2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Günaydın hanımlar dün saat 8 bucukta açılmam 5 cm oldu suyumdada sızdırma oldu sezeryan oldum suan bende bebekde iyiyiz burası küçük yer olduğu için bebeğimi vana sevk ettiler orasının solunum cihazları iyiymis diye sevk ettiler çok şükür durumu iyi dedi kilosu 1930 bayu 39 cmmiş tek tek mesajları okuyamadım destekleriniz ve dualarınız icin allah hepinizden razı olsun ❤❤
sana özel mesaj atmıştım park yatak aldın mı diye, sonra mesajlarına bakayım dedim ve doğum yaptığını gördüm.
Allahım sağlıkla sıhhatle kucağına almayı da nasip etsin inşaallah
gözünüz aydın canımmm

Ben 2 tane 5li takım aldım cnm.. Hataydayım ben.. Burası aşırı sıcak oluyor..
İlk 1 ay anne karnındaki sıcaklığı hssetmeleri gerektiği için patikli alt aldm ve bol bol çıtçıtlı badi..
Birkaç tane tulum..
Ben cok kıyafet almadm
Ama bol bol çıtçıtlı aldm.. Burda cocuklar hemen isilik oluoo, pişiolar, badiyle brakcam
Evet Hatay sıcak olur. Aksamlari nasıl oralar. Yani yeter çok sıcakta badi giyindirirsin

Şuan bizim bura 6 derece 🙈 yaz mı kış mı anliyamiyoruz

Vallahi 1. Trimestera döndü benimde hiç yok canım hem sıcaklardan hemde yemek anlamında 0 hiç birşey yiyesin yok bazen dondurma karpuz felan yiyiyorum işte ne süt ne yumurta sağlıklı hiç birşey yok😕

Çok geçmiş olsun canım nasılsınız belirti var mı ? şimdi artık test yaptırsande devamlı pozitif cıkıyormuş ondan mı 1 ay sürdü senin?

Bence hastaneyi arayıp öğren canım. Bende e nabız diye biliyorum ya da hastanenin internet sitesinde, laboratuar sonuç bölümünden öğrenebilirsin

😂 aynen bende ütülerken 2. Olmasına rağmen böyle oldum😍
Kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyorum. İlk kayınvalidemin testi pozitif çıktı. Bende temaslıydım test yapıldı hiçbir belirtim yokken pozitifi gördüm. İştahsızlık dışında gayet iyiydim karantina bitmesine 1 gün kala bütün belirtiler aynı anda geldi yatağa düşürdü. Test verdim 2 kez daha 15 gün sürdü. 10 günde öncesi vardı. 25. Gün negatife döndü. İştahsızlık deli gibi öksürük sırt ve ayaklarımdaki ağrılar,grip,uzun süren ateş ve ishal,kusma hepsini yaşadım şuan sadece hafif öksürük kaldı. Ciğer filmi çektiremediğim için bilmiyorum indi mi yoksa öylesine mi kaldı.
Gecms olsun ya :KK43: ilac kullanabldnz mi? Simdi naslsnz?
Teşekkür ederim 🌸 Kendi vitaminlerim ve ateş için parol hariç ilaç vermedi doktorum. Zencefil bal limon ile atlatmayı denedim sadece ona izin verdi.

Benm başmdan beri yok :KK43:
Bakalım ne olcak böylw :KK43:
Bebek iyiyise önemli değil canım boşver 🙂
Doktra gtmeden once idareyi araym en iyisi. Kafam iyice karsti ya. Tabi calisablr izni alirsam onlarn pek hosuna gtmyck ona gore yonlndrckler ama ..napym artik..sagolun.
Hakkmzda hayrlisi olsn artik ..
Aynen yine bilgi almak iyidir aminn inşallah cümlemizin 🤲
3. Trimesterde aynı 1. Trimestere dönüş derler cnm. Normal yani. Bebis büyüyor yeri kalmıyor ve başlı oluyir mideye. O yüzden canın istemiyor. Koku bendede var. Yumurta kokuyor geliyor bana. Kusma bile basliya bilir yani.. Balayımiz geçti 🤭

