Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

bussedat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
405
207
Benim de oyleydi 11 12de bitti sukur
Senin de biter insaallah canim merak etme
Yardimci olabilecek bi tanidik olsa keske cocuk oldugundan diyorum 1 2 haftalik en azindan
Aynen canm 12 tam yarn kontrolum var duruma gore ben gidicem artk

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-07-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mincir38

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
465
464
35
Kızlar iyi geceler doğum iznine ne zaman çıkıyoruz bilen var mı?
24 de cikiyoruz 32 kadar sonra 32 calisir raporu alirsan calismak istersenn 37 kadar calisiyirsun ama calismasaan doguma kadar calismiyorsun dogum sonrana 8 hafta kaliyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

portakalllcicegii

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
120
80
28
24 de cikiyoruz 32 kadar sonra 32 calisir raporu alirsan calismak istersenn 37 kadar calisiyirsun ama calismasaan doguma kadar calismiyorsun dogum sonrana 8 hafta kaliyor
Çok varmış daha 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

portakalllcicegii

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
120
80
28
Alabileceğim en erken tarihe alırım doğumum yaz tatiline denk geliyor zaten 😇

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

BaSa86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2013
2.076
347
Aslında sizdeki yöntem daha sağlıklı ama burda son haftalarda çatı muayenesi var birde doğumda açılma var mı diye bakılır . Onun dışında acil bir durum yoksa karından ultrasonla devam eder..
Hmm evet cnm. Çok değişik, ülkeden ülkeyede degisiyor
Dogum catalda olmuyor mu
Yok kız. Sana burda normal dogumu anlatayım. Benim üç gün önceden, iki doğumda da öyle oldu. Sancıları başlıyor (suyum gelmişti hata). Hastaneye gittik. Orda normal odaya alıp bakıyorlar, açılma var mı yok mu diye. Bebek stresdemi degilmi diye kontrol ediliyor. Sonra CTG bağlanıyorum (tr dede aynımı adı bilmiyorum. Hem kalp hem sancı bakılıyor). Doğum odası var, ebeler biliyor onlar tahmin ediyor zaten ne zmn doğumun başlıcagini. Doğum odasına alınıyorsun. Büyük yatak. Orda hersey var. Ameliyathaneye benzemiyor hiç. Orda bebek için ölçüm aletleri, küvet bebek yıkanması için, anne küveti, suda doğum istersen diye hersey var. Tam doğum esnasında doktor cagriliyor.Orda doğumdan sonra odaya geri dönüyorsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
1.145
852
28
Hmm evet cnm. Çok değişik, ülkeden ülkeyede degisiyor

Yok kız. Sana burda normal dogumu anlatayım. Benim üç gün önceden, iki doğumda da öyle oldu. Sancıları başlıyor (suyum gelmişti hata). Hastaneye gittik. Orda normal odaya alıp bakıyorlar, açılma var mı yok mu diye. Bebek stresdemi degilmi diye kontrol ediliyor. Sonra CTG bağlanıyorum (tr dede aynımı adı bilmiyorum. Hem kalp hem sancı bakılıyor). Doğum odası var, ebeler biliyor onlar tahmin ediyor zaten ne zmn doğumun başlıcagini. Doğum odasına alınıyorsun. Büyük yatak. Orda hersey var. Ameliyathaneye benzemiyor hiç. Orda bebek için ölçüm aletleri, küvet bebek yıkanması için, anne küveti, suda doğum istersen diye hersey var. Tam doğum esnasında doktor cagriliyor.Orda doğumdan sonra odaya geri dönüyorsun
Suda dogum dusunuyorum insallah olsbilir hatta evimde yapabilsem ne guzel olur oyle bir ekip bulsam 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Umay1907

