2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
26 cnm

Yorulmadmki :KK43:
Canım çikolata ye sessiz sakin bir odada fazla aydınlık olmasın bir iki saat yat telaş yapma bana aile hekimliğinde hemşirem böyle söylemişti ben de hareket etmiyor diye birkaç kere koşa koşa aile hekimliğine gittim kalp atışlarını dinlediler merak etme gayet güzel atıyor kalbi dediler sırtı dönük içe doğru da hareket ediyor olabilir benimki de üç gündür çok yavaş hareket ediyor

Kızlar baby nestim geldi bugün. 🥰 Ogluşa da gider kiza da. İlk defa kırmızı bişey aldim 🙈

Eklentiler

• IMG_20210424_162841.jpg
    IMG_20210424_162841.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210424_162825.jpg
    IMG_20210424_162825.jpg
    102,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20210423_170422_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_20210423_170422_com.dolap.android.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 44
Canım bazen olabiliyor hiç canını sıkma. Ben sırt üstü yatıp elimle hafif bastırıyorum göbeğimin bir kaç yerine öyle yapınca da hareketleniyo bilgi n olsun ama bence üstünde durma hiç. Durdukça geriliyosun o da hissediyor belki de o yüzden hiç vurmuyor. Akşam hissedeceksin eminim 🤗

Tatlı bir şeyler yeyip uzandın mı canım?

Ama 26da cok norml bnce ..27den sonra bn duzgun hissetmye basladm ki bu aylarda bile bi gun cok az hssedip bi gun cok hssettgm oldu. Ben burda hep ayni seyi soyluyorum valla yaniltmak da istemiyorum ama bnce norml. Cunku bazi gunler daha durgun olablr. Ya da aslnda hareket eder ama szn hissedecgnz boyutta bi hareket degldir. Gece artablr mesela..hemen evham yapmyin derim. Sirtnza yastik koyup bi rahatca oturun ara ara hafif hafif oksayin bnm o zamnlar bazen artablyordu hareketleri.

Canım çikolata ye sessiz sakin bir odada fazla aydınlık olmasın bir iki saat yat telaş yapma bana aile hekimliğinde hemşirem böyle söylemişti ben de hareket etmiyor diye birkaç kere koşa koşa aile hekimliğine gittim kalp atışlarını dinlediler merak etme gayet güzel atıyor kalbi dediler sırtı dönük içe doğru da hareket ediyor olabilir benimki de üç gündür çok yavaş hareket ediyor

Tam dümdüz sırt üstü yatip bekledin mi canım, yastiksiz falan.. ben de de olmuştu iki güne yakın neredeyse.. ama işyerinde aşırı yorulduğum ve stresimin ve üzüntümün olduğu bir haftaydi. Sonradan normale döndü canim.

Naptın takip ettin mi. Şeker hastalığı n yoksa söyle şekerli ufak birşey yiyip uzansaydin. Hala hissetmedinmi

Kuzum ben 26 27 de hiç hissetmedim 3er fun aklım çıkardı 28de biraz hareket.etti 29a girdik çok.sukur hareketlenio artk çok korkardm hep hiç kipirdamazdi

Kızlar hepinize ayrı ayrı tşk ederim..
Hala etmedi ama az sonra önerdiğiniz herşeyi yapacam bakalım hangisi işe yarıyacak.. Ama çikolata yiyip soluma sağıma yattm elbette.. O olmadı..
Diğerlerini deniecem :KK43:

Hala etmedi ama az sonra önerdiğiniz herşeyi yapacam bakalım hangisi işe yarıyacak.. Ama çikolata yiyip soluma sağıma yattm elbette.. O olmadı..
Canım b3nim herşeyi yaptm bende hareket etmedi.çikolata yuruyus sağ yâr sola yat sırt üstü yat 4.günü doktor kontrlm vardı doktora dedim hiç hareket etmio hatta gruptada yazmstm sekerden olablr die şekerimde duzeldi2 yine etmedi doktor baktı valla Yatio dedi sarsti ittirdi oksurtturdu doktor cocuk gram kıpırdamadı yzuunude kapatmış uyyo dedi doktor goremedikde yzuunu

Ben bugn kızımı hiç hisetmedim
Cok mutsuzum :KK43:
Canım biraz da psikolojik bir durum sen hareket etmiyor diye strese girdikçe o da duygularindan etkilenip etmiyor gercekten ben bu durumu yasadim düşmüştüm 1 gun hareket etmedi sağlık ocagina gittim kalp atisini dinledim sonra icim rahatladi ben rahatlayinca bebek te hareket etmeye basladi. Bazen de çok uyuyor sıpalar ya bi günleri bi günlerini tutmuyor

Bal0ncuk Bal0ncuk canım bi ara banada öyle oldu tüm gün his etmedim hic uzandımda olmadı sonra cikolata yiyip süt ictim bol su ictim etti cok şükür hatta 4 e kadar ara ara hareket etti yatırmadı o gece 😂

Kızlar genel olarak daha mi hareketli acaba doğum sonrası da öyle hareketli miydiler?
Benim. Kızlar çok aktifler cnm. Yani sabah erkenden kalkarlar 5-5.30 arası. Bebekenede aynilardi.
Doktora bile götürdün bu çocuklar niye uyumuyor diye. Normal çocuktan 5 saat az uyuyorlarmiş 🙈😂🙈
Ben bugn kızımı hiç hisetmedim
Cok mutsuzum :KK43:
Kendini strese sokma cnm. İçin rahatlicaksa git baktı istiyorsan. Geçenlerde bende tam 24 saat hissetmedim. Tabi senin gibi bende korktum onlarda yorgun ola biliyormuş.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Kızlar baby nestim geldi bugün. 🥰 Ogluşa da gider kiza da. İlk defa kırmızı bişey aldim 🙈
Hayırlı olsun cnm. Güle güle kulan🥰

Keşke geçse canım ama bu saatten sonra doğuma kadar böyle gider gibi çünkü en ağır bulantı hapı anca kesiyor bulantılarımı hatta kesmiyor da doktor bunun daha üstünde ilaç yok artık dediği için idare ediyorum artık
Insallah gecer canimda azcik keyfini sur gebeligin az kaldi zamanin zaten

Kizlar bnde galiba en basa dondum bugun sabahtan beri gecmeyen bi mide bulamtim var ilk baslarda bu kadr kuvvetli olmamisti terse dondum galiba

Canım hala hareket etmedi mi çok stres yapma eğer için rahat etmiyorsa acile git gör bebeğini yasak var ama hamileyim acile gidiyorum dersin yada 155 i ara durumunu anlat çıkmak için izin al ama korkma ben kaç kere gittim aile hekimliğine kalbi gayet güzel atıyordu keyfi yetmemiş meğer paşanın

X