2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kizlar hepinize selamlar, bugun doktor kontrolum vardi, cok sukur yavrum saglikliydi, normalde adete gore 22+6 yim ama bebis 9 gun onden gidiyordu, yani bugun 24+1 olmam gerekiyordu en son ultrasona gore ama 23+3 cikti 603 gram olctu doktor. 2 hafta icinde 5 gun geriye gitmis sanki, bende uzuldum agladim doktor teselli etti kizdi biraz bu normal diye. Basina boyle bi durum gelen var mi?
Selam canım dün burda bir arkadaş daha yaşadı böyle bi durumu. Hiç kafaniza takmayın lütfen. Önemli olan bebeğin sağlıklı olması. Ve her zaman sata göre hesap edin kafanız rahat olur. Ben 14 haftalikken gitmiştim özele 15 haftalik cıktı. Kontrol hakkım vardı o yüzden bir hafta sonra tekrar gittim yine 15 cıktı🤣Doktor sorun değil dedi bebeğin duruşuna göre bizim ölçümlerimize göre değişebilir problem yok demisti

Kizlar hepinize selamlar, bugun doktor kontrolum vardi, cok sukur yavrum saglikliydi, normalde adete gore 22+6 yim ama bebis 9 gun onden gidiyordu, yani bugun 24+1 olmam gerekiyordu en son ultrasona gore ama 23+3 cikti 603 gram olctu doktor. 2 hafta icinde 5 gun geriye gitmis sanki, bende uzuldum agladim doktor teselli etti kizdi biraz bu normal diye. Basina boyle bi durum gelen var mi?
Canım önemli olan sata göre olan tarih 2 hafta geriden yada 2 hafta önden gitmesi normal kabul ediliyor ama her zaman sata göre olan tarih kabul edilir.özellikle ilk zamanlar daha önde gidebiliyor.kaldıki senin bebiş sata göre yine 4 gün önde yani neden canın sıkıldıki.gayet iyi herşeyde yolundaymış şükür bebişine maşallah 🧿😊

Selam canım dün burda bir arkadaş daha yaşadı böyle bi durumu. Hiç kafaniza takmayın lütfen. Önemli olan bebeğin sağlıklı olması. Ve her zaman sata göre hesap edin kafanız rahat olur. Ben 14 haftalikken gitmiştim özele 15 haftalik cıktı. Kontrol hakkım vardı o yüzden bir hafta sonra tekrar gittim yine 15 cıktı🤣Doktor sorun değil dedi bebeğin duruşuna göre bizim ölçümlerimize göre değişebilir problem yok demisti
Ya ne bilim zaten cok evhamliyim bir de geriye gidince gelisimi mi durdu yada beslenemiyor mu diye dusundum😔
Gercekten hormonlardan mi neden hic saglikli dusunemiyorum😔
Rabbim saglikla sihhatle kucagimiza almayi nasip etsin yavrularimizi insAllah🤲🏼

Canım önemli olan sata göre olan tarih 2 hafta geriden yada 2 hafta önden gitmesi normal kabul ediliyor ama her zaman sata göre olan tarih kabul edilir.özellikle ilk zamanlar daha önde gidebiliyor.kaldıki senin bebiş sata göre yine 4 gün önde yani neden canın sıkıldıki.gayet iyi herşeyde yolundaymış şükür bebişine maşallah 🧿😊
Canim Allah razi olsun valla, ne bilim saglikli dusunemiyorum galiba, cocuk beslenemiyor mu diye dusundum, hep 2 haftada 2 gun onde gidiyordu, 9 gune kadar cikmistik, iyi besleniyor diyordum, birden 5 gun gerileyince stres yaptim😔 kusura bakmayin valla hakkinizi helal edin sacma konularla mesgul ediyorum sizleri 😔

Ya ne bilim zaten cok evhamliyim bir de geriye gidince gelisimi mi durdu yada beslenemiyor mu diye dusundum😔
Gercekten hormonlardan mi neden hic saglikli dusunemiyorum😔
Rabbim saglikla sihhatle kucagimiza almayi nasip etsin yavrularimizi insAllah🤲🏼

