2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
insalah bişey çıkmaz kalbini ferah tut. topuk kanindan mi hipotiroid yüksekliği cıktı? benim kızımda da oyoe demişlerdi 6 sene evvel. topuk kanı yenilendi ve sorun cikmadi. inşallah sizde de yoktur.
İnşallah canım Allah razi olsun bizim kanda çikti topuk kaninda çikmadi bende de hipotiroidi var ondan çok korktum amin 🙏

Kızlar bebeklerinizin ilk ay aldığı kiloyu, ilk hafta verdiği kilo üzerinden mi hesaplıyorsunuz yoksa doğum kilosu üzerinden mi?

Bebeğinin genzi dolu olan var mı? Burnu tıkalı değil serum fizyolojikle temizliyorum ama genzi dolu balgam var belli. Ne yapmam lazım başına gelen var mı?
Bizimki de öyle. Burnunda sümük oluyor bazen alıyorum onu ama hırıltı geçmiyor serumla. Emerken süt kaçıyor sanırım genzine. Çözemedim.

Canm kimyonu nasil iciyorsunuz suya mi katiyorsunuz bnde denicemde ama nasil iciliyor bilmiyorum
Ben i. Saracoglunun tarifine gore yapiyorum bir bardak suya kaynamaya yakin bir cay kasigi toz kimyon atiyorum bir tasim kaynatip aliyorum tulbentle suzuyorum iki cay kasigi seker ekliyorum ilidimi bir cay kasigi bebise iciriyorum kalanini kendim iciyorum bayagi ise yaradi bizde hem gaz hem sut acisindan sizede sifa olur insallah

Bugün dayanamadık artık nurse harveys aldık eczaneden onu verdik ama içim hiç rahat değil. 6 ay su bile vermediğimiz minicik bebeğe bir sürü kimyasal yutturup duruyoruz. 😞 koruyucu çokmuş bu şurupta bilsem almazdım. İşe yarasa bari.
O sürüp bize Dr gunde 4 kez 2 cay kasıgı onerdı ben arada manasına katıyorum 1 cay kasıgı bazen uyutuyor bazen ise yaramıo, bıogaı verdi bıde onun hıc işe yaradığını dusunmuyorum ve bızım kaka sorunumuz var gaz cıkıyor cok rahat kaka yok, agladıkca meme veriyorum oda birikiyor ıcınde sanırım bıldıgımız kolik tarzda bebege döndü hergun farklı huy cıkıyor

O sürüp bize Dr gunde 4 kez 2 cay kasıgı onerdı ben arada manasına katıyorum 1 cay kasıgı bazen uyutuyor bazen ise yaramıo, bıogaı verdi bıde onun hıc işe yaradığını dusunmuyorum ve bızım kaka sorunumuz var gaz cıkıyor cok rahat kaka yok, agladıkca meme veriyorum oda birikiyor ıcınde sanırım bıldıgımız kolik tarzda bebege döndü hergun farklı huy cıkıyor
Biogaianın ben de işe yaradığını düşünmüyorum. Sanki verdikten sonra kötüledi. 🤷🏻‍♀️ Nurse uyuttu bizim kızı. Dün 2 kez verdim sadece. Bugün versem mi emin değilim.

Otribebe aspiratör aldım uçları burnuna büyük geliyor çekerken ağlıyor korkuyor.
Gazı var kıpkırmızı olup ıkınarak ağlıyor ciğerim kopuyor her ağladığında siz nasıl dayanıyorsunuz kızlar ya analık çok zor 😢

Kızlar bebeklerinizin ilk ay aldığı kiloyu, ilk hafta verdiği kilo üzerinden mi hesaplıyorsunuz yoksa doğum kilosu üzerinden mi?
Verdiği kilo üzerinden hesapladık biz. Şöyle garip bi durum var doğumhanede yanımda ölçtükleri kilo ile doğum raporunda yazan kilo arasında 180 gram fark var hangisi doğru hiç bilmiyorum 😁 doğumdan 2 gün sonra kilosu düşmüştü ona göre hesaplıyoruz artık

X