Bal0ncuk Bal0ncuk toplamı kaç takım yada tulum oldu cnm. Yani benim durum karışık tr ye gelirsek fazla 8 takım. Ama gelmemesek o zmn tam... Burda mağazalar kaç aydır kapalı birde. Yani kıyafet hiç bir yerden gidipde alamıyorsun hersey netten birde çok pahalı burasi
Olabilr valla bundan sonrası çıkartma zaten🙈
Yumurta yemeyi ben de azalttım hiç de zorlamıyorum açıkçası zorlarsam daha kötü olur ama iştahım yerinde hatta çok yiyorum 20 kilo almış olacağım bu gidişle
Çok et sevmiyorum o yüzden yumurtayla almaya çalışıyorum proteini bakma böyle dediğime bende 14 kilo aldım şimdiden😔
İlk hamileliğimde yaşamadığım ne varsa bunda yaşadım canım.ilk hamileliğimin sadece başında kısa süre hafif bulantı geçti 3.trimester döneminde de bebek büyüdüğü için sırt ver bel ağrılarım vardı o yüzden uykusuzluk çektim hep onun dışında bi sıkıntım yoktu şükür.ama bunda çok farklı şeyler yaşadım.kendimi yemek yemeye zorluyorum az yiyorum rahatsız olmayayım diye ama yine sıkıntı çekiyorum.şimdi bile öyleyim daha az önce limonlu soda yaptım rahatlamaya çalışıyorum 😒
Her bebek farklı gerçekten az az yiyorum bbende aynen akşamları hiç yiyemiyorum yersemde rahatsız ediyor bakalım nasıl ilerleyecek süreç:)
Vallahi 1. Trimestera döndü benimde hiç yok canım hem sıcaklardan hemde yemek anlamında 0 hiç birşey yiyesin yok bazen dondurma karpuz felan yiyiyorum işte ne süt ne yumurta sağlıklı hiç birşey yok😕

Çok geçmiş olsun canım nasılsınız belirti var mı ? şimdi artık test yaptırsande devamlı pozitif cıkıyormuş ondan mı 1 ay sürdü senin?

Bence hastaneyi arayıp öğren canım. Bende e nabız diye biliyorum ya da hastanenin internet sitesinde, laboratuar sonuç bölümünden öğrenebilirsin

😂 aynen bende ütülerken 2. Olmasına rağmen böyle oldum😍
Demek tek ben değilim dondurma karpuz şu ara iyi gidiyor sıcaklarda bende çok sağlıklı beslenmiyorum ya bazen iyice saliyorum kiloda aldim bu yüzden 😔

Kızlar bu arada, doktorumun sekreteri kendi numarasından paylaşm yapmş
Onunla ilgili msjlaşırken sordum, hastanede neler veriliyor hemşireye diye..
Benm gittiğim hastanede bebek anneyle odaya götürülüyor orda giydiriliyormuş..
Yani hemşireye bişey verilmiyormuş, herşey odadaymış:halay:

Kızlar bu arada, doktorumun sekreteri kendi numarasından paylaşm yapmş
Onunla ilgili msjlaşırken sordum, hastanede neler veriliyor hemşireye diye..
Benm gittiğim hastanede bebek anneyle odaya götürülüyor orda giydiriliyormuş..
Yani hemşireye bişey verilmiyormuş, herşey odadaymış:halay:
Oo süper canım iyi bari 😊 sen bebeğin sonradan giyeceklerini alırsın çantana iyi olur

Kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyorum. İlk kayınvalidemin testi pozitif çıktı. Bende temaslıydım test yapıldı hiçbir belirtim yokken pozitifi gördüm. İştahsızlık dışında gayet iyiydim karantina bitmesine 1 gün kala bütün belirtiler aynı anda geldi yatağa düşürdü. Test verdim 2 kez daha 15 gün sürdü. 10 günde öncesi vardı. 25. Gün negatife döndü. İştahsızlık deli gibi öksürük sırt ve ayaklarımdaki ağrılar,grip,uzun süren ateş ve ishal,kusma hepsini yaşadım şuan sadece hafif öksürük kaldı. Ciğer filmi çektiremediğim için bilmiyorum indi mi yoksa öylesine mi kaldı.

