlasın dedi ama olmuyor düşün o hastahane döneminde 3 kere antibiyotik değiştirdi bağışıklık için ayrı iğne yedi 12 saatte bir eşim bu ayın 15ine randevu bakalım dedi sünnet için biz randevu almadan çocuk mikrop kaptı 3 yaşında şuan biliyorum çabuk iyileşicek 15 günde toparlıyor deniyor korkuyorum ya aşırı endişeliyim bu konuda endişem aslında sünnet değil enfeksiyon geçirip sünnet olacak olması
Geçmiş olsun canım. Geçmezse bir iki hafta daha ertelersiniz olmadı. Zaten enfeksiyonu varken de doktorun sünnet edeceğini sanmıyorum. İyileştikten sonra bir şey olmaz inşallah hiç endişe etme.
Benim derdim şu kayinvalidemlerle albüm bakıyorduk bir gün. Eşimin sünnet fotolarına denk geldik. Çok geçirmişler yaşını 6 yaşındaymış sanırım. Kabus gibi fotoğraflar valla kızdım bile çocuğa bunu nasıl yaptınız diye. Travma olmuş biliyor musun?Öyle korkmuş ki gece kacirmalari olmuş ne kadar zaman. Ne kadar erken o kadar iyi olur yani. Henüz küçük oğlun şimdi eskisi gibi değil biraz daha konforlu sünnet işleri kolayca atlatırsıniz süreci inşallah 🙏🙏

Hepimizde ayni telaşeler. Ben de evde tamirat tadilat boya islemlerini bi bitirsem dogum hazirligina başlayacağım insallah. Hepimize kolay gelsin.
Benim de şansıma karınca bastı evi hiç bu kadar çok sayıda görmemiştim, parkeleri yapan usta berbat bi işçilik yapmıştı bunu biliyoruz da bugüne kadar bu derece yoktu. Sirkeli suyla siliyorum ama başka çözüm yöntemi bilen varsa paylaşırsa sevinirim 🙂

Mecbur kalinca yapiyorsun kuzum. Benim de son 1 haftam cuma gunu dogum iznine cikmayi iple cekiyorum. Ben de cogunlukla ev islerini salladim simdiye kadar. Simdi bir badana boya halilari gondermekle ise baslamayi dusunuyorum. Ev hem bahar hem dogum temizligi acisindan ok olunca hastane cantasi hazirligi buzluk hazirligi falan o heyecanlardayim simdi🤣
Evet badana yapınca ev mis gibi oluyor😍 ya bu sene yapamam ama inşallah seneye bende istiyorum

Geçen gün konuşmuştuk titreme tarzı bebek hareketlerini, dün doktordaydım sordum öyle hissetmen normal dedi, hıçkırık tutuyordur dedi. Ben de hep kasıklarda aşağıda hareket hissediyorum dedim ona da normal dedi .

Geçmiş olsun canım. Geçmezse bir iki hafta daha ertelersiniz olmadı. Zaten enfeksiyonu varken de doktorun sünnet edeceğini sanmıyorum. İyileştikten sonra bir şey olmaz inşallah hiç endişe etme.
Benim derdim şu kayinvalidemlerle albüm bakıyorduk bir gün. Eşimin sünnet fotolarına denk geldik. Çok geçirmişler yaşını 6 yaşındaymış sanırım. Kabus gibi fotoğraflar valla kızdım bile çocuğa bunu nasıl yaptınız diye. Travma olmuş biliyor musun?Öyle korkmuş ki gece kacirmalari olmuş ne kadar zaman. Ne kadar erken o kadar iyi olur yani. Henüz küçük oğlun şimdi eskisi gibi değil biraz daha konforlu sünnet işleri kolayca atlatırsıniz süreci inşallah 🙏🙏
Amin inşAllah bizde ilk okul dönemine bırakacaktık ama kayınvalidemler babamlar sünnet ettirin dedi biz sünnet düğünü yapmak istiyorduk normalde oda eğlensin güzel bir organize tutalım istiyorduk ama bizimde mantığımıza gidince eşimle doğum yapmadan sünnetini yaptıralım dedik rahat bir şekilde atlatalım diye bende tramva olmasını istemiyorum görsen şimdi bile acıdan altını değiştirirken nasıl ağlıyor Allahtan antibiyotikten Sonra biraz olsun rahatladı büyük ihtimal pazartesi cuma oluyormuş çocuklar sünnet gideceğimiz yerde pazartesi randevu var cumaya bırakır bizi diye düşünüyoruz bakalım umarım bütün erkek anneleri için rahat bir dönem olur sünnet 🙏