Kafamda kentsel dönüşümler 🖤
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2010
2.071
1.080
İyi akşamlar kızlar. Kontrole gittiğimde doktor akıntı durumumu sormuştu. Çok nadir oluyor olduğunda da kokusuz ve beyaz bazen sarıya dönük beyaz dedim. Biz garantiye alalım dedi ve fitil verdi. Kullanmalı mıyım bilmiyorum tereddüt ettim. Fitilin adı Gyno max XL
Ben onu kullandım eğer kaşıntı yanma yoksa neden kullanasin. Banada sordu. Dediki ileriki haftalarda artış goruceksin sakin korkma suyum geldi vs zannediyor diğer hastalar yoğunluk gorsende kaşıntı yanma yoksa ciddiye alma dedi. Bencede öyle.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

peri35_

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2020
213
108
35
Merhabalar benim de yastan dolayi degil ama bebisin ense kalinligindan dolayi biraz riskli gordu doktor. Nifty yaptirdik sizin sonuclariniz geldi mi acaba
Mrb Yok daha gelmedi 1 hafta olalı sizin kaç gün oldu acaba ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-07-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

kediseverbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
34
34
Gebelikte artan östrojen hormonundan dolayı kokusuz beyaz sarı akıntı normal kabul edilir vücut kendisi doğal olarak salgılıyor kaşıntı ya da yanma yoksa ben olsam kullanmazdım ama siz bilirsiniz yine de.

kediseverbiri kediseverbiri ben de katiliyorum bu yoruma

Ben onu kullandım eğer kaşıntı yanma yoksa neden kullanasin. Banada sordu. Dediki ileriki haftalarda artış goruceksin sakin korkma suyum geldi vs zannediyor diğer hastalar yoğunluk gorsende kaşıntı yanma yoksa ciddiye alma dedi. Bencede öyle.
Yanma kaşıntı yok, akıntım da çok değil diye belirttiğim halde verdi. İçime sinmedi kullanmadım kaç gündür, teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Kullanmayacağım ben de

BaSa86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2013
2.076
347
Suda dogum dusunuyorum insallah olsbilir hatta evimde yapabilsem ne guzel olur oyle bir ekip bulsam 😊
Ben denedim suda doğumu rahat edemedim.
Ben evde korkardım cnm ya... Ne olur ne olmaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

akayy

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
158
346
Herkese merhaba,
Bir kaç gün önce gece uyandığımda karnımda garip bir kıpırdanma hissettim :) bağırsak haraketidir heralde dedim ama ilk defa böyle bir şey hissettim, sonraki günlerde yine uzanırken aynı his oldu, bu sefer bebek haraketi mi acaba diye düşündüm :) şimdi yine uzanırken bu seferde karnım da seğirme gibi bir şey oldu :)

Bu benim ilk hamileliğim o yüzden anlamakta zorlanıyorum, böyle bir şey yaşayan tecrübeli anneler oldu mu? Bir de internette baktığımda zayıfların daha erken bebek hareketlerini hissedebileceği yazıyor, benim hamile kalmadan önceki kilomda normalden düşüktü o yüzden acaba dedim :)

böyle bir şey yaşayan oldu mu, sizlere de sormak istedim :)
O seğirme diye hissettiğin şeyleri bebişin yapıyor canım ne kadar güzel bir duygu değil mi birde ilkmiş🤗

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 53 gün geçti.

esoezo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
16
17
27
O seğirme diye hissettiğin şeyleri bebişin yapıyor canım ne kadar güzel bir duygu değil mi birde ilkmiş🤗
Çok şükür rabbime o kadar farklı bie duygu ki gerçekten, insan hamile olduğunu sanki yeni anlıyormuş gibi :) hele birde tekmelerini hissetmek nasıldır kim bilir, en ufak bir seğirme de bu kadar mutlu oluyorsam :) bir de insan bir daha ne zaman olacak acaba diye beklemeye başlıyor :KK70:

Allah isteyen tüm herkese bu duyguları yaşatsın, kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
1.145
852
28
Gunaydin kizlar dua edin iyi olsun taramamin sonucu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Gdkd

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
255
303
27

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.