Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Gdkd

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
674
828
27
Ayy eşim hayatta dayanamaz bayılır orada 🤣 gerçi bende kordonu keserken görsem bende dayanamam içim kaldırmaz 🤣🤣🤣

Aynen benimkide yapmaz yapamaz yani 1 2 defa söyleidm ne diyecek diye hayatta giremem dedi 🤣🤣
Ben ilk şakasına takılmıştım tabi ki gireceksin falan diye öyle ciddi görünce bişi dememişti 😂 sonra Bi sohbet ortamında açıldı konu tabiki ben girmesini istemiyorum kendi isterse girmek karışmam demiştim. Gerçekten girmicek miyim dedi inanamadı 😂 şaka yapmıştım ben sana diyince nasıl rahatladı o da girmek istemiyor 😂 girmesinde zaten ya dogum anında istemem öyle görmesini eşimin. Ben dogumdan sonra cocuk çıktıktan sonra içeri aldırıcam eşimi ilk anlarını görsün o ortamda o duyguyu tatsın diye 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kzlrgn05

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
1.537
1.938
Evet canım omega3 regenesis diye bi takviyem var onun dışında klasik şeker vs riskim yok aslında ama düzensiz ve az yiyorum hayla bundan sonra alarm kurucam ona göre yiyeceğim inşallah toparlarız aman ufak tefek olsun ama sağlıklı olsun böyle gerilikti hareketlere çok dikkat etti sıkı takip yapıcazdı dediklerinde ayrı bir geriliyorum allah razı olsun önerilerinide yapıcam 😊
Canım bence bebiş gayet iyi, diyetisyen bir arkadaşım bebişe kilo aldırmak icin her gün bir kase yoğurt , muz veya ananas, ceviz ve yulaf karışımı yatmadan ye demişti sen de dene istersen

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
3.023
2.646
28
Canım olmasına oluyor ama düşüyor. Tutsun diye çok uğraştık yoksa ben aşılama ile de hamile kaldım. Kısmeti varsa olur tabi Allah bilir ❤️
Masallah bak rabbim 1 tane nasip etti 2. Niye olmasin umutla bakmak gerek❤❤❤❤❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Yarenimm7914

kara biberimm=)
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
661
709
27
Canım bence bebiş gayet iyi, diyetisyen bir arkadaşım bebişe kilo aldırmak icin her gün bir kase yoğurt , muz veya ananas, ceviz ve yulaf karışımı yatmadan ye demişti sen de dene istersen
Deniyeyim canım mutlaka yaparım zaten hiçbir yiyeceğe yasağımda yok ve tiksinme vs durumumda yok çok şükür herşeyi yiyebiliyorum 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-07-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Gdkd

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
674
828
27
Neden girmesini istemiyorsun eşinin?
Ben istiyorum. Görsün çocuk kolay doğruluyor... Kıymet biliyor. Birsey oldumu diyorum. Kolay mı doğurdum 🙈
Eşinin güzel bir hatırası olur

Benimde oluyor. Ama birinci ve ikinci hamilelik farklı cnm. Yani her hamilelik farklı. Ben bu hamileliğim zor geçiriyorum. Agrim sızım var.
Yapar cnm ha doktor kesmiş ha esin. Esin için iyi bir anı olur
Canım bu konu bence biraz göreceli bişey. Dogum gerçekleşir sonrasında zaten içeri girmesini isticem ama dogurma aşamasında Orda olmasını istemiyorum. Çocuk çıktıktan sonrası bana göre güzel hatıra 🤗ilk anlarını görmek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

kzlrgn05

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
1.537
1.938
Deniyeyim canım mutlaka yaparım zaten hiçbir yiyeceğe yasağımda yok ve tiksinme vs durumumda yok çok şükür herşeyi yiyebiliyorum 😊
Koca bir tabak yap da ye canım şifa olsun yarasın bebişe:)

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
3.023
2.646
28
Olabilir canım.Happy mom da da bazı arkadaşlar yazmış refakatçi bile kabul etmediler diye çok şaşırmıştım.demekki hastaneden hastaneye değişiyor.size test yapıp alacaklar orada test yapsalar bile refakatçi almayan hastaneler var 🙄
Benim doktorum sagolsun cok kafa biri bu konularda bazen anlasamasakta 😊 esimi doguma ve iki refakatci alicak sagolsun babanizda girip gorebilsin diye yazi yazip vericem dedi

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

minnaktosbik

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
33
49
22
Hanimlar 28+3 gunlugm artik bebek haraketleri duzene girmesi gerekmiyormu ?? 2 gundur hissedemiyorum normalde hickirigini falan hissederim sabah namazindan sonra yatirmaz alistim yani 2 gundr ozledim tekmelerink acaba hafif atiyor hissetmiyormuyum yada uyuyormu yarin randevum var 2 gundr kendimi cok kotu hissediyorum acile gidemedim arabamiz yok yasadigmz yere hastanede uzak bir tane daha cocugm var zor oluyor bana moral verin lutfen yemek bile yiyemiyorum dusunmekten yorgun uyaniyorum acaba ondan mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
3.023
2.646
28
Ananas yiyormusunuz canim cok çekiyor ama erken doguma yol acar dedikleri icin yiyemiyorim ilk zamandan beri tutuyorum kendimi 🙁

Gamzeninprensi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2021
443
711
24

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-06-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

DefneninAnnesi07

İkinci prensesimi bekliyorum 🥰🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.051
887
Aynen öyle yaparım canım hoş elimdeki 5li takımlarla örtüler çok uyumlu sayılmaz ama bakalım arrık olmazsa 1 örtüye uyumlu takım alayım yedek olur hem ☺️
Zaten örtüye sarınca içindeki kıyafeti ile uyumlu olup olmadığı görünmeyecekki canım 😁 gerçi uyumlu olmasınada gerek yok oradan çıkınca eve gideceksiniz sonuçta🤭😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Yarenimm7914

kara biberimm=)
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
661
709
27

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

kzlrgn05

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
1.537
1.938
Ananas yiyormusunuz canim cok çekiyor ama erken doguma yol acar dedikleri icin yiyemiyorim ilk zamandan beri tutuyorum kendimi 🙁
Ben tadını sevmiyorum canım o yüzden onun yerine muz falan yiyorum ama rahime çok benzer bi yapısı olduğu icin çok faydalıymış pazartesi sorayim doktoruma sana da yazarim

Yarenimm7914

kara biberimm=)
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
661
709
27
Zaten örtüye sarınca içindeki kıyafeti ile uyumlu olup olmadığı görünmeyecekki canım 😁 gerçi uyumlu olmasınada gerek yok oradan çıkınca eve gideceksiniz sonuçta🤭😁
Gerçekten çok mantıklı geldi söylediğin harbiden neden böyle bişey düşündüm acaba ben ne gerek var takıma bide 10lu alacaktım yani iyiki sormuşum valla 😂

kzlrgn05

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
1.537
1.938
İnşallah canım ya valla hep dua ediyorum toparlansın diye allah razı olsun ☺️
Toparlar annesi bak sana bi örnek vereyim görümcem doğurdu geçenlerde çocuk 32. Hafta da 1900 du 38.0 da 4 kilo doğdu asıl önemli olan bundan sonrası:)