Kızlar hemşireye vereceğiniz takımda neler olacak.Ben alt üst takım,battaniye,eldiven ve şapka var ama önlük gibi şey var ona ihtiyaç var mı

Amin inşAllah bizde ilk okul dönemine bırakacaktık ama kayınvalidemler babamlar sünnet ettirin dedi biz sünnet düğünü yapmak istiyorduk normalde oda eğlensin güzel bir organize tutalım istiyorduk ama bizimde mantığımıza gidince eşimle doğum yapmadan sünnetini yaptıralım dedik rahat bir şekilde atlatalım diye bende tramva olmasını istemiyorum görsen şimdi bile acıdan altını değiştirirken nasıl ağlıyor Allahtan antibiyotikten Sonra biraz olsun rahatladı büyük ihtimal pazartesi cuma oluyormuş çocuklar sünnet gideceğimiz yerde pazartesi randevu var cumaya bırakır bizi diye düşünüyoruz bakalım umarım bütün erkek anneleri için rahat bir dönem olur sünnet 🙏
Sünneti önden yaptırıp düğün daha mantıklı. Ciddi sıkıntı oluyor ilkokul döneminde yapılan sünnet bence. Düğün eğlence falan düşünmez yani çocuk. Eşime de yapmışlar sünnet düğünü eğlenmeyi bırak hala her ayrıntısını çok kötü hatirliyor.
Ben uygun da olursa 40 i çıkar çıkmaz yaptıracağım oglusta bakalım 🙏🙏

Kızlar hemşireye vereceğiniz takımda neler olacak.Ben alt üst takım,battaniye,eldiven ve şapka var ama önlük gibi şey var ona ihtiyaç var mı
Alt üst takim, ic zıbın, normal zıbın, eldiven, sapka, battaniye, corap ve 1 tane bez yeterli canim önlüğe gerek yok bende koymayacagim

Nasip olursa 40 içinde sünnet işini halledicem. Zaten sünnet düğünlerinden hiç hoşlanmıyorum. Mevlüt bile yapmayı düşünmüyorum insanlara da bizede külfet. Sessiz sakin bitiricem 🫠

Geçen gün konuşmuştuk titreme tarzı bebek hareketlerini, dün doktordaydım sordum öyle hissetmen normal dedi, hıçkırık tutuyordur dedi. Ben de hep kasıklarda aşağıda hareket hissediyorum dedim ona da normal dedi .
Hıçkırık değil bariz ayırt ediliyor titreşim bence bambaşka bişey ya. Bende sordum uzun sürmediği sürece tehlikesi yok dedi.

Ben önlük de koyacağım canım. Kusar ya da kucağa alinca omzumuza örteriz diye.
1 alt üst takım, iç zibin bir de normal zibin hangisini tercih ederlerse, 1 tane bez, 1 önlük, 1 tane corap, eldiven ve battaniye

Hıçkırık değil bariz ayırt ediliyor titreşim bence bambaşka bişey ya. Bende sordum uzun sürmediği sürece tehlikesi yok dedi.
Uzun sürerse falan demedi bana detaylı ultrason doktoruydu kendi doktoruma da gidicem inşallah iğne için rapor çıkartmam lazım, ona da sorucam bakalım o ne diyecek her biri değişik tepki verebiliyo valla 😄

X