2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bebeğimin böbreklerinde genişleme varmış 6mm biri 7mm biri. Doktor sadece takip etsek yeter dedi ama çok moralim bozuk hep bunu düşünüp duruyorum. Allahım sağlıkla kucağımıza alıp büyütmeyi nasip eder inşallah.
Dur bakalım sıkma canını benim kendimde çıktı böbrek genişlemesi maternal deniyor. Fetal de çok duydum çoğu sapasağlam doğuyor diyorlar şimdilik doktoruna güven Allah'a sığın canım dua edelim ilerlemesin, düzelsin yavrun, inşallah sağlıkla al kucağına 🤲🤲

Bebeğimin böbreklerinde genişleme varmış 6mm biri 7mm biri. Doktor sadece takip etsek yeter dedi ama çok moralim bozuk hep bunu düşünüp duruyorum. Allahım sağlıkla kucağımıza alıp büyütmeyi nasip eder inşallah.
Canım komşumun bebeğinde de böbreklerinde genişleme var demişti doğduktan 2ay sonra genişleme durmuş normal olması gereken haline gelmişti şuan bebeği 4 aylık herhangi bir sıkıntısıda yok çok şükür sende sıkma canını.Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

Kanaman varsa aynen hiç kalkmamalisin bazı doktor evde bir kaç tur at diyor bazıları da sadece yat dinlen diyor artık doktoruna kalmış inşallah bir an önce atlatir nefes alırsın canım inşallah detaylı da güzel geçer ben çok stresliydim valla o gün başım ağrıdı düşünmekten çok şükür bir şey çıkmadı ama hep kontrollü olmak gerekiyor malesef hicbirseyin garantisi yok. Ama heves etmeden duramiyor insan ben de dolap ve şifonyer bakıyorum hem netten hem de mağazaların camlarından 🙈 hepsi çok güzel heyecanlar 🥰
Hangi sitelere bakiyorsun canim. Ben güzel kocaman bi dolap yaptirdim, kızımla oğlum için 4 kapılı 2 çekmeceli. içime de sindi. Ama çekmeceli dolap da almam lazım bence. Yetmez bu bize.. gene yaptirsam mi yoksa güzel önerdiğinz sayfalar varsa onlara da bakabilirim ☺️

Ben tüp bebek doktoruyla devam ediyorum adam çok garantici. Herkes bırakmış ben hala bırakmadım dediğin gibi gerek görseler verirlerdi.
Sen dinlen ama tuvalet harici kalkma. Bebekler de kilo aliyor artık onların ağırlığı rahim ağzına baskı yapar. Çok çok oturma bile. Iş zaten yapma evde dinlen bolca. Inşallah bir sorun olmayacak 🤗
Sağolasın. Bende çok kalkmamaya çalışıyorumm. İnşllah hepimiz sağ sağlim alırız kucağımıza yavrularımızı 🤗

İlk olduğu anda ağrı sızı bişey olmuyor birkaç saat sonra başlıyor ağrısı ben ilk dozda 8 gün çektim ağrısını sağ kolumun üstüne yatamadım ikinci dozu sola yaptılar onda da 3 gün sürdü ağrısı sonra geçti ama herkeste aynı olacak diye bişey yok inşallah sizde olmaz çünkü çok felaket bişey özellikle uyurken çok zor oluyor
Insallah bayagi 3 saat oldu hemen hemen iyi gibi ama sonra bilmiyorum

E bebek indiriminde tamamladım birçok şeyi. Buhar makinesi
Göğüs pompası
Emzirme yastığı
Mustela bakım ürünleri
Deterjan leke çıkarıcı biberon deterjanı
Biberon için uç (biberon oğlumdan kalan aventler var)
İçi dolgulu banyo filesi
Kulak çöpü
Bez için olan korbell miydi çöp kovası
2 tane 5 li hastane çıkışı
0-3 ay altlar üstler atletler
3-6 ay kıyafetler (indirimde yakaladıkalrım)
Muslin örtüler
Ter bezi
Ağız mendili
Çorap
Penye kundak

