2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benimki de öyle ya dün arabayla gezmek zorunda kaldık saatlerce ağladı bi türlü uyumadı. Uyuduktan sonra da sürekli uyandı hep memede durmak istedi yatağına bırakınca ağladı mahvetti beni. Bu uyku gerilemesi 4. ayda olmuyor muydu ya 5. ay bitti çok kötüyüz hala biz 🤦

Bizde çok kötüyüz gündüz durmadan uyanıyor uykusunu almadan yine uyutmaya çalışıyorum uyanınca ama ağlıyor mizmizlaniyor. Gece uykusu da saat başı uyanıyor. Şöyle deliksiz sabaha kadar uyumak istiyorum :kızgın: :KK43:

Bu uyku işi gerçekten çok zormuş. Uyku eğitimi bile aldırayım dedim 1 aydır uğraşıyoruz ama yok yani hiç bir işe yaramadı. Eğitmenin söylediklerini yapıyorum ama asla yatağında uyumuyor sürekli kolda sallanacak ya da memede. Gündüz uykularımız zaten yarım saat

Sanirim bu ara hepimiz uyku sorunu yasiyoruz bizde ayniyiz😔 eskiden gunduzleri en azindan yarim saat uyurdu simdi 10. Dakikada ciglik kiyamet agliyor, gun icersinde surekli uyutmaya calismaktan kollarim koptu. Hadi uyumasin diyorum mizir mizir mutsuz bi bebek, 5 dakika durmuyor tek basina hep kucakta olmak istiyor, uykusunu alamadigi icinde agliyor. Mama sandalyesinde oturma suresi de maksimum 10 dakika😔 emekleme donme gibi fiziksel aktiviteler de yok butun gun kucakta olmaktan, oyalanicak hic bir seyi yok. 4. Aydan daha zor geciyor sanki bu nedir dis midir atak midir nedir anlamadim😔

Bu uyku sorunu bizi de mahvetti. Gün içerisinde yarım saatten fazla uyku uyumaz oldu. Ve hiçbir uykusunda dalmıyor. Sürekli hareket halinde. Gece uykuya dalması ayrı bi olay. Emmeye kalktığında geri uyutamıyorum direniyor. Bu uyku gerilemesi 5.ayda da görülebiliyormuş. Umarım geçici bi durumdur yoksa psikolojim alt üst olacak 😞

Benimki de öyle ya dün arabayla gezmek zorunda kaldık saatlerce ağladı bi türlü uyumadı. Uyuduktan sonra da sürekli uyandı hep memede durmak istedi yatağına bırakınca ağladı mahvetti beni. Bu uyku gerilemesi 4. ayda olmuyor muydu ya 5. ay bitti çok kötüyüz hala biz 🤦
Bizde de durum aynı kuzu desteksiz de uyumuyor perişanım artık. Düzelecek umudu kalmadı bende

Bu uyku işi gerçekten çok zormuş. Uyku eğitimi bile aldırayım dedim 1 aydır uğraşıyoruz ama yok yani hiç bir işe yaramadı. Eğitmenin söylediklerini yapıyorum ama asla yatağında uyumuyor sürekli kolda sallanacak ya da memede. Gündüz uykularımız zaten yarım saat
Genelde eğitim ise yarıyor diyorlar ama. Ben de vermek istedim cesaret edemedim zaten perişanım bir de o süreç zorlu olursa biterim diye düşündüm

Bu uyku sorunu bizi de mahvetti. Gün içerisinde yarım saatten fazla uyku uyumaz oldu. Ve hiçbir uykusunda dalmıyor. Sürekli hareket halinde. Gece uykuya dalması ayrı bi olay. Emmeye kalktığında geri uyutamıyorum direniyor. Bu uyku gerilemesi 5.ayda da görülebiliyormuş. Umarım geçici bi durumdur yoksa psikolojim alt üst olacak 😞
Ben umudu kestim artık geçeceğinden.

Gece dalana kadar beş kez uyanıyor, uyuduktan sonra her saat başı uyanıyor. Ama bizimkinin iki dişi şişti geliyor yani inşallah o yüzdendir ama emen bebek uyanuyormış yani her yürlü öff bıktım vallahi

Buraya en son hamileyken baktım herhalde şimdi bebeğim 5.5 aylık. En zoru uyku bebeğimi uyutabilmek..mızmız sürekli kucakta özellikle aksam üzeri. Gündüz 40 dk uyur uyanır. Gece sürekli uyanır. Sani4im diğer bebekker de oyle. Çözümü ne bilmiyorum ben de.
Bebeğim için de üzülüyorum iyi bakamıyorum uyutsniyorum diye.

