2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Merhaba kızlar, ya dün akşam şok oldum karnım çatlamış iki taraftan da Hiç kilo almadım ben şimdiye kadar, normalde de göbeği olan bir insandım ekstra olarak karnım hiç büyümedi sadece kendi göbeğimin içi dolu artık sert yani. Son bir kaç haftadır da her gün krem sürmeye çalışıyorum arada unuttuğum da oluyordu tabi nasılsa karnım daha büyümedi çatlamaz hemen diye düşünüyordum Pazartesi günü karnımı açıp sevmiştim çatlak yoktu eminim yani, pazartesi ve salı krem sürmeyi unutmuştum. Dün akşam lavaboda farkettim iki taraftan çatlamış karnım Krem sürmeyi sıklaştıracağım Lierac almıştım ben bebe yağı da aldım dönüşümlü kullanıyordum. Lierac için çatlak önleyici ve oluşan çatlakları giderici yazıyor belki büyümeden önüne geçebilirim. Yani size tavsiyem benim düştüğüm hataya düşmeyin karın büyümese bile çatlayabiliyormuş

Ben lierac kullaniyorim ve basladiysan ara vermemen gerek canim duzenli kullananlarda olmuyor genelde catlak bir surup surmeyende oluyor

Ay devlet hastanesi konusunda ben de çok çektim. 182 sürekli meşgul internette hicbir şekilde randevu yok. Talep oluşturuyorum açılmıyor da.
Inşallah bebişinin cinsiyetini de öğrenirsin bugün sağlıklıdır annesi Allah'ın izniyle

Ben lierac kullaniyorim ve basladiysan ara vermemen gerek canim duzenli kullananlarda olmuyor genelde catlak bir surup surmeyende oluyor
Evet nasıl olsa karnım büyümedi diye rahat davranıyordum ama aldım cevabımı :) Bundan sonra her gün iki kez süreceğim.

Ben de daha erken olduğunu düşünüyordum iyi ki haber verdin. Bebe yağı kullanıyorum ama düzensiz sürüyorum daha düzenli hale getireyim bari. Çatlamanın genetik yapiyla da alakali oldugunu okumustum eger öyleyse ne yaparsam yapayım çatlayacağım ben

Genetikse ben catlamam o zaman insallah oyledir benim için

Ben acikcasi 2 haftadir duzenli krem kullaniyorum korkuyorum diye

kızlarrr selammm cinsiyet öğrendik bugünn erkek dedii ben şokk eşim ilk hamile olduğumu ögrendiğimizde erkek olucak demişti ben hep kız hissettim istedimde bizim tarafta hep kız var erkek deyince ben napıcağımı bilemedim tuhaf oldumm erkek annelerii siz neler hissttiniz

Canım bir arkadaşımda en başından beri çeşitli çatlak kremleri bebek yağları kullandı hemde hiç aksatmazdı çok kafasına takıyodu çatlıcak diye kaldıki iç karnı geniş olmasına rağmen doğuma kadar çok bi göbüşüde yoktu ama aşırı derecede çatlağı oldu biraz yapıyada bağlı sanırım.benim iç karnım yok ilk gebeliğimde kocaman bi karnım vardı ben krem bile doğru düzgün sürmezdim aklıma geldikçe yapardım benim hiç çatlağım olmadı

Gözün aydın canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bana daha 11 haftalıkken kız demişlerdi sonra 12+4de erkek dediler dün 17+3 düm kız dediler heralde kızdır diye düşünüyorum artık detaylı usg de değişirse küt diye düşer bayılırım

Evet genetik de çok önemliymiş yani çatlarsa da yapacak bir şey yok tabi ama yine de krem sürüp kontrol altında tutabiliriz en azından :)

Evet bazıları ne yaparsa yapsın çatlıyormuş o kadar takıntılı değilim aslında yani çatlarsa yapacak bir şey yok ama en azından kontrol altında tutmak lazım tamamen kıpkırmızı olmasın karnımız :)

Canım benim de oğlum olacak inşallah :) Ben küçüklüğümden beri hep kız isterdim, hatta ilk çocuğum kız olursa bir daha çocuk yapmam, erkek olursa kız oluncaya kadar çocuk doğururum diyen bir insandım ama nedense evlendiğimden beri beni her gören senin oğlun olacak dedi bana herkesin içine öyle doğdu, o kadar çok söylendi ki benimsedik biz de bizim çocuk erkek olacak diye Hatta ismine bile yazın tatildeyken karar vermiştik, ki bu kararı verdiğimizde çocuk yapmaya bile karar vermemiştik daha :) Sonra Allah nasip etti Ekim ayında hamile kaldım, karnımı bile hep Ali Karan diye sevdik :) O yüzden cinsiyeti öğrendiğimizde hiç şaşırmadık bekliyorduk adı bile hazırdı :) Kız çocukları gerçekten başka oluyor kıyafetleri nazları falan ama erkek annesi olmakta güzel olacak :) Ben hep hayal ediyorum erkekler annelerine çok düşkün oluyor derler ya eşim beni öptüğünde oğlum kıskanıp onu itecek hayır anne benim ben öpücem diye, oğlum öperken eşim hayır benim ben öpücem dicek falan paylaşılamayan kadın olucam en büyük hayalim Bana aşık iki erkek olacak evde daha güzel ne olabilir ki :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…