Aklıma gelenler bunlar. Kıyafet henüz çok almadım çünkü oğlumun kaldırdıkalrımı önümüzdeki haftalarda bir çıkarıp gözden geçirip öyle alacağım çünkü ona da hep kırmızı sarı beyaz falan almıştım mavi şeyler yok desem yeridir.
Mobilya filan ne ihtiya oluyor

Hangi sitelere bakiyorsun canim. Ben güzel kocaman bi dolap yaptirdim, kızımla oğlum için 4 kapılı 2 çekmeceli. içime de sindi. Ama çekmeceli dolap da almam lazım bence. Yetmez bu bize.. gene yaptirsam mi yoksa güzel önerdiğinz sayfalar varsa onlara da bakabilirim ☺️
Bunlara koctastan baktım canım uygun geldiler ikisi 1000 yapıyor ama daha bakma aşamasındayım 🙂 şifonyer şart hatta üstü biraz geniş olursa bebek alt açma seti koyarım çok güzel olur

Eklentiler

• Screenshot_20210304_172628.jpg
    Screenshot_20210304_172628.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_20210304_172616.jpg
    Screenshot_20210304_172616.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 25
Kanaman varsa aynen hiç kalkmamalisin bazı doktor evde bir kaç tur at diyor bazıları da sadece yat dinlen diyor artık doktoruna kalmış inşallah bir an önce atlatir nefes alırsın canım inşallah detaylı da güzel geçer ben çok stresliydim valla o gün başım ağrıdı düşünmekten çok şükür bir şey çıkmadı ama hep kontrollü olmak gerekiyor malesef hicbirseyin garantisi yok. Ama heves etmeden duramiyor insan ben de dolap ve şifonyer bakıyorum hem netten hem de mağazaların camlarından 🙈 hepsi çok güzel heyecanlar 🥰
İnşallah canım benim ben de zor bekliyorum biran önce gitmek istiyorum en azından bileyim diye 😍 inşallah rahatlarız her gün bir şey çıkıyor benim çok yine de çok şükür napalım.
Ben mobilyacıya yaptıracağım mecbur canım odamız küçük 😍 güzel gerçekten de
Kalır canım inşallah bak yarısı geçmiş zamanın, bu arada ben de bebisi çok aşağılarda hissediyordum pazartesi ayrıntılı ultrasonda kafası göbek deliğimin orda ayakları kasiklarimin ordaydı doktor ayaklarını hissediyosundur dedi :)
Yaa öyle mi diyorsun inşallah bizim de öyledir canım ya 🙏🏻 Yapı olarak da çok pimpirikliyimdir sürekli kurup duruyorum 😅

Benim kilodan kaynaklı sıkıntım var canım 93 kilo ile hamile kaldım doktor da bebekte büyük ihtimal iri olacak o yüzden normal zor gözüküyor dedi🙈
Olsun canım ha normal ha sezaryen, sağlıklı olsunlar da 😍 hiç öyle illa normal olsun diye takıntım olmadı 🤷🏻‍♀️

Arkadaşlar merhaba :) ben sizlere birsey sormak istiyorum . Tetenoz aşısını her hamileliğimizd eoluyormuyuz acaba??? benim 2. gebelik 23. haftamdayım ancak sağlık ocağından arayan soran yok. Sİze bir danışmak istedim. =))))

Kızlar detaylı ultrasona tam olarak kaçıncı hafta+günde girdiniz?

Arkadaşlar merhaba :) ben sizlere birsey sormak istiyorum . Tetenoz aşısını her hamileliğimizd eoluyormuyuz acaba??? benim 2. gebelik 23. haftamdayım ancak sağlık ocağından arayan soran yok. Sİze bir danışmak istedim. =))))
Canım sağlık ocağına haber vermişmiydin hamilelik var diye.devlet hastanesine gitmiyorsan haberleri olmuyor.benimde 2.gebeliğim kızımı aşıya her götürdüğümde söylüyorlardı gebelik olursa haberimiz olsun diye.ama devlet hastanesine gidiyorsan sağlık ocağına onlar haber veriyor

X