Teşekkür ederim 🌸 Kendi vitaminlerim ve ateş için parol hariç ilaç vermedi doktorum. Zencefil bal limon ile atlatmayı denedim sadece ona izin verdi.
Oksuruk biraz gec geceblyor ama gececktr o da insallah. Agir atlatmssnz ilac da olmynca tabi :KK43: bununla gecms olsun insallah..sizi de yavrunuzu da Allah korusun ..⚘

Ayy cnm valla düşününce evet başka ne verebilirim yani :KK70:

Cnmmm cok tşk ederimmmm cok açıklayıcı olmuş not alıorum

Cnm ben 10lu almadm özel yaptıemadm..
E bebekte 5li takım aldm sadece :)

Cnm muz ye.. Benmde 8 gün gerideydi muz yedm muz dediler.. Günde bazen 2 muz.. Kabızlık yaparda dediler göze aldm :KK70:
2 gündü en son gerilik düşmüştü.. Umarm tekrar yükselmemiştir

Bem yemiorm.. Aşırı severm... Ama erken doğumu okudum duydum ondan yemiorm cnm

Cnmmm demir ilacı kesinlikle önemli..
Senin adına cok sevindim..
Gerçekten iyi olmuş iyi yapmşsn🎈

Yaaaaaaa tüp bebek arkadaşım benim ♥️
Kolay gelsinnnn 🎈 sağlıkla giysin

Kuzum maşallah :KK70: benm 10lu takım yok almıacam.. 5lide 2 tane var :KK70:

Cok tatlııııı cok sevimli... Şahsen ben cok beğendimmmmmmm
Oda yapacak olsam zevkinden hırsızlık yapardm 🙈

Cnm benm hep az iştahm vardı :KK43:
Ve hala bişeyler yedikçe zorla yiyorm :KK43:
Bende ayni sebepten yemiyordum

Ben bunu daha çok çoraplara bakınca yaptım😅ay dedim bit kadar,bu kadar küçük mü oluyor ayacıkları🥺bi de hiç ben yeni doğan bebek görmedim,gördüysem de uzaktan.O kadar yabancıyım🤣
De mi çorapları çok minik. Ben de şaşırıp kaldım nasıl o kadar minik olabilirler diye ☺️
Kızlar geçen gün bir arkadaşımız hastane çantası için fermuarlı poşet kullanmıştı kusura bakmayın kim paylaşmıştı unuttum ama o poşetler hangi boydu bugün A101 e baktım çok meşhur bozdolabı poşeti markasının fermuarlısı vardı ama büyük boydu çok mu büyük olur diye sormadan almak istemedim
sanırım ben paylaşmıştım ben büyük boyunu almıştım. 🙂

De mi çorapları çok minik. Ben de şaşırıp kaldım nasıl o kadar minik olabilirler diye ☺️

sanırım ben paylaşmıştım ben büyük boyunu almıştım. 🙂
Teşekkür ederim canım ya🤗🤗 bugün baktım büyük boy vardı sadece orta boy falan yoktu tereddüt ettim çok büyük gelir mi diye yarın alayım da bir an önce hazırlıklara başlayayım 😘😘❤️

Canım korkma benim bebeğim normalde aşırı hareketli karnımı yırtıp çıkacak bazen diye düşünüyorum geceleri çok sık uyanıyorum ve her uyanışımda bebeğimde uyanık oluyordu ama iki gündür çok hareketsizdi çok nadir bir iki hareket hissettim eşim de çalışıyor ben de gidemedim hastaneye ama çok şükür bugün hareketlendi ve ben 31+4 teyim bugüne kadar hala düzene girmedi
Canimsin ALLaH razi olsun ya valla insan uzuluyor rabbim kimseye evlat acisi yasatmasin olmayanada tez zamanda nasip etsin benim ikinci ama inan ki her gebelik farkli iste onda yasadigimi bunda yasamiyorum

Kızlar istahlariniz nasıl benim iştahım azaldı. Yada midem kabul etmiyor artık eskisi gibi yiyemiyorum sabah kahvaltı zorla yapıyorum. En son masalssda yazmıştı yiyemiyorum diye neden olabilir acaba bazı şeylerden midem bulanmaya başladı yine mesela yumurta kokuyor artık zorla yiyorum bebişe protein gitisn diye:KK43:
Yasadigin yer sicaksa ondan da oluyor canim yasadigm yer sicak mahfoldum 1 haftadr ne yesem migdem bulaniyor

X