Canim Allah razi olsun valla, ne bilim saglikli dusunemiyorum galiba, cocuk beslenemiyor mu diye dusundum, hep 2 haftada 2 gun onde gidiyordu, 9 gune kadar cikmistik, iyi besleniyor diyordum, birden 5 gun gerileyince stres yaptim😔 kusura bakmayin valla hakkinizi helal edin sacma konularla mesgul ediyorum sizleri 😔
Yok canım helal olsun öyle şeymi olur.hepimiz öyleyiz en ufak şeye evham yapıyoruz ama birbirimize sıkıntılarımızı dertlerimizi söyleyerek birbirimizden bilgi alış verişi yapıyoruz.zaten bu topiğin amacıda o 😊 hep söylüyorum biz bu bebişleri kucağımıza alana kadar hep böyle olacak gibiyiz 🙈😁 Rabbim bebeklerimizi sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

Slm kızlar nasılsınız ? Bugün kontrolüm vardı bebeğin suyu biraz fazla dedi şekerden olabilir dedi şeker yüklemesi 2 hafta sonra yapılacak birde bebek ayakları asagida kafası yukarda dedi dönebilir dedi ters biraz canım sıkıldı bu iki duruma benim gibi olanlar var mi acaba?

Slm kızlar nasılsınız ? Bugün kontrolüm vardı bebeğin suyu biraz fazla dedi şekerden olabilir dedi şeker yüklemesi 2 hafta sonra yapılacak birde bebek ayakları asagida kafası yukarda dedi dönebilir dedi ters biraz canım sıkıldı bu iki duruma benim gibi olanlar var mi acaba?
Canım benim de bebeğin ayakları aşağıda ama bu kafaya takılacak bir şey değilki daha bu haftalarda. Doğuma yakınken ters olsa sorun oluyor.

Parasinda degilm ise yarayip yatamadihi konusunda endisem var ise yaramaz dedigin ise yarar ise yarar dedihin ise yaramaz o yuzden kafam karsik sormak istedim ama arkadasin biri dr um onermedi demis belkide en mantiklisi dr un fikri
Canım ben almıştım ama asla kullanamadım. Çünkü taktığım an kasıklarım patlayacak gibi ağrı yaptı. Annem şalla sardı onda da aynısı oldu dedim lanet olsun kalırsa göbek kalsın acı çekemem ki göbek de 1.5 sene sonra gitti kendiliğinden

Canım benim de bebeğin ayakları aşağıda ama bu kafaya takılacak bir şey değilki daha bu haftalarda. Doğuma yakınken ters olsa sorun oluyor.
Bende tam bilmiyorum ya canm dr direk bebek ters duruyor diyince korktum ne demek oluyor dedim kafası yukarda ayakları asagida dedi korkuttu beni

Maşallah. Rabbim başımızdan eksik etmesin onları. Benim kayınvalidemin 3 oğlu var. O yüzden kızlara çok düşkün . Içinde kalmış hep. Kız olduğu için çok mutlu almış hemen yine pembe yünleri. Bandana patik ördü amugurami tavşan ördü kızıma bi dediğini iki etmiyo hemen örüyor sağolsun
Masallah ellerine sağlık 😊 rabbim giydirmeyi oynamayı nasip eder inşallah

Canım benim bebeğin ayaklarıda aşağıda ama bu haftalarda normal yani.kafası göbek deliğimin orda sırtı bazen sağda bazen solda oluyo şuan yeri geniş olduğu için sürekli hareket halinde.zaten yeri daralmaya başladıkça doğum pozisyonuna geçer.vaktinde geçemeyen bebek ters kalıyor ama şuan erken bunun için tasalanma 🤗