Gece dalana kadar beş kez uyanıyor, uyuduktan sonra her saat başı uyanıyor. Ama bizimkinin iki dişi şişti geliyor yani inşallah o yüzdendir ama emen bebek uyanuyormış yani her yürlü öff bıktım vallahi
Bizimki de öyle gece dalamıyor yatırıyorum 5 dk sonra uyanıyor

Genelde eğitim ise yarıyor diyorlar ama. Ben de vermek istedim cesaret edemedim zaten perişanım bir de o süreç zorlu olursa biterim diye düşündüm
Bence o bebeğine göre değişir ama benim kızımda işe yaramadı.önce saat düzenlemesi yapıcaz dedi eğitmen tamam dedim. 2 saatte bir uyuyor evet ama nasıl çığlık kıyamet. Asla yatağına yatmıyor zaten ben uyutuyorsan mutlaka memede olacak eşim uyutuyorsa kucakta sallanacak. Eğitmen Gece beslenmesi yapın emmek için uyanmaz dedi mesela gece besliyorum 1 saat sonra ayakta meme emecekmiş. Emiyor uyuyor ama meme ağzında duracak yoksa hemen uyanıyor. Bu arada ben baştan beri mama veren bir anneyim , gece beslenmelerinde mama veriyorum aç olma ihtimali yok yani. Biz daha saat düzeninden desteksiz uykuya geçemedik çünkü çocuk yatağına yatınca kıyameti koparıyor. Bu arada eğer uyku eğitimi verecekseniz ve destek alacaksanız bilinen birilerinden alın, onlar çok çocuk görüyor ve her şeye hakimler. Benim aldığım kişi bilinen biri değil bence çok tecrübeli değil bu konuda ne sorsam kitap bilgisi ile cevap veriyor .

Bence o bebeğine göre değişir ama benim kızımda işe yaramadı.önce saat düzenlemesi yapıcaz dedi eğitmen tamam dedim. 2 saatte bir uyuyor evet ama nasıl çığlık kıyamet. Asla yatağına yatmıyor zaten ben uyutuyorsan mutlaka memede olacak eşim uyutuyorsa kucakta sallanacak. Eğitmen Gece beslenmesi yapın emmek için uyanmaz dedi mesela gece besliyorum 1 saat sonra ayakta meme emecekmiş. Emiyor uyuyor ama meme ağzında duracak yoksa hemen uyanıyor. Bu arada ben baştan beri mama veren bir anneyim , gece beslenmelerinde mama veriyorum aç olma ihtimali yok yani. Biz daha saat düzeninden desteksiz uykuya geçemedik çünkü çocuk yatağına yatınca kıyameti koparıyor. Bu arada eğer uyku eğitimi verecekseniz ve destek alacaksanız bilinen birilerinden alın, onlar çok çocuk görüyor ve her şeye hakimler. Benim aldığım kişi bilinen biri değil bence çok tecrübeli değil bu konuda ne sorsam kitap bilgisi ile cevap veriyor .
Benim kızımda aynen böyle. Hatta şu an gündüz uykusu da uyumuyor yani sadece kucağımda uyuyor yatırdığım an uyanıyor. O kadar uykusuz ki çocuğa zararı olacak diye korkuyorum. Eğitim tek çıkar yol gözüküyor bizim için. Önce kendim deneyeceğim olmazsa destek alacağım birinden.

o kadar çok kişi uyku yazmışki. Bizimde 1 ay önceki halimiz . 2 dişimiz patladı yine süper degil uykular ama eskisi gibi 30dk da 1 saatte 1 kalkmıyo en azından. Hatta geçenlerde gece 2 kere kalktı niye kalkmıyo diye ben uyuyamaıdm😂😂😂 yani bence genelininki diş kaşıntısından.

Degisikmis gerçekten ya arkadaşım rahat ol düzeliyor diyor. Onunki de benim oğlan gibiydi şuan 15 aylık düzeldi baya diyor. Cesaret de edemiyorum zaten beynim vücudum o kadar yorgun ki yapabileceğime aklım dahi kesmiyor

Epeydir giremiyordum herkse selam. Kizim 15 gundur aynnbahsettiginiz gibi. Gece surekli uyaniyor. Zombi gibi oldum. Her uyandiginda emzirmiyorum artik. Sallayip uyutmaya calisiyorum uyku sersemi.
Bir sorum var size. 8de emzirip 12.30 da eve geleceğim şekilde çalışmaya başladım. Sütünü sağıyorum ama biberon almiyor. Kaşıkla denedim çok zaman alıyor yarışı dışarı gidiyor bakıcıya zor olacak. Akıl verin bana ya napabilirim biberon isini

X