Bende tam bilmiyorum ya canm dr direk bebek ters duruyor diyince korktum ne demek oluyor dedim kafası yukarda ayakları asagida dedi korkuttu beni
Yok canım benim korkulacak bişi değil. Detaylıda doktor bana ayaklar aşağıda şuan ters ama bu çok normal. Doğum yaklaştıkça o alcak diye açıklama da yaptı. Zaten daha onceden de okuduğum için hiç paniklememiştim

Bende 23 haftamda kananam oldu gitti yani geçen hafta aynı şekilde bana da dediler hatta doğuma kadar hastanede yatmam gerektiğini söylediği gittiğim hastane devlet hastanesi buarada ama ben kabul etmedim çünkü evde 3 çocuğum var imza atıp çıktım eve geldim dikkat ettim ama benim eve geldik ten sonra iki gün sürdü zaten ordaki hemşire sordum burda yatarsam ne yapacaksın ped kontrolü yapicaz bol bol yaticaz dedi başka doktora gittim oda biraz assagida dedi ayrıca dün ayrıntılı ultrason girdim çok kapatmıyor dedi 32 haftalık kadar yukarı çıkabilir dedi sıkıntı yok dedi şuan zaten bu haftalarda çıkması bekleniyor dedi sadece ilişki yasağı koydu dikkat et bende yinede ağır iş yapmıyorum dikkat ediyorum v
Sizede çok geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bende özele gidiyorum. Dr um çok iyi. Pazartesi kontrolüm var inşallah aydınlatır. 15 gündür lekelenmem kesilmedi. Bakalım ne diyecek

Merhabalar benim arkadaşımın da plesantası aşağıdaydı.hatta hazırlıklı ol bu bebek düşebilir felan dedi kimi doktor.haftalık proloton depot diye iğneden oldu. Progesteron içeriyor. Bebek tutunsun diye. Özel sektörde olduğu için mecbur 32.haftaya kadar çalıştı. Fakat evde en ağır işi yemek yapmaktı. Ev felan süpürmüyordu.çamaşır felan silkmemiyordu. Kanaması leke şeklinde 7.aya kadar devam etti. Şükür zamanında sağlıcakla doğurdu. Sende koru kendini Allah tan ümit kesilmez
Yaa inşallah bende sağlıkla tamamlarım. Moral oldu sağolun. Aynen öyle yapıyorum. Kahvaltı yemek harici hiçbirşeyle uğraşmıyorum.

selam kizlar hepiniz iyisinizdir inşallah.biz 25.haftamiza girdk şükür o yuzden yavaştan bi alışveriş listesi hazırlayım dedim kızımın bebekliğinden bi çok şey var bugün onları ayırmakla başladım gerçi sarı lekeler de var bazılarında bakalım çıkarabilirsem çok bişey almama gerek kalmicak hiç giyilmemiş bi kaç parca da var. Benden size tavsiye 0 3 aylık çok almayın hemen büyüyorlar
Buyuk kiziniz da yaz dogumlu muydu. Benim kizim kasim dogumlu simdi temmuz sonu olacak muhtemeleb mevsimler farkli acabs cok bir sey almak gerekir mi diye dusunuyorum ama 🤔🤔🤔 o kadar cok almistim ki her sey duruyor iki uc bebek giyer olanlari yeni de alasim var 😩😩😩

Kızlar bebek arabası alan var mı?? Çok seçenek var çevremde herkes baston diyor ama bastonla da 2 aylık bebek gezdirilir mi mesela 🤔
Bence hayir 🙈🙈 6 aydan once bebekler direkt arabaya konulamaz sanki. Ekstra yenidogsn icin bi pedi falan yoksa. Ya pusetle koyacaksiniz ya da basinetler var bebek icinde yatiyor o sekilde. 6 ay oncesi baston arabalar sanki uygun olmaz.

Bebeginiz kac haftalik erkendir daha bebek asagi yukari doner. Bu konuya dikkat cekmesi cok ilginc simdiden onu hic dysunmeyin. Sekeriniz varsa diyet yaparsaniz suyu duzelir insaallah.

Benim de bebeğim ayaklar aşağıda kafası yukarıda

X